Şimdi Ara

9 Aylık Mcdonalds maceram Ve Öğrendiklerim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
5
Favori
24.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    KARDEŞ SEN başlığı okumadın heralde
  • john mclane kullanıcısına yanıt
    hocam gerçekten içimden tüm geçenleri yazmışsınız onlara karşı hatta müdürleri geçtim bakın şimdi ekip liderleri var kafamı kaldıramadım ürün süsle gönder yapmaktan 30 dk falan nefes alamadık bitti yoğunluk neyse bir kola aldık küçük naylon bardaklar var onlardan almak serbest içiyoruz önden dedi 27 yaşında falan yalak kadın ekip lideri ne boş duruyorsun sen işlerine baksana dedi bende karşılık verince direk müdüre şikayete gidiyorlar allah aşkına ben ne yapayım ? kendilerini hep haklı çıkartan tip şöyle dedi bana restoran müdürü ulan bunlar 2-3 yıllık çalışan eleman sen daha 9 aylıksın sana mı inanayım gibisinden laflar söylüyor kim durar burada ?
  • İş yerlerinde yapılan hırsızlıkların klasik savunması " hakkımı alamıyorum, aldığım şey hakkımdı." Hadi ordan!!! Bildiğin hırsızlık yapmışsın işte. Ezik bir tipsin işte belli, kendini ezdirmişsin. Klasik iş yerinde abi abi diye dolaşan sonra hakkım diyerek çalan tiplerden.
  • Yalnız tam ciddi ciddi okuyordum ki dükkan müdürüne 30-40 bin lira verilir yazdığını görünce okumayı bıraktım
  • kardeş ömrünün hatasını yapmışsın sen ne işin var fastfoodlarda leş hepsi burger da çalışan arkadaşım vardı kendi bile yemiyordu bize almayın yemeyin diyordu düşün iş konusuna gelirsek git lcwaikiki de çalışsana baya ilerlettiler işi eskiden onlarda çok kötü davranırdı çalışanına ama artık teee merkezlerine personel memnuniyetiyle alakalı birim açtılar ben 4 sene çalıştım hiç hakaret olmadı çünkü hakaret etmeye yemez yeri geldi surat surata bağrıştık müdürle ama hallediliyordu. büyük hata yapmışsın bunların alayı vasifsiz eleman sabıka kaydı olanlar bile var franchise hepsi ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverlion -- 25 Eylül 2017; 23:13:45 >
  • Peki giderleri, lavoboları, yerleri sen silmeyeceksin de kim silecek ? Müdür mü silsin ? Yada ceo mu silsin ?

Ekip üyesi olarak başlamıssın. Bu da en alt kademe demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeanCarlo -- 26 Eylül 2017; 9:9:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    kesinlikle haklısın giyim sektöründe a101 gibi heryere mağaza açmış bir firmada çalıştım kesin anladın zaten markayı :D neyse fazla mesaiye kal dedi müdür olur dedik demez olaydım yok demek gerekiyormuş her seferinde adam lazım oldumu hemen bana söyler durur bir gün iişim var yine kal dedi bana olmaz dedim ya aha bitti yok sen izin istersin bidaha bizden yok işte işin olunca izin veriyoruz bilmem ne bu hizmet sektörü dediğin gibi böyle işte
  • 2 yil ozel sektorde calisdim, en ufak hatada laf yersim, hakkini ararsin laf ederler, kendi hatalarini sana yuklerler.

En son tepem atti askere gittim, doner donmez personel olarak kurs a gittim, kurs bitti atama gorduk kafam rahat, kendi isini sana yaptiran yok, kendi hatasi yuzunden sana laf eden yok, mobbing yok. Binerim zirhliya kafam rahat, canim sıkılır gece gider evimde kalirim, vardiya burdada var ama tepedeki iyiyse alttakilerde mutlu ve huzurlu oluyor, Tabi bolgeden bolgeye degisiyor bu etmenler.. Tuncelideki adam başini kaldiramazken maasin onemi yok ortada can var.

• JeanCarlo kullanıcısına yanıt
    hocam 9 aylık bir adamdım daha yeni giren 1 haftalıklar vardı sürekli bana yaptırtmak ne sülük gibi müdürlerin yakasından ayrılmazlardı hatta kardeşim mc müdürü ona öyle bi yalaka şekilde sarılan biri vardı nefret ederdim dövesim gelirdi bunlar böyle müdür ile dost isen vay senin haline
  • JeanCarlo kullanıcısına yanıt
    Güzel kardeşim böyle yerleri tabi ki en alt kademedi insan silecek ama, insana insan gibi muamele yap ondan sonra iş işte hizmet iste.

Çalış çalış çalış, mesai mesai mesai, köpek muamelesi yapsınlar, ondan sonra da ceo mu yapacak dersiniz bu işi. özellikle o amir müdür denen sanki kendi cebinden veriyor çalışanın maaşını.

Ondan sonra toplantı yaparlar, sanki savaşa gider gibi gaz verirler. Şöyle çalışacaksın böyle kazanıcaz, hepimiz aileyiz falan filan, lafontenden masallar

Verdikleri de asgari ücret para olsa bari.

• böyle yerlerde calısmak için ilk once emeginin karsılıgı en az +2000 ₺ maaş yol vermeliler yoksa bu sektor duzelmez artı olarak çalısma kosulları dahada ıyılestırılmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 25 Eylül 2017; 23:33:27 >
  • Sen kendi yaşadıklarını anlattın eyvallah ama asıl arkada yani mutfakta dönen rezaletleri anlat lütfen. Burger King eski çalışanları skandal şeyler yazmışlardı.

Hatta ben 1400 tl bile almıyordum 750 tl falan part time çalışıyordum haftada 5 güne çıkıyordu 10 saat çalışıyordum 2 gün öyle sürdü canım çıktı sonra kazandığım puanı harcamak isterken ''Kime sordun da aldın hamburgeri ?'' oluyordu aldığım maaş en yüksek 966 tl idi ama o da dediğim gibi sürekli 10 saat bir de öyle bir yorgun oluyordun ki çıktıktan sonra bir köşede 15 dk oturup giyinip öyle çıkıyordum dükkandan

Hatta size bir anımı anlatayım:Sinemaya gelmiştim dedim uğramadan geçmeyeyim girdim içeriye nasılsınız arkadaşlar falan iyiyiz müdür çıktı bu herifi hiç kimse sevmez ama restoran müdürü bayılır bu adama dedi sen niye geldin yanımdaki kız müdür de selam vermeye gelmiş dedi falan neyse içimden sövdüm çıktım film arası dedim bi kola alayım zevki çıksın girdim dedim alabilir miyim kadın müdürden dedi al al restoran senin burada çalışıyorsun falan demesin mi bende orta boy kola ve sadece küçük boy patates alıp çıktım beni dövecekmişcesine izledi bozuk olan müdür sonra gitmiş sen buna patates için de mi izin verdin diye baskı yapmış bağırmış o da hayır falan filan diğer gün oldu yanına çağırdı bir bağırdı ama seni işten atarım bir daha olursa bu diye saldıracaktım sonra dedi bunu burada yapan tek sensin diyince sustum ve 1 saat nefessiz kaldım içimde çok kalmıştı fakat bu herifi bir yakalarsam kafasını duvarlara vura vura parçalayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insafsızherif -- 25 Eylül 2017; 23:41:51 >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Anlatırsam ortalık karışır bir kaç ay sonra kapıma dava kağıtları gelirse benim hayatım biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinemaximum2016

Anlatırsam ortalık karışır bir kaç ay sonra kapıma dava kağıtları gelirse benim hayatım biter

Kimliğin açıksa zaten bu başlığı açman yine aynı şekilde sonuçlanır. Çelişki var. Potansiyel işgörenleri engelliyor ve firmayı kötülüyorsun bu başlıkta zaten. Diğer gördüklerini de arada yazarsan birşey değişmez. Dediğim gibi, MDONALDS senin kimliğini biliyorlarsa bu başlığı neden açtın?

• Her yer aynı valla. Üniyi bitirdim iş araştırıyorum. Bilgisayar programcılığı okudum. Doğru düzgün bir yer bulmak çok zor. İnsanın sabrını sınıyorlar. Birde evlenirsek yandık. Evlenirsem çoluğum çocuğum olursa iş yerinde ki olumsuzlukları çekmek zorunda kalırım. Ama evli değilsem atsınlar işten ne olacak. Tazminat vermek zorunda zaten peze.nk. Kendinizi hor görmeyin, ezdirmeyin. Başlarım millete. Ama ben istifa etmeyeyim o kovsun
  • 1 yıllık çalışan olursan değil mi hocam tazminat :D
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    ben sadece başımdan geçenleri burada anlattım ve buralarda çalışılacağına gidin berberde kalfa olun elektrikcide usta olun falan diyorum
  • Merak etme. Konuş. Sen onlara birşey yapmamışsın ki. Onların sana yaptıklarını ifşa ediyorsun. Senin onlara dava açman lazım.
  • Bilmiyorum orasını 1 yıllık mı. Ama 1 yıl çalışma şartı varsa saçma.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.