Şimdi Ara

9 Aylık Mcdonalds maceram Ve Öğrendiklerim (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
5
Favori
24.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet çıkıyor hocam eski avmde çalışırken mc de tüm müdürler ile nerdeyse kanka dost idim ama transfer olunca bozuk adamlar geldi kola bardağımi demirin üstüne koydum diye burası oyun parkı değil sözüyle karşılaştım :D arada müzik açıyordum mutlu mesut iş yapıyoruz arada dans falan kanı bozuk adam gelip telefon kimin diyip kapattiriyordu müziği anlıyacağın hepsi karakteristliginden mahrum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atları nerde barındıriyorsunuz? xd

• CulvertonSmith kullanıcısına yanıt
    O buz normal hocam buz makinesi var sana veriyor doğal her yer pis değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insafsızherif -- 25 Eylül 2017; 14:40:51 >
  • Masyur kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam ama ben çalışırken diyordum yani şu etin küçüklüğüne bakin cidden yazık ınsanlarin verdiği paraya diye vicdanım el vermiyordu ama zorundasın işte her yerde çıkıyor otururlar iş yapmazlar ama bağırmaya gelince herşeyi yaparlar hele bir de bölge müdürü ziyarete geleceğinde öyle bi kuyrukları tutuşur ki gecenin 4une 5ine kadar temizlik yaptırırlar restoranı falan o gidince eski haline diner her şey

• Hocam kopruyu gecenece ayiya dayi diyorsan bos tatava yapmayacaksın. Aç kal karaktersiz kalma

• Hocam ben de Vatan Bilgisayarda 2 yıl çalıştım bu tarz hizmet sektörü ve buna benzer hizmet icra eden yerlerde durum genel olarak böyledir. Senin üstün her zaman olmasa da çoğu zaman ego kasmak için elinden geleni yapar doğru yaptığın şeylerde bile bir kusur bulunur ki illa kendi dediği olsun diye o yüzden hizmet sektöründe çalışmak sıkıntı maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinemaximum2016

Ben hiç yemem hocam :D Giderim bi iskender alırım 17 tlye ya da köfteci yusuftan 1 porsiyon köfte yerim 8-10 tlye bitiririm işi.

öyle diyorsun da oraları görmediğin için, orada çalışsan ve bu soru gelse, ben hiç yemem gider mcdonaldsa hamburger götürürüm derdin.
  • Bende büyük bir mağazada yöneticilik yapıyorum ama arkadaşın dedikleri bana çok inandırıcı gelmedi.Hic bir yönetici elindeki kadrodan adam azalsin hiç bir zaman istemez.Aksine ne kadar çok personeli varsa onu en verimli şekilde çalıştırmak için uğraşır.Ama arkadas yöneticinin kendisini azarladigini,ne iş yaparsa yapsın bir türlü yöneticinin bu konuda onu görmediğini yazmış.3 tıp personel vardır.Birincisi çok kısa sürede birden fazla iş yapan.İkincisi normal yapması gerektiği işi normal zamanda yapan.Ucuncusu ise uyuşuk olup bir işi yapması gerektiği süreden daha geç yapan,yani sallanarak vakit geçirmek için yapan.Benim kanım bu arkadaşın üçüncü tıp personele uyduğu yönünde.Ayrica yöneticiler size yemek giriş çıkış saatlerinizi tutuyorsa buna sebep olan kişide personel olduğu için tutuyor.Yani adam yemeği 1 saat kullanması gerekirken daha fazla kullanıyorsa herkesin yemek mola saati tutulur.Elbette herkesin içinde sana bağırmaya hakkı yok ama o yöneticiyi bu safhaya getirecek ne yaptın.Calistigin firmayı o kadar kotulemissin ki sanki hep onlar hatalı sen süper bir çalışan izlenimi yaratmissin.Ayrica sizlere eğitim veriliyor olması lazım,yöneticinin size hakaret etmesi durumunda onları İk şikayet edebileceginize kadar söyleniyor size ama siz gidip kimi kime şikayet edeceğim demissiniz.Yani özetle benim bu yazılanlardan gördüğüm sizin baya bir haksız olduğunuz yönünde.Kariyer yolunda başarılar dilerim

Ekleme;bu yazdıklarınin bir çogu seni hukuki olarak sıkıntıya düşürebilecek şeyler.Ondan dolayı mesajlarını editle derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpheratz -- 25 Eylül 2017; 14:38:52 >
  • Burda çalışan olarak yazan herkes zaten çok ahlaklıdır ,çok iyi çalışır , hep onun hakkını yerler , o sadece hakkı olanı alır vs.

Geçin bunları herkes biliyor başınızdaki müdürlerde iyi insanlar değil ama size bir müsama gösterseler hemen astarını istersiniz bir daha toplayamazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: RASYONALIST

quote:

Orijinalden alıntı: Heisenbergün asistanı

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben popeyes ya da kfcden yerim.

he oralar çok farklı ergen

Sanane kardeşim istediğim yerden yerim. Sanane. Ben orada çalışmıyorum.

yiyemezsin evde yiceksin. o kadar

Kudur dışarıda yiyecem 7 sülalende gelse engel olamaz.

annenin yaptığı kuru fasulle pilavı yiceksin dışardan yemek yok. görmeyeyim sakın

Diyene bak, günde 5 öğün dışarıda yiyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fast-food yemeğin zararlarının üzerine seni istihdam etmeyişlerini eklemeyeceğiz tabi ki.
  • En azindan iş hayatini ve insanlarin ne kadar seviyesiz olabildigini tecrübe etmişsin.Okuyormusunuz bilmiyorum ama meslek sahibi olun asgari ucretle calismayin...

• Şimdi sen bugün sinirli olduğun için savuruyorsun rahatça ama iki gün sonra diyeceksin ki; ben bu zorluklar altında çalıştım iş öğrendim, çalışmak nedir geçim derdi nedir öğrendim diyeceksin, klasik baba lafları yani.

İş yerinde kuyu kazma olayı her özel sektörde var, çok özel firmaların içine girdim&çalıştım, hepsinde de milletin derdi birbirinin kuyusunu kazmak...

Her türlü azarı yedim demişsin; kimse durdup durduk yere kimseyi azarlamaz, kimseye bağırmaz, çok şükür bu güne kadar çalıştığım yerlerde hiç azar yemedim, azar yememek için gayret gösterdim hata yapmamaya çalıştım. Bi keresinde tam azar yiyecektim patronlardan, üstüm hemen araya girip benim için kavga etti(ortada yanlış anlaşılma benzeri bi durum vardı...)

Yani hayatın kuralı bu, dikkat eder özen gösterirsen kazanır&yükselirsin, burada gelip de gençleri korkutmanın veya para kazanma heveslerini kırmanın bi lüzumu yok.
  • kodları satarken öyle demiyordun ama kardeş
    sinema kodları lopur lopur satıyordun ya
    laf yiyince zoruna ma gitti
    ne bekliyorsun 1400 tl ye müdür mualemesini mi
    sonra müdüre kanka ayağı cekersiniz siz
  • İşçisin sen haklarını bileceksin, mobbing yapılmışsa sana açacaksın davanı.

Sonra alacaksın tazminatını yatacaksın. Baska işe girdin mobbing yaptılarsa yine acacaksın davanı. Yavas yavas mobbing azalacak.

Bunu yapın boynunu büküp oturma. İşinden olmaktan kokuyorsan İşten çıktıktan sonra da acabilirsin davanı.

Yeter ki aç, kanıtın olsun, delilin olsun. Herşey zaten kamera kayıtlarında mevcut şahit olursa iyi olur.

Bir yıllık maasını tazminat olarak aldın mı görürler mobbing i :)

Ama kime anlatıyoruz ki?

Kendini ezdiren işçi mobbing i hak eder. Sen daha cok ezilirsin bu kafayla.

• Başka bir kurumda başka bir sektörde işe girdiğinde farklı mı olacak sanıyorsun acaba? İş hayatı bu iş. Doğasında var bu tarz şeyler. Korkup kaçmak yerine ders alıp mücadele etmeyi öğrenmen lazım.
  • Mr.Wiggle kullanıcısına yanıt
    Nasıl açılıyor o dava bana anlatır mısın?

Burdan atıp tutmak kolay,elbette haksizliga karsi hakkıni arasın ama mobing davası açmak ve işverenin ceza alması öyle her durumda olmuyor.İsveren seni fazla çalıştırır hakkıni vermez,sana çalışma şartları dışında ekstra is yaptırır ve sende bunu kanitlarsan davada elin kuvvetli olur.Onda bile kesin kazanırsın diyemem.Ayrica kamera kayıtlarını gösterirsin demissin;kamera kayıtları öyle her isteyene verilmiyor.Polis bile şirket izin vermeden kamera kaydına alamaz,anca savcılıktan karar çıkar öyle ve kayıtlar en fazla 2 hafta tutulur.Yani öyle bilip bilmeden milleti gazlamayin.

• Mr.Wiggle kullanıcısına yanıt
    Yani biz hakaret etmiyoruz diye hakaret etme hakkı mı buluyorsun kendinde.Nasil avukatsin çözemedim.Duzgun bir avukat olsan önce adabinla konuşmasıni bilirsin.Size okulda devrik cumle nasıl kurulmaz anlatmadimi hocalariniz.Tamam burasi forum ama en azından yazdığınız karşıdaki tarafından tam anlaşılsın.Baroda bir dünya başarısız avukat var.Bu konuşma dilinizle o basarisizlardan biride sizsiniz sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpheratz -- 25 Eylül 2017; 21:52:34 >
  • Benim de 8 9 ay oluyor. Geçen ay part time a geçtim biraz rahatladım. Gerçekten yorucu iş ayrıca hep kapanış vardiyasındayım. Restoran müdürü gerçekten iyi birisi ama vardiya müdürleri gerizekalı. İşi bırakmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrnick -- 25 Eylül 2017; 22:8:32 >
  • Yurtdışını bilmem ama, ülkemizde hizmet sektöründe kesinlikle çalışılmaz.

Bir kere insanı insan yerine koymazlar.

Akşama kadar it gibi çalışırsın, yetmez mesai yaparsın ama yaranamazsın.

Başına bir tane amir müdür gelir, onu öyle yap bunu böyle yap, beğenmedim bir daha yap der.

Kendisi kıyıda köşede İnstagram face kasar.

Böyle yerler gelip geçici çalışalacak yerler.

Aklı olan zaten başka İşte çalışır.

Hangi mc donald’da ya da diğer bu tip yerlerde 40-50 yaşlarında çalışan gördünüz?

1 sene ancak vardır en uzun çalışan.

Mc donald dediğin yerlerde de, müdür dediğin kişilerde üniversite mezunu bir halt bilmeyen bir şeye sap olamamış Kişiler.

Evimin yanında A101 var, her 2-3 ayda bir mutlaka tüm personel değişir, çünkü ya işi bırakırlar ya da başka işe geçerler.

Bu tip yerler insan harcamaya, özellikle gençleri kariyer yalanı ile kandırıp ne kadar çalıştırsam kardır amacı güder.

Geçen gün kipa’ya gittim kocaman reklam asmışlar; kariyer yapmak isteyen insanlara iş imkanı gibi zırvalar yazıyordu, güldüm resmen.

Hangi hizmet sektöründe kariyer yapılır allah aşkına, kasiyer mi, kasap mı, reyon görevlisi mi kariyer yapılacak yerler?

Yıllarca asgari ücretle çalışacak ses çıkarmayacak koyun arıyoruz demek daha doğru bu tip yerler için.

Hizmet sektörü daha çok basamak olarak kullanılmalı, yarın bir gün daha iyi iş buldun mu anında tüyeceksin.

Kariyermiş, yemişim hizmet sektöründe ki en iyi kariyeri..

Büyük mağazalar bayramda bile açık olur.

Orada çalışan insanların değeri bile yok ki, bayram tatili bile yapmalarına müsaade etmezler.

Ama bölge müdürleri ya da patron takımı tatilin kralını yapar sonra gelir biz bir aileyiz bir bir ekibiz diye ver gazı ver coşkuyu...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.