Şimdi Ara

9 ayda 13 kilo kas kilosu verdikten sonraki halim SSli

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
14
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 9 ayda 13 kilo kas kilosu verdikten sonraki halim SSli
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    18 Mesaj
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break the cycle -- 4 Ağustos 2019; 17:57:9 >

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

|
    |
    hocam hangi kürlere girdiniz acaba , kaç defa girdiniz , tren - deca gibi ağır ilaçlar kullandınız mı ?
    |
    |
    |
    |

Supplementlerden bir tek zararlı olan kreatindir kullanım şekli çok önemlidir. Steroid konusuna çok girmeyeceğim.

Supplementlerin zaten anabolik olarak hiçbir etkisi yoktur, yani gelişime %10 etkisi yok, tek faydası antrenmandan sonraki kas ve katabolik yıkımı en aza indirgemek. O yüzden çok kullanmadım, sadece hayvanlar gibi yemek yedim.

Ayrıca protein tozlarını arabanın benzini gibi düşün. Arabanın gücü nedir motoru ve beygiridir yani ne kadar benzin koyarsan koy, son maksimum hız sınırı 200 km olan bir araba, 300 km yapabilir mi yapamaz. Aynı şey, çok protein alınca kasların büyüyeceğini sanmakla eş değer. Karbonhidrat çok unutulan ve es geçilen ve bu işin en önemli noktalarından biri çünkü motor ve beygir gücünü karbonhidratlarla sağlarsın. Arabanın benzini proteinse, motor ve beygir gücü karbonhidratlardır.

Supplement bu spor endüstrisinin büyük yalanlarından bir tanesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi break the cycle -- 5 Ocak 2018; 14:13:3 >
    |
    |
    dumaniztq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3818 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: break the cycle

Supplementlerden bir tek zararlı olan kreatindir kullanım şekli çok önemlidir. Steroid konusuna çok girmeyeceğim.

Supplementlerin zaten anabolik olarak hiçbir etkisi yoktur, yani gelişime %10 etkisi yok, tek faydası antrenmandan sonraki kas ve katabolik yıkımı en aza indirgemek. O yüzden çok kullanmadım, sadece hayvanlar gibi yemek yedim.

Ayrıca protein tozlarını arabanın benzini gibi düşün. Arabanın gücü nedir motoru ve beygiridir yani ne kadar benzin koyarsan koy, son maksimum hız sınırı 200 km olan bir araba, 300 km yapabilir mi yapamaz. Aynı şey, çok protein alınca kasların büyüyeceğini sanmakla eş değer. Karbonhidrat çok unutulan ve es geçilen ve bu işin en önemli noktalarından biri çünkü motor ve beygir gücünü karbonhidratlarla sağlarsın. Arabanın benzini proteinse, motor ve beygir gücü karbonhidratlardır.

Supplement bu spor endüstrisinin büyük yalanlarından bir tanesidir.

hocam kreatin en etkili belkide tek etkili supplementtir ,neden zararlı olduğunu söylüyorsunuz , günde 5 gram alınan kreatinin günde 3 litre su içildiği vakit ne gibi bir zararı olabilir ki , internetteki araştırmalarda herhangibir zararı olduğuna rastlanmamış

• Onbaşı
    18 Mesaj

Evet dostum haklısın belki de bu endüstri içinde bir tek kreatin doğru düzgün işe yarayan supplementler içerisindedir. Fakat zararlı derken, bilinçsiz kullanımını kast ettim.

Kreatin su tutar ve böbrekler kreatini atamıyor bu da böbrek yetmezliğine kadar götürüyor. Bu küre girildiğinde çok dikkat edilmesi gerekli bana göre doktoru kontrolü ihmal etmemek gerekir.

Yani belli bir seviyeye gelmiş kişiler için diyorum, çünkü belli bir kas oluşmuş insanlarda kreatin depoları ve kreatin daha fazladır. Yani yeni başlayan birinin kreatin değeri 0.50 bile yoktur.

Eğer belli bir seviyeye ve kas kütlesine ulaşmışsan ve kullanıyorsan rutin aralıklarla kontrole git benim 1.50 çıktı 1.80 olunca diyalize giriyorsun.

Tabi ben bir ara oldukça fazla da et tüketimi yaptım. Yani kreatin ette de var kreatin kullanılacağına et inan daha sağlıklı. Tabi ben 10 aydır vejetaryenim artık etle işim bitti. Şu an kreatin değerim de 1.09'a kadar düştü.
    |
    |
    denixex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3818 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: break the cycle

Evet dostum haklısın belki de bu endüstri içinde bir tek kreatin doğru düzgün işe yarayan supplementler içerisindedir. Fakat zararlı derken, bilinçsiz kullanımını kast ettim.

Kreatin su tutar ve böbrekler kreatini atamıyor bu da böbrek yetmezliğine kadar götürüyor. Bu küre girildiğinde çok dikkat edilmesi gerekli bana göre doktoru kontrolü ihmal etmemek gerekir.

Yani belli bir seviyeye gelmiş kişiler için diyorum, çünkü belli bir kas oluşmuş insanlarda kreatin depoları ve kreatin daha fazladır. Yani yeni başlayan birinin kreatin değeri 0.50 bile yoktur.

Eğer belli bir seviyeye ve kas kütlesine ulaşmışsan ve kullanıyorsan rutin aralıklarla kontrole git benim 1.50 çıktı 1.80 olunca diyalize giriyorsun.

Tabi ben bir ara oldukça fazla da et tüketimi yaptım. Yani kreatin ette de var kreatin kullanılacağına et inan daha sağlıklı. Tabi ben 10 aydır vejetaryenim artık etle işim bitti. Şu an kreatin değerim de 1.09'a kadar düştü.

hocam bende bir ara baya kreatin kullanıyordum günde 10gram falan neredeyse , sonra böbrek karaciğer için test verdim kreatinin değeri çok fazla çıkmıştı doktor hemen ultrasyon çektir böbreklerinde sıkıntı var falan dedi bende korktum ultrasyon çektirdim bir sıkıntı çıkmadı çok şükür sonra , başka doktora söyledim durumu kreatin tükettiğimide söyledim ondan dolayı yalancı bir yükseklik oluşmuştur dedi 10gün kullanma sonra tekrar kan ver bakalım dedi , 10gün aradan sonra değerler normal aralığa indi , yani aslında biz dışardan kreatin aldığımız için kan testinde kreatinin fazla çıkıyor ama aslında zararlı olmuyormuş hocam

ben 3.5-4 yıldır vg yapıyorum belli bir kas kütlem var steroid kullanmadım günde 5 gram kreatin alırım , sabah 6 yumurta(2si sarı) 500gram falanda tavuk tüketirim balık yağı falan yanında sebze falan , sizce bu beslenme zararlı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denixex -- 5 Ocak 2018; 19:18:35 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    788 Mesaj
    Doğal bir antreman ve Crossfit ile bitirirsen saglıklı saglam define bir vucut ortaya cıkar ama.
    Sen kür de baya bir irileşmişsin bu vucudu define edip atletik kıvama getirmen artık zor iriliği daha inceltemezsin.
    Herzaman demişimdir büyük olmak marifet değil.
    Define ve atletik bir fizik yapıp korumak daha doğru buyumeye herkes buyur saglam bı eczane kürü bile yapsa kocaman olur ama kimse 70 80 kglarda atletik ve paramparça olamıyor.
    |
    |
  • Cirpi gibi kollarin var burada artistlik yapiyorsun. O kaslar inince derin sarkacak. Kas yapmak is degil zaten, kolay bir sey. Ayrica hic bir bilim adami kasli degil. Zaten kas marifette degil, bir cakilik isin var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Calal Arabi Bin Abdullah -- 5 Ocak 2018; 20:52:19 >
    |
    |
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.