Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

9/11 in 17. yıldönümünde çarpışma fiziği simülasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
94
Cevap
4
Favori
3.361
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 9/11 in 17. yıldönümünde çarpışma fiziği simülasyonu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2836 Mesaj

O da olabilir fakat ona ek olarak yukardaki akademisyen ve simulasyoncu mühendis gibi, 9/11'in sahte olduğu ispatlanınca bu ağırına giden, güvendiği dağlara kar yağan averaj zekalı sıradan tiplerden biri olma ihtimali de var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      hypercubematrix kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kontalk, Riot.im, Antox, Status.im üzerinden de iletişime geçebilirsiniz!
    • Yarbay
      5077 Mesaj
      Aptallığın tedavisi yok Blokladım ikinizi.
      |
      |

Sloganlar Boştur
    • quote:

Orijinalden alıntı: hypercubematrix

büyük israil diye bişey yok !! bu bir masal

zaten açıklıyorlar saklamıyorlar ki ?

https://www.youtube.com/watch?v=7LeJOBRK96g

sen bilmiyorsun bazı gercekleri ..

ikiz kuleleri el kaide yıkmış degil böyle bir örgüt yok bak sen bile işidin el kaidenin var oldugunu zannediyon halbuki bunlar mainstreammedya kurguları

ikiz kuleleri 1970 lerde kim yaptıysa aynı odaklar yıktı .. belkide büyük resim şunu diyordur

abd artık senden vazgectim yeni devletim china artık uzakdoğu dayım güneşin doğduğu yer abd kanallarında bile haber sunucularının spikerlerin yarısı çinli yaw

Alıntıları Göster
      Zaten olası süper güç.Çin olacak.Çinde sadece akıl üreten güç yok yani beyin göçü ABD'ye gidiyor bunlar Çin'e geçecek.Amerika'dan farkı Çin'in ucuz işçi gücü insan fazlalığı.Senatoda bazı siyonistler yönetiyor Amerika'yı.Belli başlı akıllı adamları var demokratik şekilde de eleştiriyorlar zaten.Bu nedenden dolayı her attıkları adımda hamlede sebep oluşturmaya gerek var öyle ben şunu yapacağım bunu yapacağım yok bir yasalar bütünlüğü var bu noktada da olası durumlara göre hareket ediyorsun.Baba Bush ve Jr.Bush zaten bunların içinde ukte idi.Zamanında destekledikleri şeyleri yokettiler.Çünkü bir zamanında besledikleri şeyler bir süre sonra aşırı ego ile büyüdüler atarlanmaya başladılar etraflarında etki yapmaya başladılar.Sen işe karışınca ve kullanılıp bir kenara atıldığını hissettiklerinde sana saldırdılar daha doğrusu tam saldırmak değilde eylem planı içindeydiler.Kontrollü bir olay.El Kaide diye bir örgüt var ta 1979-1989 arası olan savaş araştır gör radikal islamcılarla ABD'nin SSCB'yi parçalamak için oluşturduğu bir grup başlarında hükümranlığını sunduğu suud doğumlu bin ladin var tam istelerine göre bulduğu bu şahsı ki kendisi zengin bir aileye mensuptur bu örgütün başı yaptı kaynakları bunun üstünden büyüttü tabi bin ladin ve abdnin çıkarları vardı.İşlem başarılı oldu SSCB dağıldı ABD o bölgeden çekildi o bölge aynı saddam sonrası Irak gibi bu örgütlere kaldı taliban felan çıktı işte türlü türlü gruplar

ladin kontrolden çıktı saddam ladin felan işte beslenilen nokta bir süre sonra palazlandı ve kontrol dışına çıktı ve elini ısırdı bu noktalarda zaten ABD çok battı mali olarak ve enerji kaynak arayışına girdi dolara ve silahlanmaya endeksli ekonomisi olduğu için devamlı bir savaş ve enerji arayışı ve enerji noktalarının korunumu açısından böyle şeyler oluyor ve devam ediyor.Şuanki olaylarda olduğu gibi ülke çıkarları doğrultusunda şuanki asıl problem Suriye problemi zamanında Irak'ın işgali zamanında oluşturulan kriz ile şuanki ABD'nin büyüyen pazarlar ve Çin'le restleşmesi sonucu bir dalgalanma var.Bizle olan problemide papaz felan değil papaz 2 yıldır hapishanede zaten Tayyip ve tayfası gündem yapıyor asıl neden sıcak paranın yanlış kullanılması yapılan yanlış adımlar dış politikada dengesizlik.İran ile Rusya ve Çin'in milli para ile ticaret yapma anlaşması.Esad'ın Rusya ve İran'la anlaşma yapılması gaz mı nedir onla ilgili.Humus'tada Gaz bulunmuş ve bu konuda da Gazprom ile anlaşmışlar.Abd'nin planı ise katar gazını kullanmak ve buradan enerji kazanımı eldetmekti.Ama Esad Rusya ile anlaşması dolyısıyla bu anlaşmayı reddetmiş bu olay 2009'da olmuş zaten her olayın ön bir yüzü var.Domine etkisi gibi gitti.Sözde arap baharı diyorlar ama asıl hedefleri palazlanıp.Kaddafi gibi petrolü millileştiren altına endeksleyip diğer petrol üreticileri için ön ayak yapan kişileri imha etmek ki mesela 2000'de saddam amerika ile restleşmiş.Yeni dünya piyasasına çıkan Euro Saddam'ın bu hareketi ile 0,80 den 1 olmuştur bu ciddi bir orandır.O zamandan bu zaman Euro yükselim göstermiştir.Bu atılım avrupada Saddam için iyimser bir pazar ve açılım olsada ABD yakasında tehlike yaratmıştır.Bu liderlerin en kötü kararları şudur ki bu kararları alırken güçlü müttefik edinememişlerdir.Mesela 2006'dan beridir.İran avrupaya gazını petrolünü Euro ile satıyor.Amerika sadece ambargo koyabiliyor.Niye saldıramıyor.Arkasında Rusya gibi bir müttefiki var.Dünyada Abd destekli çıkan olayların çoğu enerji odaklıdır.Arap baharında olduğu gibi kukla kendi emrinden çıkmayacak yeni yönetimler oluşturmak.Ha bunlarda palazlanır dik başlılık ederse bunlarından fişini çeker.Bizim tayyipte böyle gelmiştir.Başa Amerika desteklidir.Emir buyruktur kankadır.Ama şuan ey pensilvanya ey amerika havasındadır.Ama olan olaylar şudur ki bizim ne petrolümüz ne gazımız vardır.Avrupanın niyetine kaldık.Ha onlarda borçlar ve bizdeki olası büyük krizin orayıda sarsacağı için sadece beklemedeler.Şuan sonu olmayan bir yere gidiyoruz.Suriye iç savaşı olası Kuzey Irakta olduğu gibi suriyede de oluşturulacak Kürt yönetim bölgesi olacaktır.Ama denize ulaşmak için idlib önemli o yüzden bu kadar büyük olaylar yaşanıyor.Ses getirecek girişimler yok kitlesel imha silahı cart curt diyorlar sebebi bu hep.

Sonra genel planda bölgeyi bilen gebermelerinden ve insan kaybetmelerinden hazetmeyecek insan ve personel grubunu yani kürtleri finanse edip amerikan rüyası gibi size devlet kurduracağım deyip bir hayale sürüklerler aynı bu dediğim gibi zamanında emelleri doğrultusunda destekleyip sonra işi bitince üstüne bindikleri gibi tabi iş işten geçecek.Büyük israil denen olgu dinlerin başladı geniş topraklara ve zengin petrol bölgesine oturacak.Herşey uzun bir plan dahilinde.Zaten asıl adamlar ABD senatosunda ve gerekirse başkanın etrafında pervane oluyorlar amaçlarını öyle böyle gerçekliyorlar.Adamlar şuan süper güç kim sorgulayacak kuralları çiğniyorlar dünyanın jandarması gibiler.Bir türlü insanlık dışı şeyleri yapıyorlar her yerde.NATO dediğin olgunun şefi komutanı yani.

Çin'e geçecek zaten o ziyonist dediğin bu kesimde zaten üretim var sömürülecek insan düzeyi desen gırla sorgulama zaten yok.Asker gücüde büyük.Şuan bile büyük savaş içerisinde.Çin beklenilenden hızlı büyüyor.Amerika zaten en olmadı bir 30-35 seneye parçalanacak eyalet devletleri olacak kendi içinde ve şuanki dengesiz yapılanmalar ve aşırı bireysel silahlanma ile meksikaya benzer silahlı çatışmaların olduğu huzurun olmadığı 50 tane küçük latin amerika ülkesine benzeyecek.Amerikan doları beş para etmez bir kağıt parçası petrole ve silah satmaya dayalı bir ekonomi bu üst akıl gidince normale dönecek.Zaten kiralık profesyonel askerlerle büyük birşeymiş gibi görünen o abartı orduda yokolacak.En azından dünya nefes alır savaşlar olmaz orta doğuda.

La vittoria sara nostra 1903 Força Barça 1899

• Yarbay
      2836 Mesaj

Birinci paragrafın giriş kısmı doğru ve akılcı bilgiler içeriyor fakat sonrasında Saddam El Kaide, vs ve SSCB/Rusya ile ilgili kısımlarda çeşitli yanılsamalar var. Bu konuyu aydınlatmak amacıyla https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135010663&fromzero=yes mesajımda ayrıntısını görebileceğiniz Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un 'un dahi sahte olduğunu ispatlayan videoya bakabilirsiniz. Dünyanın en popüler ve en etkili ekonomi yayını The Economist reklamında "sahteyi gerçekten ayırın" dediği kısımda sahteyi dediği sırada ekrana Kim Jong-un geliyor :)

Saddam, Osama Bin Ladin, Rusya/Putin, Suriye/Esad, K.Kore/Kim Jong-un vs bunlar sadece bize göründüğü şekilleri kadar gerçek, arka planda hepsi ortak. ABD-Rus bunlar sadece medya arenasında, kamera önünde birbirleriyle atışıyor. Arka planda ortaklar. II.dünya savaşında ABD-Rus-Çin büyük bir güç ve kader birliği yapmış 3'lü, bunlar nasıl olur da gerçek rakip olur? Kendisini aydın sanan fakat tüm bilgi kaynağı büyük medya / mainstream media olan ve genelde AKP 'yi destekleyen kesimin ABD - Rus atışmasını gerçek sanıp, Türkiye'nin hangi saflarda yer alacağına dair fikir yürütüyorlar ve genelde o taraf Rus oluyor. O entel takımına II.Dünya savaşında ABD-Rus'un ortak olduğunu söyleyince "devletler çıkarları için her an eski müttefiğini silebilir ve yeni müttefik edinebilir" diyorlar. Tabi ki bu sadece büyük bir müttefik, büyük bir güç yanında olma isteğini meşru gösterme çabasından başka birşey değil. Rusya Türkiye ile birlikte olacak? Ah evet olabilir fakat o da yine medya önünde, halka görünen şekliyle. Arka planda bambaşka planlar işleyecek ve bunu sözde aydın, çakma entel kesim dahil cok büyük coğunluğun ruhu dahi duymayacak cunku sistem bu şekilde ayarlı.

|
      |
      Hendrik Johannes Cruijff kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      186 Mesaj
      Bu kadar üzücü bir olayı alay konusu yapmak adice.

If you cannot do great things, do small things in a great way.
    • Yarbay
      2836 Mesaj

Olay, terör saldırısı değil ki? Sen olayı ne sanıyordun?

|
      |
      macsimust kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      186 Mesaj

Yazdığım cümleyi dikkatli okudunuz mu? Terörden bahseden kim?
      |
      |
      revivo72 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

If you cannot do great things, do small things in a great way.
    • Yarbay
      2836 Mesaj

Yazdığınız cümle her türlü değerlendirmeye açık genel bir cümle.

|
      |
      macsimust kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2836 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Mualla Lahuti Efendi

Yoo, "acı girmedi". Türkiye'deki eğitim sistemine acıdım sadece. Hiçbir halt öğretmeden sizin gibilere diploma verip piyasaya salıyorlar. Kalite sıfır.

Siz gidin biraz GTA falan oynayın. Üçgen, göz falan arayın. Size gerçek dünya fazla geliyor.

Alıntıları Göster
      Diploma konusunu sen anlayamışsın... Diploma matematik, integral, diferansiyel denklemler, mukavemet, statik, dinamik, mühendislik fiziği, üretim mühendisliği, vs sadece dersleri geçmekten ibaret birşey değildir, diploma ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMEK, simulasyon / animasyon / vs alt konuların her biirinde UZMAN olmak, her bi alanda UZMANLIK TASLAMAK değil, her bir alanı bilmek değil, BİLGİ YÖNETİMİ YAPABILMEKTİR.

Nitekim alttaki videoda, simulasyonun nasıl yapıldığı 5dk anlatılıyor ve senin bir SİMULASYONCU MÜHENDİS olarak GERÇEK zannettiğin o uçak nasıl hazırlanıyor, onu adım adım gösteriyor. Sen öyle diploma üstüne AHKAM keseceğine, SİMULASYON UZMANIYIM diye bağıracağına önce biraz BİLGİ YÖNETİMİ YAPMAYI öğren de gel:

Görüldüğü gibi binaya giren ucağı "video compositing" yöntemiyle hazırlamak son derece kolay. 2001'de bu teknikler 20 yıldır biliniyor ve kullanılıyordu. Konu son derece net ortada olduğu halde SİMULASYONDA UZMANIM, MÜHENDİSİM diyen bazı tipler bu basit konuyu anlamamakta ısrar ediyor, tabi ki işine gelmediği için öyle yapıyor. 911'in gerçek olmadığı anlaşıldıkça o güvendiği hükümetlerin birer yalancı olduğunu, güvendiği dağlara kar yağdığını gördükçe yaşadığı hayal kırıklığı etkisi sonucu benim diplomama sataşıyor. Bozguna uğrayınca, mızıkçılık yapıyor, ağlanıyor. Ama gerçek ortada. işte 5dk SİMULASYON NASIL YAPILIR GÖSTERE GÖSTERE...

• Binbaşı
      1068 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Diploma konusunu sen anlayamışsın... Diploma matematik, integral, diferansiyel denklemler, mukavemet, statik, dinamik, mühendislik fiziği, üretim mühendisliği, vs sadece dersleri geçmekten ibaret birşey değildir, diploma ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMEK, simulasyon / animasyon / vs alt konuların her biirinde UZMAN olmak, her bi alanda UZMANLIK TASLAMAK değil, her bir alanı bilmek değil, BİLGİ YÖNETİMİ YAPABILMEKTİR.

Nitekim alttaki videoda, simulasyonun nasıl yapıldığı 5dk anlatılıyor ve senin bir SİMULASYONCU MÜHENDİS olarak GERÇEK zannettiğin o uçak nasıl hazırlanıyor, onu adım adım gösteriyor. Sen öyle diploma üstüne AHKAM keseceğine, SİMULASYON UZMANIYIM diye bağıracağına önce biraz BİLGİ YÖNETİMİ YAPMAYI öğren de gel:

Görüldüğü gibi binaya giren ucağı "video compositing" yöntemiyle hazırlamak son derece kolay. 2001'de bu teknikler 20 yıldır biliniyor ve kullanılıyordu. Konu son derece net ortada olduğu halde SİMULASYONDA UZMANIM, MÜHENDİSİM diyen bazı tipler bu basit konuyu anlamamakta ısrar ediyor, tabi ki işine gelmediği için öyle yapıyor. 911'in gerçek olmadığı anlaşıldıkça o güvendiği hükümetlerin birer yalancı olduğunu, güvendiği dağlara kar yağdığını gördükçe yaşadığı hayal kırıklığı etkisi sonucu benim diplomama sataşıyor. Bozguna uğrayınca, mızıkçılık yapıyor, ağlanıyor. Ama gerçek ortada. işte 5dk SİMULASYON NASIL YAPILIR GÖSTERE GÖSTERE...

Alıntıları Göster
      Yav, hadi canım hadi. Sen daha konuşuyor musun?

Hiçbir halt bilmeden mühendislik bitirmek marifet değildir. Ki öğrenmeyi de öğrenemediğin için gerizekalı gerizekalı videolardan medet umuyorsun hala.

• Yarbay
      2836 Mesaj
      quote:

Yav, hadi canım hadi. Sen daha konuşuyor musun?

Hiçbir halt bilmeden mühendislik bitirmek marifet değildir. Ki öğrenmeyi de öğrenemediğin için gerizekalı gerizekalı videolardan medet umuyorsun hala.

Alıntıları Göster
      911'ideki uçakların sonradan eklendiğini kafan basmayacak kadar gerizekalı olduğu için kendini özetlemişsin bu mesajında. Videoyu hazırlayan kişi senin simulasyon bilginden cok daha ötede bilgiye sahip, yetenekli biri. En azından senin gibi hem mühendisim deyim hem de akademisyen etiketli kişilerin yanında hamam tellallığı yapacak düzeyde biri değil.

• Yüzbaşı
      665 Mesaj
      Adam ciddi ciddi uçakların videolara sonradan eklenen hologram olduğunu falan söylüyor. Uçakları ABD devleti kullanıyordu dese en azından mantıklı elle tutulur bir komplo teorisi olacak. Özellikle ikinci kuleye çarpan uçak için yüzbinlerce amatör footage mevcut. ABD devleti hepsini topladı, görüntülerle oynadı geri mi teslim etti yani :) Mal desen mala hakaret olur yani o derece komik.

• Binbaşı
      1068 Mesaj
      quote:

911'ideki uçakların sonradan eklendiğini kafan basmayacak kadar gerizekalı olduğu için kendini özetlemişsin bu mesajında. Videoyu hazırlayan kişi senin simulasyon bilginden cok daha ötede bilgiye sahip, yetenekli biri. En azından senin gibi hem mühendisim deyim hem de akademisyen etiketli kişilerin yanında hamam tellallığı yapacak düzeyde biri değil.

Alıntıları Göster
      Videoda simülasyon değil video düzenleme var. Daha onun ayırdına varamayacak kadar cehaletin içindesin. Bir sus artık yahut kendi kendine konuş, bana yazma.

• Yarbay
      2836 Mesaj
      quote:

Videoda simülasyon değil video düzenleme var. Daha onun ayırdına varamayacak kadar cehaletin içindesin. Bir sus artık yahut kendi kendine konuş, bana yazma.

Alıntıları Göster
      yok simulasyon değilmiş falan böyle kavram polemikleri, laf hokkabazlıkları ve boş cahil muhabbeti ile balatayı sıyırmaya başladın. "video compositing" nasıl yapıldığını anlatan video dedik orada, ancak kafan hiçbirşeye basmıyor ki, zaten o yüzden cehaletten bahsedip duruyorsun, kendin cehalet içindesin.

bana yazma ne demektir? Hem gelip 3 kuruşluk bilginle utanmadan etmeden hamam tellalı gibi bana yazacan hem de bana yazma diyecen yani?

|
      |

• Yarbay
      2836 Mesaj

YÜZBİNLERCE FOOTAGE 'ı tek tek göster bakalım gösteremezsin. Atmasyon konuşan kişi, gelmiş mantıktan bahsediyor bize. 8-10 footage var, onlar da stüdyoda hazırlanıp senin gibilerine yutturuldu. Heh ABD devleti diyor bir de, o dediğin şeye göre binalar uçak yakıtının yanması ile toza döndü, böyle bi saçmalığa inanan çapta birine cok fazla da yazmamak lazım, gerçekler rahatsız eder öylelerini.

|
      |
      Feint-TR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      665 Mesaj
      quote:

YÜZBİNLERCE FOOTAGE 'ı tek tek göster bakalım gösteremezsin. Atmasyon konuşan kişi, gelmiş mantıktan bahsediyor bize. 8-10 footage var, onlar da stüdyoda hazırlanıp senin gibilerine yutturuldu. Heh ABD devleti diyor bir de, o dediğin şeye göre binalar uçak yakıtının yanması ile toza döndü, böyle bi saçmalığa inanan çapta birine cok fazla da yazmamak lazım, gerçekler rahatsız eder öylelerini.

Alıntıları Göster
      Komplo teorisi barındıran veya barındırmayan hiç bir teknik raporda "uçak yakıtının yanması ile binalar toza döndü" gibi bir argüman yok. O sizin gibi eğitimsiz liseli cühelaların uydurması. Binaların yıkılma sebebi arkadaşın anlattığı gibi supportsuz kalmaları. Bu arada youtube da konu ile ilgili ilk videoda bile 50 den fazla amatör footage mevcut. Neyse ben seninle hiç uğraşamam şu an, bunları da niye bir deliye açıklıyorsam. Kendi aleminde mutlu ol dostum.. iyi forumlar.

• Yarbay
      2836 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: Feint-TR

Komplo teorisi barındıran veya barındırmayan hiç bir teknik raporda "uçak yakıtının yanması ile binalar toza döndü" gibi bir argüman yok. O sizin gibi eğitimsiz liseli cühelaların uydurması. Binaların yıkılma sebebi arkadaşın anlattığı gibi supportsuz kalmaları. Bu arada youtube da konu ile ilgili ilk videoda bile 50 den fazla amatör footage mevcut. Neyse ben seninle hiç uğraşamam şu an, bunları da niye bir deliye açıklıyorsam. Kendi aleminde mutlu ol dostum.. iyi forumlar.

Alıntıları Göster
      Ahah böyle kıvırma görülmedi! hiç bir teknik raporda "uçak yakıtının yanması ile binalar toza döndü" gibi bir argüman yokmuş! Uçak yakıtının yanması değilse o zaman binaları kumdan kumu basınç altında sıkıştırıp yapmışlarıdı uçak yakıtı yanınca basınçlı kum patladı, patlayan kum yüzünden tüm kum patladı falan diyor mu bari senin teknik dokumanın? Ahahah. Komikten ötesiniz. Şaka gibisiniz.

Bu arada 100.000 footage 'ın da bi anda 50'ye indi bakıyorum.Biraz daha in benim başta dediğim 8-10 rakama geleceksin. CNN ABC BBC FOX da olsa elemanları sınırlı her biri 2-3 footage düzenlese ancak o kadar çıkar zaten :)

3. footage da uçak görünmüyor. 4.de sinek gibi bişey arkada bulanık birşey koymuşlar, amcama video düzenletsem ondan daha iyi düzenler. 5. footage da ise geniş açıdan cekildiğii halde HİÇBİR uçak görünmeden bina durduğu yerde patlıyor! Eh bu kadar saçmalık ve BULLSHİT'ten ve zaman darlığımdan dolayı 6. ve sonrasını da izlemedim tabi ki. Ben de sana bu kafa ile kendi aleminde mutluluklar dilerim.

|
      |

• Teğmen
      145 Mesaj

güneş tapınakları !! eskinin obeliksleri

mantıklı ..

twin tower ları neden yıktılar ? ve bu kişiler nden güneşe tapınmaktalar ?

savaş çıkarıp kan dökmek için yıktılar bu bir ibadet iblise veya şeytana !!

el!an da yeni bir savaşı zorlamaktalar ortadoğuda ve tam göbeğindeyiz savaş coğrafyasında !!

güneşe neden tapınıyorlar cünkü kadim öğretilerden biliyorlar ki iblis güneşe hapsedildi kıyamet gününe kadar

bazıları diyebilirki her konuyu dine bağlıyorsun . evet cünkü her konu dinle ilgili

bu adamların paraya ihtiyacı yok zaten kullandıgınız kagıt paraları bunlar basıyor . arab petrollerini de bunlar işletiyor örnek aramco ..

asıl mesele yeryüzünde kan dökülmesi insanoğlunun birbirinin kanını dökmesi . arab baharı bu sebeple tetiklendi .

ne alaka diyen dangalak sende bu savas planlarının içindesin .. baglantı kuramıyorsan susacaksın
      |
      |

Reklamlar
paykasa
SEO
paykasa
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,891
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.