Şimdi Ara

9.000-12.000 TL'ye arası hangi arabayı tavsiye edersiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
6.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaslar bılgıler ıcı tesekkur ederım benımde aklıma yatan bır model herhalde hyundaı accent 1996-99 modellerı hem uygun fıyata guzel bır arac cok fıyat vermek ıstemıyorum sızın aranızda kullanan varmı bılgısı olanlar sımdıden tesekkurler
  • 12.000 liraya 99-2000 Corolla yada Civic bak arkadaşım.
    Verdiğin paraya değer.
    Satarken kolay satarsın zarar etmezsın.
    Adamlar Rover,Seat,Suzuki,Daewoo tavsiye etmiş ayıp valla.
  • evet o fıyata corolla ve cıvıcde var o kadar fıyata cıkmadan 8-9,5 arası cok mu kotu olur o arabalar mesela hyundai accent gls modelı?
  • seat'ın araba olduğunu seata binen kullanan anlar hayatınızda hiç kullandınız mı seat ibiza ? kullan öyle yorum yap
    quote:

Orjinalden alıntı: cermin007

12.000 liraya 99-2000 Corolla yada Civic bak arkadaşım.
    Verdiğin paraya değer.
    Satarken kolay satarsın zarar etmezsın.
    Adamlar Rover,Seat,Suzuki,Daewoo tavsiye etmiş ayıp valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torrado -- 10 Şubat 2009; 14:38:40 >
  • Kişisel tecrübeler, yaşanan problemlerin abartılı anlatılması markalar hakkında imajların farklı algılanmasına, bazı markaların haketmediği yorumlara bazılarının da haketmediği övgüleri almasına neden olur. BUnu bir parça da önlemek istiyorsak dedikodu mahiyetinde sohbetler yapmak yerine matematiksel rakamlarla olayı açıklamak bence en mantıklı çözümdür. Bildiğiniz gibi şikayetvarcom sitesi var ve bu site ürün şikayetlerinde Türkiye de tekel olmuş durumda. Buradaki şikayetlerin araçlarla ilgili olanların o araçların marka bazında satış rakamlarına göre bir hesaplama yapmak daha mantıklı olabilir. Şikayetvar sitesindeki şikayet sayısı birden fazla yılı kapsasa da araç satış trendleri değişmediğinden bu araçların sadece yıllık satışlarının bile hesaba dahil edilmesi problemli araçlar hakkında bir fikir verecektir. Buna göre anılan sitedeki şikayet sayısının marka bazında 2007 yılı otomobilgaztesi eylül itibariyle toplam satışları oranlandığında aşağıdaki sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Formül : Şİkayet sayısı / Araç satış sayısı = Oran
    Oranı en fazla çıkan araçların daha fzala sorunlu olduğu sonucunu çıkarmak mümkündür:

Sonuçlar:

MARKA Şikayet sayısı / Araç Satış Sayısı( eylül2007): Şikayet oranı

Opel 929 / 20474 = 0,0453
    Chevroelt 133 / 3020 = 0,0440
    Seat 67 / 2079 = 0,0322
    Citroen 229 / 8830 = 0,0251
    Volvo 25 / 1701 = 0,0146
    Peugeot 197 / 13696 = 0,0143
    Skoda 40 / 3335 = 0,0119
    Renault 579 / 51337 = 0,0112
    Hyundai 255 / 26162 = 0,0097
    Honda 136 / 14337 = 0,0094
    BMW 25 / 2659 = 0,0094
    Ford 472 / 64186 = 0,0073
    Wolkswagen 251 / 35.028 = 0,0071
    Kia 51 / 8774 = 0,0058
    Toyota 122 / 21389 = 0,0057
    MAzda 8 / 1411 = 0,0056
    Audi 22 / 3932 = 0,0055
    Nissan 27 / 4969 = 0,0054
    Mercedes 22 / 6219 = 0,0035

Bence bu tablo daha gerçekçi bir karşılaştırmadır. Opel en çok şikayet çıkaran araç olarak gözükmektedir. Ardından chevrolet ve seat geliyor. pejo ise daha aşağılarda.

isnilgiz adlı arkadaştan alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cermin007 -- 11 Şubat 2009; 11:54:36 >

• arkadaslar cevaplar ıcın tesekkur edıyorum

sımdı karar degısıklıgıne ugramıs bulunmaktayım artık 12000 tlye kadar degıl en fazla 9000 tlye kadar araba arıyorum

bır kac araba var bunlar hakkında yorum yaparsanız cok sevınırım

1hyundai gls 1997-1999
    2-ford flair 998-2000
    3-fiat palio-siena

sımdıden tesekkurler
  • Beyaz bir siena bul tek air bag(2 de olabilir) ve klima bak keyfine, birda lpg olursa yakıtta ağlatmaz, bagajda vardır. Parça ve işçilik sorununda olmaz.
  • imzamdaki araç en ideali
  • Bence clio hb güzel bir seçim olur.Heleki rxt bulursan çok iyi olur.Ancak rxt yi o fiyatlara bulamazsın diye düşünüyorum.Rte veya Rta da alsan seni üzmez.Ne alırsan al ancak alacağın araçta klima muhakkak olsun.Hem rahatlık hemde ilerde satarken büyük kolaylık.Şimdiden hayırlı olsun.
  • senin yazdığın markalara hiç bakmadan istisnasız corolla diyorum, çünkü sanayi düşmanı
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguz1

Beyaz bir siena bul tek air bag(2 de olabilir) ve klima bak keyfine, birda lpg olursa yakıtta ağlatmaz, bagajda vardır. Parça ve işçilik sorununda olmaz.

hocam bende senın gıbı dusunuyorum bana h.direksiyon klıma ve bırde 1.2 yada lpglı olursa hem tamırcıde hemde satarken uzmez dıye dusunuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziraatbileşim

imzamdaki araç en ideali

evet clıolarda guzel begenıyorum ama 9000 lıraya TEMİZİNİ bulmak zor
  • ARKADAŞIM 1 YILDAN FAZLA ZAMANDIR 1.5 GLS 98 MODEL ACCENT KULLANICISIYIM ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.DERTSİZ TASASIZ BİR ARAÇ BENCE DAR GELİRLİ DOSTU FORUMDA HYUNDAİ SAYFASINI ZİYARET EDERSEN DAHA DETAYLI BİLGİ EDİNE BİLİRSİN.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hyundai_98

ARKADAŞIM 1 YILDAN FAZLA ZAMANDIR 1.5 GLS 98 MODEL ACCENT KULLANICISIYIM ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.DERTSİZ TASASIZ BİR ARAÇ BENCE DAR GELİRLİ DOSTU FORUMDA HYUNDAİ SAYFASINI ZİYARET EDERSEN DAHA DETAYLI BİLGİ EDİNE BİLİRSİN.

tesekkur ederım yedek parca fıyatları nedır acaba servıste uzer mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastsoner

quote:

Orjinalden alıntı: ziraatbileşim

imzamdaki araç en ideali

evet clıolarda guzel begenıyorum ama 9000 lıraya TEMİZİNİ bulmak zor

12.000 civarında Clio RXT leri bulabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastsoner

quote:

Orjinalden alıntı: hyundai_98

ARKADAŞIM 1 YILDAN FAZLA ZAMANDIR 1.5 GLS 98 MODEL ACCENT KULLANICISIYIM ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.DERTSİZ TASASIZ BİR ARAÇ BENCE DAR GELİRLİ DOSTU FORUMDA HYUNDAİ SAYFASINI ZİYARET EDERSEN DAHA DETAYLI BİLGİ EDİNE BİLİRSİN.

tesekkur ederım yedek parca fıyatları nedır acaba servıste uzer mı?

yedek parça olarak yan sanayi parçalarıda mevcut ve fiyat olarakta gayet uygun ben kendi aracımı yetkili servise değilde sanayide ki ustama götürüyorum 2 hafta evvel ön balatalarını değiştirdim 20 tl daha önce sibop kapak contasını değiştirdim 30 tl 1.5 senedir arabaya yaptığım tek masrafta bunlar masraf sayılırsa tabi.

• evet bir kaç yerdende hyundai için güzel sözler duydum hyundai ve siena arasında gidip geliyorum
  • Hyundai dan Şaşma derim GLS modeli iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: plazma_08

vectra,accent 2000 tabi km'si düşük olması şartıyla mümkün olduğunca opel corsa dan uzak dur derim

opel corsadan uzak durulması nedeni nedir? ben opel corsa almayı düşünüyorum? opel corsa 1.2 16V springin ne gibi dezavantajları var?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.