Şimdi Ara

8x8 askeri araç Derman'ın prototipi üretildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
1
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Yerli ve milli lafı artık bıktırdı. Yapılırsa lisanslı falan yapıldı denilsin.
  • adresin bir altındaki haber "Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 7.9'a çıkardı". :)

• Mühendislik bir birikimdir. Şimdi dış tasarım yapıldı, ithal motor ve şanzımanla. Yarın motor ve şanzımanıda ürettiğinde takıp test edeceğin kendi şasen olacak. Aynı şey atak helikopteri içinde geçerli. Yarın TEI motor ürettiğinde, test edip doğrudan kullanacağın bir şasen,aracın olacak. Burda önemli nokta, motor ve şanjıman üretme çabası var mı, varsa bu haberle güzel gelişmeler. Muhalefet için muhalefet olmanın kimseye bi faydası yok.

• Araç Mercedes zaten.Sanki onun tasarımıda yerli gibi anlatılmış.

• koluman firması bugün mercedes benz markası yetkili servisliğini birden çok noktada yapıyor diye biliyorum.yine yanlış bilmiyorsam koluman firması ülkemizdeki ilk mercedes otobüs üretimine ortaktı.bilenler bilir ilk mercedes otobüsler topkapı-davutpaşa mevkinde üretilmiştir.yıllar sonra şuan ki yerlerine mercedes benz türk a.ş olarak taşınmış,bu irili ufaklı ortakları ayırmışlardır.sanırım bu üretim tutkusu bitmemiş firma sahiplerinde ve bir şekilde üretim yapmak istiyorlar.bunlar güzel şeyler.alt yapı mercedes falan diye dalga geçiliyor ama böyle olması daha güzel bence.başlangıç için güzel,ordumuz için güzel.hayırlı uğurlu olsun herkese.emeği geçen herkese teşekkür ederim,tebrik ederim.

• Mercedes veya Ford motorlu olması önemli değil önemli olan o motorların Türkiye'de üretilmesi ki üretiliyor. Savaş durumlarında ülkedeki fabrikalara emir verilebilir ve üretim yaptırılabilir, burada üretilmesi o yüzden önemli. SİHA'ların kontrol kamyonları da Ford marka. Bence güzel bir adım, umarım devamı gelir.

• Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan birisi daha. O kamyonun motoru Mercedes ama Aksaray'da üretiliyor! Yani savaş durumlarında o fabrikalar Türkiye'de yer alıyor. Bu yüzden çok önemli değil, Mercedes'ten iyi yerli motor yaptılar da kullanmadılar mı? O yapılsın ona geçerler ama kolay değil o işler. Onlarca milyar euro AR-GE'nin ve yıllar süren çalışmaların sonucu bu motorlar.

• Bre cahil. O motor Mercedes marka ama Aksaray'da üretiliyor. Yani fabrikası Türkiye'de! Ama işte klavye başında boş konuşmak bedava nasılsa..

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Mercedes motor ve şanzıman kullanıyor ama unutmayın ki bu parçalar Türkiye'de Aksaray fabrikasında üretiliyor. Bu yüzden önemli. Savaş durumlarda devletin bu fabrikalarda tasarrufta bulunma hakkı vardır.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.