Şimdi Ara

8Pin anakarta 4pin 12V güç bağlantısı yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar başlıkta belirttiğim gibi yeni anakartımda 8pinlik 12v güç girişi var ancak güç kaynağımda sadece 4 pin girişi var. Kimisi sorun çıkar kimisi sorun çıkmaz demiş. Bunun hakkında anakartıma ait kullanım kılavuzunda bu konu hakkında fikir verebilecek birkaç bölüm buldum bunlar hakkında yorum yaparsanız sevinirim. Resimlerin birinde 4pinlik bağlantının soketin sol kısmında yapılması gerektiğini anladım.

Anakart= Gigabyte GA-AB350M-DS2
    Güç kaynağı= 6-7 yıllık Xilence XP500 500W
    İşlemci=Ryzen 2200G
    Ekran kartı= GTX 10508Pin anakarta 4pin 12V güç bağlantısı yapmak8Pin anakarta 4pin 12V güç bağlantısı yapmak

Fikrinizi almak istiyorum.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 14:53:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oldu hocam valla ancak psu hiç sıkıntı çıkartmadı. Voltaj değerleri iyi. 12V kanalından 12.200 volt 5V kanalından 5.200 volt veriyor valla. Sizce ne yapayım ?
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 14:53:32 >
  • Xilence PSU'lar etiket, kalitesiz ürün 8 pine 4 pin takmayı geçtim zatne bu PSU kullanılmamalı üstüne üstlük 7 yıllıkmış.
  • Yüksek TDP'li bir işlemci kullanılmadığı ve hızaşırtmaya başvurulmadığı sürece önemli bir sorun oluşmaz. Aksi durumlarda diğer bileşenlerin korunması için güç kaynağının 8 pinli ve 80+ sertifikalı bir modelle değiştirilmesi gerekir.
  • Gecenlerde bir anakart aldım. 8 pin cpu girisi vardı. Kasadaki psu yu sökmemek için boşta duran frisby 300w bir psu ile ilk calıstırmayı testleri kurulumları vs yaptım. Sorun çıkmadı ama yüke binince ne olur onu bilmem.

Şahsi fikrim, 8 pin güç girişi oc yapmak için ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlması için var. Günlük kullanımda 60 80 w işlemcilere 8pinlik yere 4 pin bağlamak sorun çıkarmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Xilence PSU'lar etiket, kalitesiz ürün 8 pine 4 pin takmayı geçtim zatne bu PSU kullanılmamalı üstüne üstlük 7 yıllıkmış.

Taş gibi power'dır. 1 tanesinden 5 tane everest power yapılır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Yunuzeus kullanıcısına yanıt
    Orta kalite alman markasi oldugunu duydum herkes dandik diyor. Turkiyede satilmadiginda mi acaba guvenilir mi psu ya sizce 7 yillik@forvet09

@Yunuzeus
    Dandik dediginiz psu 4pinliydi degil mi?

@nForcer
    Ryzen 2200G ve GTX 1050 ile kullanicam zaten besleyecektir yeni psu alana kadar idare etsin yeter aldiklarimin odemesi bitene kadar hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terracide -- 11 Ekim 2018; 22:44:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terracide

Orta kalite alman markasi oldugunu duydum herkes dandik diyor. Turkiyede satilmadiginda mi acaba guvenilir mi psu ya sizce 7 yillik@forvet09

@Yunuzeus
    Dandik dediginiz psu 4pinliydi degil mi?

@nForcer
    Ryzen 2200G ve GTX 1050 ile kullanicam zaten besleyecektir yeni psu alana kadar idare etsin yeter aldiklarimin odemesi bitene kadar hocam

sorun yok, kullanmaya devam. 400w olanını kullanmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Hocam Gigabyte a mail attım sorun çıkabilir 8pin kullanın falan dediler biraz kuşkuya düştüm. bikaç hafta oyun oynicam diye riske girmesem mi sizce ?
  • Terracide kullanıcısına yanıt
    Evet

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.