Şimdi Ara

8Mbit Konvansiyonel Hat vs 2Mbit Fiber Hat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Soru saçma ancak durumu izah etmeme izin verin.

Bulunduğum sitede ücretsiz olarak superonline fibernet varmış, daireye ethernet kablosu geliyor ve bizim de router alarak bağlanmamız gerekiyor. Bu işlemi yaptım ve üstüne bir de test yaptım, wifi full çekerken 2 mbit download, 30mbit civarı da upload aldım farklı zamanlar ve cihazlarda. (değerlerde yanlışlık yok)

ttnet'i aradım, oturduğum sitede fiber altyapısı olmadığını ttnet kullanacaksam 8mbitlik paketleri kullanabileceğimi söyledir ayrıca superonline'nin ttnet altyapısı kullandığını, bize fiber diye sunulan hizmetin fiber olmadığını söyledi.

hemen ekleyim, evim 12. katta.

şimdi sorularım şu:

acaba ttnet bağlatsam aylık 60-70 tl fazla verip 8mbit internet kullansam akılcı olur mu? 8mbit bağlantıdan maksimum kaç alırım?

yoksa bana sunulan şey gerçekten fibernet değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravol

Merhaba

Soru saçma ancak durumu izah etmeme izin verin.

Bulunduğum sitede ücretsiz olarak superonline fibernet varmış, daireye ethernet kablosu geliyor ve bizim de router alarak bağlanmamız gerekiyor. Bu işlemi yaptım ve üstüne bir de test yaptım, wifi full çekerken 2 mbit download, 30mbit civarı da upload aldım farklı zamanlar ve cihazlarda. (değerlerde yanlışlık yok)

ttnet'i aradım, oturduğum sitede fiber altyapısı olmadığını ttnet kullanacaksam 8mbitlik paketleri kullanabileceğimi söyledir ayrıca superonline'nin ttnet altyapısı kullandığını, bize fiber diye sunulan hizmetin fiber olmadığını söyledi.

hemen ekleyim, evim 12. katta.

şimdi sorularım şu:

acaba ttnet bağlatsam aylık 60-70 tl fazla verip 8mbit internet kullansam akılcı olur mu? 8mbit bağlantıdan maksimum kaç alırım?

yoksa bana sunulan şey gerçekten fibernet değil mi?

ttnet ne ara fiber olmayan hatta 30mbit upload veriyor. Çok büyük saçmalamışlar siz superonline arayıp sorun onlar ne diyecek niye ttnet ile muhatap oluyorsunuz.

• Gravol G kullanıcısına yanıt
    Binaya gelen hat fiber ama onun da belli bir kapasitesi var sonuçta çok sayıda daireye dağıtılırsa size bu kadar düşüyor demekki. 2 mbit download hızına karşılık 30 mbit upload olamaz çünkü superonline fiber paketlerinde 5 mbit hız veriyor, hız testi hatalıdır. ttnet'e gelince adsl birçok faktöre bağlı olduğu için alabileceğiniz hız tamamen piyango.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 23 Nisan 2015; 22:56:31 >
  • Ttnet iptal durumunda 753 TL cayma bedeli çıkardı, nakil yaptıracağım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba aradan altı yıl geçmiş son durumu anlatayım.

Sitenin kendi internetine ek olarak ayrıca türk telekom bağlatmıştım ancak işim gereği ayda 100 gb'ye yakın video upload etmem gerekebiliyor filezilla ile upload hızım site internetinde gerçekten 6-7 mb/saniye civarlarında idi ancak download hızım çok kötüydü sadece kullanımın az olduğu gece saatlerinde iyi sonuç alıyordum. ttnet'de ise download hızım sabit olarak 1-2 mb arası değişirken upload hızım ise 500 kb/s civarlarında idi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.