Şimdi Ara

8mbit adsl internetten nasıl kurtulabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9
  • Ortalama Mesaj Aralığı 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BurakT**** (9 mesaj) İnspiredTiger (6 mesaj) WILDBOYS (2 mesaj) Rick Sanchez (1 mesaj) fairtune (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (20 mesaj) Mobil (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 8mbit adsl internetten nasıl kurtulabilirim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bizim alt yapımız 8mbit adsl internet destekliyor. Binamız en az yirmi yıllık.Ben türktelekoma gidip fiber için başvuruda bulunursam.Fiber için yapılacak kazı gibi konular için elimi cüzdanıma atmam gerekir mi ?

|
    |
  • Binbaşı
    1945 Mesaj
    Adres neresi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ümraniye

|
    |
  • Teğmen
    230 Mesaj
    şükret kardeşim onu bulamayanlar var
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

2021 yılında yaşıyoruz eğitim dahi internet ortamında gerçekleşiyor.

|
    |
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Yakın yerlerdeyiz aynı sorunu yaşıyorum..

Anladığım kadarıyla toplu yapılan başvurular dikkate alınıyormuş.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj

ADSL 24mbit hızına kadar destekliyor.

İnternet paketinizi yükseltmeyi deneyin 24mbit hıza kadar.

Ancak yok ben fiber istiyorum dersen altyapı işi çok zor oluyor, benim bir tanıdık fiberi getirtebilmek için 1 yıl uğraştı oldu mu oldu ama olana kadar çok uğraştı.

Öyle talep edince tamam gelelim kazı yapalım fiber döşeyelim demiyorlar adamı çok uğraştırıyorlar. Ve tek başına fiber talep edersen hiç bakmazlar bile yoğun talep olursa daha hızlı yaparlar alt yapıyı.

• Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Paketimi yükseltme talebinde bulundum ama alacağım hızın en fazla 8mbit olduğunu söylediler.Eğer bir masrafı olmuyorsa hiç üşenmem tüm mahalleliye talepte bulunmasını söylerim işin peşini de bırakmam zaten liseliyim işim gücüm yok.

• Binbaşı
    1945 Mesaj
    Türknetten sorgulama yap

|
    |
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj

En fazla 8mbit olması imkansız.

ADSL en yavaş altyapı ve 24mbit'e kadar destekliyor. Sana en fazla 8mbit diyerek çakallık yapmışlar, liseliyim işim gücüm yok diyorsun ama biraz bilgileneceğin şeyler bakmanı tavsiye ederim.

|
    |
    BurakT**** kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türknet 16mgbit internet veriyor evdeki interneti aktif olarak 5 kişi kullanıyor, vereceğim cayma bedeline değmez.24mgbit e bile razıyım.

• Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Türktelekomu arıyorum.

|
    |
    İnspiredTiger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj

Bak türknet sana 16mbit verebiliyorken türktelekomun en fazla 8mbit verebiliyorum demesinden sen anlamıyor musun bu işte terslik olduğunu ?

Bunu nasıl akıl edemiyorsun arkadaşım ?

Sanki türknet sana gelip 16mbit vermek için altyapı yapacak, yapmayacak aynı şuanki altyapdan devam edeceksin. Yani burdan çıkarman gereken, türktelekom seni kandırmış ve en fazla 8mbit oluyor demiş sende bunu yemişsin.

Cayma bedeli ödemene gerek yok zaten gidip türktelekoma internetini yükselteceksin, olmuyor derlerse bu konunun üstüne düşeceksin. Şunu bil ki ADSL altyapı varsa 24mbit hıza kadar alabilirsin.

|
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

tamam ya kızma arıyom işte

• Yüzbaşı
    367 Mesaj

Kızmadım, bunu genç olarak fark etmemen kötü bir durum.

Senin gibi bir genci kandıranlar kim bilir yaşlı olan insanları ne türlü dolandırıyordur acaba.

|
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Malesef,Türknet Türktelekom altyapısı kullandığından dolayı farklı olacağını düşünmedim haliyle Türknet için altyapı sorgulaması yapmamıştım.Şimdi diğer operatörler ile altyapı sorgulaması için konuştum 8mbit diyorlar.Adsl mi var? dediğimde evet diyorlar ama adsl altyapı 24mbit desteklediğini söylediğimde adsl altyapı için böyle bir sayının genel olmadığını konuma göre değişebileceğini söylediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BurakT**** -- 14 Ocak 2021; 1:41:56 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj

Konuma göre adsl kalitesi mi değişiyor yani ? Böyle birşey var mı bilmiyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1056 Mesaj
    modemi yan yatır
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

¯\_(ツ)_/¯

|
    |
  • Çavuş
    69 Mesaj

Türkiye'de firmalar 24mbit ve sonrası vdsl tarifesi olarak geçiyor. Adsl modem olup 24mbit veren firma var mı?

|
    |
    İnspiredTiger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Ekonomi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,359
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.