Şimdi Ara

8K sinyal için uydu kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni ev kablolaması yaparken gelecek teknolojileri de karşılayacak bir çözüm uygulamayı düşünüyorum. Bilfiğim kadarıyla 4K yayın için RG6/U6 tipi kablolar istenilen iletim hızını sağlıyor. Birkaç sene içerisinde olması beklenen 8K 120 (veya 240fps) yayınlar için yine bu kablo yeterli olacak mıdır?
    Teşekkürler,

• hocam daha 4k yaygınlaşmadı. 8k için en az 10 sene var :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başkan ne 8k sı 10 seneye anca 4k yayınlar belki bir randımana biner 8k rıhat 15sene belki

• gayet mantıklı. bir binanın ömrü 30 senedir 8k'ya 10 sene varsa tamam işte.
  • çanağın lnb nin kablo nun sd si hd si 4ksı 8 ksı diye bişey olmaz iletim hızı demeniz de çok alakasız olmuş.kablon saglamsa 30 sene sonra ister 16k çıksın yine kullanılır amaç uydudan gelen sinyali kayıpsız iletmektir hdmi kablo gibi düşünmeyin
  • hdmi çekeceksen dediğin mantıklı ama uydu sinyal standarttır. istersen sd yayın istersen 4k yayın aktar.
    izolasyonu iyi bir kablo kullan sıkıntı yaşamazsın. kablo birde bakır olsun teneke olmasın :)
  • Uydu kablosunda hd 4k ayrımı yok hatta eski lnb ile de 4k yayın alırsın. Pazarlama stratejisi bu lar hd lnb diye satıyorlar millete.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hdmi 2.1 8k destekliyor.
  • Sen 8k yı boş ver önemli olan kaliteli bir kablo alman.

• digiturk ün onaylı kablosunu kullanın birde mdu5 lnb ve digiturk çanak.. yeni çıkan siyah renkli..
  • Cevaplarınız için teşekkür ederim. Bazı kullanıcıların belirttiği gibi uydu sinyallerinin dijital değil RG6 kablo ile analog taşındığından, bitrate kaynaklı bir kısıtlamanın olmayacağını anlıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.