Şimdi Ara

8k mayışım var geçinemiyorum SS eklendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
2
Favori
11.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kadar yersen tabi yetmez insan bıkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kes misin bruh 1800 lira alkol sigara ne

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2200 TL maaş alıyorum.

kira yok
    faturalar 500
    kredi 2110
    yeme içme 600 civarıdır

sosyal hiç bir aktivite yok. Bilgisayarım dahi yok.

her ay içeri girdikçe delik dahada büyüyor. iyice gevşedi zaten tır garı gibi oluyor yavaştan.
  • Herkes hak ettiği parayı kazanır kimse boş yapmasın, 20 yıldır özel sektörde işçiyim bir kez olsun asgari ücreti kabul etmedim benim emeğim bu değil diyip emeğimi veren kimse ona işçilik yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tmm dostum türkiyenin yarısı asgari alıyor sonuçta anonimiz istediğin kişi olabilirsin burda seni yargılayamam.
  • 8 degil,10 gelse geldiği gibi gidiyor, Doğudan batıya gelince anladım maas %30 düşünce bı iki tekleyip devam ediliyor 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yıl 2018 , şurada 2019 yılına sayılı günler var.
    İnatla ''ASKERİ'' yazan var..
    ASGARİ ASGARİ en az , en düşük anlamında...
  • 20 yıllık tsk personeliyim. Maaşım ocakta 6000 di temmuzda 6500 oldu. Bu ay yine ocak maaşı aldım. Devlet sağolsun vergileri ha bire artırıyor. Ocakta 7000 olmasını bekliyorum.

1500 konut kredisi
    900 araba kredisi
    250 aidat
    1000 lira kızımın dersane ve test kitapları.
    500 lira bebek, ilaç vs
    800 başka bi kredim var
    Kredi kartı yeme içme anca ay sonu geliyo.

İçkim sigaram yok. Bindiğim araba 25bin liralık. Allah yinede devlete zeval vermesin. Asgari ücretle geçinenlerin hali gerçekten zor. Bizim orda çalışan temizlikçiler var çoğu ek iş yapıyor.

• burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Subaymısınız Astsubay mı vergi dilimine girdiniz mi sizde bu ay 300 kesmişler sabah sabah tüm neşem kaçtı

• "mayış"la geçinemezsin zaten.
    Maaş almayı ve onu bilinçli kullanmayı dene.
  • 8K maaşın yok üstüne bir de beyinden yoksun yaşıyorsun tabii ki geçinemezsin :>
  • 2 metre kazdır kardeş mezar taşın bizden olsun. Hem mayış ne yok kayış. Mayış ve sipor yazan birine 8K vermeleri anormal bir durum yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 15 Aralık 2018; 10:44:24 >
  • Üretim iscisiyim asgari ücret üzerinden çalışıyorum sosyal haklar + mesai + ikramiye falan ortalaması 4k zor buluyor.

Ay sonu bordroya bakıyorum brutu görünce gözlerim yerinden fırlıyor yüzde 38..40 kesinti nedir lan.

Vergi adaletini sağlayamayanlara, zarar gösteren esnafa vergi kaciranlara ben hakkimi helal etmiyorum. Devlet herşeyi resmi olanı bulmuş acısını vergisini verenden çıkarıyor.

• Bi bitmediniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesajını görünce aklıma bir söz geldi: at yalanını .... inananı.

• fazla mayışma ondandır.
  • Daha ''Asgari'' yazamayan birisine kim neden 8K para versin ki.
  • Senin ve eşinin cep telefonu faturalarınız ne kadar hocam? En önemli konuya değinmemişsin

• ^sipor^ dan anlıyoruz ki o kadar kazanamıyor. O bir csb stayla

• Ben bu zamana kadar şunu net bir şekilde gördüm ki, çok tutucu,birikimci,cimri bir yapınız yoksa. Eve giren 2000TL ile de geçinirsin zar zor, geriye birşey kalmaz. 6000TL de girse aynı eve, geriye birşey kalmaz geçinirsin. Şöyle bir dönüp baktığında da belki bir araban olur az bir ihtimal belki de bir evin. Zaten onun için yaşıyoruz yaa..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.