Şimdi Ara

8gb ramden 12 gb ram'e yükseltme...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Halen 2 x 4gb dual channel 1600 MHZ DDR3 ram kullanıyorum, yavaş yavaş yetersiz gelmeye başladı, yeni ram almayı düşünüyorum ama 1 adet 4 gb mı alsam yoksa 2 adet 4 gb mı alsam. Bazı arkadaşlar 3 x 4 gb kombinasyonunun single channelda çalışacağı için 2X4 GB dan bile kötü performans verebileceğini söylüyor. Bütçede biraz kısıtlı sizce ne yapmalıyım, teşekkürler.

• Sahip olduğun RAM'leri satıp 2x8GB olanlardan alabilirsin.
  • Marigold kullanıcısına yanıt
    Hocam o bayağı uğraştıracak bir süreç yanına ekleme ile halledemezmiyim diye düşündüm ben.
  • StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    İki tane alarak Quad-Channel yapmak daha performanslı olacaktır.
  • Marigold kullanıcısına yanıt
    İki tane aynı single daha ucuza geldiği için onları dual, eskileri de dual olmak üzere quad çalıştırmaya çalışacağım, inşallah olur yardımınız için teşekkürler.
    RAM'leri almadan önce mutlaka markanın sitesindeki dokümandan özelliklerini kontrol et.

Maksimum performans için tüm özelliklerinin neredeyse aynı olması gerekmekte.

Farklı bir sorun olduğunda yeni konu açıp beni etiketlersen mutlaka yardımcı olurum.
  • İslemci anakart nedir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    İşlemci 4690k anakart asus z97 pro gamer, anakart quad desteklemiyormuş zaten hocam onu da tekrar araştırdığımda öğrendim her iki ram seti de (inşallah çalışırsa) dual olarak çalışacak. Mevcut ramler 1866 mhz cl9 ama şu an 1600 mhz cl11 olarak çalışıyor overclock vs yapmadım. Gelecek olan ramler ise 1600 mhz cl 11 default gözüküyor inşallah hepsi uyumlu çalışır.
  • Umarım hissettirmez hocam ama bazı videolar insanın aklını çeliyor. Şunun gibi mesela ama burada DDR4 ram var ondan mı acaba?

16 gb olacak şekilde aldım ama mevcut ramler 1866 mhz cl 9 olmasına rağmen 1600 mhz cl11 de çalışıyor, gelecek olanlar 1600 mhz cl11 default inşallah hepsi uyumlu çalışır. Teşekkürler tekrardan.
  • Hocam bende bu konuyu forumlarda araştırdığımda dual singledan daha güçlüdür diyorlardı ama onlarda DDR4 içinmiş o zaman ben 3 tane 4 GB o toplamda 12 ile çalıştırsam yine bayağı bayağı yetecek sanırım, DDR3 ramler ddr4lere göre daha pahalı eski olmasına rağmen, nasıl olsa yükseltecek elimize düştü son kalanı satacağız diye düşünerek pahalı fiyat çekiyorlar.

Aynı marka veya model 2015 üretimi olduğu için gskill sniper bulamadım hocam olan bir kişi vardı o da pahali istiyor hatta sıfır alacağımdan bir hayli pahalı o yüzden deneyeyim dedim olmazsa birini iade ederim de biri elimde patlar mecburen kutuyu açacağım için

Uyumlu çalışır da keşke sistemi komple upgrade etseydin

• 2 seceneginiz var 2x4 ram ya da 2x4 u satip 2x8 almak. ramler birebir ayni olmasa bile sorun yasama ihtimalinuz var. butce kisitli ise zaten 2x4 u satmak sürer ondan sonra da 2x8 almak surer ve pahali olabilir. Max 16 dusunuyotsaniz en iyisi ayni ramlerinizin 2x4 unu daha almaniz bence.
    takacagininiz 3. ram uyum saglamayabilir, performans gostermeyebilir. bu tarz ram takmak diyelim ki bir program 9 ram istiyorsa o zan ise yarar sadece. ayni ramden bir daha bulamama olasiliginiz da var bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kunter -- 23 Mart 2020; 19:51:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Maddi durum yetersiz kalıyor hocam şimdilik az daha idare etsin düşüncesiyle giriştik inşallah sorun çıkmazsa yeterli gelecek bir süre

• Kunter K kullanıcısına yanıt
    2x8ler 700-800 civarlarında, mevcut ramler gskill sniper, yeni aldıklarım Kingston. Ne yazık ki Battlefield 5 , 8 GB ram yetmiyor DDR3 olduğu için, çalıştırıyor ama çok ciddi droplar oluyor fazla aksiyonlu yerlerde bu da haliyle oyun zevkini baltaliyor. Hem diğer programlarda yardımcı olur hem de biraz daha idare eder diye düşünerek aldım, farklı markalarda sorun yaşamayanlar olmuş inşallah sorun yaşamayız yaşarsam da buradan haberdar edeceğim hocam, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

2x8ler 700-800 civarlarında, mevcut ramler gskill sniper, yeni aldıklarım Kingston. Ne yazık ki Battlefield 5 , 8 GB ram yetmiyor DDR3 olduğu için, çalıştırıyor ama çok ciddi droplar oluyor fazla aksiyonlu yerlerde bu da haliyle oyun zevkini baltaliyor. Hem diğer programlarda yardımcı olur hem de biraz daha idare eder diye düşünerek aldım, farklı markalarda sorun yaşamayanlar olmuş inşallah sorun yaşamayız yaşarsam da buradan haberdar edeceğim hocam, teşekkürler.
    ramler 800 demişsiniz de umarım Sıfır DDR3 ram almamışsınızdır. Bir az önce baktım 2x8 1866 patriot kutulu ilanı vardı, 380 istiyordu satan.
    Elindeki parçalar hala ikinci elde para ediyor. Satip ryzene gec derim

Yeni sistem aldığımda zaten dediğiniz gibi ryzen tercih edeceğim hocam ama şimdilik maddi durum nedeniyle ram yükseltmeyle yetinmeliyim, sizlerin tavsiyesiyle 8 GB'dan 16 GB'a yükselttim, mevcut ramler Gskill gelen ramler Kingston marka Value serisinden olmasına rağmen uyumlu çalışıyor gibi duruyor şimdilik. Tek sorun GPU-Z programında ve BİOS'ta ramlerin markaları "Unidentified" olarak gözüküyor, yani marka bilgisi gözükmüyor, düzgün çalıştığı sürece sorun olmaz diye umut ediyorum. Her bir arkadaşıma yardımları için ayrı ayrı teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StaatSanWalt -- 24 Mart 2020; 14:53:41 >

Rica ederim

Aida64 de dual channel gibi bilgiler yaziyordu. Bu programdan daha detayli sistem bilgilerini gorebilirsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.