Şimdi Ara

8GB RAM İLAVE ETTİM 4GB OLARAK GÖRÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 8 gb ram kullanıyordum. İlave 8 gb daha aldım ama 4 gb olarak görüyor.
    Nasıl çözebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullandığın 8 GB RAM tek modül müydü? RAM'lerin slotlarını değiştirip tekrar dene.
  • 64 bit Windows kurmanız lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

64 bit Windows kurmanız lazım

Bilgisayarda takılı olan 2x4 gb şeklindeydi.
    Aynı şekilde ilave 2x4 gb taktım. Şuan 12 gb olarak görüyor.

PC de Win 10 64 bit yüklü
  • Edmond_Dantes kullanıcısına yanıt
    Ramleri ve ram yuvalarını zarar vermeden temizleyin. Ve her rami tek tek deneyin. Bir tanesi bozuk olabilir. Değilse ya birbirleriyle uyum sorunu vardır, ya biosta ayarlı değildir ya da fazla rami ekran kartına veriyordur. Bunun da biosta ayarı vardı ama adını unuttum. Ben düzeltmiştim. Masaüstü-sağ tık-ekran çözünürlüğü-gelişmiş ayarlarda ekran kartı belleği yazar. Mesela sizin ekran kartınız 4gb tır ama orada toplam bellek 8gb yazıyorsa ram oraya verilmiştir. Kontrol edin. Durum buysa çözümü basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zivolder -- 5 Aralık 2017; 19:59:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zivolder

Ramleri ve ram yuvalarını zarar vermeden temizleyin. Ve her rami tek tek deneyin. Bir tanesi bozuk olabilir. Değilse ya birbirleriyle uyum sorunu vardır, ya biosta ayarlı değildir ya da fazla rami ekran kartına veriyordur. Bunun da biosta ayarı vardı ama adını unuttum. Ben düzeltmiştim. Masaüstü-sağ tık-ekran çözünürlüğü-gelişmiş ayarlarda ekran kartı belleği yazar. Mesela sizin ekran kartınız 4gb tır ama orada toplam bellek 8gb yazıyorsa ram oraya verilmiştir. Kontrol edin. Durum buysa çözümü basit.

Konu sizin dediğiniz gibi.

CPU-Z ile tarama yaptığım zaman 2 tane 4 gb olan rami 2 gb olarak görüyor.

Sizin dediğiniz gibi gelişmiş ayarlarda 4 gb olan ekran kartı 6 gb olarak görüyor
  • Edmond_Dantes kullanıcısına yanıt
    Biosta memory remap feature diye bir ayar olması lazım. Onu enable yapmalısın. Bu ayar genellikle north bridge veya advanced kısımlarında olur. Yoksa anakartının modeliyle netten araştır. Bu ayarla sorunun çözülebilir.
    8GB RAM İLAVE ETTİM 4GB OLARAK GÖRÜYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zivolder -- 6 Aralık 2017; 1:20:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.