Şimdi Ara

8BİN TL BÜTÇE DONANIM+KASA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar herkese kolay gele:)
    güzel bi bilgisayar toplamak istiyorum. ileriye dönük olması benim için faydalı olacaktır.

şöyle birşey düşünüyorum: Ekran kartı: NG Gtx 1080ti sağlam soğutuculu- özel versiyonlu(piyasa sakinleşince)
    işlemci: Amd Ryzen 7 1700
    Anakart: bu konu aklımı gerçekten karıştırıyor. msi ın x370 gaming pro carbonu mu, gaming titanium mu, asrock x370 taichi ryzen mi seçsem bir türlü karar veremedim.(mesela carbon titanyum veya alüminyum maddelerinden hangisi oc ve soğutma için elverişlidir emin olamadım. tavsiyesi olan varsa nedeniyle açıklarsa müteşekkir olurum efenim)
    Ram: GSkill Flare X DDR4 16GB CL14 8X2 -3200MHZ AM4 AMD Ryzen destekli.
    İşlemci soğutucusu: Corsair Hydro Series H100i v2 (115i pek fazla gerek duyarmıyım bilmiyorum)
    HDD: TAVSİYEYE AÇIK 1 TB
    SDD: 250 GB TAVSİYEYE AÇIK
    PSU: TAVSİYEYE AÇIK
    NOT: piyasa sakinleşince bazı parçaları amazon dan alacağım. psu ram vb parçaları buradan alıcam. diğerlerini amazondan takip edicem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A8658BD8C -- 15 Temmuz 2017; 2:45:48 >

• anakarta butce iiyse bu konuda bir numara ben oyle biliyorum asus c6h( corsair V|h )al hdd wd 64mb cache ssd 850evo fsp 700 watt +80 psu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe duruma göre artırılabilir, ki öyle gözüküyor. arkadaşlar ssd samsung evo 960 250gb m2 yeterli olur mu sizce? saygılar :)
  • 007captiva kullanıcısına yanıt
    yukardaki sistemde prblem varmı sence sağolasın değerli yorum için
  • 8butce varsa islemci 1700x olabilir belki birqz GIDIKLARSIN islmeciyi ki 1700x al yada su sogutmaya gerek kalmaz anakart konusunda asus corsair 6 h c6h cok iyi forumda incelemesi var 10 numara 1 kart ben ole biliyorum 960 m2 evo da mantikli 250gb bulursan psu butce varsa rm750watt gold corsair alinabilir yada gold olsun

• TR 'den 8.000 TL.na o sistem zor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/3w-G85O8n3I

izle dk 5 den baslamalisin

8BİN TL BÜTÇE DONANIM+KASA

• quote:

Orijinalden alıntı: 007captiva

8butce varsa islemci 1700x olabilir belki birqz GIDIKLARSIN islmeciyi ki 1700x al yada su sogutmaya gerek kalmaz anakart konusunda asus corsair 6 h c6h cok iyi forumda incelemesi var 10 numara 1 kart ben ole biliyorum 960 m2 evo da mantikli 250gb bulursan psu butce varsa rm750watt gold corsair alinabilir yada gold olsun

hocam asus corsair diğerlerinden iyiyse anakart seçimi olarak onu alabilirim aklımın bi köşesindeydi hep. 750w psu 80+ oda tamam. kasa seçimi hangisi olmalı peki?
  • phanteks p400s yada nzxts340 phanteks ledli rgb li kendinden inventus da var phanteks 411 tl o kasa guzel nzxts340da kablo toplamada baya iyi suan yurtdisindayim kucuk boyutlu esyalari amazondan alip getitebilirim amazon.de den ama hemen donmeyebilirim i yuzden kargoylada alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007captiva -- 15 Temmuz 2017; 3:5:27 >
  • 4k oyun oynayacaksan 1600 veya 1700 sana yeter de artar. Hatta 1600 alıp yeni çıkacak işlemcilerin durumuna göre ileriye dönük yükseltebilirsin bile. Anakarta gelince Asrock Taichi modeli gerçekten tier 1 sinifinda bir kart. Asus da seni üzmez.

Ram konusuna gelince flarex veya trident alabilirsin corsair lpx de üzmez seni. Ben trident-z öneririm.

1600 veya 1700 alırsan sogutucuya gerek duymazsın oc yapmadığın sürece.

ssd olarak amazonda crucial 525gb var amazon.de de nand-flash onu alabilirsin veya 850 evo

Psu da amazondan alabilirsin corsair 750 watt rmz serisinden veya turkiyeden fsp hyper g 750 watt gold

Yanlış bir şey demişsem affola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurbaba10 -- 15 Temmuz 2017; 3:5:40 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugurbaba10 kullanıcısına yanıt
    almisken 1700 alsn bence ayrica psu konusinda ayni seyleri dusunmusuz ancak ram flarex ryzen ivin uretildi tam uyumlu ve anakart c6h cok iyi bir kart dediniz gibi lpx vengeancede alabilir 661tl inventus
    trident z de iyi bir ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007captiva -- 15 Temmuz 2017; 3:9:16 >
  • quote:

phanteks p400s yada nzxts340 phanteks ledli rgb li kendinden inventus da var phanteks 411 tl o kasa guzel nzxts340da kablo toplamada baya iyi suan yurtdisindayim kucuk boyutlu esyalari amazondan alip getitebilirim amazon.de den ama hemen donmeyebilirim i yuzden kargoylada alabilirsiniz

hocam phantek fan girişleri pek yok. hani şöyle kasanın ön kısmında 3 lü 120 lik fanlar olsa iyi olabilir. sağolasın hocam
  • thermaltake v71 v51 yesili favorim corsair 760t 780t bunlar seni uzmez ama pahalilar

• quote:

thermaltake v71 v51 yesili favorim corsair 760t 780t bunlar seni uzmez ama pahalilar

hocam v71 acayip hoşuma gitti ama bütçeyi ayarlamak gerekiyor aşıyor bütçeyide. yalnız samsung evo 960 500 gb ssd beni baya idare edermi hocam
  • neye gore idare edermi simdik eski pcnde ne kadar hdd kullaniyorsun yenisinde ne yapacaksin yanina hdd de aliyorsun gayet idare eder amazondan al parcalari psu cok uygun olur corsairde garanti globldi sanirim yada turkiyeden direk bence hic su sogutma almadan ryzen 1700 1440tl al asus x370 prime al 680 tl farkli sitelerde( 661 tl 2x8 3200 mhz coraair vengeance lpx cl16 ram al ) phanteks p400s kasa al fsp 700 watt bronze al +80 300tl 960 evo ssd ve wd 1tb hardisk ayrica dahili gpu olmadigindan ryzenlerde idarelik 2.el 1 ektan karti al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007captiva -- 15 Temmuz 2017; 3:27:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RightGuess

quote:

thermaltake v71 v51 yesili favorim corsair 760t 780t bunlar seni uzmez ama pahalilar

hocam v71 acayip hoşuma gitti ama bütçeyi ayarlamak gerekiyor aşıyor bütçeyide. yalnız samsung evo 960 500 gb ssd beni baya idare edermi hocam

Kasa olarak f/p bir kasa secebilirsin.

https://www.coraxalpha.com/phanteks-enthoo-pro-m

Veya next s340 işini görür bunlar yarı yolda bırakmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atom mu parcalayacan 8 bin tl ye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.