Şimdi Ara

89/1 Bilecik Söğüt Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
149.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaşlar Denizli'liyim hayırlısıyla 25 şubatta Bilecik Söğüt'e Şöför adayı olarak teslim olacağım bazı kıdemli arkadaşlarımıza sorularım var.En önemlisi şöför adayı olduğum için direk şöförmü oluyorum yada usta birliğine dağıtımım olduğunda şöför olarakmı kalıyorum?

Diğer Sorularım ise:

1-SÖĞÜT NASIL BİR YERDİR
    2- ORTAM, ÇEVRE, OLANAKLAR NASILDIR
    3- DAYAK VAR MI BURADA
    4-EĞİTİMLER NASILDIR
    5-ÇARŞI VAR MI
    6-SÖĞÜTTEN BENİ NEREYE GÖNDERİRLER.
    7-ACEMİ BİRLİĞİNE CEP TELEFONU YA DA HATTI GÖTÜREYİM Mİ

Aklıma ilk gelen sorular bunlar şuanda bilen arkadaşlarımız varsa bilgilerini bizden esirgemesinler şimdiden çok teşekkür ederim.
    benim gibi Bilecik Söğüte düşen arkadaşlar varsa tanışalım kaynaşalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nautilus20 -- 6 Şubat 2009; 20:57:31 >

• Söğütü şöyle anlatıyım

1967 den kalma at ahırlarında kalıyosun
    yemekler berbat çamurlu, karavana olayı var kömür odun her türlü angarya iş yapıcaksın. karavana 300 kişilik bölüğüne yemek vermek tabldot, çatal kaşık bıçak bardak yıkamak. kaloriferler çoğunlukla yanmıyo geceleri -10 derece soğuk oluyo çoğunlukla. Hastalanıp revir e çıkarsan büyük ihtimal iyi bir azar yersin doktordan. Eğitim yönünden rahat olucaksın sadece. Eğitim yok denecek kadar az, spor yok. Dayak yok ceza alırsan bol bol sürünürsün. Çarşı dediğin uzun bir yol sadece netcafe yada kahvelere girebilirsin. gezicek bir yeri yok. Söğüt %80 doğu ama 1. bölüğe düşersen şansın %50 den fazla olur . cep telefonu sokabilirsin aramalardan kaçırmak kolay iyi saklaman lazım. Çarşıya çıkarken dışarı çıkarma girişte arama yapıyolar. Kısaca doğuya düştüğümüze dua ettik orda kalmadık diye orda kalanlar ağlıyolar şuan günde 5 kere içtima var :D mıntıkan var tuvalet yada koğuş temizliği olabilir. Sana Allah şimdiden sabır versin

• SIM kart götürsem cüzdan içinde bi sıkıntı olurmu?
  • kısaca aywayı yemişin dostum

Benimde askerliğim bugün bittti
  • temellimi bitirdin askerliğini yoksa acemilik mi bitti söğüttemi yaptınız?
  • benim nişanlımda ilk olarak söğüte şöför adayı olarak düşmüştü, nazi kampından bir farkı olmadığını söylüyordu :) baraka gibi yerlerde kalıyorlarmış, yemekler kötü olduğu için bisküvi yiyordu sürekli. bikaç olaydan dolayı daha sonra bilecik merkeze sürüldü.sana tavsiyem acemilikte yanına telefon alma. kimseyle kavga etme!!! çünkü devre muhabbeti söğütte, bilecikten daha fazlaymış. nereye düşeceğin konusundada şöyle bi örnek verebilirim. benim nişanlımın usta birliğine düştüğü yerde (doğuda bir yer), bilecik söğütten şöför olarak gelen bi arkadaşı varmış.. bilecikten tim olarakta doğuya gidebilirsin, söğütten şöför olarakta.. şans işi.. ama yinede hiç moralini bozma.. zorda olsa geçiyo.. psikolojik olarak sağlam kalmaya çalış.. hayırlı teskereler

• quote:

Orjinalden alıntı: fallen forest

benim nişanlımda ilk olarak söğüte şöför adayı olarak düşmüştü, nazi kampından bir farkı olmadığını söylüyordu :) baraka gibi yerlerde kalıyorlarmış, yemekler kötü olduğu için bisküvi yiyordu sürekli. bikaç olaydan dolayı daha sonra bilecik merkeze sürüldü.sana tavsiyem acemilikte yanına telefon alma. kimseyle kavga etme!!! çünkü devre muhabbeti söğütte, bilecikten daha fazlaymış. nereye düşeceğin konusundada şöyle bi örnek verebilirim. benim nişanlımın usta birliğine düştüğü yerde (doğuda bir yer), bilecik söğütten şöför olarak gelen bi arkadaşı varmış.. bilecikten tim olarakta doğuya gidebilirsin, söğütten şöför olarakta.. şans işi.. ama yinede hiç moralini bozma.. zorda olsa geçiyo.. psikolojik olarak sağlam kalmaya çalış.. hayırlı teskereler

valla bende anlamadım nasıl bir yer herkes farklı şeyler söylüyor.

• merhaba benimde bilecik sögüt jandarma ulaştırma kimi iyi diyor kimi kötü gidip görecez artık ALLAH hakkımızda ne hayırlıysa öyle yapsın ama öncedende bilgi almakta fayda var tabi
  • Dün aldım sülüsü Şöför adayı olarak yazıyor 25 Şubat teslim tarihim ama ben 23 Şubat olan sevk tarihimde teslim olacağım hayırlısı bakalım.
  • Kardeş öncelikle morelini bozma.Şimdiden kafaya takarsan senin için sıkıntı olur.Ben kendimi o nizamiyeden içeri zar zor sokmuştum ama yıllar oldu biteli.85/4 Jandarma er olarak çanakkaleye gittim.Oradan da ikinci ehliyet bilecik söğüt.5.bölük land rover şöförü olmuştum.Biz oraya gittiğimiz zaman tam kış ortasıydı.Hiç unutmam 1 hafta gece gündüz durmadan kar yağmıştı.Kar üstünde araç kullandık.1. bölük transit ve binek olmalı 3. bölük shortland 4. ve 5. bölükler ise land rover olmalı.Tabi ki bu durum değişmedi ise.Usta birliği konusunda kafanı fazla yorma.Ben sivas il jandarmanın özel harekat c timine şöför olmuştum.Hep operasyonlarda karakollarda dağda bayırda geçti günlerim.Şimdi olsa yine giderim.Kendine iyi bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayzer758199 -- 18 Şubat 2009; 17:00:17 >
  • wala bende gidiyorum 25 şubatta bakalım hakımızda hayırlısı :))
  • Bilecik söğüte bi arkadaşım gitmişti dağıtıma geldiğinde onu karşılayan askerin şu sözlerini anlatmıştı
    "TÜRKİYENİN VİETNAMINA HOŞGELDİN"
  • yokmu başka bizimle sögüt e gidecek olan ????????????
  • Bilecik ve söğüt maalesef sürgün yeri olarak geçer komutanlar için
    bu sebeple de komutanların yaklaşımları genelde sizi sıkıntıya sokar
    söğüt 12 bin kişilik küçük bir yer
    çarşıda da pek bir şey yoktur
    kışı soğuk (erzurumlular bile üşür) yazı da sıcaktır
    ne olursa olsun askerlik bitene kadar rahat yok
    sabırlı olun geçer elbet tadını çıkarmaya çalışın
  • beyler kendinizi o kadarda kasmayın söğüt okdarda kötü bi yer değil imkanları kısıtlı olsada katlanılabilir bi yer orası ben 88/4 tüm orda 3. bölüğe düserseniz sizden rahatı olmaz 75 gün biras canınız sıkılır ama en azından kafadan mıntıka temizliğiniz yok komutanlar cok iyi yeterki adam gibi durun ayhan ay'ın sakın gözüne batmayın muhabbeti cok iyidir ama terside cok pistir 3. bölüğe düşerseniz bunu oda size sölicektir kadrolarıda iyi dir arada bi kac tane ibne war ama o kadarıda her yerde olurbu sene kıs fazla sert gecmedi 89/1ler fazla zorlanmazsınız heralde ama yatakhaneler hakkında sölenenler doğru eskiden at ahırıymıs onlar 4. ve 5. bölük o koğuslarda kalıyo 1.2.ve 3. bölük tabur binasında kalıyor ondan raht olsunlar içeri tel sokmanızı tavsiye etmem cezası 25 gündür haberiniz olsun çarşısı küçüktr gezecek fazla biyer yok ama mutlaka ertuğrul gazinin türbesini ziyaret edin taburdan fazla uzak değil en fazla 200 metre dir hemen karsındaki stad gibi yerde yemin edeceğiniz yer en son olarak gideğiniz yer genel olarak doğudur ama arda benim gibi sanslı olanlar ordu, sivas, erzurum, istanbul ve ankarya düsebiliyolar ben orduya düstüm mesela:D hadi kendinize iyi bakın kendinizi fazla üzmeyin göze batmayın servis binasındanda yırtarsınız böylelikle

• nişanlım dün teslim oldu, 1.bölükteymiş. bir çoğu orayı pek iyi bi yer olarak anlatmıyor sonuçta her yerin kendine göre bi zorluğu vardır. 1.bölük nasıl bi yerde ne tür bi araç kullanıyorlar, hafta sonu ne zamanlar arayabliriz, eğitimleri saaat kaça kadar sürüyor yani akşam kaçta paydos? bilgisi olan bana cevap yazabilir mi
  • benim erkek arkadaşım da 89/1 jandarma ulaştırma 2. bölük.
    bi kaç sorum olucak..
    birincisi nası ulaşabilirim ona sadece o mu arayabilir.
    ikincisitelefon nası sokabilirz?
    üçüncüsüde ben haftaya gitmeyi planlıyorum yanına ama çok yüksekte şimdi oralarda kar var yolda kalırsın diyo çevremdekiler. oraya gideler daha iyi bilir yardımcı olun ltfen..
  • kimse yardımcı olmıcak mı:(
  • sen onu arayamoyorsn o seni arayabilir
  • benim sözlümde 3.bölükteymiş.bilecik de şoför adayıydı şimdi şoför seçilmiş elemelerde.artk söğütte yapacak 3.bölük nasıldır bilenlerden yardım istiyorum.doğu batı en çok neresi ağırdır.lütfeen cvp bekliyorum bilenlerden.3.bölükte askerlik yapmış olan varsa ben cvp bekliyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.