Şimdi Ara

8800GT kartı olan veya ulaşabilenden yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar, Zerotherm GX815 soğutucunun bu kartlara takılıp takılamayacağını araştırıyorum. Ne yazık ki tam bir bilgi yok bu konuda.

Zerotherm'ün daha büyük soğutucuları var, 8800 serisi için onları tavsiye ediyorlar ama bence bu eski G80 yongaları için geçerli.

Acaba hayırsever bir arkadaş kartın arkasından bir cetvel ile basit bir ölçüm yapabilir mi benim için?

Bulmaya çalıştığım ölçüler yonga etrafındaki fanın montajı için kullanılan 4 delik arasındaki çapraz mesafedir. Görebildiğim kadarı ile 8800GT kartlarında eskilerden farklı olarak iki farklı montaj deliği var. Biri daha kısa mesafeli, diğeri (ve standart soğutucularda kullanılan) biraz daha dışta. İkisinin de ölçüsünü alabilirsem minnettar kalırım.

Eğer uyacak gibiyse yarın gidip bir standart soğutuculu 8800GT alacağım, uymayacaksa da palit'in zalman soğutuculu olanlarından.

Teşekkürler şimdiden.

• Herkes kartlarını yere göğe sığdıramıyor, hiç kasası açık olan biri yok mu yahu? :)

Neyse, eğer cevap gelmezse yarın sabah elimde cetvelle dükkana gidip bakacağım
  • takamazsın....
  • arkadaşım, neye dayanarak "takamazsın" dedin bilmiyorum, ama Arctic Cooling'in sitesindeki Accelero S1'in şemalarını buldum:

http://www.arctic-cooling.com/downloads/compatibility/hgt_restr_aclros1.pdf

ve şemalarda yatay ve dikey olarak 53.35mm gözüküyor ki bu da çapraz olarak 75mm'ye denk geliyor.

Zerotherm'ümün de 75mm ayakları var:
     8800GT kartı olan veya ulaşabilenden yardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.