Şimdi Ara

8800 vs 4850 ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Soultrap

Saçmalama.

Uzun süredir X-fi kullanıyorum, ati kartlarımla hiç çakışmadı. Diğer yazdıkların ise direk sallama zaten.

Asıl sen saçmalama. Birisi sorun yaşarsa sallama mı olması gerekiyor.
    Bu sorunları çözmek için kurmadığım driver kalmadı ve kaç defa windows kurup denedim.
    Sorun benim sistemde olabilir ama senin sallama gibi bir ithamda bulunmaya hakkın yok arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmeteyup -- 30 Haziran 2008; 20:32:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: dodocan

bu arkadaş ati nin 8800gt leri çöp yapmasına dayanamamış yazık zavallıya

Aslında atinin 4850sinin performans olarak 8800gtleri geçmesine ben de sevindim.
    Sounda rekabet oldu ve bize yaradı. Yıllardır ekran kartı alıyorum ve her zaman yeni bir model çıkar ve sizin aldıklarınız geri planda kalır.
    Yani ben bu duruma alıştım merak etme arkadaşım. Sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmeteyup -- 30 Haziran 2008; 20:31:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Ahmeteyup

quote:

Orjinalden alıntı: dodocan

bu arkadaş ati nin 8800gt leri çöp yapmasına dayanamamış yazık zavallıya

Aslında atinin 4850sinin performans olarak 8800gtleri geçmesine ben de sevindim.
    Sounda rekabet oldu ve bize yaradı. Yıllardır ekran kartı alıyorum ve her zaman yeni bir model çıkar ve sizin aldıklarınız geri planda kalır.
    Yani ben bu duruma alıştım merak etme arkadaşım. Sorun yok

Zaten çöp olduğu falan da yok. Kartın halen çok iyi performans gösterdiğini bilen biliyor. Daha düne kadar ekran kartları hakkında hiçbirşey bilmeyen, fx5200'ü oyun kartı diye satın almış kişiler atıp tutuyor, ortama uyuyor sadece. Yarın biri çıkıp nvidia bir kart yaptı ortalığı dağıttı dese, onu savunmaya başlarlar. Aldırmayın bunlara. Kafasını kullanan parasını nereye harcayacağını bilir, markalara ve dolduruşcularına aldırmaz. 4850 orta seviye bir kart 8800gt yi çöp yapabilecek bir kart değil. Performansı beni tatmin etmekten uzak. Bence alemin kralı 4870 dir. İnsana upgrade tadı verecek kart o dur.

• 1. si koskoca nvidia dediğiniz firma zamanında ne haltlar yemişti...
    2. si CCC bence kurmayın.
    3. sü CCC ile bile olsa verilen hatalar genelde aşılabilir oluyo.Sadece bilgisayardan anlamak gerek...

Birde 8800 çöp yapacak bir kart değil demişsin ama gtx 260 ile neredeyse kafa kafaya.
  • Açılar farklı! Görüntü eksik. Tartışmanın bir manasa yok şimdilik Her iki kartı kullanan forum üyeleri var aynı yerden kayıt dosyasıyla iki kartta da sonucu görme şansımız var.
    4000 ve 8000 serisi kartları olan arkadaşları göreve çağıralım.
    Ama her ne kadar olursa olsun bu kadar görüntünün yok oluşunun açıyla alakalı olacağını sanmıyorum. 865pe nin incelemesindeki diğer görüntülerde de nesnelerin görünmediği bariz. Bu da ister istemez Nvidia'nın driver oyunun olduğu düşüncesini doğuruyor.
  • yavv kardeşim ne önemi var ki ağaç yokmuş varmış veryhıgh ta oyun performansı yüksekmi tamam dır daha ne banane ağaçtan buluttan. Pikniğe gidecekler düşünsün yaww. Şuan f/p de 4850 alınır. Benim aklımda 8800 gt vardı ama f/p ye baktığımda 4850 almak daha mantıklı geldi. Hem bi oyun crysis mi var arkadaşlar yapmayın. 4850 cod4 te ne yamış nvidiaya bakın görün vs vs
  • 4850 ve X-fi kullanıyorum, herhangi bir çakışma yok arkadaşlar. Tabi daha önce başka bir Ati'de olduysa bilemeyeceğim. Daha önce 8800GT kullandım, gayet memnundum, şuanda da 4850 kullanıyorum ve gayet menunum.

http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_hd4850/

Linkteki araştırmalara da bakarsanız, özellikle 1024'ün üstündeki testlerde 4850'nin OC yapılmış haliyle GTX 280'ne kafa tuttuğunu görebilirsiniz. 300 YTL'lik bir kart için bence muhteşem bir performans.

Her ne kadar nvidiayı sevsem de (driverlardan dolayı atiye kızıyorum bazen), 48xx serisi bence takdiri hak etti...

• Orjinalden alıntı: Ahmeteyup

Ati ekran kartı alınmaması için gereken sebepler: ( 1-2 hafta ati 2600 pro kullanmak zorunda kaldım ve gözlemlerim bunlardır)

1. Oyunlar ati destekli değil ve ati ekran kartları ile çoğu oyunda saçma sapan hatalar meydana geliyor.
    2. Ati driverları berbat. İlla framework kurduruyo. CCC canı isterse açılıyo isterse açılmıyo.
    3. Sitelerde gezerken bile bazen ekran kartı gidip geliyo.
    4. Ati ekran kartlarının kendi üstündeki ses kartı Creative X-fi ile çakışıyo ve bir türlü x-fiden ses gelmiyor. Her yolu denedim. Onboarda mahkum oldum
    5. Zaten 8800GT yeterli performansı veriyo. Bir kaç fps oyunlarda artacak diye kartı değiştirmenin alemi yok.

Yani Atin mi var derdin var
    Bunları gördükten sonra hiç bir güç bana HD4850 aldıramaz. ATI

1. daha ben saçma sapan bir hata görmedim ha bilmiyorsan güzel bilgilerinle beni ve forumu aydınlatırsan sevinirim.
    2. framework arkadaşın da dediği gibi çoğu uygulamanın istediği bir şey
    3. buna zaten ayrı bi güldüm.bu konuda bilgi sahibi olmadığınız belli çözüm üretmek yerine şikayet ediyorsunuz
    4. x-fi ses kartının slotunu değiştirmeyi denedin mi hiç? irq çakışması olabileceğini hiç mi düşünemedin?dediğim gibi çözüm aramak yerine anca ona buna b*k atıyorsunuz...

• Orjinalden alıntı: Rusty

1. daha ben saçma sapan bir hata görmedim ha bilmiyorsan güzel bilgilerinle beni ve forumu aydınlatırsan sevinirim.
    2. framework arkadaşın da dediği gibi çoğu uygulamanın istediği bir şey
    3. buna zaten ayrı bi güldüm.bu konuda bilgi sahibi olmadığınız belli çözüm üretmek yerine şikayet ediyorsunuz
    4. x-fi ses kartının slotunu değiştirmeyi denedin mi hiç? irq çakışması olabileceğini hiç mi düşünemedin?dediğim gibi çözüm aramak yerine anca ona buna b*k atıyorsunuz...

1.Kardeşim sen hata görmediysen benim görmemem mi lazım. Örnek
    vereyim bi oyunda apartman kaplaması giip gidip geliyo ve aynı oyunda
    nvidiada sorun yokken atide arabanın sesi çıkmıyodu. İster inan ister inanma. Örnek çoğaltabilirim gerekirse.
    Zaten vpu recover olayını herkes biliyor.
    2. Frameworke benim ihtiyacım yok şuan. Ki framework kurarak driver
    kurulum süresini artırıyo.
    3. İstediğin şeye gül kardeşim. Başkalarının sorunları senin gülünç
    kaynağınsa bilemem. Sanki driveri kurulmamış ekran kartı gibi sitelerde
    gezinirken ekran yenileniyor. Tamam bu sorunu halletmiştim ama tnt32den
    sonra ilk defa başıma geldi. En az senin kadar bilgim var merak etme
    4. Bu yolu hiç denememiştim. Çünkü 3 pci da dolu ve 2 tanesini sabitlemek
    zorunda kaldım kasaya.
    Kardeşim amacım atiye çamur atmak değil. Çözüm yollarını elbetteki
    arıyorum. Ama aksilikler üst üste gelince nvidiayı sarılıp kucaklayasım geldi
    Temennim ati 4xxxlerle birlikte kimse sorun yaşamasın

• Bende ATİ 4850 aldım full ayarlarda crysis oynuyom süper çalısıyo performasn süper
    Bazı arkadaslar
    ''ses kartı Creative X-fi ile çakışıyo ve bir türlü x-fiden ses gelmiyor'' demiş Valla benimkide Creaviti X-fi hiç bir çakışma yok

ATİ 4850 Gercekten cok güzel alınca pişman olmuyo insan gercekten
  • Hocam işlemcin nedir?

quote:

Orjinalden alıntı: asas1200

Bende ATİ 4850 aldım full ayarlarda crysis oynuyom süper çalısıyo performasn süper
    Bazı arkadaslar
    ''ses kartı Creative X-fi ile çakışıyo ve bir türlü x-fiden ses gelmiyor'' demiş Valla benimkide Creaviti X-fi hiç bir çakışma yok

ATİ 4850 Gercekten cok güzel alınca pişman olmuyo insan gercekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: HRNclk777

quote:

Orjinalden alıntı: kcbilir

Hala bok atıyorlar ATI'ye, kutluyorum o arkadaşları

harbiden yaa
    1. maddedeki saçma sapan hatalar neler acaba yoksa crysis de kaybolan ağaçalar olabilir mi?
    Nvidia
     8800 vs 4850 ?
    Ati
     8800 vs 4850 ?
    2. ati driverları evet bazen sorunlu ama düzenli driver çıkarıyor,1 hafta arayla çıkarmıyor+8800 serisine artık driver desteği artık verilmiyo dimi
    3. maddedeki sorunla hiç karşılaşmadım
    4. sorunun başka sebepten olabilir,aynı ses kartını ben kullanıyom

kamera açısından olmasın o

• Valla şöyle bir laf vardır,Kral öldü yaşasın yeni kral!!
    Bunun başka tanımı yok 8800 gt için çöp oldu diyemeyiz 1950 proların bile çöp olmadığını hatırlatırım ancak 4850 de nvidiayaya öyle bir tokat attı ki durum nvidia için içler acısı..ocak ayında haziranı bekleyin ati dağıtacak yazdım kimse takmadı gene söylüyorum 4870x2 ile ati liderliği alacak ama kasımda yada aralıkda gtx280 nin ucuzu çıkacak 8800 ultra 8800 gt gibi,kimbilir belki gt280 nvidia bir yerden kulbunu bulur hep yaptığı şey ve şu bilgisayar dünyasında takdire şayan 3 firmadan biri olay sadece ATI deki gibi muhendislik harikasıyla bitmiyor pazarlama stratejisi nvidia nvidia yapıyor..Inşallah ati gene eline yüzüne bulaştırmaz..

birde bazı ironilerin dışında saçma şeyler yazılmış,arkadaşım dediğin hatalar ati kartlarda mevcut ama nvidiadada mevcut işte bu noktada markalar devreye giriyor o yüzden HiS iceq pahalı XFX pahalı EVGA pahalı,şu saydıgım 3 markadan birini al sorun çıkma şansı ati veya nvidia için diyorum en aza inmiş olur..

• tam tersinin oldugu bir inceleme vardı. 8800gts ya da 8800gtx ile hd4870 karsılastırılmıstı. ATI ile alınan SS daha geriden olmasına ragmen daha cok agac vardı. nvidia ile olan ss de amcam kıyıya daha yakındı ama detaylar yinede daha azdı(agaclar).
  • Ati ağaç ekliyor oyuna. Büyüksün Ati .
  • 4870 çıktımı
  • hea ati çok güçlü ati on numara atiden iyisi yok herşeyi muhteşem benchlerde 150 le 10 arası fsb alan muhteşem kartlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: K0rkunc

hea ati çok güçlü ati on numara atiden iyisi yok herşeyi muhteşem benchlerde 150 le 10 arası fsb alan muhteşem kartlar

Çok zoruna gidiyor di mi? Anlıyorum seni...
  • LoL benim ne zoruma gidicek sahibi benmiyim halinizi gördükçe özülüyorum :S gerçekçi değilsiniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.