Şimdi Ara

8700K ve Asus Prime z370-A Kullanıcı İncelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
5
Favori
11.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Haleluyah

SELAMIN ALEYKUM ARKADAŞLAR,

ben bu sistemin üstüne 1080ti ekran kartı ve 512gb X 2 BLACK WD ssd m-2 taktırdım.
    herşey çok güzel başladı yanlız, SSD lerden 1 tanesi gözüküyor 2.cisi gözükmüyor. KAST ettiğim şey. aygıt yöneticisinde var ama bilgisayarımda yok.
    bunu nasıl işler hale getirebilirim yardımcı olursanız sevinirim. ne yaptıysam başaramadım.

Ssd yeni mi?

Yeni ise disk yöneticisinden biçimlendirme yapmanız gerekiyor, sonrasında görünecektir.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    SSD YENİ, kutusundan açıp anakarta taktım ama görünmesine rağmen aygıtlarda bilgisayarımda gözükmüyor.
    hangi formatta biçimlendirmem gerekiyor ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haleluyah

SSD YENİ, kutusundan açıp anakarta taktım ama görünmesine rağmen aygıtlarda bilgisayarımda gözükmüyor.
    hangi formatta biçimlendirmem gerekiyor ??

Dediğim gibi ssd yeni ise biçimlendirilmemiştir, bios ve aygıt yöneticisinde görünür fakat windowsta disk olarak görünmez.

Disk yöneticisinden diski aktif edip ntfs olarak biçimlendirin.
  • Ben x62 krakene geçip fanları falan ayarladım şuan kasa da 0 ses. Yükselmeye baktım hala oluyor mu diye program açıkken chrome açtım böyle oldu rahatsız edici bir şey değil.

8700K ve Asus Prime z370-A  Kullanıcı İncelemesi
  • Z370a kullanan arkadaslar vcore offset +/- durumlarinda, Digi vrm deki LLC 1234567 durumlarini tam olarak cozemedim bi gariplik var gibi sanki llc kafasina gore calisiyor gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

quote:

quote:

Gereksiz derecede pahalı bileşenler yinede hayırlı olsun.

Kime göre neye göre?

Yine boş konuşuyorsun mongol kardeş

Fiyat + Performans = çıkan sonuç orantisiz anlatabildimmi ?

Hangi performans afedersin?

Fiyat demişsin ryzen 1600 1000 lira, 8600k 1.100 lira.

Anakartlar desen eli yüzü düzgün olan msi b350 tomahawk 500 küsür lira. 8.nesil z370 anakartlarda 500-600 liradan başlıyor. Ki birkaç aya kadar daha ucuz kartlarda geliyor.

Ryzen'in artık öyle fiyat/performanslık bir durumu kalmadı bunu kabul edin artık, "ama uzun ömürlü ryzenler" savunmasına geç istersen ordan yürü birazda.

Hala ucuz anakartlar gelmedi hocam bilgin olsun. Ayrıca piyasadaki en pahalı 1600 fiyatını yazmışsın. Gitmişsni en ucuz 8600k fiyatını yazmışsın. Şuan 8600k ortalama 1250tl. r5 1600 ise 920 tl civarı. 400Tlye b350 anakart bulunabiliyor gayet iyi olanlarından hemde.( ab350m gaming 3 ya da b350m-a ya da b350 plus prime) ikisi 1350tlye çok rahat alınıyor. Sen şimdi 1250tl işlemci alip 600tl de anakart a verince aradaki farka bi tane 8gb 3000mhz ram daha alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pweck5

quote:

quote:

quote:

quote:

Gereksiz derecede pahalı bileşenler yinede hayırlı olsun.

Kime göre neye göre?

Yine boş konuşuyorsun mongol kardeş

Fiyat + Performans = çıkan sonuç orantisiz anlatabildimmi ?

Hangi performans afedersin?

Fiyat demişsin ryzen 1600 1000 lira, 8600k 1.100 lira.

Anakartlar desen eli yüzü düzgün olan msi b350 tomahawk 500 küsür lira. 8.nesil z370 anakartlarda 500-600 liradan başlıyor. Ki birkaç aya kadar daha ucuz kartlarda geliyor.

Ryzen'in artık öyle fiyat/performanslık bir durumu kalmadı bunu kabul edin artık, "ama uzun ömürlü ryzenler" savunmasına geç istersen ordan yürü birazda.

Hala ucuz anakartlar gelmedi hocam bilgin olsun. Ayrıca piyasadaki en pahalı 1600 fiyatını yazmışsın. Gitmişsni en ucuz 8600k fiyatını yazmışsın. Şuan 8600k ortalama 1250tl. r5 1600 ise 920 tl civarı. 400Tlye b350 anakart bulunabiliyor gayet iyi olanlarından hemde.( ab350m gaming 3 ya da b350m-a ya da b350 plus prime) ikisi 1350tlye çok rahat alınıyor. Sen şimdi 1250tl işlemci alip 600tl de anakart a verince aradaki farka bi tane 8gb 3000mhz ram daha alınır.

Şubat sonu mart başı geliyor yeni anakartlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Z370a kullanan arkadaslar vcore offset +/- durumlarinda, Digi vrm deki LLC 1234567 durumlarini tam olarak cozemedim bi gariplik var gibi sanki llc kafasina gore calisiyor gibi

Şöyle yapılsa daha iyi zaten overclock yaptığımız için o ayar 7 de kalabilir.
  • H.E.B Sup kullanıcısına yanıt
    Hocam ofset -60 llc 4 te 1.22v ile 4600 mhz de stabil olan islemci llc7 de stabil olamiyor

Ofset -10 1.29v llc 3 4900 mhz de stabil islemci ayni degerlerde llc7 de boot edemiyor

İnanin anlasilir gibi degil bu zamana kadar kac islemci anakart gecti elimden boyle birsey gormedim

llc durumuna gore oc ye en stabil olmasi gereken llc 7 iken olamiyor yabanci forumlarda rog z370 lerde llc calismiyor gibisinden asus forumlarinda falan soylenti var bundadami ayni durum var diye geliyor insanin aklina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 28 Ocak 2018; 23:48:41 >
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorun bende de var. Aynı anakart aynı işlemciyi kullanıyorum.Fan devri 1-2 saniyeliğine aniden çok yükseliyor internette filan gezinirken.İşin garip tarafı oyunlarda bile fan devri o kadar yükselmiyor.Sadece arma 3 oynuyorum , malum o oyunda ekran kartından çok işlemciye yük bindiriyor ama onda sorun yok.Overclockta yapmadım.Sen bir çözüm bulabildin mi buna?

edit.XMP açık olduğundan böyle yapabileceğine dair cevaplar var yabancı forumlarda.3200 mhz ram var ekstra bir şey yapmadım overclocktan pek anlamadığım için.kullandığım ramin qvl si de bu anakartı destekliyor görünüyor.xmp açınca overclock olmuş mu oluyor ,yoksa ram normal frekansında mı çalışıyor?ram da şu GSKILL 16GB (2X8GB) SniperXDDR4 3200Mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sheep57 -- 1 Ekim 2018; 14:3:53 >
  • sheep57 S kullanıcısına yanıt
    Ben fanları kendim en düşük devire ayarladım bu durum spike olarak geçiyor ve 8700k larda çok olan bir durum. Mesajı yazdığım zamanlardan beri aklıma bile gelmiyor dereceler aynı anlık yükseliyor pek önemsenecek bir durum değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Ben fanları kendim en düşük devire ayarladım bu durum spike olarak geçiyor ve 8700k larda çok olan bir durum. Mesajı yazdığım zamanlardan beri aklıma bile gelmiyor dereceler aynı anlık yükseliyor pek önemsenecek bir durum değil.
    evet bu durum bende de var. 3-4 saniyeliğine fan devir hızı çok artıyor.

işlemciye anlık yük bindiği (yüksek sıcaklığa çıktığı) için mi oluyor, yoksa başka bir şeyden mi?

siz anakarttan cpu fan devir hızını mı sabitlediniz?
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Ben thermaltake riing fanın yazılımından ayarlamıştım. Thermaltake riingleri asus auraya bağlayınca nzxt cam uygulamasından ayarladım.

Anlık yükten mi oluyordu yoksa işlemci boştayken bile bazı çekirdekler 55 e çıkıp geri iniyor muydu onu tam hatırlamıyorum. Ben overclock yapan biride değilim dezavantajı var mı bilmiyorum ama pek umursamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Ben thermaltake riing fanın yazılımından ayarlamıştım. Thermaltake riingleri asus auraya bağlayınca nzxt cam uygulamasından ayarladım.

Anlık yükten mi oluyordu yoksa işlemci boştayken bile bazı çekirdekler 55 e çıkıp geri iniyor muydu onu tam hatırlamıyorum. Ben overclock yapan biride değilim dezavantajı var mı bilmiyorum ama pek umursamadım.
    yabancı forumlara öyle bir göz ucuyla baktım, sıcaklık 40lardan 60 lara bir anda fırlayınca öyle yapıyor demişler. su soğutmalarda pek sorun olmuyormuş, ancak hava soğutmada bu durum kendini bu şekilde belli ediyormuş.

çok önemsemediğim ve anladığım kadarıyla pek çok 8700k'da bu yaşandığı için detaylı araştırmadım.

oc değil de xmp ve 3000+ ram lerle falan ilgili galiba...

valla delid yapmak lazım bu 8700k larin hepsine...

• Buda güzel bir konu okumakta fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.