Şimdi Ara

8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
6
Favori
6.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benım 1200de varbırsey ama bende cozemedım gıttıAyrıca 1700x ın turbosu 3.8ghz.Sen downclock mu yaptın ne yaptın?

Diş macunu kullansa yıne ıyı kırec koyuyor mubarek.Intel ne zaman bu tım olayını duzeltır o zaman ıntele tekrar gecerım.Ama bu tım olayı duzelmeden ısterse ryzena %50 perf farkı atsın yıne gecmem.Acaip kıl oluyorum ıntele sırf bu yuzden.Resmen musterıyı aptal yerıne koyuyor
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    Arkadaş haklı, içeri üflüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorwaK

quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Kasanızın arkasındaki egsoz fan ters takılmış. O fanın içerdeki sıcak havayı dışarı üflemesi lazım.
    Yoksa ben mi yanlış biliyorum. Yine de tercih sizin.
    Bu arada değerler çok güzel. Güle güle kullanın.

Teşekkürler. Egzos fanı doğru, dışarı üflüyor. Yanlış görmüşsünüz.

Egzos içeri üflüyor. Arkadaşlar doğru tespitte bulunmuş. Bütün fanlar arkasındaki koruyucu plastik tarafa doğru üfler. O bölüm sizin kasanınız içine doğru bakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Benım 1200de varbırsey ama bende cozemedım gıttıAyrıca 1700x ın turbosu 3.8ghz.Sen downclock mu yaptın ne yaptın?

Diş macunu kullansa yıne ıyı kırec koyuyor mubarek.Intel ne zaman bu tım olayını duzeltır o zaman ıntele tekrar gecerım.Ama bu tım olayı duzelmeden ısterse ryzena %50 perf farkı atsın yıne gecmem.Acaip kıl oluyorum ıntele sırf bu yuzden.Resmen musterıyı aptal yerıne koyuyor

3,8 turbo tek çekirdek turbosu, single core testlerde hiçte 3.8 ghz ye çıkmıyor. İşe yaraması gerekn yerde hiç sallamıyor bile. Masaüstünde boştayken kafasına göre 3.8-4.0 turboluyor. Hiçbirşey yapmazken. Adı turbo. Yalan yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Makineyi toplarken yorgunluktan dolayı farketmemişim. Hatırlatma için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Makineyi toplarken yorgunluktan dolayı farketmemişim. Hatırlatma için teşekkürler.

dıp not

yukarıdakı radyatorler ısıyı dısarı ufluyor ıse
    arkadakı egsoz fanı ıcerıye ufletebılırsınız

sonucta ıslemcıye hava sogutma kullanmıyor

ekran kartına da ondekı fanlardan soguk hava gelıyor

duruma gore test etmek lazım
    1 sıstemde bende aceleden ters takmıstım aynı sekılde su sogutma vardı
    ısı degerlerınde bır degısıklık olmadı
  • TorwaK kullanıcısına yanıt
    LLC' yi mantıken yükte voltaj dropu olmayana kadar yükseltmek gerekmez mi? Siz farklı bir amaç için mi kullanıyorsunuz da düşük seviyede bıraktınız? Yoksa sizin anakartta yüksek seviyede mi voltaj dropunu kesiyor? Ben LLC seviye 1 olarak (aslında en üst seviye) kullanıyorum. Ona rağmen ufak bir droplanma oluyor stres testi sırasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: InsideR

quote:

quote:

dıp not

Fizik kuralı gereği ısınan hava yukarı çıkar ve Üstteki tüm fanlar dışarı bakması lazım.Aşağıdaki fanlarda içeri soğuk hava yani dışardaki havayı alması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

quote:

quote:

quote:

dıp not

Fizik kuralı gereği ısınan hava yukarı çıkar ve Üstteki tüm fanlar dışarı bakması lazım.Aşağıdaki fanlarda içeri soğuk hava yani dışardaki havayı alması lazım.

ısınan hava yukselır tabıı kı

ozellıkle yazdım bunu
    "yukarıdakı radyatorler ısıyı dısarı ufluyor ıse "

egsoz fanını yanlıs bagladıgı ıcın arkadasın :D
    onlarda gozden kacmıs olabılır.(takılıyorum yanı)

egsoz fanın espırısı hava sogutma ve kule tıpı sogutucular ıcın onem tasıyor

onden soguk hava gelır (sogutucya dogru)
    sogutucunun fanıda ceker extradan
    aynı dogrultuda egsoz fanı sogutucudan ısnana sıcak havayı arkadan dısarı atar

sımdı arkadsın duruma gelırsek
    eger kasayı genıs bır yere koyduysa
    yanı arka tarafta sıkısık degıl ıse
    egsoz fanını ondekı fanlar gıbı takabılır.(dısarıdan soguk havayı cekebılecek sekılde)
    sonucta usttekı fanlar dısarıya atacaktır.

PS:ondekı fanlar yeterı kadar soguk hava saglayabılıyor ıse tabııkıde arkadakı fanı egsoz olarak kullanılabılır.(test etmek lazım)

Duzeltme
    vıdeo u tekrar seyrettım ondede radyator oldugunu gordum
    sonucta onden gıren soguk hava bıraz ısınıp ıcerı gırıyor
    bu durumda kasa arkasında yeterlı yer var ıse mutlaka arkadakı fanı ıcerıye soguk hava ufleyecek ssekılde takılması daha mantıklı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 22 Kasım 2017; 18:34:50 >

• delid işi hep kafamda soru işareti olarak kalacak yapsam mı

cinebench de bir önceki işlemci ryzen değeri duruyor

8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex

• quote:

Orijinalden alıntı: K E N

TorwaK amd severleri coşturuyordu.

Aynen çok coştuk. Torna tezgahı gibi aletlerle işlemcinin kapağını açmak falan :) Tabi sizler lehimli işlemcilere yabancısınız. Size diş macunu tanıdık gelir :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

Orijinalden alıntı: K E N

TorwaK amd severleri coşturuyordu.

Aynen çok coştuk. Torna tezgahı gibi aletlerle işlemcinin kapağını açmak falan :) Tabi sizler lehimli işlemcilere yabancısınız. Size diş macunu tanıdık gelir :)

Ah yavrum benim. =)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r

delid işi hep kafamda soru işareti olarak kalacak yapsam mı

cinebench de bir önceki işlemci ryzen değeri duruyor

8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex8700K @5.3Ghz -> Asus Maximus X Apex

Isılar yeterli düzeydeyse uğraşmana gerek yok.Zaten 5.3 ghz gibi zirve değerler işin hobisi aslında.Oyunlarda bile farkını çok zor hissedersin.İntelde 80 85 dereceye kadar bile sıkıntı olmaz.

• ısı düzeyleri rahatsız edici değil nt-h1 termal macun var h115'in fanları sessiz modda gündelik 1.275v 5ghz kullanıyorum.ama işte daha yüksek hızlarda kafa karıştırmıyor değil ayrıca spikelar konusunda 7700k daha kötüydü.
  • ben hala hd3650
  • quote:

ısı düzeyleri rahatsız edici değil nt-h1 termal macun var h115'in fanları sessiz modda gündelik 1.275v 5ghz kullanıyorum.ama işte daha yüksek hızlarda kafa karıştırmıyor değil ayrıca spikelar konusunda 7700k daha kötüydü.

o zaman otur oturduğun yerde : )
  • uzun zamandır forumda görmediğim samimiyet eyvallah
  • quote:

uzun zamandır forumda görmediğim samimiyet eyvallah

Bende 8700k alacağım.Anakartından memnunmusun? Anakart konusunda çok dallandım.Senin modelde favorilerim arasında.Aslında gaming5 modelini düşünüyorum.Nerdeyse aynılar.Faz sayılarıda aynı.
  • quote:

quote:

quote:

dıp not

Yukarıdaki radyatörün fanlarını kasa dışına üflettim fakat, kasa içersindeki sıcak hava nedeniyle radyatör ısındı ve işlemci sıcaklığında 2-3C yükselme oldu. Hava sirkülasyonu arttığı için kasa içi sıcaklığı düşmüş olabilir, onu test edemedim. Ayrıca tozlanma arttı.

Bunun yerine eşit hava dağılımından (5 giriş, 4 çıkış fanı) pozitif hava sirkülasyonuna geçtim (8 giriş, 1 x 140mm 'lik çıkış fanı). İşlemci sıcaklığı düştü fakat büyük ihtimalle kasa içi sıcaklık arttı. Kasa içine çok fazla fan üflendiği için türbülansta olabilir fakat, tozlanma neredeyse yok denecek kadar az oluyor. Bu şekilde bırakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 22 Kasım 2017; 23:54:25 >

• anakartımdan gayet memnunum faz olayını açık alanda konuşmasaydın çok bilmiş tayfa gelir yok çok abartılıyor ben 500tl anakartlada aynı işi görüyoruz falan muhabbetlerine girecek, faz sayısı aynı fakat kullanılan vrm ve voltaj kontrolcüsü farklı.ekstra olarak ses için dac eklemişler wifi yerine killer ethernet eklemişler gaming 5 ten farklı imkanların dahilindeyse tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.