Şimdi Ara

8600K - 2 Yıl Sonra Ne Durumda? (Kullanıcı Deneyimi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
2.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman başlık konu uyumuna gelelim 8600k öyle demene göre doğduğu gün bitmiş neden 6/12 işlemcileri kötülüyorsun veya onlarında kullanım süresi aynı olur diyorsun..

Yazdığın bu:

"Özet niteliğinde bi konu olsun diye açtım arkadaşlar. Unutmayın 6/6 artık kullanılmaz dediğiniz yerde 6/12 de zaten son gününü yaşıyor olacak."
    ----------------------

Fan boyluk falan değil buyrun ben 6/6 amd içinde aynısını yazdım.

8600K - 2 Yıl Sonra Ne Durumda? (Kullanıcı Deneyimi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Aralık 2019; 21:30:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Sonunda mantıklı bir cümle kullanmışsınız, buyrun daha bu yılın bf5'te 3600 performansı işlemci %85 kullanılırken ekran kartını anca besliyor. Siz bu işlemciye önümüzdeki yıllarda her oyunu yüksek hz değerleri isteyen kullanıcılar için yeterli görüyorsanız bir şey diyemem, haklı olabilirsiniz de olamayabilirsiniz de. Ama bu işlemciler de yüksek thread optimize oyunlarda tıkanmaya çok yakın şu an.

8600K - 2 Yıl Sonra Ne Durumda? (Kullanıcı Deneyimi)

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    1. Olarak o işlemcini bir 4300-4400mhz e kadar oc potansiyeli var soğutmana bağlı olarak o cpu utilization kısmını ordan kapatırsın.. %10 kadar.

2. Dual rank dual channel veya single rank 4 slot ram kullandığında amd de Dual chanel oluyor ama Four rank oluyor sistem + 3733mhz ile 1866mhz fsb fclk if clock overclock o dizlim ram ile cl15-16 1t.. oda sana %10 en az getirir ...

3. 1100-1150-1200 tl ye bu işlemciyi alan oldu hala forumda sıfır kutulu olarak veya amazonun çeşitli sitelerinde bu işlemci buna benzer fiyata bulunabilir var mı bu fiyata önerilebilecek 2. intel yada amd herhangi bir işlemci? Sıfır yada 2.elde olur ? YOK.. Yoksa budur kardeşim.

;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 9 Aralık 2019; 6:27:57 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Ben ne diyorum? konudaki ilk mesajımdan beri bu fiyata 3600 alın diyorum. Attığım ss te zaten ramlar 3000 ve oyun daha singleplayerda.

Ama siz ben sanki intel alın demişim gibi maşallah konu başından beri aynı şeyleri yazıyorsunuz. Baksanıza kendiniz daha şurdan şu kadar overclock burdan bu kadar diye hesap yapmaya başlamışsınız . Kendiniz diyorsunuz konsollar bile 8/16 geliyor diye, neyini savunuyorsunuz bu işlemcinin?

Zengin arkadaşlar her yıl işlemci değişiyor olabilirler onlar için bu konunun zerre önemi yok, ama bu forumda dişi tırnağıyla kazandığı parayla sistem toplayacak arkadaşlar var ve ekonomi ortada belki 6-7 yıl kullanacaklar sistemlerini. Forumun amacına uygun doğru bilgi verme uğruna yaptığım çalışmayı neredeyse sabote ediyorsunuz lütfen artık uzatmayın.
  • olay nw gençler. bilgilenelim dedik yaptıfınıza bakın. smdi r5 3600 yerine 800 900tl fazla verip 3700xe değer mi deymez mi bunun cevabı lazım. 2k 144hz oynancak... rtx2080...

TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: melek12345

olay nw gençler. bilgilenelim dedik yaptıfınıza bakın. smdi r5 3600 yerine 800 900tl fazla verip 3700xe değer mi deymez mi bunun cevabı lazım. 2k 144hz oynancak... rtx2080...

TEŞEKKÜRLER
    Kesinlikle konu tam olarak bu, sizin gibi kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini en aza indirmek.

Kısa vadeli düşünmüyorsanız, 2K 144hz için 2080 ultrada zaten güncel oyunlarda 100-120 bandında gezeceği için 3600x ideal olabilir. 2080 in üstüne çıkacaksanız kesinlikle 3700x yönelin derim.
    Sizin donanım bilginizin yetersizliği beni aşan bir boyuta geldi size birkaç incelemeniz için link bırakıp artık bu konudan ayrılıyorum.

3600 üst giriş seviyesi tabiki de gerekirse tweak yapacaksın (sen yapmadın mı?) 1100-1200liralık işlemci kur 5.75tl , 2-2.5 değil.. 9900k degil bu işlemci tabiki dolayısıyla zengin işlemciside değil.. Piyasanın en üst düzey fiyat performans sunan üst giriş oyuncu işlemcisi.

1- Tıkla:

RYZEN 3000 FOUR RANK MEMORY PERFORMANCE GAİN

2- Ryzen 3000 İF/FCLK Overclock Performance Gain

Tamam mı Amd işlemcilerin overclock ve çalışma prensipleri performans kazanımları noktasında bilgilerinizi geliştirmenizi tavsiye ediyorum 3000 le falan tatmin olmuyorlar malesef ama ucuz iyi hıza çıkan bir dünya ram var o yüzden sorun yok biraz araştırısanız onlarıda öğrenirsiniz.

İyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Aralık 2019; 22:8:0 >

3600x alırsam ne katar bana çok artısı olur mu. arctic freezer 34 le sogutsam yeter mi. sıvılara bide para bayılamam. 🙄 su döksem daa iyi "😂 ''

• Evet 3000 dual channel ramdeki 3600'ü eminim 3600 4channel yaparak işlemci yükünü %50 azaltırsınız. Neyse insanlar kimin fikirlerini ciddiye alacağını öğrendi sayenizde
  • Yeni sistem dizeceklere lafım yokta.
    Kesinlikle 4000 serisi Ryzen işlemciler beklenmeli.
    8+ core 2020 sonrası için şart bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Yeni sistem dizeceklere lafım yokta.
    Kesinlikle 4000 serisi Ryzen işlemciler beklenmeli.
    8+ core 2020 sonrası için şart bence.
    Kesinlikle, çok hızlı bir dönemdeyiz acelesi olmayanlar beklemeli
  • Güzel paylaşım.
  • Ben de i7 2600k ve GTX 1080 ile oyunlarımı oynuyorum şuanlık. Neredeyse aynı fps'leri alıyoruz.
  • Apex için Advanced Launch Options a girip +fps_max unlimited yazarsanız fps kilidi kalkmış olur. Ayrıca güzel bir konu olmuş saygılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baholi

Ben de i7 2600k ve GTX 1080 ile oyunlarımı oynuyorum şuanlık. Neredeyse aynı fps'leri alıyoruz.
    BF5 gibi oyunlarda yetmez o işlemci, bol bol darboğaz alırsın.Video örnekte olduğu gibi.Eski oyunlarda belki biraz daha iyi performans alabilirsin ama yeni nesil oyunlarda hiç şansı yok bu işlemcinin.

• Konu sahibi haklı.

Sadece şunu düzeltmek istiyorum. Bugün için ryzen 3600 144 hz için rx 5700 xt ile çok ideal. 3700x ile 3600 arasında tek çekirdek uçurumu yok.

75 hz için ryzen 1600 alınır gül gibi kullanılır. 2600 için fark vermeyin. O paraya soğutucu alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Darboğaz belirli sahnelerde mutlaka olacaktır, çekirdek sayısından dolayı. Fakat bendeki işlemci 5 GHz'de çalışıyor. Attığınız videoda 4.3 GHz'de. Bunu göz ardı ediyorsunuz sanırım. Ayrıca yeni nesil oyunlarda da sıkıntı yaşattığını görmedim, onu da söyleyeyim.
  • quote:

Darboğaz belirli sahnelerde mutlaka olacaktır, çekirdek sayısından dolayı. Fakat bendeki işlemci 5 GHz'de çalışıyor. Attığınız videoda 4.3 GHz'de. Bunu göz ardı ediyorsunuz sanırım. Ayrıca yeni nesil oyunlarda da sıkıntı yaşattığını görmedim, onu da söyleyeyim.
    bf5 64 kişilik haritalarda o işlemcinin darboğaz görmemesi imkansız gibi bir şey.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    Ryzen 5 1600-2600 gibi düşünün bunu da. Onlar nasıl darboğaz yiyorsa bu da onlara benzer şekilde darboğaz yiyecek.
  • quote:

Ryzen 5 1600-2600 gibi düşünün bunu da. Onlar nasıl darboğaz yiyorsa bu da onlara benzer şekilde darboğaz yiyecek.
    Gerçekten 2600k'nin, ryzen 2600 ile aynı ayarda olduğunu mu düşünüyorsunuz ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.