Şimdi Ara

8500 TL Oyun Bilgisayarı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beni en az 4-5 yıl götürecek hem okul hem de oyun için kullanacağım bir laptop istiyorum. Kafamdaki özellikler kabaca şunlar:

Intel 10. nesil veya Amd 4. nesil güçlü bir işlemci
    16 GB RAM
    500 GB civarında SSD
    En düşük 1650 Ti ekran kartı

Bu özelliklere sahip hangi bilgisayarları önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Excaliburlara bak derim
  • Asus tuf serisi olabilir ama önermiyorum(termal özellikleri kötü bu da fazla ısınma demek)monster almamalısın benim fikrim çünkü garantisi bittikten sonra sapıtıyor.Casper,Lenovo,Msi(diğerlerine göre pahalı ama kasası sağlam),Asus Rog serisi

Not:Sıcaklık değerlerinden korkarsan Laptop alma pişman olursun.

Bu arada yazmayı unutmuşum sanırım Excalibur da ömür boyu bakım garantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asusg531 -- 22 Haziran 2020; 20:8:10 >
  • Asusg531 A kullanıcısına yanıt
    Dün Monster Abra A5 v15.8.1'in 16 GB ramli halini sipariş ettim dostlarım. Tavsiyen için teşekkür ederim. Tuf serisine çok baktım. Ryzen 4800H alamadığım için de içim buruk birazcık ama ısınma sorunu vardı çok fazla. Bilgisayara hava girişi koymamışlar. Ben de Monster aldım. Ömür boyu bakım Monster'da da var. 8 yıl Casper kullandım, bu sefer de Monster deneyelim bakalım :)
  • craptastic kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ama bilgisayarı satın aldım. Zaten o bilgisayar beni her türlü aşıyordu. Bütçeyi zorlaya zorlaya 8500'e anca çıkarabilmiştim.

• Aynı monster modelini bende alacağım gibi de geldiğinde ilk izlenimlerini yazabilirmisin.
  • ViAyPi40 V kullanıcısına yanıt
    Tabii ki yazarım. Hatta şu ana kadarki süreci de yazayım.

22.06.2020 saat 11.59'da bilgisayarı sipariş ettim.
    24.06.2020 saat 12.33'te sipariş üretim departmanına yönlendirildi bilgisi geldi. Bu sürecin 2 gün sürmüş olması birazcık uzun bence. Üretim departmanında yapılacak tek şey de 8 GB ram daha eklemek.
    25.06.2020 saat 16.43'te ise kargoya teslim edildiği mesajı geldi. Kargo takip numarası sisteme girildiğinde paylaşılacak yazıyordu mesajda ancak o saatten bu saate henüz bir bilgi yok.

Bu sürecin bu kadar uzun süreceğini düşünmezdim açıkçası. Aslında 3 gün içinde kargo teslim yazıyor ve sözlerinin aksi yönünde bir şey yok. Ama yine de bu süreç bu kadar sürmemeli diye düşünüyorum.

• Egelsia E kullanıcısına yanıt
    Hocam monster çok yoğun şuan ondan süreç uzuyor galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Abrlarda kronik sorunlu modele denk gelmezseniz çok sağlam oluyor hayırlı olsun merak etmeyin kargolar şu an ülke genelinde geç geliyor

Bugün itibariyle bilgisayar elime ulaştı çok sağlam paketlenmişti kargoda da bir sorun çıkmadı. Ölü pikselim de yok şu an. Umarım sıkıntı çıkmaz. İlk izlenimlerim gayet iyi. Beni tatmin etti bilgisayarım. Yaklaşık 10 saniyede açılıyor. Henüz doğru düzgün oyun kurmadım o yüzden net bir bilgi veremeyeceğim ancak oyun oynarken biraz ısındığını ve fan sesinin yükseldiğini söyleyebilirim. Bu ses çok rahatsız edici değil bence. Ofis modunda gayet sessiz bir kullanım sunduğu için sessiz kullanmanız gereken yerlerde sorun çıkarmayacaktır. Onun dışında istediğiniz bir şey varsa bakabilirim :)

@Asusg531 teşekkür ederim hocam. Umarım kronik bir sorunu yoktur.
  • Yaklaşık siparişten 1 hafta sonra gelmiş hangi şehire geldi. Saolasın bu arada hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim.
    Tam 1 hafta sonra geldi. Aras Kargo'nun sorunu aslında birazcık, cumartesi günü de elime ulaşabilirdi cihaz. İzmir'den kargolanmış, Konya'ya geldi.
    Teşekkür ederim hocam. Umarım size de hayırlı olur.
    Kusura bakma son olarak bişey sormak istiyorum 15.6 ve 17.3 ekran arasında kaldım 15.6 alma taraftarıyım ama fps oyunlarıda oynuyorum kararsızım senin görüşünü alayım ve 15.6 küçük gelirse değişim yapabiliyomuyum? Yapabiliyorsam hiç açmamam mı gerekiyor.
    Aslında bunu arayıp Monster'a sormanız daha iyi olacaktır ben sizi yanlış bilgilendirmek istemem açıkçası. Aynı özelliklere paranız yetecekse 17.3 alın ama bana 15.6 yetiyordu ve bilgisayarın özelliklerini yüksek tutmak istemiştim.
    Bende senin gibi düşündüm özellikleri yüksek olsun dedim arkadaşım kafamı karıştırdı.Mesaj yazdım fakat dönmediler. Tekrardan teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egelsia

Aslında bunu arayıp Monster'a sormanız daha iyi olacaktır ben sizi yanlış bilgilendirmek istemem açıkçası. Aynı özelliklere paranız yetecekse 17.3 alın ama bana 15.6 yetiyordu ve bilgisayarın özelliklerini yüksek tutmak istemiştim.
    Merhaba öncelikle, ben de 1 ay içerisinde abra a5 v15.8.3 almayı planlıyorum (umarım bu süreçte zam gelmez). Genellikle Ets2, Gta5, Cities Skylines, Fifa, Nba tarzı oyunlar oynuyorum. İzlediğim ve öğrendiklerime göre saydığım oyunlarda ultra ayarlarda 60fps altına hiç düşmeyecek diye tahmin ediyorum. Bu oyunlardan herhangi birini oynuyorsanız beni aydınlatırsanız sevinirim.

• Monster bilgisayar alma konusunda çok kararsızim bütçem Max 8.500.
    Monster'ların çoğunda kronik problemler oluyormuş çoğu yerde okudum bunu. Sizin deneyimleriniz nelerdir.
    Hp owen veya Casper excalibur g770 veya g900 serisi monster'ların alternatifi olabilir mi cevaplarsanız sevinirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.