Şimdi Ara

850 bin TL araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
1
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Yazım biraz uzun olacak. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Ben 21 yaşında bir kardeşinizim. Babam ise 45 yaşında bir memur. 2015 yılından beri kullanmakta olduğumuz Ford C-Max 1.6 TDCi 2012 aracımızın motoru marş almasına rağmen geç çalışmaya başlamıştı. Yapılan tespitler sonucunda 91 bin kilometredeki aracımızın (şimdilik) entektörlerinin ve mazot pompasının değişmesi gerektiği sonucuna ulaşıldı. Bunun üzerine babam da aracımızdan soğudu ve yetkili serviste tamir edildikten sonra satmak istiyor. Öncelikle ilk sorum, kazasız/belasız olan aracımızın tamir edildikten sonra ederi ne kadar olur?

Zaten tespit edilen sorunun kaynağı da babamın iş yerinin yalnızca 4 kilometre uzaklıkta olması ve dizel motorun ısınmadan-soğumadan kullanılması olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla artık benzinli veya benzin/lpg'li araç istiyoruz. İstediğimiz kriterleri aşağıya yazıyorum.

-En azından 2012 model olması. Daha aşağıya düşmeyi istemiyoruz.

-Kilometresinin 70-80 binden fazla olmaması.

-Manuel vites. Bahsettiğim üzere artık dizel istemiyoruz.

-Köye gittiğimiz için bir tık da olsa yerden yüksekte ve geniş olması. 5 kişilik bir aileyiz.

Bu kriterler çerçevesinde benim bulabildiğim iki model Egea Cross ve Duster 1.0 TCe modelleri.

Ancak şöyle ki bu iki araç da bizim aracımıza kıyasla gerek performans gerek kalite gerek yalıtım gerek yol tutuş konularında çok gerideler. Duster'da arka davlumbaz bile bulunmuyor. Fakat mantıklı bir yaklaşım gösterdiğimiz zaman Egea her ne kadar kalite ve yol tutuş açısından geride kalsa da Duster'in fabrikasyon LPG olması, performansı daha iyi.

Ayrıca Duster'i sıfır almak istersek Tokat ve çevresindeki bayilerde bulabilme şansımız var mı? Kullanıcılarından yorumlarını, diğer üyelerden ise varsa ek tavsiyeleri veya yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

• 2019 Model Duster 1.0 Tce Sahibi olarak ben kesinlikle tavsiye ederim. Aracımdan o kadar memnunum ki, inşallah önümüzde ki günlerde yine 0 Km olarak Duster almak istiyorum. "Egea dan kalite ve yol tutuş anlamın da geri kalmasından" demişsiniz de, Egea nın daha iyi yol tuttuğu veya daha kaliteli olduğu fikrine nereden kapıldınız bilmiyorum ama bence değil. Egea da sadece ön konsol yumuşak malzeme kaplı (Ki bu durumun konforla ne alakası var) hala anlamadım, onun dışında bir numarası yok.

Ben 850-870 civarına Duster 1.3 Tce Journey 4X2 EDC Donanım alırdım, gayet dolu bir araç ama manueli bu donanımda yok maalesef. Manuel seçenekte en mantıklı benim için 830 Civarı 1.3 TCe 4X4 Essential donanım olur.

• Tce duster veya megane 4 düşünülebilir
    Egea crossda güzel araba ama benzinlisi 1.6 tdciden sonra üzer diye düşünüyorum performans kaygınız yoksa değerlendirilmeli

Ayrıca 2015 model easy egea bile dusterdan platform kalitesi ve yol tutuş olarak üstündür. Duster her haliyle iş makinesi mantığıyla üretimiş bir araç ve üretiliş amacının hakkınıda sonuna kadar veriyor. Egea konfor tutuş dengesi yalıtımı her yönüyle daha medeni şehirli bir araba farkı konsol malzemesi değil elmayla armudu kıyaslamamak lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    HB 1.3 MJ Egea kullandım ve fiyatına göre çok daha iyi gelmişti. En son da 2011 Duster'a binmiştim ve çok kalitesiz gelmişti. O zamandan bu yana gelişme yaşamış mıdır bilemem.

• ZETEC SE kullanıcısına yanıt
    Megane 4 benim çok hoşuma gidiyor ama ciddi derecede alçak. 1.0 veya 1.2 Octavia nasıl olur?

• dolu egea cross alabileceğiniz en mantıklı araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duster, Egea Cross'a kıyasla gayet geride bir araç. Bakmayın kullanıcılarının fanboyluk yaptığına. Ha Duster yine beklentileri karşılayacak fena olmayan bir araç ama Egea daha rafine bir araç. Arka arkaya 100 km kullan direk anlarsın zaten

• Mokali Amca kullanıcısına yanıt
    Duster'i birebir kullanmasam da dışarıdan bakıldığında bile fark bariz belli oluyor. HB Egea'yı çok beğenmiştim C-Max gibi tok bir araçtan geçmeme rağmen.

• en1gma kullanıcısına yanıt
    1.4'ün fabrikasyon LPG versiyonları var mı?
    Ayrıca köyümüzün yolu yokuşlu. Sıkıntı çıkarır mı?

• 1- Duster b segment genişliğinde bir araçtır. 850 bine başka b segment araçlar bakılabilir. Sürüş ve kalite olarak çok daha ileride olur.

2- yeni kasasına binmedim ancak eski kasasının arkasında makas var gibi. Teknolojik olarak 1995-2000 model reno ayarında bir araç. Direksiyon, fren vs den bahsediyorum. Yani 2000 model Şahin gibi düşünün. Model yeni ama teknoloji 60 ların.

3- o paraya 1.4 egea alınmaz. En baba ececeği 600-700 bin. İster cross olsun, ister düz olsun.

4- model düşerseniz kadjar, sportage, tuscon vs daha iyi. 2012 üstü olur zaten. Yeni model isterseniz captur bakabilirziniz. zaten Duster genişliğinde.

5- corolla, megane, jetta, focus vs hemen hepsinin yerden yüksekliği aynı. Örneğin sadece Toyota’larda tasarımdan dolayı ön tampon altı ve kapı altlarını çok kolay vurursunuz.

• Duster/captur ufak bir kıyaslama yapmak gerekirse

Captur 1.3 140hp mild hibrit / 0-100 9.2sn / maks. Hız 196km/sa / wltp yakıt 7.8lt / 7 ileri vites / dingil mesafesi 2.64 / bagaj hacmi 422/535(kayar koltuk mevcut)

Duster 1.3 150hp düz motor /0-100 9.7sn / maks hız 180km/sa / wltp yakıt 7.7lt / 6 ileri vites / dingil mesafesi 2.675 / bagaj hacmi 478 lt

Captur 30 bin km altı 2021 araçlar 930 bin civarından başlıyor. Duster ise hemen hemen aynı fiyat.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

1-B segment diğer araçlar bizim aile için çok dar kalıyor maalesef.

2-Dediğiniz gibi ben de yeni kasalarına hiç binmedim.

3-Egea 1.4 bizim için bir tık daha mantıksız kalıyor. Çünkü köyümüzün yolları yokuş ve o yollarda 1.4 Egea çok sıkıntı yaşatır, özellikle 1.6 TDCi'den sonra.

4-Sportage ve ix35'lerin o kasalarda LPG uyumsuz diye biliyorum. Captur da dar değil miydi?

5-Octavia biraz daha yerden yüksek gibi geldi bana. Sizin görüşünüz nedir?

• ultavires U kullanıcısına yanıt

Tuscon geniş bir araç. Söylediğiniz egea ve dusterdan geniş. Cmaxden de geniş. Eski bir tuscon yada sportage olabilir.

egea, duster, captur benzer genişlikte. Bu gurup içinde egea fiyatı ile, captur nispeten daha iyi bir araç oluşuyla öne çıkar.

eğer kötü yolda kullanılacaksa c sedanların hepsi aynı.

pejonun yeni ticari araçları rifter gurubu da güzel. Genişlik olarak bu bahsettiklerimizin hepsinden iyidir. Neredeyse otomobil konforunda araçlar. Hız sınırları düşük ve her yıl muayene olumsuz yanları.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt
    Yol kötü değil ama çok yokuşlu. Eski Tucson'dan kastınız ix35 mi?
    Rifter benim de hoşuma gidiyor fakat dizelin açtığı sorunlardan sonra babamın bir daha dizel alacağını zannetmiyorum.
    Tucson ve Sportage benim de çok beğendiğim araçlar ama dediğim gibi GDI motorların LPG uyumu düşük olmakla birlikte tüketimi de yüksek diye biliyorum. Yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Gdi motorlu tuscon/ix35 yokuşlu yollarda yorucu olur tıpkı egea atmosferik gibi. Ayrıca kasasından dolayı çok yakıyor tabi. Lpg sistemi enjeksiyon yapısından dolayı olmuyor. Yani çok pahalı lpg kitleri takılabiliyor ancak fiyatından dolayı yaşanabilecek sorunlar da düşünülünce mantıklı olmuyor.

dizelde kısa mesafe kullanımında hem bozuluyor hem de benzinli gibi yakıyor.

son kasa tiguanın Manuel’i denk gelebilir 850 ye yada honda crv. Lakin biraz eski olur.

bence yeni olsun sorun çıkmasın, benzinli olsun ama çeksin hem de çok yakmasın diyorsanız, dusterın, egeanın genişliğine kabul diyorsanız sizin aracınız son kasa captur.

bayiler lpg takip garanti de veriyor,ek olarak 0km araç bulma ihtimalini falan düşünüyorsanız unutun o işi. yok çünkü.

yıllık kaç km yapıyorsunuz da lpg istiyordunuz onu da merak ettim

2. el sarı siteden almak durumundasınız.

yokuşlu olabilir,araç hafif motor 1.4,sıkıntı yaşamazsınız

buradaki arkadaşların geneli kendini rallici falan zannettiği için çekmez gitmez tarzı saçmalıklar duyacaksınız, aracı kullanmadan aldırış etmeyin.

egea cross daciadan daha kaliteli bir araç netice olarak,ve lounge paketleri ciddi anlamda dolu

5 kişilik aile demişsiniz, octaviaya 5 kişi sığar.egea duster vs rahat olmaz,octaviaya lpg olmaz.

octavia 1.0 tsi ile yokuş da çıkar. fakat yol çukurlu hendekli falansa sıkıntı yaşarsınız.

özetle sigariz derseniz egea cross,lpg ye gerek yok köy yolu asfalt derseniz de octavia alacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 27 Mayıs 2023; 8:8:49 >

Eski kasa ile yeni kasa arasın da dünyalar kadar fark var, "dışarıdan bakınca bile fark ediliyor" demişsiniz de nasıl fark ediyorsunuz bilmiyorum? Bence Bayii de bir test edin kendiniz karar verin. Bu arada yorum yapan bazı süper zekalar yapılan tavsiyeyi Fan Boy'luk diye nitelemişler. Çalıştığım Resmi kurum da binek olarak, Mitsubishi L200, Toyota Corolla, Vw Passat ve Caddy, Fiat Egea Sedan ve Cross gibi araçlar var, Vw Passat ve özellikle yeni kasa Caddy hariç hiç bir tanesi kendi aracımdan daha konforlu olmadığını bizzat deneyimliyorum hiç birini rahatlık olarak değişmem bu benim fikrim.

• Sıfır km manuel arona bulunabilir bence. Liste fiyatı 745bin tl

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Hocam benzin fiyatları çok uçuk. 1.4 Fire gibi bir motor aldıktan sonra da benzinde binmenin bir mantığı yok gibi geliyor. Ondan dolayı LPG düşünüyoruz.
    Biz rallici değiliz tabi ki. İşimizi görsün yeter kafasındayız. Yalnızca yokuşta sollamaya çıktığımızda mağdur etmesin yeterli.
    Octavia olursa zaten TSI'lar az yakıyor diye bildiğim için LPG hiç düşünmemiştim bile. Aracın genişliği beni cezbetmişti. Bahsettiğim üzere köyümüzün yolu çukurlu değil çok dik.

• tefennili kullanıcısına yanıt
    Hocam Duster'da arkalarda davlumbaz bile yok. Egea'dan nasıl daha kaliteli olabiliyor anlayabilmiş değilim. Ki arkadaşların da bahsettiği gibi Egea'ların doluları cidden güzel görünüyor. Ben demiyorum ki Duster kötü bir araba. Ancak Egea'dan kalite açısından geride olduğu belli. Tabi ki Egea'dan daha iyi olduğu konular da var. Örneğin çekiş, genişlik vs.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.