Şimdi Ara

85.000TL ye kadar dizel otomatik sedan veya SUV tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllık ortalama 15-18bin km civarında yapacağım.

SUV isteme sebebim ayda 4-5 gün inşaat için dağ tepe bayır çıktığım olabiliyor, ancak 4 çeker olma şartı yok.Altını haşat etmeyelim aracın yeter.

Peugeot 2008 almak üzereydim ancak e-HDI olan modeli BlueHDI yazmışlar.Kapora vermiş olmama rağmen arayıp vazgeçtiğimi söyledim.Bu hafta içinde araç almak istiyorum artık, kiralama belimi bükmeye başladı.

Yıl olarak 2012 altına inme düşüncem yok, çıkabileceğim en en son fiyat 85bin lira.Biraz da yakışıklı, donanımlı araç olsun istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeasme -- 25 Şubat 2018; 14:39:39 >

• Km çok ama donanım paket güzel. Birde yıllık 18 bin km nedir ? Eczane veya paket servis işiyle mi uğraşıyorsunuz ? Yazık günah o arabaya hurdası çıkar 5-6 yılda.
  • Km'sinde bir şey yok ben senelik 30bin yapıyorum hurdaya ayrılan aracım olmadı daha. Beğendiyseniz alın ucuz araba yok artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az yakan, bakımı parçası vs ucuz olan bir araç. Altı da yerden yüksek istiyormuşsunuz zaten. Hiç kafanızı karıştırmayın, alıp gönül rahatlığıyla binebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Km çok ama donanım paket güzel. Birde yıllık 18 bin km nedir ? Eczane veya paket servis işiyle mi uğraşıyorsunuz ? Yazık günah o arabaya hurdası çıkar 5-6 yılda.

Hiçbir pazarlama ya da servis vs işlerle uğraşmadığım halde yıllık 35-40 bin km yol yapıyorum. Gezmeyi seviyorum diyelim

• Oooo o zaman ne guzel maas yetiyorsa yakita ne mutlu size. Ben olsam tuplu alirdim 25 kurustan asagi yakan mazotlu yok ama 20-22 kurus yakan atmosferik araba var. Bakimi , vergisi derken maasi zorluyor. Aylik en kotu senede 20 bin km yapilsa arabayi 8 sene satsaniz 20*8=160.000 km eder yuksek km dieseli kim alir ? Aylik en kotu 1000 tl yakita gider !!!!

Benim hayalimde rcz varda benzin cok pahali gecen 30 tl benzin aldim symbole 1 cizgi zar zor kalkti ibre. 10 gun kullandim araci yarim depo 30 tl gaz aldim fulledim. Maas 3600 tl bekarim ama rcz ye binemem tupte takilmiyormus verimli olmuyormus.

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Km çok ama donanım paket güzel. Birde yıllık 18 bin km nedir ? Eczane veya paket servis işiyle mi uğraşıyorsunuz ? Yazık günah o arabaya hurdası çıkar 5-6 yılda.

Hocam zaten benim aklımda 4 yıl kullanma gibi bir süre var.Emlak işiyle uğraşıyorum, yani bir nevi paket servis evet

6 yıllık aracı da 90.000km ye ben olsam alırdım gelecek dönemde
  • alternatif olarak aynı arabayı farklı markada önerebilirim önerebilirim fiyatı daha uygundur(platform,motor,şanzıman vesaire bir çok noktası aynıdır) aradaki fiyat farkını ve tasarım farklarını kıyaslayıp sizce mantıklı olanı tercih edebilirsiniz.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-acil-boyasiz-ilk-el-hatasiz-servis-bakimli-hsr-kayitsiz-camtavan-523848259/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 24 Şubat 2018; 20:50:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

alternatif olarak aynı arabayı farklı markada önerebilirim önerebilirim fiyatı daha uygundur(platform,motor,şanzıman vesaire bir çok noktası aynıdır) aradaki fiyat farkını ve tasarım farklarını kıyaslayıp sizce mantıklı olanı tercih edebilirsiniz.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-acil-boyasiz-ilk-el-hatasiz-servis-bakimli-hsr-kayitsiz-camtavan-523848259/detay

Hocam açıkçası o kadar çok cactus baktım ki anlatamam.

Cactus biraz daha hacim olarak daha büyük bile diyebilirim.Ancak bir türlü istediğim kriterlere uyayını bulamadım ve bu arada yeni kasası çıktı.

Kullanan birkaç kişi ile konuştuğumda ise çok memnun olmadıkları izlenimini verdiler nedense

Özellikle komple siyah olan versiyonlarını baya beğeniyorum.

• Hayırlı olsun şimdiden, araç güzel görülüyor , bunlara ikinci sıra koltukta takılıyor mu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeasme

quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

alternatif olarak aynı arabayı farklı markada önerebilirim önerebilirim fiyatı daha uygundur(platform,motor,şanzıman vesaire bir çok noktası aynıdır) aradaki fiyat farkını ve tasarım farklarını kıyaslayıp sizce mantıklı olanı tercih edebilirsiniz.https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-acil-boyasiz-ilk-el-hatasiz-servis-bakimli-hsr-kayitsiz-camtavan-523848259/detay

Hocam açıkçası o kadar çok cactus baktım ki anlatamam.

Cactus biraz daha hacim olarak daha büyük bile diyebilirim.Ancak bir türlü istediğim kriterlere uyayını bulamadım ve bu arada yeni kasası çıktı.

Kullanan birkaç kişi ile konuştuğumda ise çok memnun olmadıkları izlenimini verdiler nedense

Özellikle komple siyah olan versiyonlarını baya beğeniyorum.

ikisi de aynı araba neredeyse, takdir sizin hocam,ben en üst limitim bu dediğiniz için fiyat olarak sizi zorlamayacağını düşündüğümden paylaşayım istedim. hangisini beğeniyorsanız iyisi odur hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ihkelektrik

Hayırlı olsun şimdiden, araç güzel görülüyor , bunlara ikinci sıra koltukta takılıyor mu acaba

Yok hocam zaten hacim olarak o kadar geniş değil.
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Dedikleriniz doğru ancak benim de 2 aracım var hocam birisi küçük b sınıfı ve lpg li yani neredeyse hiç yakmıyor araç. Bunu ş.içinde kullanıyorum yıllık yaklaşık 25 bin km civarı yol yapıyorum bu araçla. Diğeri ise d sınıfı dizel. Sadece hafta sonları ş.dışında tatillerde bayram düğün seyran vs. kullanıyorum. Bu da yıllık 10 bin km civarı yapıyor. Yoksa dediğiniz gibi yılda 40 bin km yapan insan benzinli araç kullansa ocağına incir ağacı diker.

• Almak istediğim aracın BlueHDI çıkmaması canımı baya sıktı, zaten galericiden araç alasım yoktu ancak bu durumda zaten uygun bir fiyata gelmiyor araç.

Başka önerisi olan var mı arkadaşlar?
  • Jeasme kullanıcısına yanıt
    Cactus u benzinli mi dizel mi bakıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Benzinli araç bakmıyorum hocam, lpg konusunda çok sıkıntı çektim daha önce.Kesinlikle dizel olması gerek alacak olduğum aracın.

Özellikle sadece benzinli araçlara baktım, onlar da yakıt konusunda can yakıyor.
  • Uygun suv bulamazsanız egea sedan bakılabilir, yüksek bir araç.

• quote:

quote:

Benzinli araç bakmıyorum hocam, lpg konusunda çok sıkıntı çektim daha önce.Kesinlikle dizel olması gerek alacak olduğum aracın.

Özellikle sadece benzinli araçlara baktım, onlar da yakıt konusunda can yakıyor.

Bütçeyi arttırabilir misin bilmiyorum ama sıfır km dizel otomatik shine var yetkili bayiden

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-2017-citroen-cactus-1.6-e-hdi-shine-cam-tavanli-529631758/detay

Başka bir bayiden bu hafta içi 1.2 etg5 shine için 92 bin TL fiyat aldım 2017 model için. Fiyat için referans olabilir.

• quote:

quote:

quote:

Bütçeyi arttırabilir misin bilmiyorum ama sıfır km dizel otomatik shine var yetkili bayiden

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-citroen-2017-citroen-cactus-1.6-e-hdi-shine-cam-tavanli-529631758/detay

Başka bir bayiden bu hafta içi 1.2 etg5 shine için 92 bin TL fiyat aldım 2017 model için. Fiyat için referans olabilir.

Hocam yeni kasası çıktı, ondan dolayı elimde patlar bence o fiyata.Ayrıca o kadar yükseğe çıkarsam bütün herşeyi silip geçer Seat Arona alırım.Benzinli falan ama en azından tüketimi iyi görünüyor.

@lojistisyen

Hocam bakıyorum, 1.3 manuelini kullandım, güzel de bir araç.Aklımdaki alternatifler arasında.Ancak otomatik hakkında test sürüşü yapmadan bir şey diyemeyeceğim.

• Jeasme kullanıcısına yanıt
    Bende dizel otomatik versiyonu var, sorunuz varsa buyrun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.