Şimdi Ara

85.000 Euro'luk Audi A8 Long Nasıl 1.750.000 TL olur ? Gelin bakalım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ben o üst segment araçlar için bişey diyemem abarttığım birşey yok hadi onu geçtik gel golf 2019 alalım 200bin en az bu arabanın 100bini vergi. 100bin tl ile alacağın ikinci el arabayı gel yan yana koyalım hadi 80 bin olsun. Eğer o golfu kaporta aksamı motor aksamı iç donanım aksamı ile ezmez ise bende birşey bilmiyorum. Demek istediğim... Aldığımız yeni araçlara gerçenten ederinden çok fazla veriyoruz. Herkes yeni araça binmek ister. Ama adamlarda Türkiye'deki fiyat politikasını bildiği için malzemeden kısıyor aksini idda eden varsa gelsin konuşalım.Olan bize oluyor hep mercedes üzerinden gittik. Yeni kasa c180 ile 2006 2012 e200 fiyatları aynı bak bakalım donanımlarına c180 bunun yanında ezik kalıyor mu kalmıyor mu. Verdiğin para nereye gidiyor ozaman??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başlığı sen açınca aklıma hemen bu geliyor.

85.000 Euro'luk Audi A8 Long Nasıl 1.750.000 TL olur ? Gelin bakalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Başlığı sen açınca aklıma hemen bu geliyor.

Hocam hala lafımın arkasındayım

Ben 1.750.000 tl ye pahalı dedim mi ? 85.000 euro nasıl 1.750.000 tl oluyor gelin bakalım dedim.

Ayrıca bu kadar vergi alınmasına karşıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Fakir fikri

Milyarlarım varsa bu hesabı yapmam. Yoksa da zaten bu aracı almam. Bu kadar basit aslında.

Geçenlerde bir video vardı Almancı adam oğluna bmw alıyordu 3 serisi m paket filan 99 bin avro. Bizim foruma göre Almanyada bmw falan 18 bin avro sadece... Yani 3 serisi bir araç bu A8 LonG dan daha pahalı
    Hangi 3 serisiymiş o 99 bin avro ?
  • Adamlar çalış çabala bir araç üretsinler, sen sırf ülkeme aldım diye 1.7 katı kadar pay iste. Verginin vergisinden bahsetmekten zaten bıktık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Fakir fikri

Milyarlarım varsa bu hesabı yapmam. Yoksa da zaten bu aracı almam. Bu kadar basit aslında.

Geçenlerde bir video vardı Almancı adam oğluna bmw alıyordu 3 serisi m paket filan 99 bin avro. Bizim foruma göre Almanyada bmw falan 18 bin avro sadece... Yani 3 serisi bir araç bu A8 LonG dan daha pahalı
    m paket değilde m3 olmasın o f segmenti fiatları onlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ya siz sıradan vatandaşsınız ya, neyin peşindesiniz krolar?
    ne vasfınız na hayrınız var bu ülkeye, sunların peşinde koşacağınıza bu ülkede yaşamanıza izin verdikleri için reis ve eksenine her gün dua etmeniz gerekiyor.

ulan ülke zaten sıkıntılı, hükümet bürokratlarının özel kalem müdürünün yardımcısının kayınçosunun kaynı bile boş passat'a kadar düştü, siz hala böyle saçma hayaller kuruyorsunuz.

valla reisin kafasını kızdırmayın satar bu ülkeyi yeni gelecek reisi çok ararsınız ha

akıllı olun
    verginizi verin, sessiz sakin yaşayın gitsin.

2345 tane yeni cezaevi yaptırılıyor, bırakın sizi mahkum etmeyi inşaatında çalıştırır reis, bi cimere bakar.
  • böyle para kazanmak varken adamlar neden yerli arabayı teşvik etsin kerizmi yav.üç kuruş menfaat için şeker kağıt fabrikalarını kapatan zihniyet düşünsenize üstelik yerli ve milli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç para hesabı yapmaksızın;

aradaki fark onların devletinde bize kıyasla vatandaşlara verilen değerdir..alım gücü ve parası değerli. yani refahı yüksek. refah ne demek mutluluk demek huzur demek gücü yetmek demek..

bizim için ise aradaki fark; onlar ile aramızdaki refah düzeyi farkı..yani adamlar ne kadar mutlu, huzurlu, biz onlara kıyasla ne kadar mutlu ve huzurluyuz.

85.000 / 1.750.000

21 kat ... yani..21 kat daha mutlu , daha huzurlular..21 kat güçleri bizden fazla yaşam konusunda..
  • Saçma sapan bir konu açılmış ama belki biraz bilgi sahibi olmak isteyenler de vardır diye birkaç kelam edelim;

Türkiye'de lüks araba alanların çoğunluğu ticaretle uğraşanlardır. Doğal olarak bu kişilerin kendileri ait şirketler hatta holdingleri olduğu için hiçbir arabaya sizin zannettiğiniz kadar vergi vermezler. Foruma girip de ayda 2,500 TL maaş ile çalışa tayfanın bunu anlaması biraz zor olabilir elbette, haklılıkla karşılarım.

Ticaretle uğraşan bu insanların çoğunluğu da büfe açıp sosisli falan satmıyorlar doğal olarak. Çoğunluğu inşaat sektörü ve bu eksende hareket ediyor. Şu an olmasa da 15 Temmuz'a kadar bu ülkede gayrımenkul alım-satım işlemleri gayet hızlı işliyordu. 15 Temmuz'dan sonra her şey bıçak gibi kesildi. Kredi faizleri çok yüksek olduğu için insanlar ev satın alamıyor. Nakitte yüklü miktar parası olanlar da mevduat faizini tercih ediyor. Hepsine yanaşmayan tayfa da direkt dövize girişiyor.

Lüks otomobillerin sıfırı almak için kara para aklamak lazım. Özellikle lüks sınıfta ikinci el araçların değeri çok çabuk düşüyor.
  • Bu arabaları zenginler hep başka yollarla alıyor. Hiç kimse villa parasını bir arabaya vermez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.