Şimdi Ara

8400 3,78 failed

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

amd 9500 sahibi iken dayanamayıp asus p45 ve 8400 aldım.

bios dan fsb 420 kadar çıkardım ama windows açılması ile mavi ekran bir oluyor. daha düşük değerlerde çalışıyor. fsb haricinde herşey auto.

hani ii oc oluyordu. yoksa benim eksik bildiğim bişeyler var.

yoksa benim 9500 daha bir stabil çalışıyordu gibi gelmeye başladı. evet kesinlikle windows daha çabuk açılıyordu mesela.

ahh ahh. intel

tecrübeli dostlarımdan yardım dileğiyle saygılar.

• Bellek hakkında niye bilgi vermediniz?

Nedir elinizdeki bellekler?

420 MHz'deyken, bellekleri kaça ayarlıyorsunuz?

Zamanlamaları kaçta duruyor? Voltaj verilmesi gerekiyorsa, verdiniz mi?

Anlatın, uzun uzun. Neyden bahsettiğiniz belli değil.

Bu kadarcık bilgi vererek kötülemeye yakın tavırlara girmeyin. Mesele aydınlanana kadar, o tür öğeleri silin.

Windows açılışı, ciddi bir mesele. Bir kere bir şey görmekle yorumlanamaz ve genel sonuçlara varılamaz. İşlemci, zaten en son bakılacak şeylerden, açılışta (düşük hızlarda çalıştırılmadığı sürece).

Win XP kullanıyorsanız, bios'tan etkinleştirip kurulumda F6 ile AHCI yüklediniz mi meselâ (sonucunda NCQ de etkinleşir). Onu kurmadıysanız, o tür, sabit diskle ilgili (Win açılışı gibi) konularda Intel yongasetli anakartlar için yorum yapmayın lütfen.

Ayrıca, PATA optik sürücülerin denetlemesiyle ilgili bir durum olabilir. Meselâ ben MSI P6N SLI FI v1 (650i SLI)'deyken Windows daha hızlı açılıyordu; zira bu Asus P45'te, Windows açılış ekranında PATA'ları denetliyor uzun uzun ve gösterge duruyor bir süre. Anlam veremedim ben de.

Ya da, eski sistemdeyken yapılmış ayarlar olabilir. Prefetch'i boşaltmak, açılışı ciddi ölçüde hızlandırır örneğin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Temmuz 2008; 20:55:11 >

• hocam sakinlik lütfen,

benim amacım zaten bilgi edinmek ve nasıl daha yüksek değerler elde edilebilir onu öğrenmek.

ramler 800mhz ocz. 2x2gb. tüm ayarları auto

cpu 3,6nın üzerine alınca çalışma olmuyor. oc failed yazıyor. voltaj olayını bilmiyorum. sanırım o değer de auto. onu mu oynamak gerekiyor acaba.

xp kullanıyorum. windowsun açılması ile ilgili olarak o dediğiniz şeyleri yapmadım bilmiyorum. belki o düzenlemeleri yapınca hızlanır.

sonuçta ne intel ne amd nin bana bir faydası yok. son kullanıcıyım.

verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. o dediğiniz ahci kurma işini öğrenip yapacağım.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_22460774/tm.htm şu yazıyı da bi incele istersen, süper bişi
  • saol hocam
  •  8400 3,78 failed

8400 3,78 failed

ramlere dikkat !!!!

8400 3,78 failed

bunlar denemelik

8400 3,78 failed

burasi biraz sicak bir ulke arti 8400 ler yanlis olcuyor
    simdi resim cekip yolluyorum
    arti everesi actigim zaman voltaj boyle gosteriyor
    buda normal everesi acmadan

hatta biraz daha ciktim 50 mhz gibi daha test etmedim suan sb nb bloclari bekliyorum sonra fps denemesi yapacagim

8400 3,78 failed

• quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Bellek hakkında niye bilgi vermediniz?

Bu kadarcık bilgi vererek kötülemeye yakın tavırlara girmeyin. Mesele aydınlanana kadar, o tür öğeleri silin.

Windows açılışı, ciddi bir mesele. Bir kere bir şey görmekle yorumlanamaz ve genel sonuçlara varılamaz. İşlemci, zaten en son bakılacak şeylerden, açılışta (düşük hızlarda çalıştırılmadığı sürece).

Win XP kullanıyorsanız, bios'tan etkinleştirip kurulumda F6 ile AHCI yüklediniz mi meselâ (sonucunda NCQ de etkinleşir). Onu kurmadıysanız, o tür, sabit diskle ilgili (Win açılışı gibi) konularda Intel yongasetli anakartlar için yorum yapmayın lütfen.

Ayrıca, PATA optik sürücülerin denetlemesiyle ilgili bir durum olabilir. Meselâ ben MSI P6N SLI FI v1 (650i SLI)'deyken Windows daha hızlı açılıyordu; zira bu Asus P45'te, Windows açılış ekranında PATA'ları denetliyor uzun uzun ve gösterge duruyor bir süre. Anlam veremedim ben de.

Ya da, eski sistemdeyken yapılmış ayarlar olabilir. Prefetch'i boşaltmak, açılışı ciddi ölçüde hızlandırır örneğin.

merhaba dostum bu işlerden anladığın belli benim anakart intel biosta işemcinin bu bahsettiğin ayarları yok bi tek multiplex diye bişey var enable ya da disable diye seçebiliyoz ilemci hızı falan yazıyor ama değiştirilmiyor nasıl oc yapabilirim işlemcim e6550

• quote:

Orjinalden alıntı: qtex

quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Bellek hakkında niye bilgi vermediniz?

merhaba dostum bu işlerden anladığın belli benim anakart "intel" biosta işemcinin bu bahsettiğin ayarları yok bi tek multiplex diye bişey var enable ya da disable diye seçebiliyoz ilemci hızı falan yazıyor ama değiştirilmiyor nasıl oc yapabilirim işlemcim e6550

Şakamısın sen ya Böyle sorumu olur?

seninki biraz "sen arabadan anlıyosun bak, söyle bakiim 4 tane tekerim var e bu araba nası 300 görür" tarzı bi soru olmuş...

Ne anakart markası modeli, ne PSU, ne işlemci revizyonu, ne cpu soğutucun...hiç bişi söylemeden böyle saçma sapan bi şekilde nası soru sormaya çalışıyosunuz anlamıyorum doğrusu... biri çıkıp işlemcin 4500mhz görüyor dese -çok özel soğutmalarla ve sistemlerle tabiki görebilir- sen gidip bunu hemen kendi sisteminde deniycekmisin? bi hız aşırttırma nedir, nası yapılır bi öğren,azcık araştır sonra gel sor burda güzelce

Sen illa deniycem diyosan, multipleri elleme FSByi arttır, tabi bilgisayarın açılmayana kadar -yada sonuçlardan memnun olana kadar-, sonra çok az (0.2 volt bile yüksek kimi işlemcileri için) voltaj ver... taki windows açılıp orthos gibi işlemci testlerinden en az birkaç saat sorunsuzca geçene kadar, ve sıcaklıklarda normal değerlerde kalana kadar (max 70 derece yük altında) hadi geçmiş olsun

• kardeş ben ne diyom o dediğin arttırma işlemleri olmuyor baştan onları halletsek sonra gerisi kolay aktif değil koyu siyah bilirsin biosta değiştirilen yerler genelde mavidir madem bu kadar anlıyon söyle nerden ayar yapacam ? anakartım boxdg35ec intel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qtex -- 20 Temmuz 2008; 15:28:21 >
  • intel anakartlar da overclock yapılamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: xandercan

intel anakartlar da overclock yapılamaz

öyleymiş niye acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: qtex

quote:

Orjinalden alıntı: xandercan

intel anakartlar da overclock yapılamaz

öyleymiş niye acaba

Çünkü intel anakartlarda stabilite ön plandadır
  • Nehalem ile birlikte intel anakartlarda da o-c yapılabilecek. Çeşitli yazılımlarla denemeler yaparken 915 chip setli anakartımı yakmıştım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.