Şimdi Ara

830MB iso yu cd eye nasıl yazarım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar elimde lpng horn işletim sistemi var internetten indirdim ama 830MB iso yu cd eye nasıl yazarım? dvd olmuyor desteklemiyor.
    şimdiden teşekkürler.

• Winiso Programi ile ceviriliyor. Ama Programin Crack ini bulman lagzim. bende cracklisi var.

http://tucows.tierra.net/files4/WINISO53.EXE

Emailini verirsen Emailine crack yollarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin_ -- 2 Ağustos 2005, 22:36:10 >
  • albayrakgokhan@hotmail.com

teşekkür ederim dostum
  • Yolladim Dostum. Birsey degil.

Ama Kardes 830 MB biraz büyük degilmi CD icin? CD Kapazitesi 700 MB sanirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin_ -- 2 Ağustos 2005, 22:52:06 >
  • ya bide nasıl cd eye çekeceğmizi yazsaydın :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: keysmart

slm arkadaşlar elimde lpng horn işletim sistemi var internetten indirdim ama 830MB iso yu cd eye nasıl yazarım? dvd olmuyor desteklemiyor.
    şimdiden teşekkürler.

cd ye cekemezsın ancak dvd e cekebılırsın
  • evet 830 bunu nasıl yazcam yaw 2 günde indirdim bide.
  • Kardes Benim sana verdigim Program Iso dosyalarini acar ve Sana Dosya halinde sunar.
    Istersen Dosyalari Cd ye iso olarakta yazdirabilirsin. Programi biraz kurcalaman lagzim.
    Sonra o Dosyalari istedigin gibi kullanabilirsin.
  • Bir Tane program daha vardi ama simdi aklimda degil. Dosyalari Cd ye yazdirman icin UI olarak kücültüyordu.

Ama o Program elimde yok. Googlede arastir bulursun belki
  • quote:

ya bide nasıl cd eye çekeceğmizi yazsaydın :)

870 Mb lik bir cd alacan ve o cd ye yazdiracan... ama 870 mb lik cd yazarken nero da bazi ufak ayarlar yapman lazim... asagiya yaziyorum onu aynen yap...

Nero Burning Rom 900 MB lik cd yazım ayarları :

1) Nero ile 90 dakikalık bir CD'yi yazmak için bazı varsayılan ayarları değiştirmeniz gerekmektedir. Programı
    çalıştırdıktan sonra 'File' menüsü altında yer alan 'Preferences' kısmına girerek 'General' sekmesine gidin.
    Burada CD yazım penceresinde CD'ye yazılacak veri miktarını gösteren alt çizelge üzerinde yer alan sarı ve kırmızı
    limit çizgilerini Yellow Marker 99:00:00, Red Marker 120:00:00 olacak şekilde değiştirin.

2) 'Expert Features' sekmesine giderek, 'Enable Overburn' kutusunu işaretleyin. Bu sekmede yer alan 'Maximum CD Length'
    değerini 120:00:00 olarak değiştirin.

3) Yazılacak dosyaları seçtikten sonra 'Write CD' menüsünde öncelikle 'multisession' menüsü altındaki 'No Multisession'
    işaretleyin.

4) ISO sekmesi altında bulunan ISO Level 2, Mode 2, ISO 9660 ve Joilet seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun.

5) Ardından 'Burn' sekmesi altında yer alan 'Write' ve 'Finalize CD' kutucuklarını işaretledikten sonra, yazma hızı
    olarak yazıcınızın izin verdiği en düşük hızı seçin.

6) Ve son maddemiz. Son olarak yazım yöntemini 'Disc-At-Once' yaptıktan sonra, CD yazım işlemine başlayınız.

• valla çorlu da 700 mb tan yukarı cd bulunmaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keysmart -- 2 Ağustos 2005, 23:29:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ersin_

Bir Tane program daha vardi ama simdi aklimda degil. Dosyalari Cd ye yazdirman icin UI olarak kücültüyordu.

oyle bır sey yok
    normal sartlar altında hıcbır zaman 700 mb lık cd ye 830 mb yazamzsın
    890 mb lık cd ler var fakat onlar saglıklı degıl yazdıktan sonra okuyamıyor cok zorlanıyor
    en saglıklısı dvd ye yazmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 3 Ağustos 2005, 0:06:35 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

quote:

Orjinalden alıntı: Ersin_

Bir Tane program daha vardi ama simdi aklimda degil. Dosyalari Cd ye yazdirman icin UI olarak kücültüyordu.

oyle bır sey yok
    normal sartlar altında hıcbır zaman 700 mb lık cd ye 830 mb yazamzsın
    890 mb lık cd ler var fakat onlar saglıklı degıl yazdıktan sonra okuyamıyor cok zorlanıyor
    en saglıklısı dvd ye yazmak

ben surekli yazdiriyom sorun cikmiyorr...

• quote:

evet 830 bunu nasıl yazcam yaw 2 günde indirdim bide.

bosuna zaten eskı longhorn larla ugrasma
    onlar calısmıyor dogru duzgun
    windows vista yı ındır 2.5 gb ama calısıyor
  • vita yı merden indirebilirim.
  • yaw arkadaşım sen git "daemon tools" yükle sonra bu iso dosyasını bu programlar çalıştırıp kullanabilirsin

daha sonra bu iso dosyasını rarla sıkıştır...sıkıştırdığını cd ye çek..istediğin zaman rar dan çıkartıp kullanırsın eğer rar dosyası da cd ye sığmazsa 700mb den sonra 2. parçaya ayırma özelliğiyle 2 cd ye çekersin..bende de öyle bi sorun olmuştu böyle çözebildim anca..değişik çözümler de vardır tabiki
  • dosya parçalayan program yok mu yaw? başından sonundan biraz kırptın mı kalır sana 700 mb (tabi başında veya sonunda önemli bişey yoksa) bazı filmlerin yazıları 5-10 dkdan fazla süürüyor ondan diyorum.
    veya 2 ye böler 2 cd ye basarsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musty17

yaw arkadaşım sen git "daemon tools" yükle sonra bu iso dosyasını bu programlar çalıştırıp kullanabilirsin

daha sonra bu iso dosyasını rarla sıkıştır...sıkıştırdığını cd ye çek..istediğin zaman rar dan çıkartıp kullanırsın eğer rar dosyası da cd ye sığmazsa 700mb den sonra 2. parçaya ayırma özelliğiyle 2 cd ye çekersin..bende de öyle bi sorun olmuştu böyle çözebildim anca..değişik çözümler de vardır tabiki

yaw adam longhorn'u indirdim diyor yani windows 64 biti!.. onu rar'layıp turşusunu mu kuracak?!
  • isobuster ile açabilirsin..... yazdırmak için ise nero'dan enable overburn yapcan....
    ya da iso buster ile açtıktan sonra dvd ye de yazarsın zaten.. kolay gelsin....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.