Şimdi Ara

8001050F hatası SON BULDU!!!!!!! Geçmiş Olsun herkese (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.114
Cevap
0
Favori
47.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sonyden teselli hediyesi bekliyoruz mesala herkesin hesabına 40 $ koysun
  • quote:

Orijinalden alıntı: colibra34

sonyden teselli hediyesi bekliyoruz mesala herkesin hesabına 40 $ koysun

E benim UK hesabım varsa nolcak.Herkese 35£ eklensin
  • ortada sorun kalmadığına göre;

play begin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 2 Mart 2010; 17:25:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SethValore

quote:

Orijinalden alıntı: birol özsoy

gece inanırmısınız rüyama girdi dünyada müthiş bir kaos vardı hayat durmuştu herkes avare avare dolaşıyordu

Yahu bu ne? Müthiş yemin ediyorum, çok güldüm.

bende şoktayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama
    bug'ub en büyük etkisi bu sayede yeni bir eşek şakası doğmuş oldu... şaka uygulanacak kişinin ps3'ü 28.02.2010 saat 23:59'a ayarlanır :) ps3 24 saat boyunca 29 şubatı yaşar :)) sony'nin bir düzeltme yapması gerekiyor ama 24 saatte yapmamış olması halen sony boyutunda bir firma için garip geliyor...

Oyle birsey olmaz , daha once de yazdim tekrar yazayim , siz istediginiz kadar GameOS'tan saati degistirin , bu problemle hicbir alakasi/etkisi yok... Problemi PC'deki BIOS saatinde gibi dusunun...

Aslinda benim gordugum kadariyla problemin Sony ile de alakasi yok... Sony'nin PS3 icinde kullandigi bir parcadan [ ARM Syscon CPU ] kaynakli...

Daha da ayrintili aciklayayim ; bugun bu bilgi Wikipedia'ya da eklendi [ tabii ki kesinligi tartisilir ] ;
    quote:

It has been suggest that older verions of the ARM SYSCON cpus had errata such that the CPUs believed incorrectly that 2010 was a leap year and may be partially responsible for non slim versions of the Playstation 3 not being able to function properly beginning on 3/1/2010. "The ARM SYSCON CPU that is used to power up the front panel of the ps3, that is responsible for doing things like sleep mode, eject, RTC etc. Is an old batch that sony picked up from the shelf like other manufacturers that has that calendar year bug regarding feburary 29th on certain periods. Causing the ps3 system clock and the real time clock to desync, messing up security measures like Digital Rights management software and sometimes games that relies on clocks for whatever reason. As well as signing up to the playstation network… This CPU is always on even when your PS3 isn’t plugged

This is the one of the same type of CPUs that is powering up mobile devices like zune and blackberries, they have been affected with this bug, so they done some software patches. A syscon update can also fix this problem

The Slims ps3s aren’t affected because they use a newer up to date revision on the syscon cpu that fixes this bug.

[http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architecture#PS3_Date_Controversy ]

Sony'nin uretmedigi , satin aldigi bir parcadan kaynaklanmis bir problem gibi gozukuyor yani ...

• quote:

Orijinalden alıntı: C-TRanger

Playsationlarınızı çalıştırmayın!

Sony, dünya genelinde 23 milyon kadar PS3 konsolunun Y2K sorununa benzer bir sorundan etkilendiğini açıkladı

milliyet.com.tr

Dün, Playstation 3 oyun konsollarını çalıştıran kullanıcılar, takvimlerinin 1 Ocak 2000'e döndüğünü gördüler.
    Oyunlarını çalıştıramayan kullanıcılar, Sony'nin oyun ağı olan PSN'de kayıtlı olan kimi verilerini de kaybettiler.
    Problemin sadece eski tip "şişman kasa" konsolları etkilediği söylese de, dünya genelinde 23 milyon konsol bu durumdan müzdarip.
    Sorunun, konsolların 1 Mart 2010'da tarihi güncelleyememesinden kaynaklandığı söyleniyor.
    Konsollar, Pazar gece yarısı PSN ile bağlantılarını kaybetti.
    Sony'nin forumlarını dolduran kızgın kullanıcılar, oyunlarını offline bile oynayamadıklarından şikayetçiler.
    Oyun tanıtımı sitesi Pocket-Lint.com editörü Stuart Miles, yaşananların oyuncular için Toyota'nın hatalı gaz pedalı sorununa dönüştüğünü söyledi.
    Sony'den açıklama yapan bir yetkili, sorunu belirlediklerini, 24 saat içerisinde gidereceklerini belirtti.
    Sony, bu süre içerisinde kullanıcılarından konsollarını kullanmamalarını istedi.

http://www.milliyet.com.tr/playsationlarinizi-calistirmayin-/dunya/sondakika/02.03.2010/1205940/default.htm?ver=80

Haber bugün öğlen girilmiş. Görüldüğü üzere oturduğu yerden gazetecilik yapan medyamız herşeyi baaaaaya bir geriden takip ediyor. Üyeliği olan varsa yorum bölüme bir mesaj atsın sorun düzeldi diye... Gerçi yayınlamazlar ya neyse Maksat kaos olsun site hit alsın...

normaldir
    10 yıl önce olan nascar kazalarını hep dün olmuş gibi yayınlayan medyanın buradada batırması gayet normal

• 3K'dan canı yanan hitlere bir de sony darbesi :)

http://www.youtube.com/watch#v=bSivyDw-SNU&feature=related
  • oh be ıcım rahatladı kz 2 mi kasıyorum su an
    cogu ksı ne derse desın ps3 yaşam felsefesi gibi oldu bızde ben dun gece nası gectı blmıorm damarlarım catladı sıkıntıdan resmen..(dabbe mısalı :D)
    ve bgn anladımkı galıba bazılarımız gerçekten hastayız ve yakın zamanda bu bagımlılıktan kurtulmalıyız
    desem bıle hala elımde joystick var .d
  • quote:

Orijinalden alıntı: byturkuaz

oh be ıcım rahatladı kz 2 mi kasıyorum su an
    cogu ksı ne derse desın ps3 yaşam felsefesi gibi oldu bızde ben dun gece nası gectı blmıorm damarlarım catladı sıkıntıdan resmen..(dabbe mısalı :D)
    ve bgn anladımkı galıba bazılarımız gerçekten hastayız ve yakın zamanda bu bagımlılıktan kurtulmalıyız
    desem bıle hala elımde joystick var .d

amaan salla hocam ya ne kurtulması böyle iyiyiz işte
  • Cümleten geçmiş olsun.
  • simdi ps3 ü actıgımda gönül rahatlıgıyla update yapabilirmiyim ?
  • Yoneticilerin seviyenin dusmesini engellemek istediklerini anliyorum ama benim mesajimin nesi begenilmedi anlamiyorum. Alt tarafi konsol fanatikligi yapanlari futbol takimi yapanlara benzettim. Birisi sikayet falan mi etti acaba?
  • @fallen_angel17

Mesajiniz alintilar nedeni ile silindi,biliyorsunuz kural disi mesajlari alintilayanlarinda mesajlari silinir ki,silindigi bir ise yarasin.Yoksa mesajinizda herhangi bir ihlal yok.

Arkadaslar problem cözüldügüne göre konuyu kilitliyorum,hepimize gecmis olsun.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.