Şimdi Ara

8000 TL'ye kadar telefon tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Cok arada kaldığımdan dolayı size de danışmaya karar verdim. Bütçe yaklaşık 8000 TL ama ne kadar düşük rakam olursa o kadar iyi olur tabii.

Öncelikle aradığım birincil (olmazsa olmaz) özelliklerden bahsedeyim:

• Stabil olması. Sıkıntı çıkarmaması gereken yazılımlar kullanabiliyorum. Bundan dolayı Cin telefonlarının bir çoğu liste dışı kalıyor.
    • Şarjı orta kullanımda telefonun pek özelliğinden kısmayarak (GPS kapalı, Bluetooth açık, ekran parlaklığı %60 civarı ile 4-6 saat ekran açık süresi) 1 günü rahat sayılabilecek şekilde çıkarabilmesi
    • Ekran/kasa sağlamlığı

İkincil (olsa iyi olur) özelliklerin önem sıralaması da şu şekilde:

• Akıcı animasyonlar (tercihen 120 Hz ekran)
    • Doygun ve canlı renkler
    • Kamera kalitesi
    • Aksesuar çeşitliliği
    • Yüksek ekran/kasa oranı
    • Nispeten küçük kasa boyutu
    • Ekosistem genişliği (saat, araç, bileklik uyumu gibi)
    • Resmi olmayan geliştirmenin olabildiği kadar aktif olması (Rom/yazılım geliştirme gibi)
    • En azından 2 yeni yazılım versiyonu daha görebilecek olması (güncelleme desteği)
    • Gelecek geçirmez (future-proof) olması. Örneğin 5G desteği gibi.

Şimdilik bu taleplerime en iyi cevap verebilecek telefonlar Samsung Galaxy S20, S20 FE ve iPhone 12 Mini gibi duruyor. Aralarından öne çıkan S20 gibi. Şu anda kullandığım telefom ise Xiaomi Mi8. Sizin de görüşlerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visioneer -- 18 Mayıs 2021; 15:20:39 >

• Ben de hep iphone kullanan biri olarak bu bütçelere telefon arıyorum. Takip

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • S20+ alın, her konuda memnun eder sizi. Ultra gereksiz pahalı bana göre.

• Samsung ön yargımı yıkmam lazım şahsen. Uzun yıllar kullanacağınım bişey mi peki. Takılma donma olur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: BayDingin

Samsung ön yargımı yıkmam lazım şahsen. Uzun yıllar kullanacağınım bişey mi peki. Takılma donma olur mu

Samsung'a benim de çok ön yargım var hocam. Ama adamların sözü var 3 yıllık güncelleme desteği ile alakalı. Bir de takılma-donma muhabbetleri akıllı telefonlarda az çok çözüldü gibi. Android de artık stabil. İşlemciler de bayağı iyileşti. Kimse artık internet sitesine girip zoom-in/zoom-out yapıp render hızına bakmıyor.

• Bu bağlamda en iyi seçim s20+ olacaktır.

• S21 yada iphone 11

4000 rakamının üstünde samsung yada appledan şaşmayın üzülürsünüz teknik destek yazılım ikinci el vb noktalarda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BayDingin kullanıcısına yanıt

Hocam şöyle diyim, s7 edge çıkalı 5 yıl oldu hala takılmadan donmadan çalışıyor. Aynı şekilde s6 edge plus var yakın arkadaşımda hala yağ gibi akıyor. S6EP ile aynı yıl çıkmış iphone 6 var elimde, sürekli açık tutmuyorum aktif kullanmadığım için bu yüzden mesaj birikebiliyor. Whatsappta 500 tane mesaj gelse gruplardan faşlan telefon kasıyor, donuyor, whatsapptan atıyor. Aynı yıl çıkmış s6ep'de böyle bir sorun yok mesela.

İki platformu da kullanan biri olarak şunu diyebilirim, apple 4. güncelleme ile ağırlaştırıyor 5. ile öldürüyor. Samsung 2 güncellemede herhangi bir hız kaybı yaşattırmadı bana s7 ile. Şimdi s20+ kullanıyorum bakalım 3. güncelleme ile ne olacak.

• Hocam elimde iphone 11 var elimin altındada 5. Güncelleme ile öldürüyor dediğiniz 6s plus ve 7 plus var hepsinde güncellemeleri yaptım zerre telefonda yavaslama hissetmedim gayet stabil calısıyor ama şunada katılıyorum samsung eskisi gibi değil önyargılı değilim bir gün note serisine geçicem ama yakın zamanda olucağını düşünmüyorum neyse konuya geri dönersem 120 hz şart değilse iphone 11 öneririm ama S20 + da gayet güzel cihaz 2 cihazda üzmez en güzeli bir teknoloji markete gidip kendiniz deneyimleyin derim

• quote:

Orijinalden alıntı: DJ Ten

Bu bağlamda en iyi seçim s20+ olacaktır.

s20+ ile s20 arasında kayda değer bir fark var mıdır? s20+ düşündüm ama telefon biraz büyük bu da ergonomiyi biraz bozuyor. s20 ele tam geliyor ve tek el ile kullanılabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

S21 yada iphone 11

4000 rakamının üstünde samsung yada appledan şaşmayın üzülürsünüz teknik destek yazılım ikinci el vb noktalarda

s21 biraz olması gerektiğinden büyük ve pahalı gibi gördüm hocam. Qualcomm işlemcili modelleri gelse iyi bir tercih olabilirdi ama s20 hem boyut olarak daha iyi gibi, hem de performans açısından benzer gibi.

Ayrıca neden iphone 12 yerine 11'i tavsiye ettiniz? iPhone 11 de en çekindiğim nokta şarj girişinin type-c olmaması.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazona53

Hocam şöyle diyim, s7 edge çıkalı 5 yıl oldu hala takılmadan donmadan çalışıyor. Aynı şekilde s6 edge plus var yakın arkadaşımda hala yağ gibi akıyor. S6EP ile aynı yıl çıkmış iphone 6 var elimde, sürekli açık tutmuyorum aktif kullanmadığım için bu yüzden mesaj birikebiliyor. Whatsappta 500 tane mesaj gelse gruplardan faşlan telefon kasıyor, donuyor, whatsapptan atıyor. Aynı yıl çıkmış s6ep'de böyle bir sorun yok mesela.

İki platformu da kullanan biri olarak şunu diyebilirim, apple 4. güncelleme ile ağırlaştırıyor 5. ile öldürüyor. Samsung 2 güncellemede herhangi bir hız kaybı yaşattırmadı bana s7 ile. Şimdi s20+ kullanıyorum bakalım 3. güncelleme ile ne olacak.

Güzel bir karşılaştırma hocam. Ancak iPhone 6, Apple'ın çıkardığı belki de en rezil seriydi. Ama güncelleme konusunda haklısınız. Ancak kafama takılan bir husus var; Samsung'un da güncelleme konusunda iyi bir şöhreti yok gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mmertkk

Hocam elimde iphone 11 var elimin altındada 5. Güncelleme ile öldürüyor dediğiniz 6s plus ve 7 plus var hepsinde güncellemeleri yaptım zerre telefonda yavaslama hissetmedim gayet stabil calısıyor ama şunada katılıyorum samsung eskisi gibi değil önyargılı değilim bir gün note serisine geçicem ama yakın zamanda olucağını düşünmüyorum neyse konuya geri dönersem 120 hz şart değilse iphone 11 öneririm ama S20 + da gayet güzel cihaz 2 cihazda üzmez en güzeli bir teknoloji markete gidip kendiniz deneyimleyin derim

s20+ ile s20 arasında kayda değer bir fark var mıdır? s20+ düşündüm ama telefon biraz büyük bu da ergonomiyi biraz bozuyor. s20 ele tam geliyor ve tek el ile kullanılabiliyor.

Ayrıca neden iphone 12 yerine 11'i tavsiye ettiniz? iPhone 11 de en çekindiğim nokta şarj girişinin type-c olmaması.

Zaten onu yaptım. Bütün telefonları denedim. Ama son teknoloji telefonlar bir çok şeyi çözmüş. Bundan dolayı elime ne alsam "bu iyiymiş bunu alayım bari" diyorum. En son iki telefona kadar indirgedim seçenekleri: s20 ve iphone 12.

iPhone 12'nin sıkıntılı bulduğum kısımları (özellikle mini için) 60 hz ekran ve batarya. Tam günü çıkarıyor diyorlar ancak batarya konusunda Apple'ın bayağı kötü bir şöhreti var. Bu da beni çok düşündürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: visioneer

Alıntıları Göster

Batarya farkı var birde s20+'da tof kamera var s20'de yok.

• Yanlıs yazdım hocam 12 yazacaktım ama bu isteklerinize göre sizi memnun edecek cihaz bence S20 + ama iphone 12 de yabana atılacak bir cihaz değil inceleyin derim hocam teknoloji markette

• @Mmertkk @LeBrock @malazivore @hamza5806 vakit ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ergonomisini açık ara en beğendiğim telefon olduğu için (iphone 12-iphone 12 mini-s21-s20 fe-s20+ arasında), tof kameranın ve +500 mah bataryanın pek fark yaratmayacağını düşündüğüm için s20 almaya karar verdim. Unutmadan söyleyim: sd işlemcileri sadece amerika-kanada-güney kore üçgeninde tuttuğu için Samsung'a acayip kinlendim.

• s21 yada s21fe al, s20 exynos 990 ile geliyor ve pek verimli değil üzülürsün

edit fe daha gelmedi yerine s21 alınabilir ama ben olsam düz iphone 12 mutlaka almaya çalışırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithaunans -- 2 Haziran 2021; 8:38:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kararını vermişsin gerçi ama yine de uyarmak isterim ki S20 serisinde kullanılan exynos 990 işlemcisi sorunlu bir işlemci. İstersen internette aratabilirsin. Verimli bir işlemci değil. Bence Apple tarafına yönelmek daha doğru olur. Ya da S21 serisine yönel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem_23 -- 2 Haziran 2021; 10:33:23 >
  • Bu bütçeye en iyisi iPhone 11
    Konu kilit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulan Mask -- 2 Haziran 2021; 19:8:0 >
  • cem_23 C kullanıcısına yanıt

Biraz battery drain ve ısınma söz konusu haklısınız. Ancak s21 için de benzer şeyleri söylüyorlar. Hatta sanırım batarya konusunda exynos 990 lı versiyon daha iyi bir iş çıkarıyor.

Kaynak olarak da burasını aldım: https://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S21-vs-Galaxy-S20_id4929

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visioneer -- 3 Haziran 2021; 10:20:25 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.