Şimdi Ara

8000 tl sistem (z97 vs x99)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistem genellikle oyun ara sıra render için kullanılacak. Hangisi daha iyi bir seçim olur ?

8000 tl sistem (z97 vs x99) 8000 tl sistem (z97 vs x99)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gray Code -- 15 Mayıs 2015; 0:02:07 >

• 6 çekirdek renderda fark yaratır x99 yapıştır gitsin Oyunda ise pek fark olacağını sanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5960x,Gtx980,16gb ram.
  • Ben olsam direkt z97 sistemi alırdım. O monitör ile tadından yenmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

5960x,Gtx980,16gb ram.

Neden o islemciyi tercih ettiğinizi sorabilir miyim hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  8000 tl sistem (z97 vs x99)
  • Teşekkürler ama biraz saçma bir sistem olmuş. X99 alma sebeplerimden biri quad channel ddr4 siz dual channel yapmışsınız
    5960x alsam onun hakkını verecek kadar render yapacağımı sanmıyorum. Monitör olarak 144hz ve mümkünse de gsynclı monitör arıyorum
  • 8000TL bütçeye x99 toplayın, 144hz monitör tercih edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • h60 çok saçma olmuş.Onun yerine aynı paraya hava soğutma alın çok daha iyi olur.

4790k yeterli olur.Render çok sık almadığınız sürece 4790k daha yerinde bir seçim olur.

Oc yapacaksanız h105 filan olsun soğutucu.Oc yapmayacaksanız da o kadar pahalı anakarta gerek yok h97 chipsetler iş görür.

Wd black diske gerek yok blue yeterli.Black gürültülü oluyor hem.

Son olarak da kasayı inventustan toplamanızı tavsiye ederim.
  • h60'ı seçme sebebim fiyat olarak listede bulunmayan hava soğutmalara fiyatı en yakın olan soğutucu olması (yoksa cooler master hyper 412 vs düşünüyorum)

Disk seçimim zaten wd blue ve OC yapmayı düşünüyorum ilerde. Neden inventusu önerdiniz ? Daha önce internetten kasa toplamadım pek bilgim yok inventus hakkında
  • 240 liraya noctua nh-u14s alırsın ne hyper 412 kalır ne h60.

Inventus önermemin sebebi güvenilir olması.Forumda bir sürü konu var inventusla ilgili.Inventustan bugüne kadar şikayeti olan bir kişi bile bulamazsın.En basitinden şikayetimvar gibi her firmanın eleştiriler aldığı bir sitede bile inventusun eleştirisi yok.Müşteri memnuniyeti ve ilgisi o kadar yüksek olan başka yer yok.Montaj işini hakkıyla özenerek yapan tek yer inventus(montajı kendim gayet iyi yapıyorum kablo saklamasına kadar dersen bu pek önemli değil tabi.).Üstelik sistemi test edip öyle yolluyorlar.Fiyatları vatanbilgisayarla yakın.Yani çok ucuz bir yer değil.Sen fiyatları nerden aldın bilmiyorum gerçi nova filansa inventus novadan ucuz olması lazım.Gerçekten ucuz bir yerden almak istiyorsan sinerjiye de bakabilirsin.Yalnız sinerji montajdan para alıyor çünkü montajı kendileri yapmıyor ve pek güzel yaptıkları söylenemez montajı.Tabi yine montajı kendi yapabilen biri için bu kısım pek önemli değil.

• Noctuanın methini daha önce çok duydum ama o fanın renginden midir plastiğinden midir pek güven vermedi bana Novadan topladım fiyatları diğer sitelere göre daha uygun ve Ankarada yaşıyorum.Parçaları elden alma gibi imkanımız varsa öyle yapacağım kargo şirketleri pek dikkat etmiyor malum sonra bir de onunla uğraşmayalım. Montaj sıkıntı değil kendim yaparım. Şimdi baktım da fiyat olarak vatanla yakın inventus
  • Hocam Galax HOF 970'i ben o fiyata aldım bir yanlışlık olmasın ? Hangi siteden topladınız ürünleri acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakult

Hocam Galax HOF 970'i ben o fiyata aldım bir yanlışlık olmasın ? Hangi siteden topladınız ürünleri acaba ?

Sinerji.gen.tr
  • Bu bütçeye kesinlikle Lga2011 ddr4 sistem alınır.
  • ssd hb de indirimde 100 tl daha ucuz orda.
  • An itibari ile sinerji'de Galax 980 1870 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sakult

An itibari ile sinerji'de Galax 980 1870 TL.

İyi fiyat.
  • AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler

970SLI yerine tek 980 alıp psudan ve ekran kartından artan parayı gsynclı monitöre mi yatırsam yoksa 980ti modelini mi beklesem G-sync olayı baya akıcı oyun deneyimi veriyor çünkü.Listede H60 seçmemin sebebini yukarıda yazmıştım. Anakartı neden gigabyte seçtiniz msi vs asus gibi otomatik oc yapan anakartlar varken ?

Bir de 980ti'ın tahmini fiyatı ne kadar olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

5960x,Gtx980,16gb ram.

8000 TL olsa sen bu sistemi alırmıydın ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.