Şimdi Ara

800.000tl'ye 3 Araçtan Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu son konum olacak inşallah.

https://forum.donanimhaber.com/ilandaki-araclar-arasindan-hangisi--153185818 konuda 500-550bin tl bandına volvo almaya karar vermiştim ancak sonra baktıkça biraz eski ve demode gelmeye başladı.

Bütçeyi biraz daha arttırdım bu nedenle, son olarak 3 araca düşürdüm.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-ozgur-motors-2015-model-degisensiz-tramersiz-ozel-amg-jant-1036331714/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-jeep-sifir-tadinda-jeep-renegade-1.6-multijet-limited-cam-tavan-1037385303/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-oto-aksoy-dan-yeni-kasa-2020-hatasiz-platinum-premium-paket-980511916/detay

Nissan'da Cam tavan olmaması büyük eksik ama Bose ses sistemi ve diğer donanımlar yeterli görünüyor. en full paketmiş zaten.

Renegade tasarım olarak çok hoşuma gidiyor, premium marka olması da tercih sebebi.

CLA da yine aynı şekilde premium marka olduğu için tercih sebebi.

30 yaşında bekar bir erkeğim, konfor, genişlik vs çok önemli değil spor, gösterişli ve az yakması önemli. ancak işin içinden çıkamadım.

Yardımcı olacak varsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beamer17 -- 21 Temmuz 2022; 15:15:13 >

• anladığım kadarıyla piyasa yapacaksın.

cla180 bu kritere uygundur. yada 3 kasa bmw

• haftaya bir konu daha aç orada söyleriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • en1gma kullanıcısına yanıt

çok yardımcı oldun hakkını ödeyemem, sağ ol.

• Beamer17 B kullanıcısına yanıt

rica ederim,hatta 2 konu daha aç hangisine yazacağız karar verelim

• en1gma kullanıcısına yanıt

bir sıkıntın varsa yöneticilere şikayet et, yanlış bir durum varsa gereğini yapsınlar.

• Linkini attığın arabalar ile Volvo XC60 yan yana bile koymak suç

Volvo bendede var balta burun dediğim 2010 S80 bana göre gerçek Volvo kasası birde son kasa s40 herkese hitap etmez ama 600bin TL Volvo XC60 varsa ve bineceksen artık o paraya polo egea satılıyor yada Nissan joke:)

• Benim tercihim CLA'dan yana olurdu namussuz çok hoşuma gidiyor.

Yalnız o jantlar çok kötü kendi orjinal jantını taktırirsan daha güzel durur kanımca.

• Ben her zaman sıfır arabadan yanayım

• Jeep in içi çok çirkin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 800 bin tlye 7-8 yaşında 100 bin km üstü araç asla almazdım. Tercihim sıfır olurdu.

• Babacim 800 tl ye borca girip premium araba alinmaz ! 7-8 yasinda araba km yapmis, bakiminin altindan kalkmazsin, bu arabalari almasi problem degil maliyetini kompanze etmesi problem, eger sen premium degilsen bence premium sraba da alma

• isoment0101 İ kullanıcısına yanıt

Kaç kere aldın 7-8 yaşında premium araç?

C216 kasa kodlu CL500 de kullandım, Countryman JCW de kullandım. Bilmiş bilmiş konuşmadan önce karşıdakini tartmak lazım biraz. Kimin ne kadar yürütme maliyetine katlanacağını bilemezsin, tanımıyorsun, akıl vermek de kimsenin haddine değil.

Bilkent Mezunuyum, üzerine Ekonomi masterı yapan bir adamım. İstesem bunları da, bundan çok daha pahalı bir araç da nakit olarak alırım emin ol ama ben ilanlarını paylaştıklarımdan da daha uygun bir araba aldım ve krediyle aldım. Benim için bu enflasyon döneminde kredi çekmemek saçmalık çünkü.

Bu forumun çivisi çıkmış.

Sağlıcakla.

3 tane konu açmışsın forumda, açtığın konulara bakılırsa arabadan pek anlamıyorsun ve akıl almak için buraya yazıyosun. Sana adam insan gibi bir tavsiye vermiş verdiğin cevaba bak! Birde yok şuradan mezun oldum bu kadar param var diye saçmalamışsın. Burada sana akıl verenler olmasa 2.7 range alıp 6 haneli masrafı kucağında bulurdun muhtemelen.

• Madem paran var git sıfırını al . 2. el kimin nasıl kullandığını bilmediğin araçlarla uğraşma.

Ayrıca master yapıyorsun hala aklın fikrin araba ile hava atmak Allah akil fikir versin ne diyeyim.

• Hocam açıkcası seni anladım, yani nasıl bir araca sahip olmak istediğini. Nacizane fikirlerim şu şekilde

1- bu araçlardan CL180 i direk elerdim. Görüntü olarak çok hoş bir araba evet. İçi çok konforlu değil ama zaten aile konsepti veya konfor önceliğim değil diye belirtmişsin. Ama bu arabada asıl sıkınt lastikler ve yaylar. Araç o kadar sert ki resmen takır tukur gidiyorsun. Tabi ben Ankara için konuşuyorum benim yaşadığım bölge cidden bu arabaya uygun değil. Bir de Run-flat lastikler çok çabuk balon yapıyor. Bunu özellikle CLA180 AMG lerde lastik balon yapma olarak arat görürsün bir çok şikayet. Onun dışında araç çok az yakıyor o bir artı. Ama görüntüsünün yanından geçmeyecek bir performansı var yani dışardan bakınca tam piyasa yapacak araba gibi durup ilk ışıkta kalkışta passat lar 508 ler hatta civic ler duman eder bu arabayı.
    > Ek not: Bu araçta 2016 sonrası kasayı tercih et alacaksan

2- Renegade bir süre kullandım. Açıkcası Jeep'in FIAT çatısı altına girişini resmen anons eden araba bu ( Egea'nın içinin bir fotosu ile renegade i yan yana koyarsanız dediğimi anlarsınız). Ve inanın araba jeep den başka herşey olmuş. Araç dar. Evet aile kullanımı ihtiyacın yok ama yazdıklarından gösterişli yada heybetli bir araba istediğini düşünürsek renegade de ne gösteriş ne heybet var. Ki zaten alt tabaka ya araç satmak için yapılmış bir model. Eğer bütçen varsa bir kaç yaş daha yaşlı compass'ı da incelemenizi tavsiye ederim. Şahsen her ikisini de sürdüm arada gerçekten ciddi fark var ( hem gösteriş hem konfor). Ama tabi bakım/ yürütme mevzularına felan girmiyorum Jeep markası için. Zaten değerlendirmişsinizdir bu hususu.

3- Juke bu 3 lü arasında yürütme maliyeti en düşük araba olmasından başka bir öne çıkan özellik sunmuyor. Şahsen ben Citroen C4 Suv un dış tasarımının yanında bu arabayı çok sönük buluyorum. ( ha tabi onun da iç tasarımı çok bireysel bir tercih kimi çok seviyor kimi nefret ediyor)

Dolayısıyla para senin. Sadece 3 tercih için de görüşlerimi paylaşmak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaddogJin -- 28 Temmuz 2022; 11:10:30 >

Merhaba, kaba bir üslubunuz var, klasik görgüsüz TC kasa.

Çok güzel bir soru sormussunuz kac tane aldin cevabim : hic

Ama çevremde tam 3 kisi tam sizinle ayni hikayeye sahiptiler ve pişman oldular bende bunlardan kendime ders çıkardım, gidip ya birde kendimde deneyeyim bakayım ne olacak demedim neden ? Çünkü beyin bedava.

Son olarak kendinizi premium olarak gormussunuz (lol) bende son cumlemde Premium değilseniz girmeyin demişim burdan premiumsaniz alabilirsiniz anlamı çıkıyor.

Alin efendim, para sizin karar sizin ama gelip de akil istemeyin zira bize ihtiyacınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoment0101 -- 31 Temmuz 2022; 16:29:38 >
  • Sıfır Civic alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Attığın arabalardan hem CLA hem de Renegade ikisininde sadece adı premium, yalnuz bu araçlarda adı var kendi yok premium’un. 800k’ya F30 hatasız alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FthGTI -- 1 Ağustos 2022; 1:58:48 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.