Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.958
Cevap
72
Favori
326.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: drmuzel

Selam herkese arkadaslar bayiden kısmetse cumartesi aracı teslim alacam , plastik kaplama önerildi 2500 TL ye. hiçbir fikrim yok boya koruma konusunda sizce değer mi ileride bundan dolayı çıkabilecek başka bir sorun olur mu?

Şeffaf kaplama sanırım dediğiniz 2.5 çok iyi fiyat hemen yaptırın, 5-6 bin istiyorlar normalde.
  • AreY kullanıcısına yanıt
    Bu sprey kaplama değilmiş plastik şeffaf malzeme ile kaplaniyormus istediğimiz zaman çıkartabilir mıyız yoksa falan sorun olur mu bilemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drmuzel

Bu sprey kaplama değilmiş plastik şeffaf malzeme ile kaplaniyormus istediğimiz zaman çıkartabilir mıyız yoksa falan sorun olur mu bilemedim

GMG garaj var Ankara da, youtube da kanallarida var bir ara göz atmiştim çalişmalarina. Kaplamalar rahatlikla çikiyordu ve boyaya zarari yok deniliyordu.

• Benim on kaputta var sadece.Acikcasi iyiki var diyorum 2 senedir. Komsum Mercedes aldı yeni.O da ön kaput , ön camurluklara yaptirdi, ayni zamanda Cam filmi ve seramik koruma dedikleri bir önleyice yaptırdı.Hepsine Mengerler'de 3 bin küsur lira ödedi. Bu fiyatlardaki araclarda olasi cizilmelere karşı ilk başta yapilmasini tavsiye ederim. Butcenize gore neler yapilacagi size kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 10 Ağustos 2017; 18:6:8 >
  • Arkadaslar aracimi teslim aldim ben de 3 gundur kullaniyorum. Mazda3 powersense dizel otomatik

Sormak istedigim bir kac soru var.

1) arac calistiginda bu mavi ikon cikiyor. Motor soguk isareti galiba. Bu sonene kadar beklemeli miyim araci hareket ettirmeden?

2) bu i-stop ozelligi sadece N modunda mi calisiyor. D de durdugumuzda calismiyor mu?

3) bugun arac dusuk lastik basinci uyarisi verdi. 3 gun oldu daha bu normal midir?

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı).

• ..UnReaL.. kullanıcısına yanıt
    1- bence motorun ısınmasını beklemeye gerek yok.

2- D modunda da i stop çalışıyor. Uygulamalarımda yakıt durumuna basınca oradaki uygulamalardan birisinde aracın i stop için uygun olup olmadığını gösteriyor( akü vs)

3- Genelde yeni araçlarda bayiden teslim edilirken lastik basınçları dengesiz oluyor. Sizin yerinizde olsam benzincide basınçları kontrol ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duman efendi -- 11 Ağustos 2017; 0:50:21 >
    @Duman Efendi'nin yazdıklarına ek olarak; Motor soğukken fazla zorlamamaya dikkat ediyorum.Özellikle sizin ki dizel, ışık sönene kadar devirli kullanmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 11 Ağustos 2017; 10:13:7 >
  • 31 Temmuz 6 Ağustos arası İstanbul- Thassos-Kavala-Selanik- Dedeağaç-Ayvalık-İstanbul arası 2200km yol yaptım, araçta 3 kişi ve dolu bagaj vardı.

Öncelikle yakıt : Yol %20 si harici tamamıyla gündüz yapıldı, ortalama sıcaklık 40 derece bazen 41-42 oluyordu.Klima gece gündüz hep açık, ortalama hız 88km ( şehir içindeki dolaşımlarımız epey düşürdü, yoksa otobanda 130km altına düşmedim, genelde 160-170km hız) ortalama yakıt 7.8Lt. Aslında yakıtı düşünmedim desem yalan olmaz. Allah ne verdiyse deli gibi zorladım aracı. Çok akıl işi değil, Çünkü olası bir arıza durumunda korkunç bir çile çekeceğim aşikardı.

Yollar:Yunanistan küçük bir ülke, otobanları genelde temiz ve şehirlere göre çok güzel dizayn edilmiş. Otoban içerisinde Tuvaletler harici, benzinci vs.. yok, çıkış yapıp kasaba ve şehir içinde yakıt alabiliyorsunuz. Genellikle de sakin .Şehir içleri Türkiye'nin gerisinde yol olarak.

Şehirler: Genellikle düzgün, park sorunu yaşamadım, paralı otopark az genel olarak her yer sizin, Araç çekme yok hatta birkaç kişiye sordum anlamadılar, sadece bazı yerlerde park cezası kesiyorlar.Trafik ve sürücüler Türkiye gibi düzensiz ve saygısız.

Benzinciler: Özellikle buna ayrı bir parantez açmak istiyorum, aracımın tek problemi basınç uyarısı, herhangi bir benzincide bunu düzeltmek istiyorsunuz ama benzincilerin durumu içler acısı. Hiçbirinde dijital lastik şişirme yok , hatta en moderninin resmini ekledim. Türkiye'deki benzinciler yarım asır ilerde resmen.

Mazda: Gelelim asıl konuya, Bir Mazda sahibi herşeyden önce aracının sorunsuzluğuna güvenir çoğunlukla. Bende buna güvenerekten Ailemle Yurt dışına çıktım. 1200km yol boyunca bizi asla üzmedi, Önce yazdığım gibi lastik basınç uyarısı harici bir sıkıntı olmadı, aracın suyunu çıkardık resmen, çok kötü yollara girdim, toz toprak içinden geçtim, 42 derece sıcaklıkta 4-5000 dd çevirdim, ne su nede yağda eksilme yok. Hatta bazı yollar var ki arazi aracı gibi kullandım . Ne kadar doğru bir tercih yaptığımın mutluluğunu yaşıyorum.
    Vaktim olsaydı Makedonya ve Karabağ'a da gitmek istedim ama işim dolayısıyla ertelemek zorunda kaldım. Bundan sonrasına bıraktım artık

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/463499/8c4a344c-08d2-4987-b720-3b6827cd52f8.JPG[/simage
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/463499/62dbe43b-e6c3-4b96-b309-3150b6b39fa1.JPG
    [/simage]Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 11 Ağustos 2017; 13:58:29 >

• Cevaplar icin cok tesekkurler.

Benim D de istop calismiyor. Ama bu goruntu arac D de giderken. Arac durdugunda herhangi birsey olmuyor. N ye aldigimda hemen istop ikonu yanim stop ediyor araba. D de nasil calistiracagim bunu?

İ-stop tam durdugunuzda frene hafif basarsanız çalışmaz , çalışması için frene biraz fazla güç uygulamak gerekiyor. Bence kullanışlı bir özellik, sıkışık trafikte ilerlerken ne zaman çalışıp çalışmayacağına siz karar verebiliyorsunuz bu şekilde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    D de iken frene biraz fazla basın. Ayrıca belirli bir eğim varsa o zaman devreye girmiyor. Birde direksiyonunuzun duz olmasi gerekiyor duz degilse ekranda uyari cikiyor devreye girmiyor. Aklinizda olsun i stoptan cikarmak icin frene basmak disinda direksiyonu hafif sag veya sola oynatirsanizda araç calisiyor.

Bende 3 ay önce aldım aracımı. Teslim alırken aracı tanıtan kişi mavi ışığın sönmesini beklemenize gerek yok çalıştırıp 10 sn bekledikten sonra hareket edebilirsiniz, yanliz cok yuklenmeyin dedi.

Lastik basıncı ile ilgili sorun bende de oldu. Lastik havalarini kapi iclerindeki yazan degerlere gore ayarlayip resetledim. Arasira yine uyari veriyor resetliyorum. Usta devam ederse gelin bakayım dedi herhalde birşey yapacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kursunsuz -- 11 Ağustos 2017; 13:30:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursunsuz

D de iken frene biraz fazla basın. Ayrıca belirli bir eğim varsa o zaman devreye girmiyor. Birde direksiyonunuzun duz olmasi gerekiyor duz degilse ekranda uyari cikiyor devreye girmiyor. Aklinizda olsun i stoptan cikarmak icin frene basmak disinda direksiyonu hafif sag veya sola oynatirsanizda araç calisiyor.

Bende 3 ay önce aldım aracımı. Teslim alırken aracı tanıtan kişi mavi ışığın sönmesini beklemenize gerek yok çalıştırıp 10 sn bekledikten sonra hareket edebilirsiniz, yanliz cok yuklenmeyin dedi.

Lastik basıncı ile ilgili sorun bende de oldu. Lastik havalarini kapi iclerindeki yazan degerlere gore ayarlayip resetledim. Arasira yine uyari veriyor resetliyorum. Usta devam ederse gelin bakayım dedi herhalde birşey yapacak

Benim araç benzinli ben de çalıştırdığımda mavi ışığın sönmesini beklemiyorum, ama benzinli ilk çalıştırmada yüksek devirde çalışıyor, hareket etmeden önce motorun devrinin rolantiye düşmesini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: santacruz

quote:

Orijinalden alıntı: Kursunsuz

Benim araç benzinli ben de çalıştırdığımda mavi ışığın sönmesini beklemiyorum, ama benzinli ilk çalıştırmada yüksek devirde çalışıyor, hareket etmeden önce motorun devrinin rolantiye düşmesini bekliyorum.

Benzinli motor çok daha cabuk isiniyor, dizel ise biraz daha gec.Ayrica tam yaglama olabilmesi icin yaklasik 30 sn ile 1,5 dk arasi yuksek devirde gitmemek olasi asinmalari onluyor.Zaten Vitesi D'ye alinca devir dusuyor.Daha onceki Mazda araclarimda bu yoktu.Farkli bir motor yapısı, yuksek sikistirma orani ve headers ile birlikte bu çalışma sekli oluşturulmuş dusuncesindeyim.

• aa bu frene fazla basma yada direksiyon çevirme olayını bilmiyordum denedim oldu. Bunlar kılavuzda yazmıyor galiba ya da benim gözümden kaçtı. Bu arada klima çalışırken de pek devreye girmiyor galiba istop ki mantıklı.

4) bir diğer sormak istediğim soru ise araçtaki USB girişler telefon şarj etmek için yeterli mi yoksa çakmak girişine şarj cihazı olmalı mıyım? Biraz denedim ama pek şarj olmadı hatta düştü bir ara.
    Benim bildiğin usb ler standart 5v ve bu telefon sarj icin yeterli fakat elektriğe göre daha yavaş şarj ediyor. Belki kullandiginiz kablodan kaynakli olabilir. Klimanin dercesi 15 gibi derecelerde ise ı stop devreye girmiyor onun dışında sorunsuz çalışıyor.

Bu arada aracınız hayırlı olsun gülegüle kullanın. Hangi ozelliklerde ve ne kadara aldiniz paylasirmisiniz?

• Navigasyon satın alan arkadaşlar

araçtan ayrılırken navigasyon kartını yanınıza alıyor musunuz ?

Hırsızların kolayca ulaşıp kartı alabileceği bir yerde olması aklıma getirdi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ..UnReaL..

Arkadaslar aracimi teslim aldim ben de 3 gundur kullaniyorum. Mazda3 powersense dizel otomatik

Sormak istedigim bir kac soru var.

1) arac calistiginda bu mavi ikon cikiyor. Motor soguk isareti galiba. Bu sonene kadar beklemeli miyim araci hareket ettirmeden?

2) bu i-stop ozelligi sadece N modunda mi calisiyor. D de durdugumuzda calismiyor mu?

3) bugun arac dusuk lastik basinci uyarisi verdi. 3 gun oldu daha bu normal midir?

Dostum forumlardan okuduğum kadarı ile bu lastik basınç sensör teknolojisi

arızaya çok mailli ve narin, lastik şişirirken sibobu kıranlar, metal başlığı sökmeye çalışırken sibobu kıranlar, arabayı yıkarken sibobu kıranlar mevcut

sibop kırılınca sensör sağlam olsada bir bütün şeklinde satıldığı için bir tanesi işçilik dahil 220 lira civarına maal oluyor.

bu basınç uyarı sistemi komple devre dışı bırakılırsa göz önünde olmaz sürekli.

lastik basınçları fiziksel basnıç ölçer ile ölçmek daha iyi.

her seferinde 220 lira vermekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 12 Ağustos 2017; 13:25:28 >

• ogameci kullanıcısına yanıt
    3. nesil mazda 3 lerin lastiklerindeki sübaplarda basınç sensörü yok, lastik basıç takip sistemi ABS sensörleri ile çalışmakta.

• quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

31 Temmuz 6 Ağustos arası İstanbul- Thassos-Kavala-Selanik- Dedeağaç-Ayvalık-İstanbul arası 2200km yol yaptım, araçta 3 kişi ve dolu bagaj vardı.

Öncelikle yakıt : Yol %20 si harici tamamıyla gündüz yapıldı, ortalama sıcaklık 40 derece bazen 41-42 oluyordu.Klima gece gündüz hep açık, ortalama hız 88km ( şehir içindeki dolaşımlarımız epey düşürdü, yoksa otobanda 130km altına düşmedim, genelde 160-170km hız) ortalama yakıt 7.8Lt. Aslında yakıtı düşünmedim desem yalan olmaz. Allah ne verdiyse deli gibi zorladım aracı. Çok akıl işi değil, Çünkü olası bir arıza durumunda korkunç bir çile çekeceğim aşikardı.

Yollar:Yunanistan küçük bir ülke, otobanları genelde temiz ve şehirlere göre çok güzel dizayn edilmiş. Otoban içerisinde Tuvaletler harici, benzinci vs.. yok, çıkış yapıp kasaba ve şehir içinde yakıt alabiliyorsunuz. Genellikle de sakin .Şehir içleri Türkiye'nin gerisinde yol olarak.

Şehirler: Genellikle düzgün, park sorunu yaşamadım, paralı otopark az genel olarak her yer sizin, Araç çekme yok hatta birkaç kişiye sordum anlamadılar, sadece bazı yerlerde park cezası kesiyorlar.Trafik ve sürücüler Türkiye gibi düzensiz ve saygısız.

Benzinciler: Özellikle buna ayrı bir parantez açmak istiyorum, aracımın tek problemi basınç uyarısı, herhangi bir benzincide bunu düzeltmek istiyorsunuz ama benzincilerin durumu içler acısı. Hiçbirinde dijital lastik şişirme yok , hatta en moderninin resmini ekledim. Türkiye'deki benzinciler yarım asır ilerde resmen.

Mazda: Gelelim asıl konuya, Bir Mazda sahibi herşeyden önce aracının sorunsuzluğuna güvenir çoğunlukla. Bende buna güvenerekten Ailemle Yurt dışına çıktım. 1200km yol boyunca bizi asla üzmedi, Önce yazdığım gibi lastik basınç uyarısı harici bir sıkıntı olmadı, aracın suyunu çıkardık resmen, çok kötü yollara girdim, toz toprak içinden geçtim, 42 derece sıcaklıkta 4-5000 dd çevirdim, ne su nede yağda eksilme yok. Hatta bazı yollar var ki arazi aracı gibi kullandım . Ne kadar doğru bir tercih yaptığımın mutluluğunu yaşıyorum.
    Vaktim olsaydı Makedonya ve Karabağ'a da gitmek istedim ama işim dolayısıyla ertelemek zorunda kaldım. Bundan sonrasına bıraktım artık

[simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/463499/8c4a344c-08d2-4987-b720-3b6827cd52f8.JPG[/simage
    [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/463499/62dbe43b-e6c3-4b96-b309-3150b6b39fa1.JPG
    [/simage]Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı).

7.8 fazla geldi bana, bu motorun ekonomisinin cok iyi oldugu soyleniyordu halbuki.

karadag mi kastettiniz acaba?

• drcaucasian D kullanıcısına yanıt
    Ortalama Hiz 88km gibi yuksek bir rakam, Ortalama hiz sadece sehir içinde düştü. Yazdigim gibi çevre yollarinda 130km hizin altina dusulmedi, genelde 160,170 civari. 42 derece sicaklikta devamli klima acik ve 3 kişi,full bagajla bu degerler mukemmel bir benzinli arac icin. Sabaha karşı İstanbul ipsala arasi radardan dolayi daha dikkatliydim,İpsala sinir kapisina girdigimde 5.7 idi ortalama.

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.