Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.958
Cevap
72
Favori
326.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forscan programı,modifiye edilmiş(çipli)elm 327 bağlantı kablosu, bilimsel hesap makinesi gerekiyor. Bu noktadan sonrasını bende bilmiyorum. Çünkü denemedim. Ancak bağlantı kablonuz modifiyeli değilse forscan da gizli menüyü göstermiyor diye okumuştum.

Yapabilirseniz aşağıdaki gibi menü açılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    Bendeki Obd Bt uzerinden veri aliyor. Bazı fiat ticari araclarimda porttan baglanti alamiyordu, Obd engellenmsti.Mazda yi hic denemedim.Arastirayim bende bos vaktimde bakalım .Suan Hyundai H1 ve Starex de sorunsuz kullaniyoruz.Bir cok arizayi gosteriyor, duzenleme yapabiliyorum hata ve ariza kodlarinda.

• Otomatik kapı kilidi ve diğer birçok farklı özelliği OBD portu üzerinden etkinleştirmek için aşağıdaki kaynaklara bakabilirsiniz:

İngilizce bilenler için (asıl kaynak burası):http://mazda3revolution.com/forums/2014-2017-mazda-3-skyactiv-audio-electronics/169393-change-configuration-explore-different-functions-asbuilt.html

Türkçe kaynak :https://www.mazdaclubtr.com/forums/topic/25637-3-nesil-mazda-3-otomatik-kapi-kilidi/

• Şu işlemleri servis yapsa da kullansak. Benim serviste yazılımı bile güncellemediler. Neden buna önem vermiyorlarsa...
  • Aracım 1000 km ye gelince servis ilk kontroller için çağırdı. Gittiğimde sorarım servisin yapıp yapmadığını sizleri bilgilendiririm.
  • Makyajlı mazda 3 için dün otomatik kapı kilitlenmesi sormak için servise uğradım. Servis gizli özellik açılarak bu özellik devreye girmez dedi. Anladığım kadar ile bu işe bulaşmak istemiyorlar.ayrıca i stop devreye girmiyordu. Araç cok yenı olduğu için (200 km) henüz akü tam olarak kendine gelmemiş dedi usta . Ya 50-100 km sürekli kullanın devreye girer ya da 3 saat kadar bize bırakın akunun şarjını tamamlayalım dediler. Ayrıca dizel partikül filtresi için arasıra manuel de 4. Viteste 3000 devir civarında 10 dk kadar kullanın temizlesin dediler bilgilerinize

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ay 30 bin bakımı için servise gideceğim. Aracı aldığımdan beri (aralık 2015) hiç yazılım güncelleme yapılmadı arkadaşlar. Servise söylesem güncelleme yaparlar mı yani var mı acaba güncel bir yazılım

• Yapmaları lazım sonuçta aracınızın garantisi devam ediyor

• Söylemezsen yapmazlar..ücretsiz yapılıyor.. servis süresi uzar. 1,5 -2 saat civarı.. güncel yazılım var.. yaptırsan iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oprema -- 13 Mayıs 2017; 9:58:42 >
  • oprema kullanıcısına yanıt
    Kursunsuz K kullanıcısına yanıt
    Eğer güncel yazılım var ise gerekirse o gün serviste yatar gene de yaptırırım o güncellemeyi ne gibi değişiklikler oluyor hocam biliyor musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingsman01 -- 13 Mayıs 2017; 13:33:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Bu ay 30 bin bakımı için servise gideceğim. Aracı aldığımdan beri (aralık 2015) hiç yazılım güncelleme yapılmadı arkadaşlar. Servise söylesem güncelleme yaparlar mı yani var mı acaba güncel bir yazılım

Navigasyon ve sistemsel bir sikintiniz (usp okuma problemi vs) yoksa bence bulaşmayin.

Güncellemeden sonra problem yaşayanlar var.

• AreY kullanıcısına yanıt
    Hiçbir sıkıntım yok hatta o kadar memnunum ki nazar değdirecem bi gün diye korkuyorum çok bi değişiklik oluyor mu acaba

• Ne gibi değişiklikler oluyor hiç bilgim yok. Benim sistemde sorunsuz olduğu için hiç araştirmadim açikcasi.

• AreY kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler.

• Ben internetten kendim güncelledim. Navigasyon ekranında bizim buralar üç boyutlu değildi. Artık 3 boyutlu oldu. Para verip trafik yoğunluğunu da aldım. Çok faydasını görüyorum.

Ancak güncellemeden sonra haritanın zoomlaması çok ağır çalışıyor bazen.
    Ayrıca google playstore da telefon ekranı yansıtma video izleme uygulaması var. Ben indirdim ama yapamadım. Acaba yapan arakadaşlar var mı?
    Smart mzd player

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duman efendi -- 15 Mayıs 2017; 22:49:44 >
  • Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle burada satın almalısın en son versiyonunu
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skalski.lukasz.smartmzdplayer.global

Satın alın diyorum çünkü demo mode hiçbir işe yaramıyor sadece player var
    17tl di ben aldığımda

Sonra

https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B3SCF0Sja11_ek1ZTWc2ZFpxcnM

Bu dosyayı indirip fat32 ile biçimlendirilmiş bir usb flash diske çıkartıyorsun. Flash diskin tamamen boş olsun sadece bu dosyalar olacak içinde!

Sonra arabaya geçiyorsun ve kapalıyken usb portuna takıyorsun flash diskini
    Sonra çalıştırıyorsun arabayı ekran açılınca bir uyarı çıkacak altta OK yazacak ona basıyorsun1 dk kadar bekleyip stop et arabayı.

Şimdi usb yi çıkarıyorsun porttan
    Telefonu bağlıyorsun kabloyla ve aracı tekrar çalıştırıyorsun
    telefonda uygulamayı açıyorsun mazda connected vb yazınca bağlanmıştır
    Cracklı versiyonuda var netde ararsan ama o zaman bu usbye yükleyeceğin dosyayıda aynı versiyonda yüklemelisin ama tavsiye etmiyorum.
    25 mayısta yeni güncelleme çıkacakmış baya + özellikli
    O yüzden satın almak daha mantıklı

Özellikler şöyle olacakmış yeni versiyonda
    Sanırım usb ye çıkaracağın dosyalarda değişecek yenisi yayınlanacak yeni versiyona yükselttiğinde tekrar araca tanıtmalısın usb ile yeni versiyonu

https://www.youtube.com/watch?v=K9dw4Nh8Dqs

Selamlar

• Kursunsuz K kullanıcısına yanıt
    Anahtarsız çalıştırmalı mazda arabamızda uzaktan kumandanın pili biterse, aracı çalıştırmak için kumandayı start düğmesinin üzerine koyup ,düğmeye basın. Araba çalışacaktır. Biraz önce denedim 😊

• alymz1907 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hemen deneyeceğim

• Mini stepne alan arkadaş varsa bilgi paylaşabilir mi? Aracımda lastik tamir kiti var ama ona guvenmıyorum

• Kursunsuz K kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ben aşağıdaki adresten aldım. Bagaj halısı altındaki köpüğü çıkarıp bunu koydum. 2-3 cm'lik bir potluk yapıyor. Bir kere kullanma durumum oldu. Ön sağa takmıştım. Tabiki çapı diğer tekerleklerden küçük olduğu için araç giderken sağ öne doğru çekme yaptı. Onun dışında bir problem olmadı, işimizi gördü.

http://www.ministepne.com.tr/Mini_Spare_Tyre.aspx
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.