Şimdi Ara

80.000TL bütçe ile ne almalıyım kararsızım golf7 yeni jetta, seat leon FR (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
2.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle golf..ikinci olarak leon..son secenek jetta hatta jettayi atlayip focusu ekleyebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80 bine büyük Sedan araç al hb o paralar etmez.
    Bu sebeple Octavia derim ben.

• Saydiginiz butun araclar ayni platform ve ayni motor/sanziman.

Bagaj ihtiyacin yoksa mutlaka ama mutlaka golf. Arabanin sessizligi konforu malzemesi leondan iyi. 2 3 donanim eksik olsun ama golf olsun.

Kocaman bagaj isterseniz octavia alirdim. Muhtemelen jetta daha iyidir ancak fazlaca sirket araci gibi duruyor.

• Evet golf de iyi bir araba.

Bu kısmı anladıysak Golf tercih etmek için es geçilecek o 2-3 donanımı biraz detaylayalım.

Arkadaşımızın beğendiği Leon 1.4 TSI FR aracın manuel fiyatı 72.000, DSG fiyatı 77.000. Biz DSG'yi ele alalım çünkü aynı motorda manuel Golf seçeneği yok.

Şimdi, Arkadaşımız 80000 bütçe sunmuş bu fiyata Leon alınabiliyor üstüne trafik tescil masrafları da yapılıyor hatta üstüne para bile artıyor. Ancak aynı motor ve Comfortline seçeneği ile Golf 84.400 tl. Yani onu alamıyoruz. Fiyat farkı şu an 7.400 TL. Hele ki Leon'u arkadaşımızın istediği gibi Manuel fiyattan hesaplarsak fiyat farkı 12.400 TL.

Şimdi de aradaki 2-3 donanım farkına bakalım.

FR'da bulunan Comfortline da bulunmayanları yazıyorum. Bundan sonrasına dikkat. Bakalım neymiş o 2-3 donanım

-USB Girişi
    -Bluetooth
    -Karartılmış Arka Camlar
    -17' Jant
    -Elektrikli ve Isıtmalı Yan Aynalar
    -Bi-Xenon Farlar
    -Led Gündüz Sürüş Farlar, Led Arka Stoplar
    -Spor Süspansiyon
    -Park Sensörü ve Optik Park Simülasyonu (ayıp)
    -Yağmur Sensörü
    -Cruise Control (torpido deri kaplama ama hız sabitleyici yok malesef)
    -Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
    -Ön Yolcu Koltuğu altı Eşya Gözü
    -Ve son olarak Sunroof.

Comfortline'da olup FR'da olmayanlar

-Kaliteli torpido gözü
    -Tok kapı sesi
    -Elektronik Park Freni
    -Yorgunluk Tespit Sistemi

Yani kısaca diyorsunuz ki 7.400 TL/Manuelde 12.400 TL fazla verin, üstüne üstlük 2-3 donanım eksik olsun ama yeterki Golf olsun. Hayırlı işler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 2 Aralık 2015; 20:11:22 >

• 2013 model seat leon fr plus paket aracı 1 yıl kullanıp sattım, şu an imzamdaki aracı kullanıyorum. bu araçta 10.000km oldu sayılır.

bence leon avantajları:

- 140 hp ile 122hp arasındaki fark net olarak hissediliyor. aracı hangi moda alırsanız alın bu fark bariz belirgin. eco mod fr spor mod golf'ten daha atik.
    - 140hp leon ile daha az yakıt tüketiyordum.

golf avantajları:

- daha güzel ve ergonomik iç mekan, ayrıntılara daha çok dikkat edilmiş.
    - 2.el performansı
    - dcc normal veya comfort mod alınırsa araç daha konforlu, spor modda aynı seviyede konfor var.

mevcut golf donanım olarak piyasada pek bulunmayan bir kombinasyona sahip olduğu için benim karşılaştırmam çok da doğru olmaz. ama dikkat çeken özellikler bunlar.

ancak ek paketsiz comfortline golf ile fr paket leon karşılaştırması golf adına haksızlık olur. arada bence olmazsa olmaz çok fazla donanım var. 80 bin tl verip. park sensörü, hız sabitleyicisi olmayan araç almak da çok doğru gelmiyor.

ayrıca arkadaşın karşılaştırma istediği araçlardan bazıları zaten bayilerde olmayan araçlar.

jetta siparişle geliyor ki bu karşılaştırmaya bence girmemesi gerek çünkü eski platformlu bir araç.

skoda Octavia belki bulunur.

seat leon eco tsi seneye geliyor. şu an normal tsi motor var.

golf ise şans işi. iptal edilen bir sipariş denk gelmesi lazım.

• baba0392 kullanıcısına yanıt
    Highline golf .1.4 125 ps 77.000 tl. Bu araba her turlu alinir.

Unutmayin golfte cok ciddi indirim var. Gidip fiyat alin hak vereceksiniz.

Dun 1.6 tdi dsg confortline gri renk surus konfor paketli golfe 84.000 tl. Fiyat cikardilar. Opak renk alinsa daha da duser.

O saydiginiz opsiyonlar ikinci elde para etmez.

Leon leondur golf golftur. Her turlu kalite farki var. Arabanin en onemli onceligi sessizligi konforu yol tutusudur.

Leonu begenirim ama o paralara yaziktir gunahtir.

• 125 Ps (Euro 5) ile 150 Ps ACT motoru karşılaştırıyorsunuz farkında mısınız ?

İkisi arasındaki farkı bir ust mesajda Golf kullanıcısı arkadaşımız belirtmiş. Ben hiç değinmeyeceğim bile.

O saydığımız opsiyonlar ise tam tersi 2. elde de 5. elde de para eden opsiyonlar kabul edin ya da etmeyin.

Golf'e çok bindim, Leon ise şimdiki aracım, Leon'dan önce de Astra'ya biniyordum. İnanın Leon'un içine hiç oturmadığınız belli çünkü sessizlik anlamında 5 kuruşa değecek bir fark bile yok Golf ile arasında. Konfor mevzusuna gelince Leon'da Golf'te konfor tatmini yaşatacak araçlar değiller zira ikisinin de arka süspansiyonları torsiyon ve aynı platformdan çıkma araçlar. Leon'un FR donanımda spor suspansiyona sahip olması bir nebze daha konforu baltalıyor ancak FR alan birisi zaten konfor amacı gütmüyor. (Burada konfordan kasıt temiz asfaltta giderken ki konfor degil elbette, bozuk yollarda, tümsekte, çukurda Leon içeri daha fazla geçiş hissi verir bunun sebebi de kalite farkı değil Leon'un spor suspansiyonları ve 17' Jantlarıdır,

Yol Tutuşu demişsiniz. 17' spor suspansiyon Leon'un daha iyi yol tutacağı gun gibi aşikardır, uzatmakta anlam göremiyorum.

Özetle: Aynı platformdan çıkan, motor yuruyen aynı olan, torpido kilidinin malzemesi hariç fark barındırmayan 2 araçtan aynı motor ve donanım seçeneği dusunulduğunde 15000 TL (hatta daha fazla) ucuz olan Leon'a verilen paraya değil, sırf ulkede yıllardır suregelmis Marka algısı yuzunden aynı malın lacivertine verilecek 15-20000 TL paraya yazıktır, günahtır.

Hiç bi şey bilmeyen biri bile daha güçsüz ve eski motorlu (125 ps ki bunun da doğrusu 122 ps dir) bir araba yerine daha güçlü ve güncel motorlu (150 ps ) bir arabaya verilecek paranın yazık günah olmayacağını bilir. LED ve Sunroof'da cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 2 Aralık 2015; 21:22:48 >

• Valla leonu 2 gun kiraladim.
    Esimde golf bende a3 var.

Uc araci da kullandim hic kasmaya gerek yok.
    A3>golf>leon

Kendi araciniz oldugu icin leonu övüyorsunuz.
    Otopark.com sitesinde hem leon hem golf testi var. Acin bakin.
    Leonu alsam sadece 1.2 tsi style alirdim.

• Leon'u övmüyorum aksine Golf'ün premium bi araçmış gibi sunulmasına karşı çıkıyorum. Özellikle fiyat farkları bu kadar fahiş iken.

Otopark Leon testinin son anlarını izlerseniz f/p olarak hangisini üstün bulduklarını görmüş olursunuz. Son 30 sn.

Bu konunun 4. Sayfasındaki şu postun altındaki 2 fotoğrafa da bakarsanız rica etsem. Leon-A3 kaputun içi ve yürüyen arka aksamın fotoğrafları. 3 adet fark bulursanız (amblem hariç) bir kez daha cevap vermeyeceğim size :)

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=112377572

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 2 Aralık 2015; 21:38:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Leon'u övmüyorum aksine Golf'ün premium bi araçmış gibi sunulmasına karşı çıkıyorum. Özellikle fiyat farkları bu kadar fahiş iken.

Otopark Leon testinin son anlarını izlerseniz f/p olarak hangisini üstün bulduklarını görmüş olursunuz. Son 30 sn.

Bu konunun 4. Sayfasındaki şu postun altındaki 2 fotoğrafa da bakarsanız rica etsem. Leon-A3 kaputun içi ve yürüyen arka aksamın fotoğrafları. 3 adet fark bulursanız (amblem hariç) bir kez daha cevap vermeyeceğim size :)

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=112377572

Leon simdi a3 le mi ayni oldu.

Ben pes ettim herkes sizin aracinizdan alsin. En iyi araba sizin arabaniz.

80.000,00 tl. Benzinli leon ne zaman f/p araci oldu? Leon 1 sene once 1.2 tsi fiyati iyiydi. Simdi degil.

Sirf kendi aracinizi ovmek icin insanlari yanlis yonlendirmeyin.

• Size gösterdiğim fotoğrafa baktınız mı ? Baktıysanız anladınız mı ? Hiç bir araba birbirinin tıpatıp aynısı olamaz zaten. Ama motoru yürürü şanzımanlı aynı olur. Bunlar aynıyken 20000 fazla para vermekte akıl karı değildir.

Bu arada 80000 TL olan Leon değil. Gırtlak dolu Leon 77000, aynı donanım Golf 92000. Sırf şu fiyatlar bile boşuna çabalandığınızın kanıtı aslında.

Herkes benim aldığım arabayı alsa ne olur almasa ne olur ben sadece insanların gözlerini açıyorum, aynı fabrikadan çıkan 2 ayrı arabanın 1.2 motorlusuna 1.4 motorlusundan daha çok para vermesinler istiyorum, bu kalıplaşmış marka algısını kendi çapımda kırmaya çalışıyorum.

Son olarak evet yanlış anlamadınız 1.4 TSI ACT 150 hp Leon şu an en iyi f/p araçlarından biridir.ß

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba0392 -- 2 Aralık 2015; 22:09:02 >
  • Benzinli ise Golf 7 dizelse Astra 136 hp.

• ben tercihimi qashqaiden yana kullandım
  • listenize yeni astrayı da eklemenizi tavsiye ederim. 2016 model astralar hem donanım hem performans bakımından baya fark yaratıyorlar.

1,6 lt dizel 136hp yeni astranın ortalama yakıt tüketimi 3,3 lt. fiyatı ise 70-80 bin aralığında. internetteki inceleme videolarını izlemenizi hatta mümkünse bayiiye gidip aracı görmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slemanyak

listenize yeni astrayı da eklemenizi tavsiye ederim. 2016 model astralar hem donanım hem performans bakımından baya fark yaratıyorlar.

1,6 lt dizel 136hp yeni astranın ortalama yakıt tüketimi 3,3 lt. fiyatı ise 70-80 bin aralığında. internetteki inceleme videolarını izlemenizi hatta mümkünse bayiiye gidip aracı görmenizi tavsiye ederim.

hocam opel önceden aklimdaydi 5 ay öncesine kdr yil sonu kampanyalari oluyor takipteydim mail ile gorüşuyorduk zaten ben mail atmistim sifir otomobilde led far neden yok diye belkide benim gibi baskalarida ilettiki led fari entegre etmisler v3 yenilenmis gecen yenimdan gecti bi tanesi hos olmus guzel begendim (teldenn yazdim)

yakit tüketimi 3.3 lt mi videoda 6 lt dedi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykuts41 -- 7 Ocak 2016; 11:42:08 >
  • Astra K'yı sürünce Seat Leon'un (dizelini 13 ay kullandım, motor soğutma suyunu eksiltmesi ve dpf sorunları nedeniyle sattım) çöp olduğunu görmeniz fazla vaktinizi almayacaktır. 150 HP'lik motoru bağımlı arka süspansiyonla sunan bir aracı almayın. DSG'li bir aracı almadan önce de iki kez düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 7 Ocak 2016; 11:59:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Astra K'yı sürünce leon'un çöp olduğunu görmeniz fazla vaktinizi almayacaktır. 150 HP'lik motoru bağımlı arka süspansiyonla sunan bir aracı almayın. DSG'li bir aracı almadan önce de iki kez düşünün.

yeni astra yakıt tüketimi nedir peki dizel benzin?

bide arkada havalandirma yokmus videoda dikkatimi çeken bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykuts41 -- 7 Ocak 2016; 12:02:24 >
  • coupant kullanıcısına yanıt
    150 hp dizel motor değil yalnız. TSI, su eksiltme DPF gibi sorunlar TDI motora ait. Daha doğrusu kabul ettiğiniz gibi her dizel motorda olan sorunlar.

Siz böyle yaptıkça insanları yorumlarınıza değer vermemeleri için teşvik ediyorsunuz sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykuts41

quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Astra K'yı sürünce leon'un çöp olduğunu görmeniz fazla vaktinizi almayacaktır. 150 HP'lik motoru bağımlı arka süspansiyonla sunan bir aracı almayın. DSG'li bir aracı almadan önce de iki kez düşünün.

yeni astra yakıt tüketimi nedir peki dizel benzin?

[img width=1024 height=682]http://i.hizliresim.com/m7ykdV.jpg[/simage]

150 HP'lik olan hocam, benzinli yani.

• Ortalama Hız ne ? Yokuş Aşağı 5.7 heralde. Ciddiye almayınızzz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.