Şimdi Ara

80.000 bütçem var LPG mi DİZEL mi alsam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar çok kafam karıştı 8 senedir bindiğim bora yı sattım arabam alacam şu yalan olan ötv hurda v.s. ayağına gezmediğim bayi kalmadı hepsi yalan bizzat testini yaptım bende ikinci el almaya karar verdim otomatik dizel mi lpg mi? Arabadan pek anlamam ama bana corolla mantıklı geldi lpg uyumu nasıldır

• Çok km yapmıyorsan benzin, yapıyorsan da dizel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

Benzinli aliniz.

Benzinli aliniz.

Benzinli aliniz.

Lpg uyumlu harika.

Dizel devri bitti Avrupa ulkelerinde tek tek kaldiriliyor yasaklaniliyor kullanilmiyor.

Benzin Lpg

Dusuk emisyon

Cocuklarimiz daha temiz hava solusun.

Ucuz bakim parcalari

Cebinize dost enjektorcuye cuvalla para vermezsin pompaciyla akraba olmazsin ocagina incir ağaci dikilmez.

Bunlari okuyunuz sonrasini siz dusunun...

Bu arada corolla demissiniz siz kararinizi çokdan vermissiniz.sadece corolla kullanicilarinin oldugu forumlar siteler var 2 dakikada uye olun eksi artisina siz karar verin.

Az kilometre cok kilometre mevzuna gelince mazot ucuz dogru ama bakima gelince o fark cebinizden cikar ariza da eksiye geçersiniz...

Boş söze gerek yok...

Saygilarimizla...

• Ford focus otomatik benzin lpg derim. Corolla şanzıman olarak geride kalıyor bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benzin
  • Lpg ise son kasa Honda Civic. Macera yaşamaya gerek yok, orjinal fabrikasyon servisi belli, üreticisi belli...

2015 ve ustu 508 ya da daha genç 308 EAT6 tam otomatik ile hdi motor Kendini kanıtlamış motor ve şanzıman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 15 Kasım 2018; 22:51:1 >
  • Tabi ki dizel.

• quote:

Orijinalden alıntı: ebuweed

Ford focus otomatik benzin lpg derim. Corolla şanzıman olarak geride kalıyor bence.

Corollanın cvt şanzımanı çok çok daha sorsunsuz focusun powershiftine göre.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Al lpg uygulanan bir araç keyfine bak ister atmosferik istersen turbo olsun keyfin hangisini isterse Astra J 1.4T alabilirsin, honda civic alabilirsin, Corolla alabilirsin ama ticari kullanım yapmıyorsanız dizel düşüncenizi rafa kaldırın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İkinci elde en büyük kriter model seçimi ardından temizlik durumudur, önüne ölü dizelle diri lpg çıksın gidip lpg alacaksın paşa paşa.

Sıfır araç almıyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LPG otomatik vites araç bakıyorum,,Civic de göçük var almam onu ona yakın birşeyler olursa iyi olur,, bayiden millet kapışıyor Civic kalmamış bayiden göçük incelemesi yapıyorum,, adam geldi çözdüler dedi o sorunu,, dedim köpük koymuşlar,, evet dedi ama 6sene garantisi var bişey olursa hakkımızı ararız dedi,, bunlar bilmiyor ki Honda asla kabul etmeyecek o göçüğü,,

Auris ilanı çok var kafa karışıklığı oldu memnun değiller herhalde,, otomatik vites yavaş mı nedir,,

Zaten başka da araç Yok, c180 lerde LPG ama vites iptal olursa asla bir tamir ettiremem,,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lpg al dızel 2 hafta sonra elınde kalırsa 20 bın tl masraf yaparsın
  • O kadar para vermişken lpg'yle gaz kokusu ile uğraşma derim.En mantıklı tercih,benzine göre nispeten ucuz ve daha çok km olan dizel olur.Dizel astra veya 308 ikinci el yetkili servis bakımlı mantıklı duruyor tabi diğer modeller de düşünülebilir.

• Yılda 10.000 KM üzeri yol yapıyorsanız dizel alın

Edit: tabi ki düşük km de bi dizel alma imkanınız varsa dizel alın yoksa yüksek km'li dizele kesinlikle bulaşmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ariic -- 16 Kasım 2018; 18:25:51 >
  • LPG uyumlu benzinli alın derim ben.
  • lpg dızele gore de daha ekonomıktır daha cevrecıdır
  • Benzli isterseniz yüksek modelli Corolla,Megane
    Dizel isternesiniz 308
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

O kadar para vermişken lpg'yle gaz kokusu ile uğraşma derim.En mantıklı tercih,benzine göre nispeten ucuz ve daha çok km olan dizel olur.Dizel astra veya 308 ikinci el yetkili servis bakımlı mantıklı duruyor tabi diğer modeller de düşünülebilir.
    hocam sen leş gibi kokan mazot kokusunu duymuyosun gelmişsin lpg nin kokusundan bahsediyorsun.lpg de koku falan yok artık eskisi gibi biraz anılarda kalmışsınız siz.tüplü doğan ,şahin dönemlerinde.
  • Kesinlikle temiz, az km lı astra j 1.4t sport ya da cosmo benzin lpg al derim.

• alpikom A kullanıcısına yanıt
    Şahin doğan falan hiç kullanmadım,ama pejo 307 lpgli kullandım.2 sene önce 70 tlye doluyordu şimdi 110-120 tl civarı doluyor o da en fazla 350 km kadar gidiyor.Dizele adam örneğin 300 liraya depoyu doldurup 1300km gidebiliyor.Benzin daha az km yapıyor aynı yakıtla.Şuanki şartlarda dizel verim performans olarak daha mantıklı.Lpgyi kötülemek istediğimden değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.