Şimdi Ara

80.000 Bandında İkinci El Otomatik Otomobil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yılda 2-3 kere uzun yol, genellikle şehiriçi kullanım için 80.000 bandında otomobillere bakıyorum. Yeni işe başladığım ve ilk otomobilim olacağı için ikinci el alacağım, sıfır fiyatları herkesin malumu zaten.

Yakıt türü, bagaj kapasitesi vs. çok önemli değil. Aile çoluk çocuk yok zaten tek başıma kullanacağım. Hatchback benim için daha ön planda ancak sedan/hb ayrımı pek yapmam galiba, zaten çok da bir seçeneğim olmayacak gibi duruyor.

Fiyatı bu civarda, şanzımanı problem çıkarmayacak türden otomobiller kaldı mı ikinci el piyasasında? Ve şunlara bir göz at diyebileceğiniz marka/modeller nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 1 Mayıs 2021; 21:52:18 >

• Vw Golf 4 -Bora - Polo
    Astra G
    Focus 1

Uzun yol icin konfor olarak golf 4 bora fazlasiyla iyidir fakat hantal kalabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: z.atahan35

Vw Golf 4 -Bora - Polo
    Astra G
    Focus 1

Uzun yol icin konfor olarak golf 4 bora fazlasiyla iyidir fakat hantal kalabilir

Hocam VW grubunun şanzımanı sıkıntılı değil mi? Sıfır arabalar bile yolda kalıyor ikinci elde saatli bomba misali elde patlamasın. Gerçi eski modellerde hangi tür var onu bilmiyorum pek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 1 Mayıs 2021; 21:55:40 >
  • Sirkadyen S kullanıcısına yanıt
    Bunlar dsgli degil 4 ileri tam otomatik taş gibi şanzımanları var yazdıklarımın hepsi öyle ford ve opelin lpglilerinın sorunlu oldugu söyleniyor vw lpgye fazlasıyla uyumlu

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Hocam VW grubunun şanzımanı sıkıntılı değil mi? Sıfır arabalar bile yolda kalıyor ikinci elde saatli bomba misali elde patlamasın. Gerçi eski modellerde hangi tür var onu bilmiyorum pek

Alıntıları Göster

Ben ikinci araç olarak bora aldım, 1.6 tam otomatik 4 ileri karadüzen şanzımanı var.

Yumuşak karakterli ve konforlu bir araç. Çok har hur yapmaya gelmez ama normal binici için güzel.

Şimdi satsam bu banda veririm değişensiz 205 binde şimdilik memnunum. Belki suv alırsam satarım  

• z.atahan35 Z kullanıcısına yanıt

Golfleri n çoğu dökük temizi bulmak çok zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Golf4 - Bora - Polo gibi araçlar artık iyice yaşlandı. Bu araçları alıp da fazla fazla masraf yapmaya gerek yok. Astra g desen zaten bol bol üst kapa conta yakan veya düşük kmsi bulunamayan bir araç. Düşük km olanlara da astronomik fiyatlar biçiyorlar. Focus 1 de aynı astra gibi maalesef.
    Bence linea punto vs bakmak daha mantıklı olur. Hem parça, hem yakıt, hem de ikinci eldeki değer kaybı bakımından diğerlerine nazaran daha iyi durumda olursunuz.
    Bu araçların full paketlerini alırsanız hakkında yapılan yorumların ne kadar da yersiz olduğunu zaten görürsünüz.

• Benzinli otomatik getzden başka yüksek model düşük km seçenek yok bence. Yürütmesi de ucuz olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaisensei -- 2 Mayıs 2021; 0:58:52 >
  • Biraz daha zorlayıp, astra j kasa ile aynı platformun aracı olan cruze alınabilir. 6 ileri tam otomatik
  • Teşekkürler, modellere bir göz atacağım

• Sirkadyen S kullanıcısına yanıt

bende 1.6 atmosferik motorlu Clio 3 önerebilirim, şanzımanı 5 ileri tam otomatik (BVA5), benzinde çok yakar, bu yüzden ilanların çoğunda tüp vardır zaten. LPG ile rahat ekonomik gezersiniz.

örnek ilan;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-3-sahibinden-degsinsiz-otomatik-clio-923966250/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 7 Mayıs 2021; 0:10:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.