Şimdi Ara

8. SINIF SBS SONUÇLARI | KİMLER KAÇ PUAN ALDI ? | ANA KONU (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
1
Favori
44.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi call of -- 16 Temmuz 2010; 1:12:32 >
  • tmm sağol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süperoksit dismutaz -- 16 Temmuz 2010; 1:19:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamikaze57

arkadaşlar 2. tercihlerde farklı bir liste yapacak mıyız ? yoksa 1. tercihteki listenin ilk 6 okulu 2. tercihe mi sayılacak ?

Bir de şu sonuçlara baktığınız "FURKAN " altında da "GÖKKAYA" yazan site ne sitesi çok merak ettim ?

TERCİH LİSTEM ŞÖYLE DAHA VERMEDİM OKULA SİZCE NASIL ? YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

OYP : 469,051

1- Beşiktaş Kabaş Erkek
    2- Adnan Menderes
    3- Beşiktaş Atatürk Anadolu
    4- Pertevniyal Lisesi
    5- Vefa Lisesi
    6- Yeşilköy Anadolu Lisesi
    7- Şehremini Anadolu Lisesi
    8- Beşitakş anadolu lisesi
    9- Hasan Polatkan Anadolu Lisesi
    10-Florya Tevfik Ercan Anadolu Lisesi
    11-Dede korkut anadolu lisesi
    12-Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/Ss/2010/PolisKoleji/Ss_Frm.asp adresinde sonuçlar SS deki gibi

Call Of kızlarda 480 - 485 üzeri alınmış kız 10 Tane Alınacağı için 50 Kız Kazanmış ve 40 ı mülakatda elenecekmiş.
    Ben sınava bile gitmeyeceğim :D Ne işim var te Ankara da =)

• quote:

arkadaşlar 2. tercihlerde farklı bir liste yapacak mıyız ? yoksa 1. tercihteki listenin ilk 6 okulu 2. tercihe mi sayılacak ?

Bir de şu sonuçlara baktığınız "FURKAN " altında da "GÖKKAYA" yazan site ne sitesi çok merak ettim ?

1- Beşiktaş Kabaş Erkek
    2- Adnan Menderes
    4- Pertevniyal Lisesi
    5- Vefa Lisesi

Benim oyp 467 ama bu liste çok zor gözüküyor.İlk üçe girme şansın kesinlikle yok gibi bence oranın yerine nişantaşı al gibi daha olabilecek ihtimaller yazarsın.İrtibata geç benimle hocam listen çok benziyor bana aynı okula girersek memnun olurum
    Edit:Ben bizim okuldaki rehberlikten ve pek çok rehberlikten yardım aldım.Bir de yedek girme olayı var.Yedek olarak kazandığın okul mesela sen bu listede şehreminiyi yazdın,onun bir üstüne yeşilköye girmen olası oluyor.İkinci yerleştirmede tercih listenden okul yazabilirsin de yazmayabilirsin de sana kalmış.Öyle bir zorunluluk yok;yazdığın okulu bir daha yazmamak gibi,ancak ikinci yerleştirmede ilk yerleştirmenden daha yüksek okullar yazman gerektiğini zaten biliyorsun çünkü kaybedecek birşeyin olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Spartalı -- 16 Temmuz 2010; 11:45:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wratchet

quote:

1- Beşiktaş Kabaş Erkek
    2- Adnan Menderes
    4- Pertevniyal Lisesi
    5- Vefa Lisesi

Benim oyp 467 ama bu liste çok zor gözüküyor.İlk üçe girme şansın kesinlikle yok gibi bence oranın yerine nişantaşı al gibi daha olabilecek ihtimaller yazarsın.İrtibata geç benimle hocam listen çok benziyor bana aynı okula girersek memnun olurum
    Edit:Ben bizim okuldaki rehberlikten ve pek çok rehberlikten yardım aldım.Bir de yedek girme olayı var.Yedek olarak kazandığın okul mesela sen bu listede şehreminiyi yazdın,onun bir üstüne yeşilköye girmen olası oluyor.İkinci yerleştirmede tercih listenden okul yazabilirsin de yazmayabilirsin de sana kalmış.Öyle bir zorunluluk yok;yazdığın okulu bir daha yazmamak gibi,ancak ikinci yerleştirmede ilk yerleştirmenden daha yüksek okullar yazman gerektiğini zaten biliyorsun çünkü kaybedecek birşeyin olmaz.

ilk 2-3 ye hep puanınızdan biraz yüksek okulları yazın diyorlar.Okulda da dersanede de. Kabataşı saymıyorum o %100 imkansız. Zaten bugün son kez dersaneye gidip görüşücem randevum var. Belki kabataşı çıkarıp Çapa And. Öğretmen Lisesi'ni koyarım.(puanı 475)

adnan menderes ve atatürk anadolu %35-40 gibi şansım var bana göre. Vefa ve Pertevniyal puanla çok yakın ancak yüzdeyle kaçırıyorum onlara da girme şansım bana göre %45-60 gibi bir şey. Eğer ilk 5 okul tutmazsa alttakilerden mutlaka "şehremini", "Beşiktaş andadolu" veya "hasan polatkan and." mutlaka tutucak bu 3'lüden biri. ()

• Benim son sene puanım 500 olduğu için(6.sınıf puanım düşük) bu sene robert,alman lisesi gibi okulları ve özel fen liselerini de düşünüyorum.Hiç gönlüm yok ama malum ne oldukları ortada. İlk 3 değilde,4-5 için birşey söyleyemem.Tabi imkansız yoktur sonuçta.Herkes için hayırlısı neyse öyle olsun arkadaşlar.Ama şehremini-hasan polatkan öss başarısı olarak pek iç açıcı okullar değil.Semiha ayverdi mesela.Puanı daha düşük olmasına rağmen gayet başarılı bir okul.Dede korkut anadoluyu da koymanı tavsiye ederim.Ne olur ne olmaz.Listem şöyle size yazayım hocam değerlendirirseniz
    1-Nişantaşı Anadolu Lisesi
    2-Pertevniyal Lisesi
    3-Vefa Lisesi
    4-Beyoğlu Anadolu Lisesi
    5-Yeşilköy Anadolu lisesi
    6-Beşiktaş Anadolu Lisesi
    7-Semiha Ayverdi Anadolu Lisesi
    8-Bayrampaşa Anadolu Lisesi
    9-Dede Korkut Anadolu Lisesi
    10-Çemberlitaş Anadolu Lisesi
    11-Adile Mermerci Anadolu Lisesi
    12-Bahçelievler Anadolu Lisesi
    not:ilk 3 tutmazsa,tutacağı da uzak değil de dediğin gibi alttaki beyoğlu-yeşilköy-beşiktaş-s.ayverdiden kesin biri tutar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Spartalı -- 16 Temmuz 2010; 13:07:41 >

• tamam. teşekkür ederim cevap için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi call of -- 16 Temmuz 2010; 13:26:07 >
  • Haydarpaşayı da yazın lan.
  • Arkadaşlar yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanıyor biliyor musunuz?
  • I.Yerleştirme sonuçları 26 Temmuz,II.Yerleştime sonuç ilanı ise 16 Ağustosta ilan edilecek.
  • quote:

quote:

quote:

1- Beşiktaş Kabaş Erkek
    2- Adnan Menderes
    4- Pertevniyal Lisesi
    5- Vefa Lisesi

ilk 2-3 ye hep puanınızdan biraz yüksek okulları yazın diyorlar.Okulda da dersanede de. Kabataşı saymıyorum o %100 imkansız. Zaten bugün son kez dersaneye gidip görüşücem randevum var. Belki kabataşı çıkarıp Çapa And. Öğretmen Lisesi'ni koyarım.(puanı 475)

adnan menderes ve atatürk anadolu %35-40 gibi şansım var bana göre. Vefa ve Pertevniyal puanla çok yakın ancak yüzdeyle kaçırıyorum onlara da girme şansım bana göre %45-60 gibi bir şey. Eğer ilk 5 okul tutmazsa alttakilerden mutlaka "şehremini", "Beşiktaş andadolu" veya "hasan polatkan and." mutlaka tutucak bu 3'lüden biri. ()

Bu sene puanlar yükselmiş, adnan menderes vefa pertevniyal tutacağını sanmıyorum. Nerede oturuyorsun bir de ? Sen sen ol, evine uzak okula gitme

• Puanlar yükseldi derken sonuçta tercihi yapacak olan da biziz.Sonuçta iyi okulları yazmakta fayda var yine.
  • quote:

I.Yerleştirme sonuçları 26 Temmuz,II.Yerleştime sonuç ilanı ise 16 Ağustosta ilan edilecek.

Sağol.
  • ben de verdim tercihlerimi.

1-Ankara Fen Lisesi
    2-İzmir Fen Lisesi
    3-İstanbul Atatürk Fen Lisesi
    4-Eskişehir Fatih Fen Lisesi

herkesin istediği yere yerleşmesi umuduyla.
  • Ben de verdim

1-İzmir Buca Fen Lisesi
    2-Muğla Fen Lisesi
    3-Antalya Fen Lisesi

Umarım Buca'ya yerleşirim
  • Neden bukadar az tercih yapıyorsunuz?
  • Nasılsa bu 3'ünden biri tutacak niye daha fazla yapayım ki?
  • quote:

Neden bukadar az tercih yapıyorsunuz?

bu bile çok kötümser bir tablo.normalde eskişehiri bile yazmazdım okumak istediğim çok okul yok bunlar da dünya tersine dönmediği müddetçe tutacak tercihler
  • 471,5 puan %1,59 yüzdelik dilimle pertevniyal olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: call of

471,5 puan %1,59 yüzdelik dilimle pertevniyal olur mu?

2. yerleştirmede olur gibime geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.