Şimdi Ara

8 senelik Turkcell abonesiyim biktim artik hatalardan.(Btk şikayetim sonuçlandı!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 9 mart 2019 da turbo firsat paketi(lanet olsun) 29.9 tl karsiliginda 1 yillik taahhutlu aldum.Turkcell sonradan bunu 39.9 tl yapti indirimlerle bunu 10 tl indirdi.Yine 29.9 tl ye gelmis oldu.Fotogrqflarda var zaten indirimlerin detayi.Gelelim son faturaya.Son faturama dikkatli bakarsaniz yani taahhutumun 12.ayina ait olan faturama.Turbo paketin aylik olan yani kontratsiz ucret uzerinden alindigini gorursunuz yani 54.9 tl uzerinden hesaplanmis.Ocak-Subat 2020 ye bakin 39.9 tl yazar.Ben 2-3 gune bir kontrol ederim faturami.Faturam 9 mart 2020 saat 23.59 da 34.67 tl civariydi.10 mart gece saat 00:30 da kontrol ettim faturalama isleminiz devam edior diordu.Ucret 34.67 tl civariydi.Sabah saat 6 da kalktim ne goreyim bir anda taahhutum son ay faturasi firlamis.Neyse faturalama islemi devam ederken yani 10 mart gunu ben aksam vaktinde musteri hizmetini aradim.Kadin bana yanlislik oldugunu ama faturalama islemi devam ettigi icin benim yarin yani 11 mart gunu aramami istedi.Beni anladigini soyledi.Bugun aradim derdimi anlattim kadin kontrol etti ve yanlislik yok dedi.Simdi size soruorum ben 1 sene once 29.9 tlden anlastigim taahhutlu pakete neden taahhutun son ayinda 44.9 tl odemeliyim?Cayma bedeli falan yok arkadaslar.Size fatura detaylarimi dijital operatorden ssli atayim.Son 4 ya da 3 faturami atacagim.Umarim sizde gorursunuz hatayi.
    8 senelik Turkcell abonesiyim biktim artik hatalardan.(Btk şikayetim sonuçlandı!!!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 26 Mart 2020; 18:1:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Okuyan arkadaslae varsa aradim konustum bir kez daha.Yillik katlama kampanyasindan oturu son ay fatura kesildikten sonra aylik abonelik yani taahhutsuz olan ucreti alirmis.Turkcell faturali mi bir daha asla!!!Siz siz olun boyle tuzaklara dusmeyin.Bayiye gidip sordum Turcell hakkinda son zamanlarda boyle sikayetler gelior dedi.Cok gozumden dustu.Sozlesmenin son gununden once islem yapmaya kalksam cayma bedeli cikartiordu son ay.Siz siz olun boyle tuzaklara dusmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 11 Mart 2020; 15:34:13 >
  • En iyisi btkya sikayet etmek.

• @Jazzalyn açıklar mısınız durumu?
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Hocqm ben 29.9 tlden aldim 1 sene once taahhutun son ayi neden 44 tl odeyeyim ekstra harcamalar haric?Birisi yqrdim ederse sevinirim.Fatura nushalarimi pdf olarak cikardim btkya gondermek icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 12 Mart 2020; 18:33:14 >
  • Akcam46 A kullanıcısına yanıt
    Eğer taahhüt bozuluyorsa, taahhüt bozulduğu anda güncel fiyat neyse onun üzerinden faturalandırılır. Hani benim bildiğim ve olması gereken de bu zaten?
  • Bende çıkacam gibime geliyor 2hattım var 0puan var

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    taahuttumu bozmadim ki.12.ayinda 1.ayimda odemem gereken fiyati odemem gerek diorum sadece pakete.Turkcell taahhut icerisinde paket fiyatimi artiramaz.Taahhutumun son ayinda cayma bedeli cikartmayi biliorlar peki neden ucretimi sabit tutmuorlar?12.faturamdada 1.faturamdada bu adam 29.9 dan verecek.13.donem faturamda bana kontratsiznfiyattan versin eyvallah derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 12 Mart 2020; 18:51:49 >
  • grese kullanıcısına yanıt
    Bana son ay cayma bedeli cikmisti.Dikkatli olun bu konuda.Taahhutunuzun son ay faturasini kontrol edin.

Bence sistem değişiyor artık, nasıl ki bunca zaman 12. ay geldiğinde cayma bedelsiz biz kaçabiliyorsak şimdi de Turkcell bunu kullanmaya başladı. Yakında diğerleri de kullanır, kokuyu alsınlar bi hele.
    Hocam bu btk kurali cayma bedelini gec-ben ona dikkat ettim-bana 12.faturamdq yillik abonelik fiyatini verecek.54.9 ve 10 tl ile paketi sozlesme bitisinden sonra versin.Benim demeye calistigim 1.ayimda bu adam bana soz verdi 29.9 dan alacqksin diye.1.faturadada boyle,6 dada 10 dada 12 dede boyle olacak diye.12.faturam taahhutlu faturamdir.4 senedir Turkcell faturaliyim az cok sistemi biliorum.12.faturadan sonra sistem kontrqtsiz fiyata doner.Haksiz miyim?Guncel faturam 34.67 tl gosterirken ne olduda 49 oldu?Ben bunlarin cevabini ariorum.Haksiz miyim sizce?Bayiye gittim bana cok fazla sikayet geldigini soyledi.Cevreme karsi Turkcelli savunurdum.Adamlarda ne cayma bedeli var ne boyle alengirli isler.Anlamadim gitti dogrusu.Fatura nushalarini pdf olarak cikarttim.Btk ya gonderecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcam46 -- 12 Mart 2020; 19:5:4 >
    Uygulamadan talep aç bakalım, genel merkezdekiler bir baksın. En net bilgiyi onlar verir. Sonrasında dilersen yine BTK başvurursun, çünki sana 12 ay boyunca aynı fiyattan fatura çıkartmak zorunda.

Dediğim gibi belkide sistem değişiyor artık. Öğrenmiş oluruz.

Tabi sizi anlıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar btk ya şikayetimi açtım.Fatura nüshalarını pdf olarak bilgisayara indirdim.Screen shot şekilde btkya gönderdim.Taahhütümün ilk ayında Turkcell nasıl bana şahsi servis ve vergi harcamalarım hariç pakete 29.9 tl ödeyeceğimi söylemişse 12.aya ait olan son faturam içinse 44.9 tl yerine yine aynı şartı sağlamakla yükümlüdür.Cevap geldiği vakit sizinle paylaşacağım.
    Benimde üstünde durduğum nokta şahsi vergi ve servis ücretlerim hariç paket ücretimin indirimler dahil 29.9 tl alınması üzerinedir.Btk ya şikayet kaydı oluşturdum bakalım ne çıkacağına.
    Gelen sonucu paylaşırsanız bizler de bilgilenmiş oluruz.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam.Ne diyeceklerini bende merak ediorum.4 tane fatura nüshası gönderdim screen shot olarak.Elimde kanıtlar var görsel olarak.Kesin bir yamuk çizeceklerdir ama neyse Allahtan umut kesilmez.
    Bakalım.
  • Hocam aktif biri cevaplarsa sevinirim. Hattımın fatura kesim tarihi her ayın 10'u. Son ödemesi 20 mart. Bu ay faturamı ödeyemeyeceğim. Gelecek ay yani nisan faturası kesildikten sonra yatırırsam bir problem yaşar mıyım?
  • Kolomen_596 K kullanıcısına yanıt
    Yasal olarak bir sorun yaşamazsın. 11 Nisan'da 2 fatura ödersin. Ama son ödeme tarihinden 1 hafta sonrasında da ödenmemiş olursa hat gelen aramalara kapatılır haberin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 18 Mart 2020; 5:18:43 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.