Şimdi Ara

8 SENELİK PSU DEĞİŞTİRİYİM Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Thermaltake 850 watt +80 bronze güç kaynağım var şimdiye kadar hiç sorun çıkmadı
    Zamanla bozulup bilgisayar parçalarına zarar verebilir mi ?

• O 850 watt 8 yıl aradan sonra 500 watt'a kadar gerilemiştir

İşin esprisi bi yana PSU'lar zaman geçtikçe eskir ve verdikleri gücü kaybederler. Değiştirmekte fayda var.
  • Psu ları test edebileceğimiz bir cihaz varmı acaba. Ne kadar yıpranmış veya ne kadar güç verebiliyor görebilceğimiz bir cihaz.
  • acayip bi uğuldama sesi var yükselip alçalıyo değiştirme vakti gelmiş galiba
  • hocam 11 yaşında 450 wat everest evet everet şu dandik denilen markadan psu var tam 2000 senesinden babmaın kendine topladığı 2 pc deki psu o gündne bu yana be tamir gördü ne birşey zaman a bağlı kasa içi temizliği sırasında içinin tozu alnımıştır okadar kaç pc değiştirdi haddi hesabı yok halende kylanılıyor dukkandak pc de sizinki kaliteli sertifikalı pek sorun olacağını sanmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17 -- 25 Aralık 2016; 1:26:8 >
  • evet
  • Bende de Thermaltake Toughpower Q-Fan 750w modeli var, 2008'de almıştım maşallahı var halen ilk gün ki gibi sessiz ve serin çalışıyor, beraberinde Powercom 1000VA ups ile, ancak kampanyalı bir psu denk gelirse alıp bir köşeye atasım var, ne zaman ne çıkaracağını bilemeyiz.
  • Bana kalırsa devam et derim. Herhangi bir sorun yoksa.
  • sistemim fazla güç istemediği için bunu sipariş verdim
    https://www.amazon.de/gp/product/B003HE260I/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
  • lobo19 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam, bir önceki psu'm. Çok kaliteli ve de sessiz bir ürün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler
  • 2009'da aldığım Psu'm ilk günkü gibi çalışıyor. Üstelik sizinki benimkinden daha kaliteli.
  • çalışmasından yana sıkıntım yok gürültüsü rahatsız ediyor uğultu şeklinde araştırdım gürültüsüz çalışan +80 verimlilikte seasonic ilk defa kullanacağım marka bakalım söylenenler gibi mi?
  • 9 yıldır Thermaltake Toughpower Qfan 750 watt bronze kullanıyorum. Hala sıfır sorun.

PSU ancak sürekli yük altında (%80 üstü) kalıp yüksek ısıda çalışırsa çabuk bozulur. (ideali %40-60 yük civarıdır)
    Ortalama yükte kolay kolay eskimez. Hele kaliteli bir PSU ise. (araba gibi düşün, en iyisi orta devirdir yani)

Çıkış voltajlarına bak. Genelde %10 tolerans sınırı vardır ama kaliteli PSU için bu %5 ve altında olmalıdır.
    Voltajlardaki sapma hala bu sınırdaysa gönül rahatlığı ile devam edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melikulupinar -- 30 Aralık 2016; 14:56:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.