Şimdi Ara

8 OCAK 2002 İSTİKLAL CADDESİ FOTOĞRAFI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
5
Favori
3.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zamanlar daha mı bizimmiş? Araplar, Hindular yokken...

Tabi Z kuşağı olarak pek çoğumuz o günleri görmedik.8 OCAK 2002 İSTİKLAL CADDESİ FOTOĞRAFI 

8 OCAK 2002 İSTİKLAL CADDESİ FOTOĞRAFI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRUPROX -- 21 Eylül 2021; 12:6:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eski ruhu bir daha geri gelmez. O ruhun ozu ve Gezi direnisinin sahibi olan aydin, egitimli, ozgurlukcu insanlar ekmek yedirdikleri bolge esnafinin yedikleri kaba pislercesine kendilerine saldiran cahil, bagnaz ve vahsi ihanetini yasadiktan sonra elini etegini cekti oralardan. O bosluga da ulkeye sonradan doldurulan ne idugu belirsiz araplar, afganlar, multeciler surusu yuvalandi. Istiklal Caddesi'nin o guzel gunlerini bir daha goremeyecek olduguma kahrolsam da, Turkiye'nin en son demokratik sivil toplum eylemini tecrube ettigime daha cok uzuluyorum.

Gezi olaylarından sonra birçok mağaza , dükkan ve kafe kepeng indirdi.Alışık olduğumuz birçok mekanı göremez olduk.Eski büyüsünü yitirdi yani.Kaldı ki ben de gezi olaylarına katılmıştım.Meğer son güzel zamanlarıymış.Gerçi şimdi yine bi ağaçlandırma vs yapıldı caddeye şık gözüküyor ama eski ruhu yok.Belki de bizim o zamanki ruhumuz yok.Bilemiyorum.

• çok güzel günlerdi be

çocukken değerini bilemedik..

• ben gordum. eski turkiye artik anilarda

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2008 hadi diyelim 2013 den sonrası çok kötü

• abi sıkılmıyor musunuz bu arabesk nostaljiden? beni bayıyor. ne anlıyorsunuz geçmişe dalıp gitmekten, nereye gitsem yeşilçam fotoğrafları, eski şarkılar, istiklal fotoğrafları, sümüklü kağıt toplayan çocuklar.

• maietnigri M kullanıcısına yanıt

Arabeskin ne olduğunu öğren de gel.

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Arabeskin ne olduğunu öğren de gel.

arabesk tam olarak bu. zevkini eleştirdiğim için üzgünüm. ama bu çok yılışık bir kültür.

yılışık olan sensin. insanların duygularını hakir göremezsin. bu ülkede bu iktidar sebebiyle umudu yitip giden milyonlar var. sırf annesini kaybettiği için yıllar öncesini bile özleyebilir bir insan. neyi zavallı görüyorsun. sana mı soracak

• 2006-2010 arası neredeyse hergün İstiklal'deydim.O zamanlar da güzeldi.Ben size ne zaman boka battığını söyleyeyim.1-Gezi olaylarından sonra.2-Arap istilasindan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E878AD58

yılışık olan sensin. insanların duygularını hakir göremezsin. bu ülkede bu iktidar sebebiyle umudu yitip giden milyonlar var. sırf annesini kaybettiği için yıllar öncesini bile özleyebilir bir insan. neyi zavallı görüyorsun. sana mı soracak

dostum ben ideolojik bir yorum yapmadım dikkat edersen. hiç geri gelmeyecek yılları özlemek, rasyonaliteden uzak, gerçekten kopmuş bireyler.

bana sormayacak ama benim fikrime saygı duyacak. burası kamuya açık bir platform. canını sıkacak yorum istemiyorsa konu açmasın. kimseye yaranmak zorunda değilim.

ayrıca, aşağılık kompleksine de gerek yok. kimseyi hakir görmüyorum. gerçeklerden kopuş duygusal eğilimli insanlara mahsus bir ruh halidir. arabesk bir zihin, bıkkın bir bakış açısı. böyle tipler beni bayıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maietnigri -- 21 Eylül 2021; 14:37:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-065A1804C

Bu mesaj silindi.

yarım ağız entel cümleler kurmuşsun. bi kere ismini verdiğin ilk hoca ve celal şengör bilimsel mutlak otoriteler değildirler. doğru bilginin ölçütü gibi önüme sunmana gerek yok. şahsi kanaatlerini dile getirmişler. şahsi kanaatler bilimsel ve objektif tartışmanın konusu olamazlar. ayrıca, fikir ithal etmeyip kendi fikirlerini savunursan daha şık olur kanaatimce.

ikincisi, bana duygularını aldır demişsin, yazımı okudun mu? zaten duygusallığa bi eleştiri getirdim ben. ben değil, 20 sene öncesinin resmine bakıp içi geçenler duygularını aldırsınlar. benim eleştirime tahammül edemeyip, "karşındakini zavallı görüyorsun" demek, her yerde, her koşulda aşağılık kompleksinin göstergesidir. benim uydurmam değil zira.

Zevkim olduğunu kim söyledi?

sen böyle merdaneli çamaşır makinesi gibi tartışmanın temelini yok edersen zaten konuşulamaz senin gibi birisiyle. fikir ithal ettiğini söylediğine göre sen bütün fikirlerini kendin icat ettin doğru muyum? kitap okumaman da gerekiyor böyle bir durumda. temellendirdiğin fikirleri kendi zihninden oluşturduğuna göre. zırvalamaktır bu. böyle bir insan Allah'ın kutsal metinlerindeki öğütlerini bile ithal olarak görebilir. eleştirine tahammülsüzlük değil tersine sen kendi eleştirine cevap verilmesini kendi ithal etmediğin zihnin ile aşağılık kompleksi olarak yorumlamışsın. bu bile insanların zayıf karnını aradığın onlara empati duymak yerine robotik bir biçimde kör bir zihinle yaşadığın intibasını veriyor bana. daha fazla yorum yazmayacağım çünkü gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0E878AD58

sen böyle merdaneli çamaşır makinesi gibi tartışmanın temelini yok edersen zaten konuşulamaz senin gibi birisiyle. fikir ithal ettiğini söylediğine göre sen bütün fikirlerini kendin icat ettin doğru muyum? kitap okumaman da gerekiyor böyle bir durumda. temellendirdiğin fikirleri kendi zihninden oluşturduğuna göre. zırvalamaktır bu. böyle bir insan Allah'ın kutsal metinlerindeki öğütlerini bile ithal olarak görebilir. eleştirine tahammülsüzlük değil tersine sen kendi eleştirine cevap verilmesini kendi ithal etmediğin zihnin ile aşağılık kompleksi olarak yorumlamışsın. bu bile insanların zayıf karnını aradığın onlara empati duymak yerine robotik bir biçimde kör bir zihinle yaşadığın intibasını veriyor bana. daha fazla yorum yazmayacağım çünkü gerek yok.

tartışmanın temeli orada duruyor; yazdım, eskiye dalıp gitmek arabesktir. pekii sen ne dedin bunun üzerine? hemen konuyu siyasi bağlama taşıdın. kim konunun temelini yok etti dersin? öyle bir tepki geleceğini yorumu yazarken biliyordum zaten. şaşırtmadın. çünkü kolay olan bu. muhtemelen ak troll falan sandın. bu toplumun tartışma kültürü maalesef bu seviyeye indi. azıcık aksi bir görüş okumayagörün, çat diye karşı ideolojik franksiyona itiyorsunuz insanları. adama o kemerle o pantolon olmuş mu diyorsun, bir gırtlağını sıkmadığı kalıyor. tahammülsüz ve arabesk. agresif, negatife bağımlı bir toplumuz.

ben başkasına ait fikirleri alıp tartışma süresinde karşı tarafa satmaktan bahsediyorum. sen konuyu çarpıtıp kitap okumaman lazım diyorsun. kitaplardan edindiğim bilgi ve fikirleri harmanlar, kendi düşünceme temel yaparım. başkasının lakırdısını mutlak doğru gibi insanların önüne lap diye koymam. ikisi arasında fark var.

ayrıca, insanların zayıf karnını aramadım. onu da nereden çıkardın? gerçekten duygusal olarak çok zayıf bir insansın sanırım. her cümleme içerliyorsun, hemen canın sıkılıyor. sana nacizane tavsiye, hayat böyle geçmez. elline gelmeden tükenirsin.

• 8 OCAK 2002 İSTİKLAL CADDESİ FOTOĞRAFI
  • arabesk demiş ya. ahahahah

• quote:

Orijinalden alıntı: cormen

bak 3. maddede ne yazıyor; kötü yazgıdan yakınan. siyasi gelişmelerden ötürü geçmişe özlem duyan, içinde bulunan dönemden yakınma hali. "nasıl oldu da milyon yıllık evrim tarihinde biz bu döneme denk geldik?" şeklindeki feveranları hatırlayın. bunun çözümünü geçmişe götüren piksellerde, karelerde arama durumu.

arabesk sözcüğünü tastamam doğru kullanmışa benziyorum. günlük kullanımda da kendisine yer bulan, bir müzik türünün, belli bir ruh halini tanımlamasıdır bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maietnigri -- 21 Eylül 2021; 15:21:2 >

• Bu kadar kar yağar mı bir daha? Ne kadar güzelmiş ben 97 doğumluyum ufak sıpaydım o zamanlar yetişemedim

• hala aynı hiçbişey değişmedi

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.