Şimdi Ara

8.nesil sistem toplayacağım fikirlerinizi almak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gün geçmiyor ki yeni bir işlemci çıkmasın

elimde şu an asus zmark1 anakart ile i7 4770 işlemci var
    sistemimi yenileme zamanı geldi de geçti
    ancak 8. nesil fiyatları da uçmuş durumda
    bugün 1100-1200 tl ye sıfır i7 7700k almak mümkün
    i5 8400 913 tl den satışa sunuluyor ve biraz kırpılmış bir işlemcihttps://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-intel-i5-8400-alti-cekirdek-fiyati,100907619.html

i5 8600k ise testlerde 7700k dan bi tık önde ve fiyatı 1350 tl gibi satışa çıkacak gibi görünüyor
    i7 8700k ise 1850 tl gibi astronomik bir rakamla gelmekle birlikte performansa bu fiyat kesinlikle yansımamaktahttp://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-8700k-soket-1151-3-2ghz-12mb-onbellek-14nm-islemci.html

karşılaştırmalar buradan yapılabilmekte http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8600K-vs-Intel-Core-i7-8700K/3941vs3937

bir de anakart ve ddr4 ram seçimi var bu konuda da öneriniz olursa değerlendirmek isterim

• 4770'den 8600K aşağısına geçilmez.

Ayrıca sistemi yenilemenin zamanı geçti diye birşey yok, 4770 hala gideri var. Hazır 8. nesil eski i7'lerin fiyatını düşürmüşken sadece 600-700 TL'ye 4790K alıp yoluna devam edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 9 Ekim 2017; 17:34:50 >
  • 4770 den geçilmez bence icelake veya zen 2 yi bekle.
  • Birsey yetmedigi zaman degistirilir yenisi ciktigi zaman degil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • At parayı köşeye, sistemin ölünce yada yetmediği zaman yenileme yaparsın. Şu an gereksiz bir harcama olur.
  • haklısınız tabi ama 960 evo almak istiyom m2 slot istiyo bende yok tabi ki o yüzden daha çok yeni sistem düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePiraeusHunter

haklısınız tabi ama 960 evo almak istiyom m2 slot istiyo bende yok tabi ki o yüzden daha çok yeni sistem düşünüyorum

m2 denen saçmalığa para kaptırmayın.
  • Elinde 4. Nesil i7 varken bu dolar kurunda yeni sisteme geçmeyi aklından bile geçirme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakında 8700k kullanıcıları cogalır sorun vs yoksa bütceniz yeterli ve halen yeni bi işlemci almayı düşünüyorsanız ozmn alabilirsiniz şuan cok erken gerçi fiyattan yana sıkıntı yaşıcaksınız yani üstüne düşünmeye gerek bile yok bi süre daha idare edin derim 8600k da patlama yapıcak gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BULLSHITT -- 10 Ekim 2017; 3:46:3 >
  • ciddi bir performans farkı bekleme parana yazık edersin, illa değiştireceğim diyorsan 9. nesili bekle 8. nesil almak pek akıl karı değil hele birde 4. nesil i7 varden..
  • Teşekkür ederim görüşleriniz için

• i7-4770 gibi bir işlemcinin yetmediği yer neresidir? İş istasyonu amaçlı bir sistem mi lazım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

haklısınız tabi ama 960 evo almak istiyom m2 slot istiyo bende yok tabi ki o yüzden daha çok yeni sistem düşünüyorum

neden böyle dediniz?

bu arada ben de 960 evo almak istediğim için 4790k lı sistemi dağıtmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 10 Ekim 2017; 12:26:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

quote:

neden böyle dediniz?

bu arada ben de 960 evo almak istediğim için 4790k lı sistemi dağıtmayı düşünüyorum.

m2'deki tek avantaj büyük sıralı dosya yazma-okuma hızlarındaki artıştır. Render gibi işlerlerle uğraşmıyorsanız m2'nin size hiçbir getirisi olmaz çünkü m2'lerde 2k-4k-8k rastgele yazma okuma hızları standart sata ssdler ile aynıdır, günlük kullanımda performansı belirleyen nokta 2k-4k-8k rastgele yazma okuma hızları ve veriye ulaşım süresidir. Bu hız m2 disklerde de aynı, sata ssd disklerdede aynı, veriye ulaşım süreside yine aynı. E o zaman bu işin bir mantığı kalmıyor. Sadece sentetik test programlarına bakıp offf ne hız be diyeceğiniz bir donanıma para vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 11 Ekim 2017; 10:41:9 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

quote:

quote:

neden böyle dediniz?

m2'deki tek avantaj büyük sıralı dosya yazma-okuma hızlarındaki artıştır. Render gibi işlerlerle uğraşmıyorsanız m2'nin size hiçbir getirisi olmaz çünkü m2'lerde 2k-4k-8k rastgele yazma okuma hızları standart sata ssdler ile aynıdır, günlük kullanımda performansı belirleyen nokta 2k-4k-8k rastgele yazma okuma hızları ve veriye ulaşım süresidir. Bu süre m2 disklerde de aynı, sata ssd disklerdede aynı, veriye ulaşım süreside aynı. E o zaman bu işin bir mantığı kalmıyor. Sadece sentetik test programlarına bakıp offf ne hız be diyeceğiniz bir donanıma para vermeyin.

o zaman ancak büyük dosyaların kopyalama, yazma veya işleme farkı görebileceğimizi söylüyorsunuz.dediğiniz gibi rastgele okuma-yazma da o performansı veremiyorsa normal ssd'ye göre fazla bir avantaj sağlamaz.

bilgi için teşekkürler...
  • i7 4790k 2 nesil daha tek kartta her şeyi besler acele etmeyin.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    8700K alındı bile :)
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Gitti paracıklar desenize Güle güle kullansın .
    Bitsin artık bu hasret gel geri gari AMD
  • Paran bolsa olur. Bizi de görebilirsin.

4xxx serisi üstüne sahip birinin para harcayacak başka yer bulamıyorsa veya gerçekten her perf zerresine gereksinim duyan iş yapmıyorsa boşuna olur. Zaten alt ve üst ile upgrade de yok.
  • quote:

M.2 nvme ssd icin slota ihtiyac duymazsin . Normal bir nvme adaptör ile pci slotuna takarsin . Ayrica 4770 daha uzun süre gider .

Normal ssd ile kullanfigim m.2 ssd nin arasinda , windows acilisi 3-4 saniye fark etti .

8.nesil sistem toplayacağım fikirlerinizi  almak istiyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.