Şimdi Ara

8. Nesil İşlemcili ve mx150'li Laptop (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
57.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iar

Arkadaşlar Merhaba.

Geçen hafta asus s510un modelini aldım

ürün linkihttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-s510un-core-i7-8550u-1-8ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-mx150-2gb-15-6-w10.html

Bilgisayarın her şeyi çok güzel lakin cpu veya gpu kısmında cızırtı geliyor. Aldıktan iki gün sonra vatana götürdüm değişim verdiler. Yeni ürünü orada kontrol ettirdim bir şeyi yoktu sonra eve gelip güncelleme yapıp programlar yükledikten sonra aynı cızırtı değişimden aldığım sıfır bilgisayarda da gelmeye başladı. Vatan ikinci defa değişim yapamayız servise gönderin dedi. Bilgisayar acil lazım olduğundan servise vermedim, herhangi bir performans sorunu yaratmıyor ama sinir bozucu bir ses var sürekli.

Ses özellikle program açıp kapatırken veya internette gezinirken sayfayı aşağı yukarı oynatınca geliyor. Yine mouseyi sağa sola oynatınca geliyor. Kısaca ekranda bir haraket olunca ortaya çıkıyor. Gpu olduğunda süpheleniyorum ama hiç bir dayanağım yok. Tüm driverler güncel bios güncel her şey güncel. Ayrıca bilgisayarı kendi kendine bıraktığınızda ise hiç bir ses gelmiyor.

Ürünü alan başka bir arkadaşla konuştum onda böyle bir sorun yokmuş.

Almak isterseniz haberiniz olsun sanırım bir partın cpu veya gpu'sunda sıkıntı var.

Koşulsuz iade süreniz dolmadı ise şu ürünü almanızı tavsiye ederim... Kayda değer avantajınız olacatır.

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-ip520-81bf00butx-i7-8550u-8gb-1tb-4gb-mx150-vga-fdos-P227820798

Ayrıca ses problemi sanırım i78550u işlemcilerde yaşanan kronik bir problem olabilir. Bi süre sonra bios güncellemesi ile düzelecektir diye tahmin ediyorum. Kuvvetle muhtemel vw nin emisyon skandalındaki yaptığına benzer bir şekilde çaktırmadan işlemci saat hızını sınırlayacaklar ancak bunu bir çok kişi farketmeyecek bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Asus un bu modelinde ve Lenovo 520 lerde bu ses şikayet çok duydum.

Aşağıdaki modeli düşünüyorum hocam. Yorumlarda sesten şikayet eden görmedim şuana kadar. Bu modelde kronik bir sorun var mı acaba bilginiz dahilinde ?

LENOVO IP520 81BF00BTTX i5-8250U 8GB 1TB 15.6" 4GB MX150 VGA FDOS

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SiyahPelerinliAdam kullanıcısına yanıt
    Bir defa koşulsuz değişim yaptığım için ikinci defa yapamıyorum hocam. Tek iade şansım servise vereceğim onlar iade olabilir diyecek öyle geri iade edeceğim fakat bilgisayar acil lazım o yüzden servisle uğraşamıyorum. İşlemci hızını kıstım 2.5ghz ye ayarladım ve ses yok bir daha ki güncellemelere kadar böyle idare etmeyi planlıyorum.

Lenovo nun bu modeli gayet güzel duruyor ssd ye gerek duymayanlar veya dvdrom çıkartıp kendim takarım diyenler alabilir. Umarım aynı sorun lenovoda da yoktur
  • haldigo kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı ürünü alacaktım 2720 idi zam yaptılar. Hevesim kaçtı. Kronik sorunu yok sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-ip520-81bf00bttx-i5-8250u-8gb-1tb-156-4gb-mx150-vga-fdos-P227197456?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_210_3072&utm_term=

Fiyatı nedeniyle harika bilgisayar: 8gb ram, 4gb MX150 ve IPS ekran. Tek eksisi oda bence, 5400rpm HDD barındırması alacak arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir.

• İhtiyacı olanlar bugünlerdeki fırsat günlerini kaçırmasın 8. nesil intel işlemcili laptoplar da aldırası bir kampanya mevcut.. performansları düşünüldüğünde neredeyse 7. nesil i7 li bir işlemci ile kafa kafayalar ve yarı fiyatlara satılıyorlar mx150 de 950-960 ayarı bir karttır ve orta ayar için kesinlikle yeterlidir. Ofis işleri vs düşünenler için 8250u & mx 150 ikilisi 2600-2800 seviyesinde bulunabiliyor ve buda dolar kuru bu seviyedeyken gerçekten alınası fiyatlar.
  • Lenovo İ7 8.nesil linkteki bilgisayarı almaya karar vermiştim. Herşey tamamdı fakat SSD takmak için almadan önce servisi aradım. Servis kapağı bulunmadığı için ssd taktığımda garanti dısında kalacagını, Servisinde bu işlemi yapmadığını söylediler.. Alacak arkadaşlar SSD düşünürse bilgi paylaşmış olayım. i7 ve 8 Nesilleri takipteyim. Dilerim modeller çoğalırn ve Free dos mx150 bi notebook bulurum bende ...

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-ip520-81bf00butx-i7-8550u-8gb-1tb-4gb-mx150-vga-fdos-P227820798?

• 8.nesil işlemciler çoktan çıktı,bizim aç gözlü distribitörler 720p,7.nesil işlemci,4gb ram'li bilgisayarı 300.-usd alıp 600.-usd çakmaya alıştıkları bunları getirip satıyorlar..
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    3830 TL vererekhttp://www.vatanbilgisayar.com/hp-envy-13-ad100nt-core-i5-8250u-1-6ghz-8gb-256gbssd-13-3-2gb-w10.html
    bu özellikteki cihazı Mediamarkt'da şans eseri görerek satın aldım. Söylediğiniz fiyata böyle bir pc almak mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaykay1997

3830 TL vererekhttp://www.vatanbilgisayar.com/hp-envy-13-ad100nt-core-i5-8250u-1-6ghz-8gb-256gbssd-13-3-2gb-w10.html
    bu özellikteki cihazı Mediamarkt'da şans eseri görerek satın aldım. Söylediğiniz fiyata böyle bir pc almak mümkün müdür?

hocam aynı modelden almayı düşünüyorum nasıl memnun musunuz cihazdan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kaykay1997 kullanıcısına yanıt
    Vermiş olduğunuz miktar şuan ki modellerin fiyatlarına göre biraz yüksek orijinal windows ve 256gb ssd fiyatı yükseltmişe benziyor.

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-ip520-81bf00bttx-i5-8250u-8gb-1tb-156-4gb-mx150-vga-fdos-P227530751?cid=604001&gclid=CjwKCAiA78XTBRBiEiwAGv7EKmiafZjDsbQYBivGUQIbG7V4uuvzykdEi8WOMDqMx1NYPOsImgQ6MhoCNUcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bu linkteki cihaz fiyat performans yönünden oldukça iddalıdır.

• Yani evet donanım olarak öyle gözüküyor. Fakat lenova satın almak aklımın ucundan dahi geçmiyordu.Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak alacağım bilgisayarın hafif olmasını istedim. Önce ki 3.nesil dell batarya probleminden kendisi+şarj aleti ağırlığı problem yaşatıyordu. Idepad hiç düşünmedim sayılır 13" veya 14" modelleri var mı bilmiyorum. Ama lenovo düşünseydim Yoga serisini tercih ederdim kesin.(15.6" hem pil süresini ve taşınması zorlaştırabilir)

Bu aldığım cihazın da fiyatını bu kadar aşağıda görünce dayanamadım atladım. Gönlümde spectre vardı fakat hem yeni nesili ülkemizde teknoloji mağazalarında göremedim ve baya pahalıydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philedelphia

quote:

Cihaz 3 gündür bende Tasarımını beğendiğimi söyleyebilirim. Henüz geliştirici uygulamalarını yüklemedim. Yani onları kullanırken nasıl bir tepki alacağımı bilmiyorum. Cihazın tek problemi depolamasının 240Gb dan 210GB gibi bir alan kalıyor. Her neyse bunuda 1tb harici bir Hdd alarak çözebiliriz. Bunun dışında cihazı iyi bulduğumu söyleyebilirim. Ses çıkışı nın baya tatmin edeceğini düşünüyorum. Hoş bir makine :) Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başka sorunuz varsa cevaplamak isterim.

Hp'nin yazılımı olan Hp Support Assisant'da destek ile yazılı bir konuşma yaparken SSD'nin 256 dan 512 ye çıkarma gibi şansımız var mı diye sorduğumda ; Hp servislerinin böyle bir hizmeti ücret dahilinde vermediğini söyledi. Ama kendiniz bilen birisi ile donanıma zarar vermeden değişiklik yapabileceğimizi söyledi. Ama bunu yapacak iseniz bir kez daha teyit alarak yapmakta fayda var.

• Bizde 20 ocak'da lenovo yoga 520 14 inc olanı aldık. 8250 940mx 256gb fhd dokunmatik vs... 3219 tl ye mediamarktan.

İlk aldığımızda fazla anlamamıştım ama bir ara program yüklerken kulağımı çınlattığını farkettim. Şöyle diyeyim bir an evvel işim bitsede kapatsam diye geçiriyorum bu bilgisayarı.
    Çınlama sesi şu videodaki gibi:https://www.youtube.com/watch?v=8At6nb1iZsU
    Aynı şekilde fan yerini kapatınca çınlama gidiyor. Ama çok hızlı çalıştığında mümkün değil durdurmak.

Herkes fhd olmalı diye konuşmuş, evet keskinlik olarak güzel ama sağ köşedeki ışık hüzmesi ve tam parlakta sarımsı görüntü o fhd yi çöp ediyor. Benim 9 senelik packard bell laptop hd ekran beyazları,renkleri bundan çok daha kusursuz yansıtıyor. Bu ips panellerdeki yellow tint olayı zaten genel bir olay gibi. Kalibrasyonu maviye getirseniz bile beyazlar hala sarımsı.

Birde 940mx sürücüyü güncelledik ondan sonra 20 yıllık pc hayatımda görmediğim kadar mavi ekran hatası almaya başladık, biosdan hariciyi kapatmadan windowsu açamaz olduk.

Servise gönderdik, iade değişim için rapor bekliyoruz bakalım sonuç ne olacak. Bütün bunlar değişince olmayacak olsa değişim yapardım. Ama iade alıp başka modele bakmak istiyorum. Fakat gel gelelim diğer pc lerde de hep aynı sorunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccguven

Bizde 20 ocak'da lenovo yoga 520 14 inc olanı aldık. 8250 940mx 256gb fhd dokunmatik vs... 3219 tl ye mediamarktan.

İlk aldığımızda fazla anlamamıştım ama bir ara program yüklerken kulağımı çınlattığını farkettim. Şöyle diyeyim bir an evvel işim bitsede kapatsam diye geçiriyorum bu bilgisayarı.
    Çınlama sesi şu videodaki gibi:https://www.youtube.com/watch?v=8At6nb1iZsU
    Aynı şekilde fan yerini kapatınca çınlama gidiyor. Ama çok hızlı çalıştığında mümkün değil durdurmak.

Herkes fhd olmalı diye konuşmuş, evet keskinlik olarak güzel ama sağ köşedeki ışık hüzmesi ve tam parlakta sarımsı görüntü o fhd yi çöp ediyor. Benim 9 senelik packard bell laptop hd ekran beyazları,renkleri bundan çok daha kusursuz yansıtıyor. Bu ips panellerdeki yellow tint olayı zaten genel bir olay gibi. Kalibrasyonu maviye getirseniz bile beyazlar hala sarımsı.

Birde 940mx sürücüyü güncelledik ondan sonra 20 yıllık pc hayatımda görmediğim kadar mavi ekran hatası almaya başladık, biosdan hariciyi kapatmadan windowsu açamaz olduk.

Servise gönderdik, iade değişim için rapor bekliyoruz bakalım sonuç ne olacak. Bütün bunlar değişince olmayacak olsa değişim yapardım. Ama iade alıp başka modele bakmak istiyorum. Fakat gel gelelim diğer pc lerde de hep aynı sorunlar.

Cihazın belleği 4gb mıydı?

• kaykay1997 kullanıcısına yanıt
    Evt 4gb olan. 4 gb daha alır yükseltirim dedim ama bunlarda tek slot varmış. Tek slot 8gb 2400 iyisi 400 den başlıyor.
  • quote:

quote:

quote:

Cihaz 3 gündür bende Tasarımını beğendiğimi söyleyebilirim. Henüz geliştirici uygulamalarını yüklemedim. Yani onları kullanırken nasıl bir tepki alacağımı bilmiyorum. Cihazın tek problemi depolamasının 240Gb dan 210GB gibi bir alan kalıyor. Her neyse bunuda 1tb harici bir Hdd alarak çözebiliriz. Bunun dışında cihazı iyi bulduğumu söyleyebilirim. Ses çıkışı nın baya tatmin edeceğini düşünüyorum. Hoş bir makine :) Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başka sorunuz varsa cevaplamak isterim.

Hp'nin yazılımı olan Hp Support Assisant'da destek ile yazılı bir konuşma yaparken SSD'nin 256 dan 512 ye çıkarma gibi şansımız var mı diye sorduğumda ; Hp servislerinin böyle bir hizmeti ücret dahilinde vermediğini söyledi. Ama kendiniz bilen birisi ile donanıma zarar vermeden değişiklik yapabileceğimizi söyledi. Ama bunu yapacak iseniz bir kez daha teyit alarak yapmakta fayda var.

ben de bugün gidip mediamarkt'ta denedim gerçekten çok şık ve kullanışlı gözüküyor. mac alternatifi windows bir bilgisayar arıyorum ve gerçekten hoşuma gitti. ssd arttırmaya şu anlık ihtiyacım olucağını düşünmüyorum fakat ileride ram arttırma gibi bir seçeneğimiz olur mu acaba bilginiz var mı? bir de şarj süresini tahmini olarak test etme şansınız oldu mu? bir de cihazın ısınma ve ses durumu nasıl rahatsız eden bir durum var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben de bugün gidip mediamarkt'ta denedim gerçekten çok şık ve kullanışlı gözüküyor. mac alternatifi windows bir bilgisayar arıyorum ve gerçekten hoşuma gitti. ssd arttırmaya şu anlık ihtiyacım olucağını düşünmüyorum fakat ileride ram arttırma gibi bir seçeneğimiz olur mu acaba bilginiz var mı? bir de şarj süresini tahmini olarak test etme şansınız oldu mu? bir de cihazın ısınma ve ses durumu nasıl rahatsız eden bir durum var mı?

Eğer SSD için bir problem olmuyorsa aynı şeyin Ram içinde geçerli olabileceğini düşünüyorum. Şuan için böyle bir ihtiyacım yok. Olursa da araştırır ona göre bir yol izlerim.

Şarj süresinin ilk aldığımda güncellemedir felan %91den %5e 5saat 50 dakika gitmişti. Başka da bir pil süresi denemedim. Ses durumu muazzam yani hiç çalışmıyor gibi :D . Tabi biraz zorlarsanız hafif fanı çalışıyor oda olması gereken. En üst limitlere ulaşınca tepkisini gördüğümü söyleyemem. Isınma konusunda ise normal olduğunu düşünüyorum. Günlük kullanım da fan açtığını görmedim. Bellek yüzde 40 50 civarında iken fanın mazgallarının olduğu yerler biraz size sıcaklık hissettiriyor. Oda problem olacak bir şey değil.

• Evet arkadaşlar son yorumlarınız nedir

Size dediğim gibi linkteki notebook alıyım mı sizce

Bu gün vatanda 2599 tl ye düşmüş

Gta v ; cs:go ve pubg gibi oyunlarda kasmadan oynatırmı

Yoksa bu fiyatlarda; bahsettiğim oyunlarda sıkıntısız

oynatacak tavsiyeniz nedir

Yoksa linkteki ürünü alıcam

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-e5-576g-core-i5-8250u-1-6ghz-12gb-ram-1tb-hdd-mx150-2gb-15-6-w10.html#yorumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: firatcan22

Evet arkadaşlar son yorumlarınız nedir

Size dediğim gibi linkteki notebook alıyım mı sizce

Bu gün vatanda 2599 tl ye düşmüş

Gta v ; cs:go ve pubg gibi oyunlarda kasmadan oynatırmı

Yoksa bu fiyatlarda; bahsettiğim oyunlarda sıkıntısız

oynatacak tavsiyeniz nedir

Yoksa linkteki ürünü alıcam

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-e5-576g-core-i5-8250u-1-6ghz-12gb-ram-1tb-hdd-mx150-2gb-15-6-w10.html#yorumlar

hocam 2600 tl verip hd cihaz almak mantıklı değil,lenovo daha mantıklı..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.