Şimdi Ara

8. Nesil İşlemcili ve mx150'li Laptop (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
57.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, belki konuyla çok fazla alakası yok ama arcgis kullandığınızı okudum ve sormak istediğim bir iki sorum var. Kardeşim coğrafya bölümünde okuyor ve CBS dersi için arcgis programını kullanacak. Laptop alacağım vehttp://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-320-core-i5-8250u-1-6ghz-4gb-ram-1tb-hdd-15-6-2gb-w10.html bu modeli düşünüyorum. Sizce bu tür programlar için yeterli olur mu? 4 GB ram olması sıkıntı olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: delisakir6

amazondan asus f510ua siparis verdim 500 dolar
    120gb ssd siparis verdim bide kendim takacam en iyisi böyle olacak :)
    Arastirin derim

Edit: laptop ve ssd geldi sorusu olana yardım edebilirim.

Hocam ben de bu modele bakıyorum Amazon'dan. Vergilerle toplam kaça mal oldu size ? Bir de ekran kartı modelini göremedim Amazon üzerinde. (ilk kez Amazon üzerinden inceleme yapıyorum bilmediğim bir durum olabilir ) Ekran kartı nedir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • haldigo kullanıcısına yanıt
    Harici ekran kartı yok. Dahili olarak geliyor UHD620 diye geçiyor. Oyun oynayacaksan tavsiye etmem. Birde ssd takması zor çünkü arka kapak çok zor açılıyor.

• delisakir6 kullanıcısına yanıt
    Çok vakit bulamasam da harici ekran kartı olan bir model düşünüyorum.Teşekkür ederim hocam.

• Arkadaşlar 2700 tl ye kadar notebook tavsiyeniz nedir

İstediğim gta v , cs:go ve pubg gibi oyunları kasmadan

rahatça oynayabilmek

Biraz baktımda acaba bu notebook nasıldır

http://www.vatanbilgisayar.com/acer-e5-576g-core-i5-8250u-1-6ghz-12gb-ram-1tb-hdd-mx150-2gb-15-6-w10.html#yorumlar

Acer markasını severim

Bende acer 4820tg modeli vardı memnundum hatta gta v yi düşük seviyede rahatsız etmeyecek seviyede kasmadan oynatıyodu ama 5-6 senenin sonunda bu gün iflas bayrağını çekti

Notebook tavsiyelerinizi ve attığım linkteki acer notebook la ilgili yorumlarınızı bekliyorum

• firatcan22 F kullanıcısına yanıt
    Acer bakıyorsan buna da göz at,Şu model FHD :
    https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

Ramı düşük 4gb...Tıpkı Toshiba gibi Ram ve Hard disk yuvaları ayrı ayrı açılıyor zannedersem,-internetten gördüm kendim görmedim- Şu sitede7.nesil modeli zannedersem:
    https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-5-A515-51G-7200U-MX150-FHD-Laptop-Review.240090.0.html

Bu özelliği hoşuma gitti.Ama DVD yazmıyor.Yok herhalde. Ram yuvası tek slot olabilir.O yüzden ram söküp 8 gb ram takmak gerekebilir ilerde.

Saç kurutma makinası bilgisayar kapalı olduğu halde aynı prizden bilgisayara statik elektrik yüklüyo anlaşılan o yüzden bi daha 2 sini aynı prizden çalıştırmayacağım.Toshiba hala ölmedi.Ben de hala kaliteli uzun ömürlü laptoplara bakıyorum.Lenovonun 520 8.nesil FHD modelini düşünüyorum ama kalitesi hakkında tereddütlerim var.

http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-520-intel-core-i5-8250u-8gb-1tb-mx150-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81bf00bttx-p-HBV00000A1LG0?magaza=Bisistem

Çoğu insan zannedersem yazmıyor ama 6 çekirdekli laptopları bekliyor..Ben de kararsızım hala..Geçen sene bu zamanlar 7.nesil HQ laptoplar piyasaya çıkmıştı sanki..Ortalık hala yeşillenmedi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gökmen333 -- 27 Ocak 2018; 16:33:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gökmen333

Acer bakıyorsan buna da göz at,Şu model FHD :
    https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

Ramı düşük 4gb...Tıpkı Toshiba gibi Ram ve Hard disk yuvaları ayrı ayrı açılıyor zannedersem,-internetten gördüm kendim görmedim- Şu sitede7.nesil modeli zannedersem:
    https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-5-A515-51G-7200U-MX150-FHD-Laptop-Review.240090.0.html

Bu özelliği hoşuma gitti.Ama DVD yazmıyor.Yok herhalde. Ram yuvası tek slot olabilir.O yüzden ram söküp 8 gb ram takmak gerekebilir ilerde.

Saç kurutma makinası bilgisayar kapalı olduğu halde aynı prizden bilgisayara statik elektrik yüklüyo anlaşılan o yüzden bi daha 2 sini aynı prizden çalıştırmayacağım.Toshiba hala ölmedi.Ben de hala kaliteli uzun ömürlü laptoplara bakıyorum.Lenovonun 520 8.nesil FHD modelini düşünüyorum ama kalitesi hakkında tereddütlerim var.

http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-520-intel-core-i5-8250u-8gb-1tb-mx150-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81bf00bttx-p-HBV00000A1LG0?magaza=Bisistem

Çoğu insan zannedersem yazmıyor ama 6 çekirdekli laptopları bekliyor..Ben de kararsızım hala..Geçen sene bu zamanlar 7.nesil HQ laptoplar piyasaya çıkmıştı sanki..Ortalık hala yeşillenmedi :)

Tavsiyeleriniz teşekkürler onları da göz önünde bulundurucam

Peki size bahsettiğim notebook nasıl peki gta v cs:go ve pubg gibi oyunlarda

bana sıkıntı çıkarmaz ve rahatca oynanır umarım

İşlemcinin 8. Nesil 8250u ve ekran kartının mx150 olup

Gt1050 yi aratmayacak şekilde olması ve ayrıyeten ram ın 12 gb gibi yüksek olması beni cezbediyor

Bu bana konuda yardım ederseniz sevinirim

• Oyunları oynamadım bilmiyorum ama bahsettiğiniz laptop oyunları rahatlıkla oynatır gibime geliyor.Ekranı HD, sizin için önemli değilse gayet iyi özellikleri var.
  • İlle fhd olacak diye bi takıntım yok hd olsun yeter

Benim içşn önemli olan oyunlarda sıkıntı çıkarmaması

• herkese merhaba. 2500-2700 TL arası laptop bakıyorum ama ekran kartlarını maalesef düşük görüyorum. MX150'nin performansı nasıldır bilmiyorum, Mesut Çevik videosunda 1030'dan çok az daha iyi demişti. ayrıca baktıklarımın çoğu U işlemcili. sanıyorum ki performansı biraz düşük ve çoğunda fan yok

kullandığım bir simülasyon var işlemci ve ekran kartını çok kullanıyor. Acaba U işlemcili MX150 kartlı 2500-2700 TL'ye bir notebook alsam orta halli de olsa simülasyonda işimi görür mü merak ediyorum
    örnek olarak:http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-320-core-i5-8250u-1-6ghz-8gb-ram-1tb-hdd-15-6-mx150-2gb-w10.html#urun-ozellikleri

yoksa paraya kıyıp bunu mu alsam diye de düşünmüyor değilim ama hem çok para verdiğim için hem de çok oyun oynamayacağım aldıktan sonra pişman olur muyum bilmemhttps://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1-2.html#.Wm0CKq5l_IV

İki ürüne de iyi bakın. 500 TL fazla verip monster almak çok daha mantıklı değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 28 Ocak 2018; 2:22:23 >

• 500 lira verip Monster almak tabii ki mantıklı. O da beklentinize kalmış bir şey. Ayrıca ben MX150'de Full HD kullanılması taraftarı değilim. Oyunların çoğunu 720p'ye çekmeniz gerekebilir. Yukarıdaki arkadaşların yazdıklarından en mantıklısı Acer diyebilirim. Fakat ısınma sorunu çıkabilir.
  • phorever kullanıcısına yanıt
    MX150 64 bit. 1050 128bit

Acer kullandım gerçekten güzel marka. Ama sökülmesi çok zor mesela. Hiç sökmedim ama fan temizlemeye kalksanız mecbur teknik servise vereceksiniz, öylesine karışık tasarlanmış. Isınma konusunda ultrabook olduğu için mi öyle söylediniz?

Monster'in Kadıköyde şubesi varmış. Elden bile alanlar var. Kargo şirketleri malum :)
  • Arkadaşlar Merhaba.

Geçen hafta asus s510un modelini aldım

ürün linkihttp://www.vatanbilgisayar.com/asus-s510un-core-i7-8550u-1-8ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-mx150-2gb-15-6-w10.html

Bilgisayarın her şeyi çok güzel lakin cpu veya gpu kısmında cızırtı geliyor. Aldıktan iki gün sonra vatana götürdüm değişim verdiler. Yeni ürünü orada kontrol ettirdim bir şeyi yoktu sonra eve gelip güncelleme yapıp programlar yükledikten sonra aynı cızırtı değişimden aldığım sıfır bilgisayarda da gelmeye başladı. Vatan ikinci defa değişim yapamayız servise gönderin dedi. Bilgisayar acil lazım olduğundan servise vermedim, herhangi bir performans sorunu yaratmıyor ama sinir bozucu bir ses var sürekli.

Ses özellikle program açıp kapatırken veya internette gezinirken sayfayı aşağı yukarı oynatınca geliyor. Yine mouseyi sağa sola oynatınca geliyor. Kısaca ekranda bir haraket olunca ortaya çıkıyor. Gpu olduğunda süpheleniyorum ama hiç bir dayanağım yok. Tüm driverler güncel bios güncel her şey güncel. Ayrıca bilgisayarı kendi kendine bıraktığınızda ise hiç bir ses gelmiyor.

Ürünü alan başka bir arkadaşla konuştum onda böyle bir sorun yokmuş.

Almak isterseniz haberiniz olsun sanırım bir partın cpu veya gpu'sunda sıkıntı var.

• iar İ kullanıcısına yanıt
    Asus un bu modelinde ve Lenovo 520 lerde bu ses şikayet çok duydum.

• Hp envy 13 i5 8250 Mx150 256 gb SSD'li modeli Mediamarkt'dan 3839 Tl'ye satın aldım. 899 TL'ye de kasko yaptırmıştım(Bunu o anki personel sağ olsun Kaskoyu övdü de övdü, 15 gün cayma hakkımı kullanarak iptal edeceğim.

Bilgisayar hoşuma gitti. Pil süresinin vaad edilenin çok altında olduğunu düşünüyorum. Depolama 240GB olarak gözüküyor(sanırım windows 16gb yer kaplıyor). Şu an windowsun güncellemelerini yapıyorum. Depolama açısından kısıtlı gibi.

Amacım linux kurup orada yazılım geliştirmek bunun için Linux için 64gb ayırdım. Update'dan sonra windows da 100gb kadar kalacağını düşünüyorum(belki biraz daha fazla). Henüz hiç bir şey yüklemedim, hatta fan sesini duymadım :D. Biraz kurcaladıktan sonra güncellerim deneyimlerimi. Sorusu olan olursa cevaplamak isterim.
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt
    Aynı işlemci ve ekran kartını kullanıyorlarsa olabilir. Başka ne tür ortak noktaları var emin değilim. Merak ettiğim servise gönderirsem onların ne yapacağı

Yüksek ihtimal sorun yok diyecek. Garip olan SSD li pc den ses gelmesi. Daha önce SSD li Lenovo kullandım oyun harici ses duymadım.

• hrn001 H kullanıcısına yanıt
    Olay tamamen işlemciden hocam. Biraz önce farkettim. Güç ayarlarından tek tek denedim. İşlemci 3 ghz üzerine çıktığında o ses bas bas çıkmaya başlıyor. Güç ayarlarından max 2.5 ghz olacak şekilde ayarlayıp stress testine soktum 5dk %100 çalıştı gram ses yok . Ama aynı stress testini işlemciye 3 ghz yi geçtirip yapınca dediğim gibi fan sesi kadar ses geliyor.

4 ghz çıkabilen işlemciyi max 2.5 ghz yapmak biraz koydu ama yapacak bir şey yok şu sıralar acil lazım laptop. Belki ilerde servise veririm bir şey çıkarsa yazarım yine buraya. Ama dediğim gibi fan sesi kadar cızırtı geliyor ileride bir şey yapılması lazım.
    Harika bilgi. Teşekkürler.

• merhaba ya arkadaslar sizden yardim istiyorum bnde mx150 ve i5 8250u lu bi pc aliyim diyorum ama laptoptan anlamam markalarida bilmem casper acer fln ucuz ama neyse butcem 2500 3000 tl pcden beklentim full hd olsun ekrani iyi olsun yani filmde cok izlerim oyuna fazla yuklenmem en fazla cs go oynarim arada genellikle hearthstone oynuyorum oyle gta 5 gibi agir oyunlar yuklemicem ama genede hearthstone gibi oyunuda saatlerce oynadigim oluyo yani ses isinma sorunu olmasin bide hazir win 10lu olursa iyi olur yada beni bi bilgilendirebilirseniz cok iyi olur beklentim bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 31 Ocak 2018; 0:8:52 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.