Şimdi Ara

8. Nesil İşlemcili ve mx150'li Laptop (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
57.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biosu kurdum dediğiniz ayara gireyim. Videolu anlatım yapabilme imkanız varsa özelden atabilir misinz ? Bu arada bu cihazda hangi oyunları hangi ayarda oynuyorsunuz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • theonur07 T kullanıcısına yanıt
    Allah kahretmesin tam bulduk diyordum herşey tamam bu sitelere güvenmediğim için ayni modeli her yerde araştırıyorum. En az bir yerde yanlış bilgi yazıyorlar

Özellikle bizim ülkenin siteleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx 1050 mx 150 den daha performanslı değil mi?
  • lg02561 L kullanıcısına yanıt
    Mx150 = gt 1030 ona göre kıyaslayabilirsiniz. 1050 daha üstün

• egecano kullanıcısına yanıt
    bende öyle düşünmüştüm. pahalı geliyo bana
    cs go yu en dusuk ayarda fps lock 60da oynanıyo. bide red alert 3de en ust ayarda oynanabiliyo. baska oyunda deneyemedim. zor degil ya dedigim sekilde deneyin sıkıntı cıkmaz. biosu kurcalamaktan korkmayın zaten hayati onemli seylerin ayarlarına giriş hiç yok biosda korkmayın. bi bakiim tam yaziim nerde oldugunu ayarın.

edit:
    esc e basın sürekli boot edilirken sol altta startup bişeler yazıcak bir menuye girecek ordan bios u secin biosda system configuration sekmesine gelin üstten ordan system power scheme sekmesinden balance ve performance secimi var performance ı secip f10a basın yes deyip cıkın bilgisayar yeniden başlicaktır bu kadar:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektroman91 -- 27 Kasım 2017; 21:33:42 >
  • elektroman91 kullanıcısına yanıt
    Performance bide balanced diyor sanırım orası buldum. League of legends denedim en düşük ayarda 60 lock. Csgo da aynı şekilde ama arkadaşımda pavillon var i5 6200u işlemcili gt940mx laptopta oynattığım oyunları en yüksek ayarda oynatıyor rahatça. Umarım sınırı 90 a çıkarırlar da rahatlayalım.

malesef termal olarak çok iyi sogutabilen bir cihaz değil çok ince ve küçük olduğu için oyundan çıkınca bile 3 4 dakika fanlar yüksek hızda dönmeye devam ediyo. bu yüzden çok fazla oyun açısından birşey beklememek lazım:(
  • elektroman91 kullanıcısına yanıt
    Fan sesi beni rahatsız etmedi ( eski oyuncu dizüstüme göre ) dizimde rahat kullanıyorum. Hp servisine gidip cihaz satılırken bu durumdan bahsedilmedi vs dersek iade raporu alabilir miyim sence ?

zannetmiyorum vermezler. güzel bir laptop padi al yada kendin yap ben oyle yapıcam. ikeanın 8 10 liraya bi laptop standı var onun altına fan takıp kullanıcam fark ettirir diye umut ediyorum:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektroman91 -- 28 Kasım 2017; 13:59:3 >
  • Yukarıda bahsedilen sıcaklık değerleri fahrenheit dimi?

Bir de 13 inch boyutundaki böyle ince mx150'li laptoplarda ekran kartı downclock lu olabiliyor. Böylece ısınmanın önüne geçiliyor sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tface

quote:

Orijinalden alıntı: salvery

Hocam MX 150den bahsediyorsunuz yani gt1030dan yani bütçesi olmayan vede oyun bilgisayarına nazaran daha hafifi ince bilgisayar almak isteyen kullanıcılar için yapılmış laptopu gidip 3.5 milyar 4 4.5 milyara almak akıl karı değil bütçe bu kadar çıktıysa git Dell 7567 al ne bilim Asus rog al y5070 al ama bu fiyata sırf 8.nesil var diye mx150 Laptop alma bugün n11de msi nin gl62m mx150li modeli 2800tl idi almamak için kendimi zor tuttum ama dedim daha 1 ay önce Dell 7567 i5li 1050 versyon kuponla 2870e geliyordu böylece kendimi tatmin ettim konunun aslına gelince MX 150li laptoplar gereğinden fazla pahalı bunun fiyatı en fazla 2500 olur belki ips olursa 2800 olabilir bilgisayarın içindeki ram ekran kartından daha pahalı benimde tavsiyem bekleyin pusuda

Hocam şimdi malumunuz herkes oyun oynamıyor, bunun bütçe ile falan ilgisi yok. Donanımı takip ederim eskiden çok oyun oynadığım için ancak şimdi iş güç vs zaman bulamıyoruz. Her alıcının kendine göre bir talebi vardır. Ben şahsen kendi işimde kullanacağım işlemcisi masaüstü işlemci kadar performanslı (8250u ~i5 7400) hafif ve ekran kartı da arada haftada bir iki kere 1 saat oyun oynatacak bir ürün arıyorum. İşte kullandığım program (arcgis) salt işlemci gücü istiyor (şimdi biri çıkar hayır arcgis ekran kartı da istiyor der, benim yapacağım analizler işlemci gücü istiyor diyeyim), bu yüzen İNCE, HAFİF, STABİL 8250u + mx150 ye 3500tl veririm bana son derece mantıklı geliyor, siz 500 daha koyar gamer ürün alırsınız, arz talep meselesi.

Bence forumun temel sorunlarından biri de herkesin başkalarının talebini kendi taleplerine göre değerlendirmesi.

Altına imzamı atarım bu yorumun.

Herkes 19-20 yaşında değil ki evinde eşşek kadar pc/laptop bulundurabilsin. Gamer laptopların performansı çok iyi ama tasarımları berbat, ben oyun oynuyorum diye bağıran laptoplarla iş toplantılarına nasıl katılalım?

Mecburen fiyat/performansı oranı kötü modellere sırf basit görünüyorlar diye yönelmek zorunda kalıyoruz.

Yeni nesil intel işlemci performans testlerini inceledim, gerçekten umut verici. Yeni kombinasyonların çıkmasını dört gözle bekliyorum.

• salvery kullanıcısına yanıt
    ben de bu yorumun altına imzamı atıyorum. tasarımına bir şey diyemem ancak mobiliteden kasıt birkaç milimetre ve birkaç yüz gram daha ince olması. harbiden baya mobilmiş. başka konuda da yazmıştım baya ama bi türlü ısınamadım bu tür modellere.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/130127828
  • Hocam celsius değerleri. 72 dereceye çıkıyor max. Uzun süre render yapmazsak sıkıntı olmuyor. Ekran kartı downclocklu şuan. Bios güncellemesi ile düzeleceğini düşünüyorum. Xiaomi mi air harici diğer mx150 li ultrabooklarda öyle. Fakat şarj süresi ekran özellikleri vs bu paraya değer. Gerçi spectre in altında kalıyor kalitesi. Ama bu fiyata verilecek en iyi ultrabooklardan biri.

• İ7 İşlemciler Süper ya
  • Asusun bahsettiğimiz S510UN-BR128 modeline Vatandaşın biri döktürmüş :

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-s510un-br128-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-2gb-mx150-156-freedos-P212528713?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21

''Ekran rezalet. 1366x768 piksel, aydınlık seviyesi 220 cd/m2 ve kontrast oranı 500:1 ve TN ekran. Bunun full HD ve IPS ekranlısı ise sadece i7 işlemci ile satılıyor ve fiyatı 5500 TL. Aradaki fiyat farkı daha da büyük rezalet. Bir m.2 SATA SSD ve 7 mm kalınlığında hard disk takabileceğiniz boş bir 2.5" SATA slotu ile geliyor. 1) m.2 portu NVMe desteklemiyor, sadece SATA destekliyor. 2) üzerinde gelen SSD Sandisk X400, okuma hızı 450-500, yazma hızı 300-350 MB/s civarında. 4K okuma hızı 35-40, 4K yazma hızı 100-130 arasında. Bu rakamlar Sandisk Ultra II 960 GB'dan daha iyi, Samsung 850 Evo serisinden kötü. Önceleri 960 GB'ı ana disk yapayım diyordum, bu rakamları görünce ana diski X400 olarak bıraktım. 3) SSD'ler pahalı, m.2 SATA SSD'ler daha da pahalı. m.2 SSD'yi yükseltecekseniz 500/512 GB 1000 liranın altında. 1 TB m.2 SSD ler ise neredeyse 2000 TL. 4) 256 GB m.2 SSD + 2.5" hard disk kombinasyonu isterseniz, alacağınız hard disk 7 mm olmalı - bazen "Slim" de diyorlar, en yüksek kapasiteli 2.5" Slim/7mm HDD ise 1 TB. 2 TB 2.5 HDD'ler HDD'ler 9-12.5 mm. Bu laptopa her HDD olmaz, mutlaka 7 mm olmalı. Üzerinde gelen RAM SK Hynix DDR4 2400 MHz Cl17 ve 8 GB. Yükseltmeye kalıkışmadığınız sürece sıkıntısız, gayet performanslı bir RAM. Yükseltmek isterseniz sıkıntı var, aynı marka ve model RAM bulmanız imkansız, bazı yerlerde eşdeğeri Samsung RAM satıyorlar, Kingston'ın DDR4 2400 MHz CL 17 modeli RAM'i ise 500-600 TL arasında gidiyor; Hi-Level ve Bigboy diye iki markanın daha ürünleri var - Bigboy'u bilmiyorum ama Hi-Level markalı herşeyden uzak durun. İlave 16 GB RAM takmak isteseniz, en ucuz RAM Kingston'ın 2133 MHz'lik bir modeli, haliyle mevcut RAM'le uyumlu değil. Üzerinde EndlessOS diye bir Linux sürümü ile geliyor; BIOS'a girmek için F2 tuşuna basmak ve Windows kurmak için USB'den başlatmayı seçmek gerekiyor. Windows kurulumu sorunsuz, içerisinden çıkan DVD'deki setup uygulaması gerisini hallediyor, ama DVD sürücü olmadığından önce DVD içeriğini başka bir bilgisayarda USB'ye kopyalamanız lazım.''

• Ben de aldım kdv indirimli 4600e o zaman dolar düşüktü. i7 8550 mx150 Hp envy 2017late modelden.

Mükemmel bir alet.

Bu 5 - 10 fpsyi takıntı yapmayın. Bu işin sonu yok.

Benim 13.3 Xiaomi Air vardı düşürdüm ekran çatladı kullanamadım yaptıramadım daha...bildiğiniz servis olmadığından mağdur oldum bence 500-1000tllik fark için Çin aletlerden uzak durun. (Kişisel düşüncem) O yüzden servisi iyi bir cihaza yöneldim. Ayrıca muadili Xiaomilerde de bu i7 8550 işlemci yok.

Ben çok memnunum. Tavsiye ederim ciddi bir indirim yakalarsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenten77 -- 7 Aralık 2017; 14:36:20 >
  • vatandaki 1920x1080 li model 4100 e inmiş
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-s510un-core-i7-8550u-1-8ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-mx150-2gb-15-6-w10.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber#urun-ozellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theonur07 -- 15 Aralık 2017; 21:35:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theonur07

vatandaki 1920x1080 li model 4100 e inmiş
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-s510un-core-i7-8550u-1-8ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-mx150-2gb-15-6-w10.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber#urun-ozellikleri

önceki fiyatı ne kadardı hocam bu fiyatan alınır mı ?

• bilgialp kullanıcısına yanıt
    vatan'ın fiyatı belli olmuyor bir bakıyorsun 14.700.tl sonra bir bakıyorsun 4.100 tl ayrıca önceki fiyatına bakarak alışveriş yapılmaz,şimdi ki fiyat ve özellikler nasıl ona göre karar verilir,birşey kaçmıyor
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.