Şimdi Ara

8. Nesil İşlemcili ve mx150'li Laptop (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
57.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: delisakir6

quote:

Orijinalden alıntı: Francis J. Underwood

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-s510un-core-i7-8550u-1-8ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-mx150-2gb-15-6-w10.html

ASUS S510UN 4.191,80 tl
    Dakika dakika kontrol ettim 5500 den satışa cıktı bugun gün içinde 5000 den web özel 20 adet fiyatına düştü. Şuanki fiyatta 4191. Heralde daha düşecek

Bende şaşırdım fiyat bence şuan çok iyi.

Benim yukarda paylaştığım laptopa ne diyorsun

Asus vivobook f510ua bence tek eksiği ssd

Hocam SSD sonra takılır ama ıps panel sonra takılmaz bu saatten sonra HD ekran alınmaz benim görüşüm bu yönde

• Şubatın başı gibi laptop almayı düşünüyorum. Sizce o zamana kadar 8th nesili 1060lı modeller çıkar mı? 7th işlemcilerin fiyatı düşer mi? Blackfriday'de elim boş olunca bir umut böyle düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektroman91 kullanıcısına yanıt
    06.11.2017 tarihinde aldım almadan evvel sordum yakın zamanda var mı diye vatandaki ( topkapı şubesi) adam yılbaşından evvel gelmez dedi. Yıllık satış miktarına ulaştık ondan gelmez dedi. İnternette de yoktu bu ürün. Acele ettim gibi oldu. Servise verdim haftasonu alacağım bakalım ne karar çıktı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    En çok zaten bu bana oturdu. Zor şartta aldım zaten bide indirim yapmışlar. Üstelik aldıktan sonra 5 gün içinde servise de gitti. ( cayma hakkı vs yok saydılar). İadesi için uğraşacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • egecano kullanıcısına yanıt
    müjdemi istersim 72 derece yapmıslar yeni biosla:D biraz daha zorlarsak 75 görebiliriz diger bios guncellemesinde:D
    Peki bu haliyle iş görüyor mu? Durum nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oda çok sıcakdı o yüzden pek saglıklı bi test kosulu olmadı ama cs go eskisine gore baya daha iyiydi düşük ortam sıcaklıgı ve alta bir fan koyulursa, goturebilir throttle yapmadan. Çokda fazla birşey beklememek lazım cihazdan çünkü bayaaa bi ısındı hoparlör kısmı. belki xiaomi airla karsılastırılabilir bu cihaz onun dısında pek muadilide yok. mi book proyla karsılastırsak büyük kalır o da. yanında yani bu kadar ince küçük cihazda ancak bu kadar arkadaşlar. kendimiz thermal iyileştirmeler yaparsak altına fandır oda sıcaklıgıdır o durumda tam kapasite verir ekran kartı.
    Servisten gelmiş cihaz. Öğrendiğim kadarıyla onarım yapıldı denmiş. Yarın gidip bakacağım. Ve cihaz için değişim veya iade hakkım var sonuçta eğer olmamışsa

• quote:

Orijinalden alıntı: egecano

Servisten gelmiş cihaz. Öğrendiğim kadarıyla onarım yapıldı denmiş. Yarın gidip bakacağım. Ve cihaz için değişim veya iade hakkım var sonuçta eğer olmamışsa

cihazın nesi bozuktu sizin?
    Oyunlarda fps düşüyordu hangi ayarda olursa olsun. Yarın öğreneceğim ne değişmiş ne olmuş servis cihazı onardıklarını raporlarına yazmışlar tam bilgim yok. Ben iade veya değişim istedim. Normalde yasal olarak yapmak zorundalar diye biliyorum eğer bir arızası varsa.

malesef termal limitden oluyor onların hepsi, kesinlikle satılmadan önce bu tip şeylerin tüketiciye bildirilmesi gerekir. neyse umarım birdahaki biosda 75e kdr cıkartırlar ztn ordan daha fazlada kartın cıkacagını zannetmiyorum dikkat edersek.
  • çok yararlı konu tamda şu bahsettiğimiz asuslar gibi bi notebook almayı planlıyordum. mağazada gördüm baya hoşuma gitmişti. çok acelem yok o yüzden 256gb ssd full hd kaliteli ekranlı bir modeli 3000 civarına bulana kadar beklemeyi düşünüyorum. ama bir sorum olacak bu kombinasyonda bir cihaz mühendislik programlarında(autocad catia solidworks vb) sıkıntı yaşatmaz değil mi?

pc yi aldım hocam. Rapor şöyle diyor : Recovery edildi.Kapsamlı hp donanım testi ( UEFI) yapıldı. Arıza tanımına istinaden ve genel kontrolleri yapıldı, sorun görülmedi. Yapılan testlerde ürünün özellikleri ile uyumlu performans gösterdiği tespit edilmiştir. Tutanak zamanı : 20/11/2017 .Kısacası üründe donanımsal arıza görülmediğinden değişim veya iade yapılmadı. Şimdi şunu soracağım : Biosu nereden güncelliyoruz ?
  • theonur07 T kullanıcısına yanıt
    turkiyede o fiyatlar imkansız ama mi book pronun 8250ulu modeli 3200e dusmustu gearbestde onu tavsiye edebilirim. makine mühendisiyim bu arada. Açıkçası dizayn inanılmaz ayrıntılı değilse problemsiz performanslı çalışacağını düşünüyorum bu tip programların. mx150nin büyük katkısı olur:D throttle yapma ihtimalide yok çünkü sürekli yükde calısmicak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektroman91 -- 27 Kasım 2017; 0:27:42 >
    https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-envy-13-ad100-laptop-pc/16851062

verdiğim linkde bios sekmesinde güncellemesi var onu indirip yapabilirsiniz. Bios güncellemesi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden baslatın tam baslarken esc e basın sürekli, bir liste cıkıcak recovery, test, bios vs secimleri olucak. F10 a basıp biosa girin orda bir performansla ilgili yeni bir ayar geldi onu performansa getirin öyle 72 dereceye cıkıyo sanırım termal limit çünkü ilk yükledikten sora baktıgımda 68di yine biosu kurcalayıp o ayarı yapınca yükseldi. aslında çok iyi anlayan biri sınırsızda yaparda işte cihazı yabancıların tabiriyle brick yapma riski var:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektroman91 -- 27 Kasım 2017; 0:33:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elektroman91

turkiyede o fiyatlar imkansız ama mi book pronun 8250ulu modeli 3200e dusmustu gearbestde onu tavsiye edebilirim. makine mühendisiyim bu arada. Açıkçası dizayn inanılmaz ayrıntılı değilse problemsiz performanslı çalışacağını düşünüyorum bu tip programların. mx150nin büyük katkısı olur:D throttle yapma ihtimalide yok çünkü sürekli yükde calısmicak.

xiaomi almam garanti işi ve ikinci elde sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum. asus un istediğim özellikleriyle ebrarbilgisayarda buldum 3300tl yehttps://www.ebrarbilgisayar.com/asus-s510un-br128-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-2gb-mx150-156-freedos-pmu358511

ben mesela bunu alsam sonradan 1tb hdd takabilir miyim ki? yoksa taşınabilir disk mi taşımam gerekecek?

çok ince bir cihaz ve hddsi yok takamazsınız çok büyük ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektroman91

çok ince bir cihaz ve hddsi yok takamazsınız çok büyük ihtimal.

ama aynı cihazın başka bi modelinde 1tbhdd+128gb ssd var. kasa aynı kasa.http://www.vatanbilgisayar.com/asus-s510un-core-i7-8550u-1-8ghz-16gb-ram-1tb-128gb-ssd-mx150-2gb-15-6-w10.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber#urun-ozellikleri

Büyük ihtimalle yer vardir diye düsünüyorum.

Senin verdigin linkte Full HD demis diger bütün magazalarda HD diye geciyor kesin Full HD degildir bu simdi
    S510UN-BR128 diye arat internette
  • delisakir6 kullanıcısına yanıt
    şuanda bu mesajı gördükten sonra linke tekrar tıkladım full hd den hd ye çevirmişler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.