Şimdi Ara

8. Nesil İşlemcili ve mx150'li Laptop (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
11
Favori
57.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gayet iyi hocam, HDD'den ses geliyor fakat rahatsız edici düzeyde değil. Oyun performansı olarak World of Warcraft'te tüm ayarları fullleyerek 30-40 FPS aldım 1080p de. Tüm ayarların full olması da taktir edersiniz ki abartı Medium ayarlarda 1080p de 100 FPS alıyorum. Klavye aydınlatması çok hoş bu arada, söylemeden geçemeyeceğim. Daha detaylı incelemeye fırsatım olmadı henüz açıkçası. Şimdilik bu kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • scorpion64_120 S kullanıcısına yanıt
    Bende hdd'de (normalin dışında)ses de gelmiyor, gayet memnunum. Touchpad'i beğenmedim demiştim, yazılımını yükleyince daha iyi duruma geldi.
    GTA 5 ininyor bir aksilik çıkmazsa bu gece GTAA 5 performansını yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haldigo

Gayet iyi hocam, HDD'den ses geliyor fakat rahatsız edici düzeyde değil. Oyun performansı olarak World of Warcraft'te tüm ayarları fullleyerek 30-40 FPS aldım 1080p de. Tüm ayarların full olması da taktir edersiniz ki abartı Medium ayarlarda 1080p de 100 FPS alıyorum. Klavye aydınlatması çok hoş bu arada, söylemeden geçemeyeceğim. Daha detaylı incelemeye fırsatım olmadı henüz açıkçası. Şimdilik bu kadar.

Klavye aydınlatması mı var hocam? Tüm yazılımları yükledim sanıyordum, nasıl açıyoruz? Sadece num lock, caps lock ve power tuşunun yanında led var.
  • Orlando DeJoseph kullanıcısına yanıt
    Görünce çok seveceksin

FN + Space tuşu açıp kapatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: haldigo

Görünce çok seveceksin

FN + Space tuşu açıp kapatıyor.

Güzelmiş, beğendim. Eski laptopumda da vardı ortam ışığına duyarlı açılıp kapanıyordu, o daha hoştu ama olsun
  • ironic kullanıcısına yanıt
    Merhaba Arkadaşlar

Foruma giriş yapamadım birtürlü.Faceden giriş yaparken böyle sorun çıkıyor bazen..ironic @ özelden mesaj göndermiş ama onu bile açmıyor.Okuyamadım...

Lenovoyı aldım ve geri iade ettim.Şimdi hikayeyi kısaca anlatayım.

Laptop gelmeden DVD ile yüklemede sorun çıkar diye gittim mediamarkttan 16 gb bellek aldım.Başka bir şubesinde önceden lenovoyla internetten youtubeye bakmıştım orada hafif sarımtıraklık gözüme çarpmıştı.Burada interneti açamadım

Neyse kargo geldi baktım disk cızırtısı,fan sesi vs hiç birşey yok.Kapalı kutu temiz geldi.Bilgisayar firmasına teşekkür ederim.Flash belleği taktım fn+f2 tuşuyla biosa girmek için bastım direkt win 10 kurulumu çıktı.ileri ileri dedim sonda 2 disk seçeneği çıkıyor.2 sinede kurulamaz vs diyor.Neyse 2 sinden biri siliniyormuş.Üsttekini sildim.Diğerine kurulumuna izin verdi.İleri deyip kurdum.

Nette gezinirken sayfayı açtığınızda sayfa bembeyaz onda sorun yok ancak fotoğraflarda sarımtıraklık var.Basit bir örnek vereyim.Vatan Bilgisayardaki şu gri MSI in rengi Mağazada ne tonda gördüysem Toshiba da ve Cep telefonundaki tonla aynı.Ama Lenovo bu rengi biraz sarımtırak renkte gösteriyor.Siyah renk bile hafif sarımtırak.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-pl62-core-i5-7300hq-2-5ghz-8gb-1tb-128-gb-ssd-15-6-mx150-2gb-w10.html

Renk ayarlarıyla Parlakılıkla vs düzeltmeye uğraştım belki ben beceremedim ama düzeltemedim.Hafif bir sarımtıraklık var.Alan arkadaşlar yukarıda dediğim linke bi baksın yanlız benimki mi fotoyu sarımtırak gösteriyor yoksa sizde de öyle mi ?

Bilgisayarın tasarımı duruşu,hafifliği çok hoşuma gitti. Sessiz güzel bilgisayardı ancak anlattığım sorunlar yüzünden istemeye istemeye geri iade ettim.

Sesi ve görüntüsü iyi olan Laptop varsa önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

• gökmen333 kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, sarımtıraklık benim dikkatimi çekmemişti. Bu arada ÖM'yi okuyamamışsınız aşağıya copy-paste yaptım (gerçi halletmişsiniz kurulumu) :

Konuyu farklı şekilde meşgul etmemek adına ÖM atıyorum. Öncelikle doğru şekilde DVD'yi yazdırdığınıza emin olmak adına DVD'nin içine baktınız mı? Yani içerik olarak aşağıdaki dosyalar görünüyor mu? 
    https://i.hizliresim.com/OoyEp4.png

Ankaradaysanız yardımcı olmaya çalışırım.

Sıcak fırsatlarda konusu açılmış Asus'un LİNK modeli iyi duruyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironic -- 21 Şubat 2018; 20:13:44 >

GTA 5 testi yaptım. Very High ayarlar 1080p, avg 40 fps aldım. Masaüstümde gtx750'ti var, 1030'a denk deniyor. Mx150'nin ikisinden de iyi olduğunu rahat rahat söyleyebilirim. Tabi bendeki 4 gb versiyonu,2 gb olanı farklı mıdır bilmiyorum.

Isınma sorunu sıfır, zalman zm2000 soğutucu ile kullanıyorum. 45 dakika gta5 oynadım. gpu max 67 avg 61 derece. İşlemci max 52 görmüş, avg 40'larda idi. Çok güzel cihaz çok, ısınma sorunundan çok çektim zamanında o yüzden mükemmel geldi bu değerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orlando DeJoseph -- 21 Şubat 2018; 20:54:40 >
  • haldigo kullanıcısına yanıt
    FN + Space klavye aydınlatmasını çalıştırıyor fakat, f tuşları ile fn kombinasyonları çalışmıyor. Alt ile çalışıyor. Mesela alt+f3 yapınca ses açılıyor. Şimdi bunu çözmeye çalışacağım.
  • ironic kullanıcısına yanıt
    Sağolun Hocam hallettim...Asusun özellikleri iyi..Mağazalarda bulabilirsem ekran kalitesine bakarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökmen333

Merhaba Arkadaşlar

Foruma giriş yapamadım birtürlü.Faceden giriş yaparken böyle sorun çıkıyor bazen..ironic @ özelden mesaj göndermiş ama onu bile açmıyor.Okuyamadım...

Lenovoyı aldım ve geri iade ettim.Şimdi hikayeyi kısaca anlatayım.

Laptop gelmeden DVD ile yüklemede sorun çıkar diye gittim mediamarkttan 16 gb bellek aldım.Başka bir şubesinde önceden lenovoyla internetten youtubeye bakmıştım orada hafif sarımtıraklık gözüme çarpmıştı.Burada interneti açamadım

Neyse kargo geldi baktım disk cızırtısı,fan sesi vs hiç birşey yok.Kapalı kutu temiz geldi.Bilgisayar firmasına teşekkür ederim.Flash belleği taktım fn+f2 tuşuyla biosa girmek için bastım direkt win 10 kurulumu çıktı.ileri ileri dedim sonda 2 disk seçeneği çıkıyor.2 sinede kurulamaz vs diyor.Neyse 2 sinden biri siliniyormuş.Üsttekini sildim.Diğerine kurulumuna izin verdi.İleri deyip kurdum.

Nette gezinirken sayfayı açtığınızda sayfa bembeyaz onda sorun yok ancak fotoğraflarda sarımtıraklık var.Basit bir örnek vereyim.Vatan Bilgisayardaki şu gri MSI in rengi Mağazada ne tonda gördüysem Toshiba da ve Cep telefonundaki tonla aynı.Ama Lenovo bu rengi biraz sarımtırak renkte gösteriyor.Siyah renk bile hafif sarımtırak.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-pl62-core-i5-7300hq-2-5ghz-8gb-1tb-128-gb-ssd-15-6-mx150-2gb-w10.html

Renk ayarlarıyla Parlakılıkla vs düzeltmeye uğraştım belki ben beceremedim ama düzeltemedim.Hafif bir sarımtıraklık var.Alan arkadaşlar yukarıda dediğim linke bi baksın yanlız benimki mi fotoyu sarımtırak gösteriyor yoksa sizde de öyle mi ?

Bilgisayarın tasarımı duruşu,hafifliği çok hoşuma gitti. Sessiz güzel bilgisayardı ancak anlattığım sorunlar yüzünden istemeye istemeye geri iade ettim.

Sesi ve görüntüsü iyi olan Laptop varsa önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

hocam öncelikle geçmiş olsun,ips panellerin genel sorunudur beyaz tam beyaz değildir,ama ips panellerin'de kalite'li olanları var,ses olayını geçiyorum basit bir speakers bile laptop'ların speakers'ından çok daha kaliteli ses verir,hemde ufacık boyutları var,yani ses için 3-4 bin tl bilgisayar aramak bana mantıklı gelmiyor,50-100 tl'ye ses'i 10 a katlayacak hoparlörler var,

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-rog-fx503vd-dm104-i5-7300hq-8gb-1tb-4gb-gtx1050-vga-156-do-P233337177

bu bilgisayar'ın 2 kasa versiyonlusu var bu kasada'ki ekran ips 1000 usd civarı en iyi ekrana sahip,renkler müthiş,parlaklık çok iyi seviyede teknosa'da yanında duran hangi laptop varsa ekranını kalite olarak ikiye katladı,incele istersen..

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Sağolun Hocam. O modelede bakarım..
  • https://www.ebrarbilgisayar.com/hp-15-ck004nt-2qh30ea-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-2gb-mx150-156-freedos-pmu359164

Bu model hakkında bilgisi olan var mı? Xiaomi notebook pro istiyordum ama taksitli almam gerektiği için farklı alternatifler arıyorum. Bu ayarda başka alternatiflere de açığım.

• selamlar. arkadaşlar bende IP520 İ5-8250 olan modelden sipariş verdim dün gece. Merakla bekliyorum. Bu arada dvd rom yerine ssd takanınız oldu mu?
    Merhaba ,verdiğiniz linkten bende bu bilgisayarı almayı düşünüyorumda 1-2 birşey sormak istedim .Lenovo Türkye garantilidir diyor, bu garanti vatandan teknosadan alınan laptopların garantisi ile aynı mı yoksa bir fark varmıdır? Birde fredos işletim sistemi diyor.Anladığım kadarıyla windows yüklemek gerekiyor.Drverları bulmakmı gerekiyor tek tek yoksa kolay bir yolu varmı.Bilgisayarcıya versem direk onalar yüklermi.Format attırmaktan bir farkı varmı bu işin?
  • Musbab kullanıcısına yanıt
    Garanti belgesi gibi bir şey çıkmadı kutunun içinden, faturayı saklıyorum. Üstte bir link paylaştım(Lenovo'nun sitesi) , format atıp tüm driverlari ordan kuruyorsunuz.

Şimdiden hayırlı olsun hocam.

SSD takma işlemi hangi koşullarda garanti kapsamından çıkmıyor henüz teyit edemediğim için takmadım. Ilerleyen zamanlarda düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Cevap için teşekkür ederim.Herhalde bir problem olmaz garantide.Win 10 da driverları otomatik yüklemedi mi? Öyle oluyor diye duymuştum.Birde cd yazıcısı varmı laptopun.Yordum sorularımla sizide ama kusura bakmayın

• Musbab kullanıcısına yanıt
    İdarelik bir şekilde driverlar yükleniyor ama daha iyi performans için driver kurmak şart. Mesela touchpad çok daha iyi oldu driver kurduktan sonra

Verdim bakalım bende siparişi .İnşallah seninki gibi sessiz çalışan gelir banada.Biraz acele ile aldım ama pişman olmam umarım.Pek anladığım işler değildir bilgisayar fln bir şekilde halledicez artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musbab -- 25 Şubat 2018; 20:50:28 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.