Şimdi Ara

8 mbps sınırsız internet 19.90 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
15
Favori
18.069
Tıklama
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 ay
  • Cevaplayan Üyeler 66
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 59 dakika
  • Favoriye Eklediklerim 15
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dj.trust.06 (28 mesaj) 07ENGİNEER (17 mesaj) aksinaletinsan (14 mesaj) glory34 (14 mesaj) erturkmen (12 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (60 mesaj) Mobil (84 mesaj) Mini (72 mesaj) (14 mesaj) (30 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Giriş

• Hocam attığın entryde herhangi bir THH kararı yok, hatta THH başvurusu bile yok. Şirket kullanıcıyı korkutmuş alengirli sözlerle, kullanıcı da haklarını bildiği halde bu uzun paragrafları okurken ne dediğini bile anlamayıp vazgeçmiş gibi duruyor.

Bakın kendi davamı atıyorum. Türk Telekoml'dan Türknet'e geçtim. 250 lira "verilen indirimlerin geri iadesi" diye bir ücret çıkardılar. Cayma bedeli diye bir şey zaten yok. Kalan ayların faturası ile kullandığın ayların indirimi kıyaslanır tüketici yararına olan yansıtılır. Yerimden bile kalkmadan online olarak THH'ye başvurdum. Dilekçe ve karar aşağıda.

Görüldüğü üzere cayma bedelinden değil indirimlerin yansıtılmasından şikayetçi oluyorum. Hatta bu süreçte evime ilamsız icra tebligatı bile gönderdi Türk Telekom. Aklınca beni tehdit ediyor. Sanıyor ki anadilinde okuduğunu anlayamayan, haklarını bilmeyen, kanunları okuyunca "burada ne yazıyor" diye fikir üretemeyen Türk kullanıcıyım. Çatır çatır aldım hakkımı. 1 kuruş da ödemedim. Yasa açık ve net. YASA AÇIK ve NET.

Cayma değil indirimleri istiyorlarmış diye bir şey türedi şimdi de. Cayma bedeli ağız alışkanlığı ve kolay kullanım ifadesi sadece. Çıkan ücret ya o ana kadar kullanılan indirimler ya da kalan faturaların peşinen ödenmesi ücretidir.

Abimin başına geldi, arkadaşımdan duydum, bakın şurada biri müşteri hizmetlerine sormuş gibi şeyler hepsi. Belge çıkarın koyun ortaya, görelim belgeyi. Bakın ben belge ile konuşuyorum. Söz uçar yazı kalır. Gerekçe ve karar açıkça belli. Ben indirim isteyemez diye başvurmuşum zira hiçbir ad altında ücret isteyemez diyor yasa. Adına cayma bedeli, indirim, kampanya ne derse desinler. Tek istisna "cihaz" ya da "kurulum ücreti" gibi ücretlerdir. Onu da zaten yine aynı kesme iteliyorlar. Eve gelip modemi fişe takması için 250 lira kurulum ücreti ödeyen kamillere az bile. 2500 lira olsun.

Güzel arkadaşım firmayı kötuluyorsun sonra Vodafone net nasıl diyorsun.

Sorunsuz firma hangisi diyorsun. Bak sana benim bildiğim firmaları sayayım.

Gibirnet, turknet, pelicelll, netgalaksi, fixnet, İnternet kutusu, şok net, fibimnet, Milleni.

Bunların hangisine gidersen git Türk Telekom altyapısını kullanır. Bazıları Superonline da kullanır.

Eğer senin bulunduğun yerde altyapin, adsl bakır kabloların eskidir TT sallamazsa kopmalarin kesintilerin çok olur. Ama bu bulunduğun yerle alakalıdır.

Türk net de dahil olmak üzere hiçbirinin kendi altyapısı yok. (Turknetin bazı yerlerinde kendi altyapısı var ama çoğu yerde yok)

Diyelim ki birine gittin sorun oldu ne sorunu olabilir genelde altyapı sorunu olur bu da TT den kaynaklanir yani hangi firmaya gidersen git bu sorun illaki olacaktır

Burada senin fatura ödediğin firma sorunu TT ye bildirir TT de yapar yada yapmaz.

Bugün turknet e bile direk arayıp sorun bildiremiyorsun. Yaziyon destek açıyon bekliyon.

Haa burada fatura ödediğin firma sorunlarda sana daha çok yardımcı olur onu bilemem. Ben mesela netgalaksi kullanıyordum firmanın adını duymayabilirsin ama destek konusunda yardımcı oluyorlardı.

Şikayet var yorumlarından bahsediyorsun doğrudur her firmanin şikayeti var. Yaz oraya yukarıda saydığım firmaları hepsinin benzer şikayetleri var.

Şimdi burada 2022 yılında sınırsız internete 20lira veriyoruz. Sigara parası bile değil. Ne olabilir düşünelim. Firma batıp dükkanı kapatip gitmezler se sen 20lira internetin olacak.

Eğer kesinti olduğunda sorun bildiririm beklerim diyorsan bu neti al. Nolacak 20lira veriyorum bu kadar olur dersin.

Ama yok ben sorunu bildiririm hemen yapılsin diyorsan o zaman yapacak birşey yok TT ye yonlenmeni tavsiye ederim. Kaldı ki Superonline da bile sorun yaşamış sin. Bu devirde çoğu firmalar saç baş yolduruyor maalesef.

Eger yılın yarısi başka yerde isen nakille fln uğraşma 2yerede aynı neti bağla :) evde olmadigin yerede kamera bağlarsin alarm olur ne güzel ayda 20lira ya güvenlik.

Annemlerin bahçesi var mesela yazın hafta bir fln gideriz. Eğer orda altyapı olsa hiç düşünmez alırdım. Otomatik sulama vs. Süper olurdu.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.

Not: firma personeli vs. Değilim bende en ucuz net diye bu firmaya geçtim. Önceden en ucuz netgalaksi diye onu kullanıyordum.

• 2022 yılı 8mbps hıza para vermek skandal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicksizayı -- 3 Ocak 2022; 23:48:42 >
  • firmanın diğer paketlerininde fiyatları uygun

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jest_89 -- 4 Ocak 2022; 0:28:8 >
  • nicksizayı kullanıcısına yanıt

Bu pahalilikta 20 liraya para demek daha büyük skandal :)

• bi kaç ay sonra adamlar pılı pırtı toplayıp gidecekmiş gibi bir izlenim aldım
  • Fiyattan, hızdan ziyade firmanın sorunlu olması ve 24 ay taahhüt olması asıl eleştirilecek konu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SarıBıyık87 -- 4 Ocak 2022; 5:42:48 >
  • Netgalasi gibi 3 ay sonra fiyatı katlar, taahhüt verdiğiniz le kalırsınız. Yoksa 20tl bedava.
  • Aksine 24 ay taahhüt vermek daha avantajı, çünkü 2 sene boyunca 20 liradan bir kuruş fazlasını alamamaları demek olur. 2 sene sonra 20 liraya ciklet alınamayacaktır.
  • Hız yüksek paket olsa haklısınız da 8 mbps i her türlü verirler zaten.

• 24 ay taahhüt süresince, ücret artışı yapabiliyor mu firma?

• Müşteri hizmetleri sıkıntılı olduğuna dair yorumlar bolca. Temkinli olmakta fayda var. Ucuz etin yahnisi muhabbeti
  • Sorunlu firma sakin ola , kopma cok yasaniyor
  • 8 mbps sınırsız internet 19.90 tl

Sitesi bile hatalarla dolu,

• Alan oldu mu fiyat çok cazip
  • ByRemake kullanıcısına yanıt

Sitesiyle işimiz yok hizmeti düzgün olsuna da

• Kopma yaşanıyor diyorsunuz tamam ancak Türk Telekom alt yapısını kullanmıyor mu yani?

Yani kopma ne demek onu anlamadım? Kendi altyapısını kullanır o zaman anlarım, sorunlu alt yapı ama TT altyapısı ile kopma neden yaşanıyor ki? Birisi bunu açıklayabilir mi?

• Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt
    Ben açıklayayım .bu tür alt operatörler hizmeti telekomdan alıyorlar evet,ancak Telekom kendi müşterilerine verdiği aynı hizmeti, bu alt operatör müşterilerine dolaylı olarak vermiyor..,misal 2 gündür alt operatörlerde bir problem var,internet kopuyor bazı sayfalara girilmiyor,bu forum da dahil.. ancak Telekomun kendi müşterilerinde böyle bir sorun yok..yani bunun gibi problemler oluyor işte ve telekoma da kimse bunların hesabını sormuyor, kendilerinin dokunulmazlığı olduğundan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 4 Ocak 2022; 21:22:15 >
  • Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt

Netgalaksi kullanıyorum, bazen kendi sistemleri kaynaklı internet kesintileri oldu, çoğu çabuk düzeldi.

Sonuçta bizim internet hızını, güvenli interneti filan netgalaksi ayarlıyor, bir arıza durumunda direkt etkileniyorum.

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.