Şimdi Ara

8 Mbps'e kadar Limitsiz 39 tl yanıyorr (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
755
Cevap
30
Favori
69.798
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynen İnternet hızında sana katılıyorum cocuklar için ideal ama birdr sorunsuz yürüse işlemler türktelekom port bıraktım diyor ama yalan halen ugraştıryoruz bakalım ne olacak firma ile alakalı oldugunu düşünmüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu foruma artık girmek istemiyorum.

Arkadaş size 4 mbps yetmiyor olabilir.

100 mbps ye ihtiyacınız olabilir. Lafım yok.

Ama bu tarz tarifelerin de olması gerekir.

4mbps yeterli olacak eve 100 mbps bağlatıp ayda 100 tl ödeme zorunda bıraktırmak mı daha iyi?

Herkes film izlemiyor, oyun oynamıyor, dosya indirmiyor.

Ülkemizde internet pahalı. Bunu sorumlularına iletin. Donanımhaber sıcak fırsatlar konularında internet fiyatı çok eleştirilmiş fiyatları indirelim demez o sorumlular. Özellikle telekomdan port kiralayıp satan firmaların bu konuda yapabileceği hiç bir şey yok. Al-sat mantığı ile işliyor süreçleri.

Bu arada netgalaksi ile 6-7 aylık olumsuz bir aboneliğim oldu ve memnun kalmadım. Suçu altyapıya attılar. şu an aynı altyapı ile başka firmadan hizmet alıyorum ve memnunum. Netgalaksiden memnun kalan vardır lafım yok. Bunu kimseyi savunmadığımı belirtmek istediğim için yazdım.

• Sonunda bağlandı 4mbit ping 30 arkadaşlar

Herkese kolay gelsin
    İlk faturada tam ay alıyorlarmış

Tüketici heyetinden tahsil edersiniz
    Selamlar

• Bina içi kurulum hizmeti kaç lira ?

• aerdalg kullanıcısına yanıt
    Kesim tarihi ne zaman?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her ay sonuymuş

Bina kurulumu 60 tl aldılar ilk faturaya yansıyacak

• interneti habersiz kestiler hat yok bildirimi yaptım 1 gün sonra aradılar kotanız dolmuş onun için kesilmiş dediler
    100 GB kota 15 günde 8 bağlantı ile ne çabuk bitti, sayaç göstergleride yok tüketim yüzde 70 e ulaştı, ve kota doldu nedeniyle hattınız durduruldu uyarısıda yok, işyerimdeyim ve tek çalışıyorum benden başka kullanan yok burda hile yapıyorlar, ara ara hat koptu geldi uyarısıda gösteriyordu bilgisayarda

ben önceki başka firmada iken 16 hızında bağlantı kullanıyordum aylık 60 veya 70 GB anca sarfiyat oluyordu, kimi kandırıyorsunuz, hile yapıyorsunuz, ayın yarısını internetsiz geçiriyorum,

• Upload 1 hızdan fazlasını bize vermiyorlar
    oysa zengin para babalarının oturduğu yaşadığı yerlerde aynı paraya 6. 8. 10 hızında upload var
    bu nedenle 1. sınıf 2. sınıf vatandaş köle hayvan muamelesi ögrüyoruz
    eşitlik yok adalet yok
    su elektirik nasılki herkese aynı ise internetde aynı olmalı
    düşük fiyat oalacaksa fakir semtlere olamlı

• Kole hayvan vs sert sozler ama zengin ile fakir semtlerde elbette altyapi farkliliklari olacak, isim vermek istemiyorum ama x semtteki adama 4 mbit interneti 30 liraya satarsin kabullenir ama nisantasi veya suadiyedeki adama sen bu hizlari teklif dahi edemezsin

Ayni statuyu istiyorsan elbette cebinde paran olacak, 100 lirayi (minimum) verebileceksin ki sen de o altyapi hizmetini alabil diye yatirim yapilsin

3 kurusa 5 kofte yok malesef

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    100 lira zaten okuma indirme 16 hızındaki 1 mbps upload yani yükleme yani youtube facebook instagrama videonuzu atma
    hayvanız biz köleyiz kast sistemi var Hindu gibiyiz resmen orada yoktur bu varsa yazsınlar,

aylık geliri 30 bin 100 bin lira olabilenler içinde lüx semtlerde bu paraya 150 mbps indirme okuma 8, 10 ,15 mbps yükleme hızı alıyor adı fiber vdsl kablonet

nerde adalet nerde fırsa eşitliği şimdiye kadar sineye çektik ama artk yok virüs salgını nedeniyle her iş internete bindi öyle ise zengin fakir herkese eşit hız yükleme indirme vermek zorundasın vermiyosan gidersin,

tamam fiber vdsl kablonet neyse birini geçirsinler alalım 1 üzerindeki yükleme hızını verelim gereken fazla parasını ama yok yok
    neden çünkü hayvanız biz insanmıyız.

• Lübnanlı siyoniste Telekomu sattın altyapıyı geliştirip yayacaktı ama yapmıyor yapmaz milleti az hızlı paketlerle kazıklıyor, islam ve türk düşmanıdır, şimdi Dünya fazla hız kullanabilirken ben kullanamıyorum nerede dağ başında çoban çiftlikde değil, şehrin merkezinden sanayi sitesinde 1000 adet dükkan var ve her tarafımız apartman dolu

• aslanoto A kullanıcısına yanıt

Bir konuda haklisin bir konuda haksiz. Sen diyorsun ki, ben indirim, ayni seyi ucuza istemiyorum ki, baska semtlerde ne imkan taniyorlarsa ayni fiyata ben de sahip olmak isterim

burasi hakli oldugun taraf . Ama hakli olmadigin veya anlamadigin detay surasi, sen bulundugun yerde, yuksek gelir grubundaki insanlarin odeyecegi meblagi odemeye razisin belki ama oraya o yatirimi yapmak ve bunu rasyonel hale getirmek icin o yatirimin yapilacagi semtten , bu eylemi mantikli kilacak geri donusu alabilmek lazim

simdi x bir kurulus, bir fiber, bir x teknolojiyi, portu switchi oraya yuksek maliyetlere katlanip getirdiginde, bahsettigin dusuk gelir grubuna ait 100 insandan kac tanesi 100+ TL oder de yatirimi mantikli hale getirir ? Mumkun degil

bu sekilde dusunmen gerekiyor

kablonet 25 indirme, 2 mbps yükleme 29 TL den başlayan paketleri satıyor
    her firmada VDSL 25, 35 indirme 6 mbps yükleme paketleri
    Adsl 8 ve 16 indirme 1 mbps yükleme paketleriyle aynı fiyata satılıyor adresimizde sadece bu hat geçiyor
    hani adalet hani eşitlik, altyapıyı yapamıyorsan yapana bırak
    ama elektirik su gaz aynı niye bu çelişki

3 dakikalık videoyu youtuba atmak için geceden sabahlara kadar beklemekden sağlığımız bozuldu fazlası günlerce sürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 19 Aralık 2020; 16:14:0 >
  • Arkadaşlar, herkes yurtdışı örnekleri vermiş. Maalesef altyapıya yatırım yapılmayan bir ülkedeyiz bu bir gerçek. En basitinden akrabamızın Edirne Enez ilçesinde yazlığı var, çocuğun dersleri için internet istedi. Kendisinin yazlığında altyapı yok. Yolun karşısındaki komşularında ise altyapı var. Ama nasıl altyapı? Yazlığın 100 metre arkasında bir telefon direği, çevre yazlıklardan izin alıp türlü ricayla en az 150 metre kablo çekeceğiz. Komşunun yazlığına cam önüne güçlü bir kablosuz modem koyacağız. Karşıda evi tam olarak gören bir yere, duvara Wi-Fi Repeater kuracağız ki bunların arası da 20-25 metre. Yazlığa internet getirdik. 7 mbit'e kadar, her şey sorunsuz kuruldu ise 3-4 mbit ancak alınacak, kışın kar yağdı mı 0,5 mbit-2 mbit arasında dalgalanacak. En yakın santral 3.5 kilometre.

Fixnet Keşan ile konuştuk, normal ADSL hiç bağlatmayın dediler. Türk telekom'un o mahalleye altyapı getirme niyeti yokmuş. Orada sürekli kalanların isteği üzerine milyon liralara varan bir altyapı kurup uydu internet hizmeti getirmişler. Sistem stabil ama başlangıç masrafları biraz fazla, akrabam senede 3-4 ay kalınacak bir yer için değmeyeceğini düşünüp vazgeçti.

Ülkemiz için internet hizmetleri pahalı kabul ediyorum. Ki bu netspeed, turknet, millenicom vs. gibi aracı firmalar olmasa şu an 16 megabite kadar interneti 200 liradan aşağı alamazdık. Hız düşük olabilir ancak temel işlemler için yeterli gelecektir, bilgisayarda download da düşünürseniz gece 2-8 arasında hız altyapınıza göre en yüksek hızda olacaktır.

Savunduğum düşünülmesin 12 sene öncesinin hızı bu ancak herkes de sitelerde, altyapının muhteşem olduğu bölgelerde yaşamıyor maalesef... Keşke altyapı düzeltilse de herkes teknoloji çağının getirdiği yüksek hızlara kavuşsa. Saygılar

• Elektirik gaz su altyapısı için kazılan her yere fiber interneti veya kablonet hattından birini beraberinde eklemesini şart koşacaksın bunları birleştireceksin
    bir yere elektirik su çekiliyosa orada internetin ihtiyaç olmaması mümkün değil

ülkenin sanayi sitelerine şart sanayi böyle gelişir,

yoksa ev sitelere vermiş süper hızlı internetleri, 4 8K pislik videoları bol bol izleyip çılgın partiler yapsınlar diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 19 Aralık 2020; 16:39:51 >
  • Altyapiyi goturmemek teknik bir yetersizlik degil, tamamen o yapilan yatirimin geri donusu ile ilgili

Cunku siz yuksek kapasite kaldiracak bir tesisati sifirdan doseyeceksiniz, sonra bunu oradaki o hizi alacaklardan kazanacaginiz para ile kapatacaksiniz

Ama orada musteri potansiyeli yoksa. Yahut insan sayisi olarak olsa da satin alma gucu olarak yoksa . O zaman haliyle o yatirimi oraya yapmazsiniz

Bu zengin fakirden ziyade mantik ile ilgili, sehir disinda cok luks bir 3 mustakil evli site dusunun. Ama sehirden kopuk ve hepi topu 15 insanin yasadigi. Belediye oraya otobus koyar mi mesela ?

Bu yuzden gelir grubu dusuk yerlerde mevcut bakir hatlarla ne verilebiliyorsa idare edin demekteler. Mesela superonline da kendi sebekesini kurmaya basladiginda sadece sitelere yonelmisti, zengin semtler bile onu kurtarmayacakti o gunun sartlarinda , birim alanda cok fazla insanin yasamasi lazimdi o yatirimi yapmasi icin

Olayi bireysel degil maddi olarak ekonomi olarak dusunun biraz

• ADSL eski hatlar sökülüp atılacak yerine fiber veya kablonet konacak değişecek bu devlet politikası olmalı, mevcut aboneler zaten fatura ödemeye devam ediyor gelir geliyor ama sesini çıkarmayan millet sömürülüyor, herkez bu konuyu yazsın her ortamda şu VDSL fiber kabloneti yaysınlar 15 yıldır bir ilerleme yok

• aslanoto A kullanıcısına yanıt

Buna sahsen katilmiyorum. Bolge bolge ele alinmasi normal. Bu dediginin yapilmasinin makro sonucu su sekilde olur , rakamlari salliyorum

100 birimlik bir yatirim yapar o sirket, ama soz gelimi senin oradan bunun 20 sini geri alabilir. Ama o masrafi da yapmistir artik, bu sefer o bolgelerle alakasi olmayan kisilerin faturasina ek gelir kapatmak icin

bu yuzden hizmet altyapisi goturulen yerin yapilan yatirimi finanse edecek olmasi lazim

• Bu arada "kablonet 25 indirme, 2 mbps yükleme 29 TL den başlayan paketleri satıyor"

Denmis ... bunun bir linki var mi ? Ben bilmiyorum 30 liraya internet kablonette

böyle ülke gelişmez, sanayi gelişmez,
    ben ilk videomu attığımda 10 yıl önceydi ve kota 1 10 dakikalık videoda tükenmişti 4Gb ile başlandı,
    bir ay bekledim internetin devamı için, kim uğraşır böyle olursa, bin dükkanlı sanayide kimse sosyap paylaşım yapamıyor,
    şehirde sosyal paylaşım whatsapp kullanımı yok denecek seviyede, adamlar kapalı dükkan kapısını döverek sormayı tercih ediyor,
    dükkan dükkan geziyor virüs salgını varken, nedenini iyi anladım yeterli interneti yok olsa alacak kullanacak iyi para verip aldığın internetle yükleme yapamıyorsun

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.