Şimdi Ara

8 KG çamaşır makinesi tavsiyesi lütfen... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
22.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrahsnr

bosch ve simensin 8 kg.lık modellerinde sıvı deterjan aparatı var ama bildfiğim kadarıyla sadece anayıkama gözünde...

ben bosch idos kullanıyırum. 2 adet sıvı deterjan (tercihe göre 1i deterjan diğeri yumuşatıcı da olabilir) tankı var. ayrıca da toz deterjan koymak için bölmesi de var.

ancak şu da var. bikaç yorumda okudum sanırım. bu sıvı deterjan aparatı da olsa, gecikmeli programlarda bir miktar kaçırma yapıyıormuş...eğer sıvı deterjan kullanma alışkanlığınız varsa ve düşünüyorsanız, idos.ları bir inceleyin derim.

Bugün Mediamarkt'a gidip bana tavsiye edilen SIEMENS WM serisi 8kg makineyi inceleme fırsatım oldu. Aynı zamanda Profilo CM1000etr miydi neydi o cihazı da inceledim.

İşin ilginç yanı "fiziksel olarak" SIEMENS ile PROFILO neredeyse tamamen aynı. Deterjan gözleri bire bir aynı. Program düğmelerindeki fonksiyonlar, geri kalan diğer 8 düğme fonksiyon olarak tamamen aynı. Sanırım sadece motor kalitesinde ve dahilde göremediğimiz bazı parçalarda farklılıklar var.

SIVI DETERJAN için deterjan gözüne koydukları mavi renkli aparatlara da baktım. Vallahi ne diyeyim, yalandan bir plastik koyup geçmişler. Siemens WM10S461TR modelinde de Profilo CM1000 modelinde de bire bir aynı mavi plastik aparat var, inip kalkan bir mekanizma. Normalde toz deterjan için tasarlanmış gözün önüne o plastiği (90 derece çevirip) indiriyorsunuz ve yaklaşık 300ml'ye kadar sıvı doldurmak için bir göz haline geliyor.

Yalandan bir mekanizma dedim, çünkü sıvının önüne engel diye koydukları plastik ile deterjan gözü gövdesi arasında 0,5mm kadar boşluk kalıyor. Işığa karşı tuttum, arada ciddi boşluk var. O boşluktan 6-7 dakikada tüm deterjan rahatlıkla akar gider.
  • Demekki en iyi Bosch WAS serisi de alsak, Siemens WM serisi de alsak, Profilo'nun iyi bir cihazını da alsak gecikmeli yıkamada veya ön yıkamada sıvı deterjan kullanamayacağız ben bunu anladım.

Üfffff... Yeniden toz deterjanlara dönmek istemiyoruz. Konsantre sıvı çamaşır deterjanları toz deterjanlara nazaran az yer kaplıyor. İncecik şişeyi çamaşır makinesinin yantarafına sıkıştırabiliyorsun. Gel de 3-4kg'lık toz detejanı koyabilirsen koy oraya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Demekki en iyi Bosch WAS serisi de alsak, Siemens WM serisi de alsak, Profilo'nun iyi bir cihazını da alsak gecikmeli yıkamada veya ön yıkamada sıvı deterjan kullanamayacağız ben bunu anladım.

Üfffff... Yeniden toz deterjanlara dönmek istemiyoruz. Konsantre sıvı çamaşır deterjanları toz deterjanlara nazaran az yer kaplıyor. İncecik şişeyi çamaşır makinesinin yantarafına sıkıştırabiliyorsun. Gel de 3-4kg'lık toz detejanı koyabilirsen koy oraya...
    Ön yıkamalı bir programla sıvı deterjan kullanma şansınız maalesef bu seride yok. Bosch-Siemens'teki ayracın amacı sıvı deterjanı ölçerek kapakla uğraşmadan doldurabilmek.

Yumuşatıcı gözüne benzer ek sıvı deterjan kabı oluyor bazı modellerde. Bunlarda ön yıkama için kazan içine ölçekli kap koyup ana yıkama için olanı da bu aksesuara doldurarak ertelemeli program kullanabilirsiniz. Ariston bir ara bu aksesuarı veriyordu, bir de Arçelik'in üst serilerinde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Ön yıkamalı bir programla sıvı deterjan kullanma şansınız maalesef bu seride yok. Bosch-Siemens'teki ayracın amacı sıvı deterjanı ölçerek kapakla uğraşmadan doldurabilmek.

Yumuşatıcı gözüne benzer ek sıvı deterjan kabı oluyor bazı modellerde. Bunlarda ön yıkama için kazan içine ölçekli kap koyup ana yıkama için olanı da bu aksesuara doldurarak ertelemeli program kullanabilirsiniz. Ariston bir ara bu aksesuarı veriyordu, bir de Arçelik'in üst serilerinde var.

Alıntıları Göster
    Ustam, sıvı deterjan bölmesi daha çok gecikmeli program için gerekliydi.

Bu cihazların maksimum gecikmeli başlatma süresi nedir bilmem ancak bizim şöyle bir ihtiyaç var: Çalışan bayanları düşünün... Sabah evden 8:00'de çıkıyor, öğleden sonra veya akşam 17:30'da geldiğinde çamaşırların hazır halde olmasını istiyor. Yani sabah evden çıkarken çamaşırları atıp programı kurup (yıkama toplam 2 saat sürecekse) öğleden sonra saat 15:30 gibi başlamasını ve 17:30'da bitmiş olmasını istiyor.

Aradan geçen 6-7 saatte o deterjan sıvı bölmesinden yavaş yavaş sızıp kazana ve çamaşırların üstüne dökülür, belki de kurur kalır diye çekiniyoruz.
  • quote:

Bu cihazların maksimum gecikmeli başlatma süresi nedir bilmem ancak bizim şöyle bir ihtiyaç var: Çalışan bayanları düşünün... Sabah evden 8:00'de çıkıyor, öğleden sonra veya akşam 17:30'da geldiğinde çamaşırların hazır halde olmasını istiyor. Yani sabah evden çıkarken çamaşırları atıp programı kurup (yıkama toplam 2 saat sürecekse) öğleden sonra saat 15:30 gibi başlamasını ve 17:30'da bitmiş olmasını istiyor.

Aradan geçen 6-7 saatte o deterjan sıvı bölmesinden yavaş yavaş sızıp kazana ve çamaşırların üstüne dökülür, belki de kurur kalır diye çekiniyoruz.

Alıntıları Göster
    Neyse, yapacak bir şey yok. Mecburen Siemens WM'yi alacağız artık.

Ancak; Bosch veya Siemens'ten sıvı deterjan için güzel bir tasarım beklerdim. O koydukları mavi plastik gerçekten de yalandan olmuş. Çocuk kandırmacası gibi... Bizimkiler genelde Persil sıvı deterjan kullanıyor, kaldı ki Persil gördüğüm kadarıyla Omo sıvı deterjanlara göre daha yoğun gibi... Persil o boşluktan rahat akar, Omo daha kolay akar gider.

Gecikmeli program kullanacaksak toz deterjan almamız şart, ben bunu anladım. Şimdilik yapacak bir şey yok. Koca Mediamarkt mağazasında bir çok makinenin deterjan gözünü inceledim. Lg, Samsung, Electrolux, Siemens falan... Siemens ve Profilo dışında sıvı deterjan bölmesi olan neredeyse hiç makine yoktu.
  • quote:

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi o aparat gecikmeli program için uygun değil.

Ön yıkamasız programlarda makine içine ölçek konarak durum çözülebilir. Ancak gecikmeli ve ön yıkamalı program kullanacaksanız bu cihaz sizin için uygun olmaz.
  • quote:

Dediğiniz gibi o aparat gecikmeli program için uygun değil.

Ön yıkamasız programlarda makine içine ölçek konarak durum çözülebilir. Ancak gecikmeli ve ön yıkamalı program kullanacaksanız bu cihaz sizin için uygun olmaz.

Alıntıları Göster
    idos alın o zaman :) gecikmeli programlarda sorun yaşamazsınız. ama hem gecşkmeli hem ön yıkamalı yapayım derseniz olmaz.... ön yıkamada koydygynuz deterjan akar gider. ama ana gözlerde sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiral33

quote:

Orijinalden alıntı: sahkamaz

merhabalar..
    4 ay sonra evleneceğim beyaz eşyalarımı almadım henüz, çamaşır mak samsung wf1800wpc düşünüyorum.. aslında hiç anlamam ama alabileceğimiz yer samsung ve lg satıyor, samsungdaki seramik rezistans-elmas kazan vs özellikler ilgimi çekti. yardımcı olursanız sevinirim.

Forumda genelde samsung mu lg mi derseniz, Lg nin 8kg ve üzeri makineleri tavsiye ediliyor. Bende Lg 1481 td kullanıyorum.Gayet memnunum.

Alıntıları Göster
    tavsiyeniz için teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahkamaz

tavsiyeniz için teşekkürler..

Alıntıları Göster
    WaLLkHaN1905 hangi beyaz esya Markasi Almanya üretim yapiyormus ? söyle...
    Üstünde Made in Germany yazi yoksa, bunu emin olun kesinlikle baski yerden geliyor. Siemens / Bosch Yunanistan bile var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gurbetci_Almanya

Üstünde Made in Germany yazi yoksa, bunu emin olun kesinlikle baski yerden geliyor. Siemens / Bosch Yunanistan bile var...

Benim çamaşır makinemde ve bulaşık makinemde MADE IN GERMANY yazıyor . Almanya ve Türkiye'yi gördüm ama yunanı hiç duymadım. Senin savunduğun arçelik'in parçalarında MADE IN P.R.C yazıyor .

Nickine gurbetçi_almanya falan yazmışsında gerçekten almancı olduğuna inanasım gelmiyor. ne dersen de herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor
  • quote:

Evet Yunanistan da var, ancak biz önerilerde zaten neyin nerede üretildiğini iyi biliyoruz. Merak ediyorsanız sorabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Evet Yunanistan da var, ancak biz önerilerde zaten neyin nerede üretildiğini iyi biliyoruz. Merak ediyorsanız sorabilirsiniz.

Hocam , ben makine alırken bayiideki arkadaş bana made in Germany yazılarını gösterdi , Türkiye'de yapılanlarda hiçbir ibare yoktu ve arkadaş yazı olmayanların hepsini TR de yapıldığını söyledi . Peki yunanlıların memleketinde hangi ürünleri yapılıyor Bosch'un ? Ben hiç duymadım ve burada okumadım ? Belirtirseniz iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaLLkHaN1905

quote:

quote:

Hocam , ben makine alırken bayiideki arkadaş bana made in Germany yazılarını gösterdi , Türkiye'de yapılanlarda hiçbir ibare yoktu ve arkadaş yazı olmayanların hepsini TR de yapıldığını söyledi . Peki yunanlıların memleketinde hangi ürünleri yapılıyor Bosch'un ? Ben hiç duymadım ve burada okumadım ? Belirtirseniz iyi olur

Alıntıları Göster
    Burada satılan midi fırınlar Yunanistan'da üretiliyor. Onlarda da made in Greece ibaresi mevcut.

Ülkemizde satılan yerli buzdolaplarında made in Turkey yazıyor.
    Çamaşır ve bulaşık makinelerinde bir şey yazmıyor.
    Yanlış hatırlamıyorsam fırınlarda da yazıyor yerli olduğu.
  • quote:

Burada satılan midi fırınlar Yunanistan'da üretiliyor. Onlarda da made in Greece ibaresi mevcut.

Sadece midi fırınlar mı ? Beyaz eşya falan yok yani ? Ne bileyim o arkadaş öyle diyince bende beyaz eşyalar falan yunanlıların memleketinde yapılıyor zannettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaLLkHaN1905

quote:

Sadece midi fırınlar mı ? Beyaz eşya falan yok yani ? Ne bileyim o arkadaş öyle diyince bende beyaz eşyalar falan yunanlıların memleketinde yapılıyor zannettim.

Alıntıları Göster
    Genelde önerilen model WAS20461 sanırım. Bu ürün Almanya üretimi mi? Aslında WAS20763'ün fiyatı da farklı deği 50-100 TL fark var aralarında. Bu makine de tercih edilebilir aslında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Genelde önerilen model WAS20461 sanırım. Bu ürün Almanya üretimi mi? Aslında WAS20763'ün fiyatı da farklı deği 50-100 TL fark var aralarında. Bu makine de tercih edilebilir aslında...

Alıntıları Göster
    Bosch/ Siemens Beyaz Esaya Avrupa`da cok sayida Fabrikalar, yeni büyük bir Yatirim yapma karar vermisler, Polonya icin.

Beko Avrupa icin özel serisi var galiba, internert üzerinde hic 7 Kg 1400 devir, 1600 devir makineler yok...

8 KG çamaşır makinesi tavsiyesi lütfen...
  • quote:

Bosch/ Siemens Beyaz Esaya Avrupa`da cok sayida Fabrikalar, yeni büyük bir Yatirim yapma karar vermisler, Polonya icin.

Beko Avrupa icin özel serisi var galiba, internert üzerinde hic 7 Kg 1400 devir, 1600 devir makineler yok...

8 KG çamaşır makinesi tavsiyesi lütfen...

Alıntıları Göster
    niye bizim arçelik makinenin önünde ve arkasında türk malı işareti var içini bilemem ama dışında yazıyor ve ben şunu keşfettim deterjanlar makinenin dengesini bozuyor sıkarken şimdi nerdeyse sessiz çalışıyor yakında video eklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

niye bizim arçelik makinenin önünde ve arkasında türk malı işareti var içini bilemem ama dışında yazıyor ve ben şunu keşfettim deterjanlar makinenin dengesini bozuyor sıkarken şimdi nerdeyse sessiz çalışıyor yakında video eklerim

Alıntıları Göster
    hangi marka deterjanlar kulaniyorsun ?
  • quote:

Profilo'nun 9kg dediği ve aslında 8kg olan modelini önerebilirim. CM1200DTR 1200 devirli, fırçasız motorlu ve Almanya üretimi. İyi araştırılırsa fiyatı da o düzeyde.

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Bosch WAS20461TR modelini inceleyiniz.

Çok teşekkür ederim üstadlarım...

Sayenizde iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Az önce Ankara ANTARES AVM'deki Profilo yetkili bayiinden PROFILO CM1200TDR satın aldım. Asya karta 8 taksit veya Bonus karta 10 taksit gibi seçenekler vardı. Taksitle 1300 TL vererek satın aldım.

Akakçe'den ve diğer arama motorlarından da baktım. İlk sıralarda çıkan firmalarda ya kargo ücreti (spotçular kargo ile gönderiyor) vardı, ya az daha pahalıydı.
    http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-profilo-cm1200dtr-fiyati,560278.html

Neden Profilo?
    ElectroWorld'de SIEMENS WM10S461TR ve PROFILO CM1200DTR ürünlerini detaylıca inceledim. Motorlar aynı, deterjan gözleri aynı, programlar aynı, dış kazanla kasayı birleştiren körük lastiğe varana kadar her bileşeni aynıydı.

SIEMENS cihazı hiç bir yetkili bayi 1400-1450 TL'ye vermedi. İnternetten ise en ucuz kargo dahil 1448 TL fiyat buldum. Kargo elemanlarının ufak paketleri bile ne hale getirdiklerini bildiğim için ürünün asla kargoyla gelmesini istemedim. Bu konuda Aras ve UPS kargoyla nahoş tecrübelerim var. Yurtiçi kargonun Orsan şubesinin arıza elemanları ise daha önce bir koşu bandını apartmanın önüne kadar getirip bırakmaya kalktılar, yukarı çıkarmayız dediler, onları da def edip ilgili yerleri aradım ve ertesi gün 3.kata tıpış tıpış getirip bir de özür dilediler. O yüzdendir ki kargo firmaları ile hiç muhatap istemedim. Yalnızca Ankara İtfaiye Meydanındaki Siemens spotçularından biri 1400+20 TL nakliye ücretiyle eve gönderecekti... Satıcıya uzak noktada bulunan evimize (25-30km) 20 TL'ye gelen nakliyecinin de evine dönerken ürünü getirip apartmanın önüne atıp gideceğinden emin olduğum için bir türlü Siemens alamadım.

PROFILO (CM1200DTR9 ise hem Bosch-Siemens dağıtım kanalı Ceva ile ürünü gönderecekti, hem fiyat internette bulabildiğim tüm (kargo dahil) fiyatlardan daha iyiydi, hem de ürün SIEMENS'e göre daha üstündü. Aslı varsa 9kg yıkama kapasitesi ve 1200 devirli motor... Hem de kardeşi gibi "Made in German", motor 10 yıl garantili vs. vs. Bunlardan dolayı PROFILO tercih ettim.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    LG marka ürünleri de inceledim. Standart 2 yıl garanti ve 10 yıl motor garantisi vardı. Garanti uzatma opsiyonu ise maalesef yok!

PROFILO ise standart 3 yıl garantili, motor 10 yıl. Garanti uzatma seçeneğini de satın alınca +4 yıl garanti ile toplamda 7 yıl garantili oluyor ve bayinin dediğine göre garanti uzatma paketleri 99 TL imiş. Oldukça makul bir rakam.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.