Şimdi Ara

8 gb ram 6 gb görüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde 2x2GB+1x4 gb ram konfigürasyonu ile çift kanal bellek kullanıyordum. Falat işlemcimi değiştirdim yeni şlemciyi sisteme takınta sistemde 2 gb ram uçmuş gözüküyor ve tek kanal çalışıyor. Sisteme baktığımda 8 gb ram gözüküyor ama kullanılabilir olarak 6 gb gözüküyor. Sistemden 4 gb lık rami çıkardığımda ise sistemde 4 gb ram olmasına ragmen gene tek kanal ve 2 gb bellek görüyor. bu 2 gblık ram nereye gidiyor?8 gb ram 6 gb görüyor8 gb ram 6 gb görüyor

• Görev yöneticisinden baktığımda 2 gb donanıma ayrılmış gözüküyor

8 gb ram 6 gb görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TempleJoker

Görev yöneticisinden baktığımda 2 gb donanıma ayrılmış gözüküyor

Ekran kartı için ayrılmıştır. Görüntü bağdaştırıcı özelliklerinden görebilirsiniz. Veya Amd/Nvidia Control Panel üzerinden.

Ayrıca Bios üzerinde de ayarı olabilir. Genelde bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 22 Ağustos 2020; 0:44:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunu çözdüm. Sorun cpu fanından kaynaklanıyormuş elektiriksel bir sıkıntı anladığım kadarıyla. Cpu fanı takılıyken 3. ve 4. ram slotlarını görümüyor bilgisayar. cpu fanını çıkarıp diğer taraflardaki fan bağlantısına takınca sorun çözüldü8 gb ram 6 gb görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TempleJoker

Hocam sorunu çözdüm. Sorun cpu fanından kaynaklanıyormuş elektiriksel bir sıkıntı anladığım kadarıyla. Cpu fanı takılıyken 3. ve 4. ram slotlarını görümüyor bilgisayar. cpu fanını çıkarıp diğer taraflardaki fan bağlantısına takınca sorun çözüldü
    Epey ilginç bir sebep ve çözüm olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.