Şimdi Ara

8 bin 400 lira maaşla garson bulamayan Dürümcü Emmi’nin sahibi: Hani Türkiye’de işsizlik vardı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
6.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dürümlere niye sürekli zam geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok vurucu bir mesleğiniz yoksa yada cidden sağlam kalifiye bir eleman değilseniz, ülkemizin acı gerçeği şu ki daha az maaşla çok daha kötü şartlarda çalışanlar var, iş bulduğuna şükreden sessiz topluluk yaratıldı. Garson için küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın her mesleğin zorluğu var ama ünv+yüksek lisans yapıp 8 saat üzeri fazlasıyla çalışıp 5.000 net bile almayan milyonlarca insan var

• quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Çok vurucu bir mesleğiniz yoksa yada cidden sağlam kalifiye bir eleman değilseniz, ülkemizin acı gerçeği şu ki daha az maaşla çok daha kötü şartlarda çalışanlar var, iş bulduğuna şükreden sessiz topluluk yaratıldı. Garson için küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın her mesleğin zorluğu var ama ünv+yüksek lisans yapıp 8 saat üzeri fazlasıyla çalışıp 5.000 net bile almayan milyonlarca insan var

Aynen katılıyorum hatta bir arkadaşım var tam dediğin model. Üstüne de 3 yabancı dil biliyor aldığı net para 6,000 bile değil.

• bi sıfır fazla söylemiş.

• Basliga bunlarin da yazilmasi gerekli

Köle ariyorum diye degissinler ya da. O zaman sigar

• Neden 8.400
    Yuvarlak hesap 8.5 yapmak çok mu zor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yeni detaylar ortaya çıktı malum güdem olmuş.

Genellikle çalışan durumu şöyle.

8 bin 400 lira maaşla garson bulamayan Dürümcü Emmi’nin sahibi: Hani Türkiye’de işsizlik vardı?

Ayrıca

8 bin 400 lira maaşla garson bulamayan Dürümcü Emmi’nin sahibi: Hani Türkiye’de işsizlik vardı?

Sgk ve Maliyenin buraya bir inceleme başlatması lazım.Muhtemelen kaçak mülteci çalıştırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 11 Eylül 2021; 15:19:56 >

• 6 ay çalıştırıp işkurun desteğinden faydanalacak sonra da hadi güle güle diyecek, kendini akıllı zanneden zavallılardan bu da..

• Adamin garsona 8bin verebilcegine inanami guleyim, yoksa 8bini cok para olarak gorene mi..

Adamin foyasini cikarmislar zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Ben eve 25.000 liraya calisacak temizlikci bulamiyorum. Yazayim dedim atis serbest nasil olsa yalanciyi sevmiyorlar(!) ya
    Ev nerde? Mühendisliği bırakıp geliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Ev nerde? Mühendisliği bırakıp geliyorum

Alıntıları Göster

Alice'in Harikalar Diyarı. Böyle bir ev başka nerede olabilir ki 8 bin 400 lira maaşla garson bulamayan Dürümcü Emmi’nin sahibi: Hani Türkiye’de işsizlik vardı? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 11 Eylül 2021; 22:6:42 >
  • Köşede ensonhaber logosunu görünce “He tabi öyledir” deyip gerisine bakmaya gerek görmedim. Sabah 7 den akşam 12 lere kadar 8 bine 1 adam çalıştıracağına, vardiya yap ver 4 bin 2 kişi çalıştır. Ha pardon o zaman da siz zarar edersiniz değil mi. Bi geçin bu işleri...

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Reklamınızı sektireyim...

• İşimi bırakıp adamın yanına gidiyorum net

• Ya lütfen şikayet etmeyin rica ediyorum artık bunu sansürlemeden yazmak istiyorum.

Yalancıyı sikmiyorlar tabi.

• Atatürk'ün millete öğretemediği tek şey uşak olmak. O işveren yakın tarih cahili sanırım.

• Bu kebapçı arkadaşlar bundan yaklaşık 10-15sene önce de benzeri bir şekilde çıkış yapmıştı. Ondan sonra zaten bu kadıköydeki mekanlarına gitmeyi bırakmıştım. Ama dediğim gibi aradan o kadar çok zaman geçti ki benzeri bir açıklama sonrasında bu olayı hatırlamamı sağladıkları için sahibine teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Balon patladı he

Çoğu kendini uyanık zanneden esnaf böyle yapıyor zaten.

6 ay olmadan at adamı tazminatlardan da kurtul Ohh... sigorta yapıyor mu orası da muallak

Ben gittiğim mekanlarda bu yüzden eğer orayı iyi tanımıyorsam bahşiş vermeye gönlüm razı gelmiyor. Çünkü o bahşişlerin toplandığı kutuya patron çöküyor.

bi tane kaçık var, hafta sonları poğaçacı da çalışıp iş hayatını bildiğini sanır ama bi halt da bildiği yoktur işte  

Anca otur ejderya zıkkımlan hayal kur karakter yarat gel burda saçmala falan  

Alıntıları Göster
    Bende bir WhatsApp grubunda böyle bir paylaşım gördüm, tabiki balon.

Edit: Aynısını üstte başka arkadaş paylaşmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 12 Eylül 2021; 12:35:15 >

• 4 bin veriyorum diyor ya o bürüt rakam net değil , 6 ay sonra da işten çıkartıp yeni adam alcaklar , bu böyledir hep , 6 ayda bir eğitim adı altında eleman alıp çıkartırlar 8 bin dediğide net değil zaten bahşişlerle falan 8 bin

yani söylediklerinin hepsi yalan , tamamen kumpas olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 12 Eylül 2021; 22:20:15 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.